» »

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Marjan ::

Čez kak teden si bom privoščil nov monitor. Pa sem malo gledal no netu cenike - kaj in kje bi se splacalo kupiti. Ker nimam dosti izkušenj z monitorji vas prosim za nasvet.

Kupujem 17" monitor z ravnim zaslonom okoli 70.000 sit.
V to kategorijo lepo sedejo teli:

HYUNDAI F790D (74.900sit)
LG flatron 775FT (66.500sit)
PHILIPS 107T XSD (66.300sit)
SAMSUNG 757DFX (71.500sit)

Ali so kje monitorji se cenejši kot pri Gambitu?

Katerega od teh naj kupim in zakaj?
Lahko pa čist enga druzga, samo da spada v to kategorijo in se ga dobi v Slo.


...thx :)
  • spremenilo: Marjan ()

Marjan ::

Gledu sem pa tud za Iiyama monitorji, samo jih žal ni v tem cenovnem razredu...

LG -ja ne bom uzel ker ma premajhno frekvenco osveževanja (60Hz pri 1280x1024).

In - ja, vem da za ta denar dobim ze 19", samo imam raje dobro 17".

DrSergioDJ ::

sam mam LG-ja...resda sm ga dobu za 55k :D, tko da res ni blo debate, kaj vzet, sam, recimo, men laufa na 12024x786 na 85hz, pa mi je kul... za druge ti ne znam rect, k jih ne poznam, sam ta LG je carski...:D
...

Han ::

IIYAMA 1411 Pro stane približno toliko kot Hyundai, ima pa na 1280x1024 tudi samo 60 Hz. Sicer je pa ta ločljivost za 17" monitor v bistvu že preveč. Če ne drugega, je slika meglena.

Muflon1 ::

Philips 107B (ima manjšo piko) pa še 15X lepši je od Ilyame... in ne vem zakaj bi mogl na 17'' monitorju bit meglena slika pri 1280x1024? če je na llyami meglena na mojem 107B philipsu ni....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muflon1 ()

piek ::

Hum. Pa kaj ste toliko obsedeni s temi ločljivostmi. Za 17-colarja je edino 1024*768 taprava, pogojno se 1152*864, več je pa čisti absurd in utrujanje oči. Od naštetih monitorjev sem jaz videl že Iiyamo, LGja in Samsunga (Hyundaia pač ne). Jaz bi izbral Samsunga - se mi je še najbolj dopadel - lepa slika.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

roscha ::

Kaj kupit ne bom svetoval. Samo glede ločljivosti. Na 4 leta stari Nokii že VES čas furam ločljivst 1280x1024 @75Hz. Nakaj časa sem imel celo 85Hz pa sem ugotovil da z neostro sliko več izgubim kot pridobim pri Hz. 1024x768 mi deluje pa nekako tako kot bi buljil v 640x480 dos prompt... Zato mi ne gre v glavo kako eni trdijo da je za 17" 1024x768 max. Zame ne.

by!

Marjan ::

Pa res Philips 107B !

bizi10:
Hvala za nasvet :), verjetno bom res tega kupu. Pri Gambitu ga imajo za 71.000 sit.
Kako si z njim zadovoljen? A ima popolnoma raven zaslon? ...
A je na netu kakšna stran (specifikacije,...) ker na Philipsovi strani nisem nč najdu!??

p.s.
17" monitor mora imeti (za moje pojme) dobro frekvenco tudi na 1280x1024, ker če jo ima lahko to tud uporabljaš, drugače pa ne, ker pol si tak 8-O

Muflon1 ::

Marjan: jaz 1280x1024 ne uporabljam ker mi nekako premajhno deluje vse drugače pa je na mojem Philipsu 107B tudi pri 1280x1024 slika ostra, frekvenca pa je takrat 75 Hz (Testirano na Voodoo 3 sej bi še na Radeona 8500 priklopu sam se mi ne da prestavljat škatle :D). Max resolucija naj bi bila 1600 x 1200 / 64 Hz vendar pa če misliš furat 1280x1024 kup raje 19'' da boš mel osveževanje 100 Hz ker kar je manj je zame že kriza. Drugače pa nameravam ta monitor v roku 1 meseca verjetno prodat ker nameravam kupit Philips 109P Iceflat:D tako da če si zainteresiran pošlji mail em@il

p.s.
107B nima ravnega zaslona zdi se mi da ga ima 107P sigurno pa ga ima 109P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muflon1 ()

Marjan ::

Eh, pol pa ne bom Philipsa, če nima ravenga zaslon.

Pol ostaja nad konkurenco še
Samsung SyncMaster 757DFX
-osveževanje ima zlo dobro
-na netu je dobra podpora
-piko najmanjšo (0.20mm)
-zaslon raven oz. DynaFlatX -a kdo ve kaj to pomen?
-cena je ugodna 71.500 sit
-tud dost hvaljo Samsunge

Kar dost prednosti ima pred drugimi.

Bom kar tega kupu, hvala :)

Matek ::

DynaFlatx je pač tržno ime za raven zaslon, tako kot pri LG-ju Flatron. Drugače pa ti priporočam LG-ja, kajti na vseh testih 17-colcev, ki sem jih do zdaj bral, je dobil super ocene, predvsem zaradi kakovosti slike in dobre geometrije (v kar lahko tudi sam pričam, ker zdaj gledam v njega). Edina omejitev je 1024x768-85 Hz, sicer pa so ti že povedali, da se ne splača višjih resolucij laufat na 17" colcu. Odloči se sam.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

garfield ::

V Decemberskem monitorju je bil test 17"
monitorjev. Zlati monitor sta dobila Hyundai
V770 (običajen zaslon 1024x768@85Hz)
Imel je najboljšo sliko od vseh z navadnim zaslonom, cena 49k.
In pa Samsung 757 NF (Trinitron) 1024....
je imel zelo dobro sliko, na 1280x1024 je imel pa megleno, najboljšo sliko (najostrejšo) na1280x1024@85Hz je imel Hyundai F790.
LG je bil pa bolj slabo ocenjen.

Jest sem si kupil HY F770 in ima na 1052/864@75Hz krasno in ostro sliko odločil sem se pa zanj ker večje ne rabim (premajhne ikone)

Pregledal sem vse HY monitorje in takole ti priporočam 1024/1052 F770, 1280 je F790
(bdv 1600x1200@75Hz ampak to je že za 21 colarje)

Majo pa ful pocen sedaj F910 19" 87k
1600x1200@85Hz

Vseč mi je bil tud SONY A230 sam je mal predrag za moj budget, sliko ma pa krasno
je pa monitor srebrne barve.
Gledal sem pa v Megahitu

l.p.

Zzzzzzz ::

Jst sem pred tremi mesci kupu Samsunga 755DF (ena serija pred 757DFX) in je slika d best. Podpira resolucijo do 1600 x 1200 (čeprav slika pri tej resoluciji ni nevem kaj) in je zakon.

Lime ::

Brez veze, da se obremenjuješ s frekvenco osveževanja na 1280x1024, ker se ta za 17'' zelo redko uporablja, saj je vse že zelo majhno.
Osredotoči se na 1024x768 (vsaj 80Hz), velikost pike, ostrina slike in konvergenca.

Lime ::

Še nekaj glede testov v Monitorju.
Leto nazaj sta dobila zlati monitor LG in Philips. Spljuvali so Hyundai.
Na zadnjem testu sta dobila zlati monitor Hyundai in Samsung, spljuvali so LG in Philips.
Kje je tukaj logika?
Morda za temi testi stoji tudi $.
Mislim da ti testi niso ravno najbolj zanesljivi in je bolje na netu poiskati še kakšne druge.

kuglvinkl ::

Absolutno. Ampak na teh straneh, ki jih običajno obiskujem (TH, AnandT, Xbite...) so testi monitorjev redki kot sen poleti. Maš ti kakšen link do testov?
Your focus determines your reallity

peroksid ::

No, monitorji se že znotraj posameznih modelov kar razlikujejo, razlike med posameznimi modeli, tudi če so od istega proizvajalca, pa so ogromne.Lep primer za to je Iiyama, ki je zaslovela z dobrimi, a dragimi monitorji, potem pa kupce nategnila s serijo poceni škarta, ki se je in se še na račun imena in stare slave kar dobro prodaja. Tako da ni čudno, da se na mestu najboljšega v enem letu kar precej zamenja.
Definitivno je potrebno pregledati več testov, še posebno pri monitorjih (kjer imajo dostikrat vsake oči svojega malarja), še najbolje pa je, da če imaš to možnost, monitor pred nakupom preizkusiš in če ti je slika všeč, ga kupiš.

LP Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peroksid ()

Marjan ::

Pa sem končno kupil monitor, in sicer Samsung SyncMaster 757DFX. Dobil sem ga pri Lancomu v 10min. Niso nč kompliceral sploh.
Cena: 73.800sit (se je zmotla in mi dala še po 19% DDV :O).

Moram povedat, da sem zelo zadovoljen. Slika je odlična - ostra, ima zelo mirno sliko - full prijetno za oči - popolnoma nič se ne utrudijo, tudi če po 5 ur notr buliš. Kot, da bi gledal naravo čez okno :))! Zakon!

Ekran je na popolnoma raven, s tem da to ni trinitronska cev. Če pogledaš pod velikim kotom vidiš, da je znotraj ekran rahlo zaobljen.

Hvalabgu ni tistih dveh motečih črt in še pika je manjša (0.20mm) kot pri trinitron cevi (757NF)

Kar sem napak opazil (pa sem zelo iskal) je to, da se na skrajni levi in skrajni desni strani ekrana vizualno rahlo "povečajo pikice" - so rahlo večje oz. se jih vidi, na centru pa ne.


Skratka - zakon! Slo-tech je od cedaj naprej lepši :D.

[t502] ::

Kje? v Mariboru?

[t502]

Marjan ::

Ne.

LANCom ima tudi v Ljubljani podružnico.

[t502] ::

Jaz mislim, da bi kupu 757NF, ker ima boljso osvezevalno frekvenco pa se cisto flat je. No res pa je, da nisem primerjal slike :\

[t502]

Uporabnik ::

www.enaa.com
sej ne da bi reklamo delu, sam cene majo nekak zlo nizke pr samsungih jst sm dal 66k sit za 757DFX

Marjan ::

Sam zdele je pa 72k

Sej sem ga jest tud mislu pri enaa (Gambit) kupt samo je čakalna doba 7 dni...

Jest sem ga hotu takoj met 8-)

Uporabnik ::

heh
se morš znat zment
jst sm ke poklicu in sm ga mel nasledn dan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341946 (1467) Matev
»

Samsung 757NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634567 (3582) Marjan
»

Sony,samsung,iiyama trinitron?

Oddelek: Kaj kupiti
111133 (856) Dredd
»

Kateri monitor priporočate?

Oddelek: Zvok in slika
6865 (739) Muflon1
»

ker 19" monitor kupt?

Oddelek: Kaj kupiti
381938 (1389) Trdi

Več podobnih tem