» »

Dražja fiksna telefonija?

Dražja fiksna telefonija?

tejo ::

Poglejte si tole novico!

Upajmo, da se cene interneta ne bodo preveč povišale!

undefined ::

V Ameriki imajo na dial-up linijah flat-rate, ne plačaš impulzov. Pri nas bodo pa cene še zvišali. Pri tem je razvidno dvoje:

1. veliko ljudi stremi po dobrotah zahoda, pa vseeno vstrajajo pri levičarjih (in iz dna srca sovražijo ZDA)
2. sedanji levičarji (komunisti) na vladi ne delajo nič drugega, kot dopuščajo višanje cen do neba, plače pa še vedno puščajo nizke.

Zdaj pa dobro razmislite, kaj si želite vnaprej, in koga mislite naslednjič spet volit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Brane2 ::

Amere žene velik močnejši finančni interes. Če hočeš ostat prvi, je telefon nuja, venda samo za folk, ki ustvarja $$$.

Če bi se poču nekam "bogu iza nogu", ne verjamem, da bi sploh vlekli žico do tebe. V centru ali sploh na področju LA, NY itd- to je druga zgodba.

Enkrat, ko dosežeš kritično količino folka na danem području, si verjetno lahko privoščiš "flat rate"- žica je pač žica, pa tud releji v centralah zarad tebe ne škljocajo nč več, ker jih pač že zdavnaj ni.

Sranje čez vladajoči folk je zelo popularno, sploh zadnje čase, a ravno pri Telekomu sem skor ziher, da bi kdorkol drug lahko naredu približno isto ali večje sranje.

Treba ga je modernizirat preden pride konkurenca, ki bo prišla prej al slej. In zato rabjo dnar.
Mislim, da če bi si upali odpret vse karte pred rajo, končni rezultat niti ne bi bil tko slab, kot ga slikajo nekateri.

Vse to je igra stoterih med seboj prepletenih niti in šteje samo končni zmagovalec.

Folk bi pa rad vse, končno zmago, fair play, brezplačno vstopnico pa še kej...

Zanimivo se mi zdi, da vsi omenjajo kako bi moglo bit to in tisto zastonj, a ko se recimo pjavi vprašanje v stilu "kdo mi presname CD s programom X", letijo odgovori u stilu "nardim ti to za 1kSIT" itd....





Brane2 ::

BTW: Mogoče te bojo pa talevi uslišal in te počl na kšno mladinsko delovno akcijo kopanja kablov za mobitel na relaciji LJ-MB :D

undefined ::

Brane2

Bom večino (prvi del) tvojega posta prepustil komentirati komu drugemu, sem jaz preveč utrujen. :)

>Zanimivo se mi zdi, da vsi omenjajo kako bi moglo bit to in tisto zastonj, a ko se recimo pjavi vprašanje v stilu "kdo mi presname CD s programom X", letijo odgovori u stilu "nardim ti to za 1kSIT" itd....

Kaj si hotel pa s tem povedati? Pirati so po vsem svetu, Evropi, Aziji, ZDA, največji % pa v Rusiji. Tvoje poante tu žal ne dojamem.

>BTW: Mogoče te bojo pa talevi uslišal in te počl na kšno mladinsko delovno akcijo kopanja kablov za mobitel na relaciji LJ-MB

Eh, jaz bolj navijam za wireless tehnologijo. :P

Brane2 ::

IceMan:

>Zanimivo se mi zdi, da vsi omenjajo kako bi moglo bit to in tisto zastonj, a ko se recimo pjavi vprašanje v stilu "kdo mi presname CD s programom X", letijo odgovori u stilu "nardim ti to za 1kSIT" itd....

Kaj si hotel pa s tem povedati? Pirati so po vsem svetu, Evropi, Aziji, ZDA, največji % pa v Rusiji. Tvoje poante tu žal ne dojamem.


Nisem mislu piratstvo. Mislu sem na folk, ki ti presname CD z recimo Linuxom za "100 SIT je CD, ostalo je njegov čas".
Celo njegov čas stane, Telekomov pa naj bi bil zastonj...

>BTW: Mogoče te bojo pa talevi uslišal in te počl na kšno mladinsko delovno akcijo kopanja kablov za mobitel na relaciji LJ-MB

Eh, jaz bolj navijam za wireless tehnologijo.


Saj, za Mobitel ne rabš kabla, sam zasuješ prazen rov.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

billy ::

IceMan, ti si tako smesen....nehaj ze primerjat slovenije z ameriko. ce pogledas nas kot drzavo bivse jugoslavije smo se najboljse "odnesli" in se se najboljse drzimo. nemores pa pricakovat da se bo vse spremenilo in bos v 10 letih dobil zastonj internet, nepremagljivo vojsko in kristalno cisto demokracijo.

flatrate ponudba pa je verjetno zelo blizu, ampak dajmo casu cas....vse se bo O.K.

Dami ::

Mislim da je vlada temu predlogu rekla ne (zaenkrat vsaj). 2400 za naročnino (x2 za isdn) je pa tu mač! Prokleti telekom. Sam dnar cuza, nardi pa nič. Tak je če si monopol in (skor) v državni lasti. Vlada, telekom, mobitel, siol....to je vse eno in isto sranje. Tu not so sami dnarja želni idioti! Oni mislijo da grejo s svojimi dejanji v Evropo. V bistvu nas pa sam oddaljujejo. Folk, gremo vsi na si-mobil (tisti k še nismo) da mobitel propade:D. Mislim, v čem je fora dat 15k sit za nokio in morš bit 18mescev vezan, če jo lahk dobiš za 1sit in morš bit 2 leti vezan?? Kriminal.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tr0n ::

billy: kaksna flatrate ponudba?

billy ::

TrOn: flatrate....torej da placas recimo 8000 SIT na mesec in nic drugega, ampak res nic :) (..no..davek se mogoce, hehe).

Za vse taksne kot je Dani pa....a bi rajsi ziveli v Hrvaski, Bosni ali Srbiji, kajti ja, s taksnimi drzavami se moramo mi primerjati, zaenkrat se!

Tr0n ::

ma, vem kaj je flatrate, zanima me, kje si slisal, da jo bodo ponudili?

undefined ::

Ja TrOn, bodo jo ponudili pri nas, če se bodo malce ozrli po razvitejših državah, kot je ZDA, in bodo malce opustili svoje levičarstvo.

[BISI] ::

Enkrat se celo strinjam z IceMan-om!!! :D
Naj gredo s svojim vladnim letalom malo v Skandinavijo in v Ameriko pogledat, kako se stvarem streze.

Brane2 ::

IceMan:

Ja TrOn, bodo jo ponudili pri nas, če se bodo malce ozrli po razvitejših državah, kot je ZDA, in bodo malce opustili svoje levičarstvo.


Kaj je levičarskega v tem, da se grebeš za keš, čeprav z uporabo monopola ?
Po tem merilu je M$oft levičarska firma.
Ajd u redu, da so levi nč ne rečem, levičarji pa še zarad tega niso...:D

Tr0n ::

Se vedno mi niste povedali, kdo bi naj to ponudil? Ce mislite na Telekom in/ali SiOL, boste se cakali par let :).

ahac ::

Nekdo mora plačat Mobitelov UMTS monopol, a ne? To bo še fino...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Predator ::

zakaj monopol.. simobil bi tud lahko plačal zanjo in ni bila tako zelo draga... verjamem pa da bi jo oni radi za 1/100 te cene samo ne bo šlo >:D.. pa tudi država bi bila dosti neumna če ne bi potegnila denarja iz tega
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

ahac ::

Predator:
Vlada je VEDELA, da bo samo Mobitel plačal, ker cena je previsoka. Pa tudi Mobitel oz. Telekom po moje ne bi plačal, če mu ne bi tako ukazal večinski lastnik!

Zdej se bo podražil telefon, da bodo lažje zapolnili proračun.
Lahko bi podelili 3 koncesije za normalno ceno. Recimo 3x8>22 a ne?
Zdaj bodo pa dali Mobitelu prednost na trgu, tako kot pri GSM in potem podelili še 1 ali 2 koncesiji za manj denarja. Mobitelu bodo pa VRNILI razliko. Tako bo skoraj ZASTONJ dobil prednost na trgu in najboljše uporabnike, pa še izgovor za višje cene fiksne telefonije imajo. Samo tako je lahko največji operater. Misliš, da bi bil, če bi bila takoj na začetku 2 operaterja?

In država je neumna. Od 3. koncesij bi dobili več! Zdaj nas EU spet čudno gleda, hkrati bi pa radi čimrej noter.
Pa več operaterjev -> nižje cene & več storitev -> več uporabnikov -> več davkov.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

Ja ... iz povedanega očitno, da imamo precej nagnito oblast. Še dobr, da jim EU gleda pod prste kukr tolk. Čeprav tudi oni niso ravno angeli - so le precej boljši od naših monopolarjev.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Predator ::

ahac : vlada je dala obljubo da bo iz umts licenc zbrala 50 miljard sit.... in 2*22=44 torej je že itaq popustila.. pojdi gledat v tujino koliko so tam preplačali to licenco
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Predator ::

tukaj si sedajle predstavljajte dolg odgovor ki sem ga skupaj z linki pisal 20minut nakar sem ob postanju dobil sporočilo da neregistriran uporabnik nima dostopa blablabla... :O in ga ne grem še enkrat pisat...;((;((;((
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

[t502] ::

Ctrl + A
potem pa
CTRL + C

To jaz vedno naredim ce ima server kaksne prebavne motnje :\

[t502]

ahac ::

Tukaj si predstavljajte moj genialen odgovor Predatorju skupaj z citati njegovega posta... :)

OK, resno:
50 miljard je zdaj nemogoče dobit. Tisto, kar so plačali v tujini je bilo preveč. In zdaj vedo, da so plačali preveč zato se pogajajo, da bi skupaj gradili omrežja, vračajo koncesije...
Če bi vlada podelila koncesije takrat bi še mogoče šlo. Ampak hitri kot so...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freelancer

Oddelek: Igre
231246 (909) Zheegec
»

Ka je novga na Teleinfosu

Oddelek: Slo-Tech
311439 (933) Tr0n

Pritožba v zvezi s temo Doom3 alpha

Oddelek: Slo-Tech
81848 (1574) perci
»

"Lepa dekleta ljubijo barabe" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1076903 (5036) powldiy

Več podobnih tem