» »

Elitka in BIOS problem, NUJNO!

Elitka in BIOS problem, NUJNO!

Dami ::

Od srede naprej odkar sem (butl jaz) zagnal windows update in naložu neke driverje, se mi računalnik ne zažene več, če ni na frišn vklopljen (po resetu se winsi ne zaženejo). Winse XP sem reinštaliral, da sem rešil en drug problem (PIO zajebancijo pri disku), vendar prvotnega problema ni odpravilo. Zato sem se danes spravil updata bios za ecs k7s5a. Naložiš sem zadnjega uradnega (18.6.2002) in ga flashal z zadnjim progijem ami333.exe (al neki tazga). Vse nardim tak kot vedno, nakar mi sistem obstane po tem ko prepozna vse IDE naprave in bi mogl naložit tisto tabelo. Sem probal že tudi bios resetirat in isto. Je še kaj upanja al morm nabavit novo plato?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zavo ::

Probaj z motherboarda baterijo ven vzet in z jumperji vse skupaj resetirat!

McHusch ::

ce pa to ne bo pomagal pa pomeni da si zjebu BIOS, ampak se vedno kein problem:D :D

najdit mors nekoga, ki ima enako plato, oziroma vsaj enako podnozje za BIOS chip. potem zalaufas tisto plato v cisti DOS, pozenes program za flashanje in vstavis svoj cip.

ce pa ne bi rad pocel akrobacij okorg hotswappinga pa lahko neses plato na servis, kjer ti bodo nalozili taprav bios ter olajsali za 5 tisocakov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

Dami ::

A kdo v Mariboru menja biose za to plato, al bo treba v LJ it? Kr prva varianta ni delala. Pa kam naj to nesem?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

Tr0n ::

Ti samo en starejsi bios flashaj. Najboljse, da OCbios.

http://www.ocworkbench.com/bios/ecs/k7s... (Non_LAN)
http://www.ocworkbench.com/bios/ecs/k7s... (Fast Write enabled)
http://www.ocworkbench.com/bios/ecs/k7s... (LAN)

Ker imajo zgleda novejsi biosi dolocene probleme pri starejsih boardih oz. revizijah.

Prav tako si presnami nove SIS agp gonilnike na www.sis.com ter sis ide patch.

Tr0n ::

Aja, pa se nekaj. Imas vklopljen ali izklopjen ACPI? Namrec, ce je ACPI izklopljen, potem bos imel standard PC, kjer se bodo resource urejali preko biosa, ce bos pa ACPI vklopil se bodo pa resource kartic,... urejali preko PIO, ki je dosti pocasnejsi. Prav tako ni priporocljivo, da zamenjas ACPI ko imas sistem enkrat instaliran na eni nastavitvi.

Torej izklopi ACPI pa komplet na novo. Se prej pa bios gornji flashni :).

Dami ::

Mogoč niste dobr prebral, sam men zašteka preden lahk karkoli delam! Sam po biosu lahk štelam. Preden se naloži ona tabela mi zmrzne. Ma boli me. V torek pridejo nove epoxove plate in bom kr nabavu, kar sem tak planiral. Kupi kdo skoraj delujočo plato?:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Clemento ::

kere nove epoxove plate pridejo?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Dami ::

Ja naj bi tele dobil. Obstaja tud verzija brez + (brez RAIDa).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

romci1 ::

Kupi si matično ploščo, ne pa nekaj namesto matične plošče.

Dami ::

romci: a praviš da je epox kr neki? Maš izkušnje al kr bluziš neki?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

romci1 ::

S tem "namesto plošče" mislim na ECS Elitegroup. Z EPoX ploščami imam namreč zelo dobre izkušnje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo bi mi navil Tbred-B AMD 1800+xp..?

Oddelek: Navijanje
151464 (1302) mile
»

K7S5A+SB + Athlon XP

Oddelek: Strojna oprema
201452 (1280) tx-z
»

SIS 735 OZ. ELIT K7S5A

Oddelek: Navijanje
6950 (838) reXor
»

elite k7s5a

Oddelek: Navijanje
151118 (774) _Mortal_
»

OC Bios

Oddelek: Navijanje
14991 (790) _Mortal_

Več podobnih tem