» »

Avto Radar Detektorji/Opozorilniki

Avto Radar Detektorji/Opozorilniki

undefined ::

A kdo ve, če se sploh da te zadevce dobiti pri nas? Govorim namreč o opozorilniku na policijski radar, ki ga namestiš v avtu, in te nekaj 100 metrov prej opozori nanj. Če kdo ve, kje to pri nas prodajajo, pa mogoče še po kakšni ceni, speak up. :D

Mimo grede me pa še zanima, če je uporaba take naprave slučajno prepovedana z zakonom. Po mojem, ne bi smelo biti prepovedano, ali pač?

Mercier ::

Na vem sicer ali je zakon ali kaka druga pravna fora, ampak je prepovedano.

undefined ::

Nekolme, a si 100% prepričan? Pravkar sem delal search na spletu, in našel tole: http://strongsignals.net/access/content...

Kot zgleda, je to dovoljeno po vseh razvitejših državah, vključno z Avstrijo, Nemčijo, ZDA, Kanado, Avstralijo... za Slovenijo pa žal ni podatka.

Thomas ::

Po moje, proti laserskemu merilcu hitrosti zadeva ni preveč učinkovita.

Se mi zdi.

g0Run7 ::

ledenimož:D: mislim da je najboljše, če kupiš en salomonov, pa si tam pogledaš, ker boš 100% najdu. jst sem naprimer celo dobil par tipov, ki prodajajo elektro šokerje za osebno obrambo, ki so v slo prepovedani...

ps.se pa tudi meni zdi da ima Thomas kar se tiče laserskih merilnikov prav...

[SpydeR] ::

Zdi se mi, da to pri nas ni prepovedano. V predzadnji številki Delničarja je bil test nekaj teh naprav. Če koga kaj bolj podrobno zanima, ga lahko še 1x preberem pa kj napišem...

R0K ::

emm...jst vem da to na hrvaškem ni prepovedano ker je moj fotr to enkart iz nemčije prpelu za enga hrvata.....
.......drugače pa ima Thomas prav.......

.....aja koštal je pa tm okl 300 DEM.......

undefined ::

Thomas, in po tem sklepam, da je pri nas večino laserskih merilnikov?

[SpydeR], ja, bi bilo zaželjeno če kaj napišeš... specifikacije, funkcije, domet, uporabnost (radar/laser?), cena, etc.. Pa še kje je to sploh dobavljivo! ;)

g0Run7 ::

IceMan hvala za link! strongsignals je zelo dobra stran!

[SpydeR] ::

OK, sam na hitro sm preletel članek. (če ga bo kdo iskaj je v Delničarju, št.56 na strani 13.) Piše, da uporaba radar detektorjev pri nas ni prepovedana z nobenim zakonom in je tako povsem legalna; legalno je tudi posedovanje motilnika radarjev, ni pa legalna njihova uporaba - če vas seveda dobijo pri tem, ko ste zmotili radar (deluje le pri laserskih merilnikih in ta baj pri moteni meritvi izpiše samo napaka pri meritvi).
Tle je pa še dobeseden prepis dela članka o testiranih modelov:
Bell 840 35000 sit
Dokaj neučinkovita rešitev za zaznavanje bližine radarja. Včasih dela, včasih ne.
Bell Vector Europa Sti 67000 sit
Veliko denarja, malo več glasbe. Vsekakor najboljši izmed teh, ki smo jih preiskusili. Vprašanje pa je, ali je dovolj dober.
Cobra RX 1010 35000 sit
*Prodajajo jih v brezcarinskih prodajalnah (cene so približne).
Popolno razočaranje in neučinkovitost. Stran vržen denar.
Motilnik 110000 sit (približna cena)
*prodaja Mobicom
Zelo učinkovit, a žal uporaben le pri merjenju hitrosti z lasersko pištolo. Multanove, stoječega radarja ne zmede.

To je vse kar piše o testiranih modelih in upam, da je tud dost...

undefined ::

Hmm, to mi pove zelo malo... kaj vse sem sedaj izvedel:

- pod 100k SIT baje še nič ne deluje, al pa deluje samo "včasih" (kar ni zadosti)

- za laser baje deluje le motilnik, ki pa je pri nas nelegalen

- še vedno ne vem kje te stvari prodajajo

- če pri nas večino uporabljajo laserske pištole, potem je kupovanje detektorja metanje denarja skozi okno

Predvsem sem malo razočaran...

Thomas ::

IceMan

Po mojem ... glede tega ... boljš ne bo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boky ::

Test tega motilca, ki ga prodaja Mobilkom, je bil kaki dve leti nazaj v neki slovenski avto reviji(testirtali so ga skupaj z policaji). Tudi takrat se je dobro obnesel. Cudno je bilo edino to, da je na testu motil tudi klasicne (radarske) merilnike, ceprav ni namenjen za to.

Mercier ::

IceMan: Podatke sem dobil od policaja - i ako su lagali mene i ja lažem vas

birdy ::

HHHHMMMMMmmmmm........takole vam bom povedal...
osebno posedujem radar detector COBRA2
je licno izdelana crna kovinska skatlica...z tremu gumbi, enim potenciometrom in nekaj led diodicami...ki se bohotijo z vsemi barvami zeleno preko oranzne pa do rdece...

njen primarni cilj je odkrivati radarje tipa MULTANOVA se pravi radarje ki merijo s pomocjo radijskih valov-in NE laserja

v nasi prelepi kokoski NI prepovedano lastiti si eno takih napravic...vendar ce te dobijo pri uporabi le te potem rata zadeva draga...

se nazaj na mojo Cobro...je eden cenejsih radar detektorjev(svoj cas je bil 3000dem-sedaj je vse cenej)
namenjen je odkrivanju multanov in pozna dva programa city/regular
program city(vam ze ime pove) je namenjen voznji po mestu)
program regular(je pa za vse ostalo-tud za v mesto ce se vam ne da preeeestavljat
ima tudi gumbek ki nastavlja osvetlitev(intenziteto) led diodic...da je tezje opazen za policaja, ki te ustavi(gumbek zna tud ugasnt ledice)

kako zadeva deluje...
u bistvu samo prisluskuje radijskim valovom na frekvencah ki os navadno uporabljene za radarje...
in ko zazna nekaj na tej freq vam to pove z priziganjem ledic(ob vsaki novi prizgani ledici spusti kratek pisk...ko pride v rdece polje se sprozi alarm-pac neko piskanje) mocnejsi ko je signal drugacna je barva/stevilo ledic(nekako tako kot pr NFS4-saamo da so tm vse rdece tle pa so barvaste) ko pride v rdece polje ste v radarskem snopu in meri vam hitrost....torej potrebno upocasnjevat ze pr zelenih/oranznih ledicah....

to bi bilo vse lepo in prav ker zadeva lepo sluzi svojemu namenu edini problem ki ga ima je to da ZELO UCINKOVITO najde VSE mobitelove/simobilov/WW jeve bazne postaje, vecje transformatorske postaje, vecje dalnovode, radijske/televizijske/CB....oddajnike....

kaj to v praksi pomeni: na vsake 10sec vozne se dere k zmesan...:)(ce je vklopljen se ve da)

tako da...o ucinkovitosti se odlocite sami...spremlja pa naj vas dejstvo da dandanes multanov NI vec v redni uporabi(no ja ena patrulja z multanovo v enem letu ne velja)
itaq so pa multanove merile 'samo' do 250km/h
glede detektorjev za laserske merilnike...ucinkovit detektor ne more obstajat....glede jammerjev...ja obstajajo in ce verjamem prijatelju na besedo dokaj ucinkovit proti vsemu...(mel je neki kombiniranega)

drugace moje osebno mnenje...dokaj drage dodatne okrasne lucke v avtu...
lp
birdy

Boky ::

A si lahko bolj natancen kaj je imel tvoj kolega ?

birdy ::

niti ne ker:
1. ta frend je v franciji...malo tezje kontaktiram z njim...
2. to je ze tok casa nazaj da se ne spomni niti on niti jest...vem samo da ni bila cobra...pa da je bilo iz amerike uvozen(samo v ameriki se je dobl)
lp
birdy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar detektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714494 (2372) A. Smith
»

Ročni radar - v naselju 20+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013416 (11587) arozma
»

Kako pretentati radarski sistem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
998834 (6663) tx-z
»

Radar

Oddelek: Loža
342564 (2126) RookY

Več podobnih tem