» »

TV coder external

TV coder external

joco ::

Pozdravljeni
Dobil sem (brezplacno) Creative TV coder External model CT 6011. Ker nisem dobil zraven nobenega softwera me zanima kaksen softwer uporabljate pri delu z takimi stvarmi (kaj se je pokazalo kot najbolj uporabno). Zanima me tudi ali obstaja kaka moznost da bi preko tega koderja pripeljal video signal nanj in videl sliko na monitorju. Prikljucki ki so nacoderju pa so: VGA card, VGA monitor, RDB video out, video out, S-VHS

Aspirinix ::

Parkrat sem ga že videl - sistem mislim. >:D

Zanima me tudi ali obstaja kaka moznost da bi preko tega koderja pripeljal video signal nanj in videl sliko na monitorju.


Bolj malo možnosti za kaj takega, ker so natanko določene smeri signala, razen če te zanima lotanje.

VGA card: vhod v adapter iz grafične kartice (od kartice sem)
VGA monitor:izhod za monitor (pelješ na monitor)

RGB video out: video izhod (verjetno za kak projektor)

video out: izhod za zunanji snemalnik ali televizijo

S-VHS:izhod za VCR (običajno ) ali tudi TV.


Za software bom pa pogledal. Lansko leto smo ga stran vrgli pa se več ne spomnim, če je kaj bilo poleg. Bom pogledal, vendar ne pred ponedeljkom.;)

gumby ::

tisto z monitorjem ne bo šlo, ker stvar nima video vhoda.
RGB signal ima ločene komponente - rdečo, zeleno, modro - in ga lahko priključiš na vse novejše TVje, ki imajo SCART konektor - ta signal da najboljšo sliko
video signal je navadni kompozitni video, priključiš ga lahko kamorkoli (TV, VCR, kamera...) - ta signal da najslabšo sliko
S-video signal (ali tudi Y/C signal) ima ločeno intenziteto (Y, luminance) in barve (C, chrominance) in ga prebavijo TV-ji z S-video vhodom (lahko tudi preko scart-a) in nekateri SVHS videorekorderji. slika je malenkost slabša, kot preko RGB-ja.

joco ::

Hvala za odgovora. Priporocam se za sofware ce ga bos nasel.
Ali mi lahko svetujete kako pripeljati video signal na monitor (kaksni adapterji ali kaj podobnega).
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963565112 (4441) anjica
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458320 (7715) opeter
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245752 (4831) jamabama007
»

Kako z DivX na VHS? kaj potrebujem?

Oddelek: Sedem umetnosti
132106 (1859) rc-car
»

Slika iz račualnika na tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
151564 (1336) Dalmatinc

Več podobnih tem