» »

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne?

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne?

«
1
2

ganzi ::

Zanimajo me vaše izkušnje s tem napajalnikom. Rad bi še bavil procesor, pa ne gre ker napajalnik Chieftec 360W ne zmore.
Nimam pa tok denarja da bi kupoval kake antece, enermaxe itd., zato me zanima a bo tale LC kej boljši od tega k ga mam.
Rad bi pa procesor še mal navil za približn 200 MHz.
KLIK
Vse ostale komponente so v podpisu.
LP

MEDENA ::

boš tega golden al navadnega ?

ganzi ::

hmm navadnga:\
Tistga k je v mlacomu za 10 tisoč. Več se mi ne daje da bom dobu tistih par mhz.
LP

MEDENA ::

baje me 2 venta ?

super vzemi ga pa boš povedal kako se obnese :)))

Dr_M ::

mocno dvomim, da bos s tem kej vec navil kot z chieftecom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Če hočeš kaj boljši napajalnik kot ga imaš sedaj boš moral poseči vsaj po Antec-u ali Tagan-u. Ostalo je vse en in isti šmorn... 550W gor ali dol...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ganzi ::

Pol bo treba pa še mal šparat:D
THX;)
LP

ganzi ::

A antec 430W true power, bo bil dost dober tudi če bom potem ti4600 zamenjal za nvidia 6800 al pa radeona x800.

Da ne bom spet za brezveze kupoval.:\
LP

cbelica ::

A ma kdo kaj izkusenj z Enhance-om 400W (se mi zdi da okol 13k pri Mlacom-u)?

Dr_M ::

ganzi: itak...sam kup tagana 480 ki stane tok kot antec tp 430, pa verjetn je se mal boljsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

|KoRn| ::

Sam sem nabavil LC Power 550W SUPER-SILNET GOLD v BoFu MB in vam lahko povem, da ima grozne napetosti!!!

-5V = -4.73V
+5V = 5.35V
-12V = -13.085V
+12V = 12.450V


preveril sem z dvema platam Epox 8RDA+ in ASUS A7N8X delux 2.0, poleg tega pa nihajo stalno za 0.1-0.2V gor in dol

razmišljam da bi ga kar nazaj nesel, saj ne izpolnjuje tehničnih karaktaristik -> -12V ni enako -13V! največji problem je pa itak -5V linija, jer mi po padcu iz -4.73 na -4.72 (ali manj --- toliko je zadnja cifra, ki se še beleži v logu) mašina zmrzne.

Aja v računalniku pa je:
plata Epox 8RDA+
procesor AMD B 2600+
ram 2x512MB
ATI 9800 PRO
DISK WD 80GB
DVD-ROM
CD-RW
5 kom 80x80 ventov

That's it --- > če navijam ali ne, so razlike pri povprečnih voltažah 0.1V, nihanja pa v obeh primerih 0.1-0.2V

Torej 300W noname PSU pri meni deluje bolje kot to, čeprav ima šibke linije (nizki A).

boštjan ::

|KoRn|, minus linij ne glej,glej samo + linije in koliko vidim po tvojem postu,so zelo dobre,celo predobre.kakšna pa je +3.3V


PS:lahko ga prineseš nazaj,ker glih rabimo enega,ker nam jih je zmanjakalo:D ,joke

|KoRn| ::

A-ha ... pol je torej nekje drugje problemček za sespianje sistema?

cbelica ::

Korn, a ti Vcore tudi kaj niha? in ce, za koliko?

Caligula ::

Korn jaz ga kupim od tebe >:D

|KoRn| ::

Caligula ZS.
Vcore minimalno - za +/-0.01V max

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |KoRn| ()

cbelica ::

Vcore minimalno - za +/-0.01V max


Kaj bi pa pol reku za moj PSU, mi Vcore varira za 0,05 V8-O
+12V je 11,45v-11,73v

...usivi gnili Macron 350W;((

dexter_II ::

evo se moj lc power 550w:
notr je pa simpl duron1600,en disk,en cd-rom,navadna graficna,nic navito,silent varianta
plata asrock

vcore 1.5v......niha med 1.52 in 1.54v
3.3v ....3.31v-3.33v
5v.....5.05-5.08v
12v... 11.67v-11.73v

speedfan 4.08

Tugo ::

cbelica: kaj mas pa zaene porabnike? (graficna, proc, ram, venti,...) na kolk navit? Ker men cist lepo dela Barton 2500+@2400@1.75V in ne niha tolk kot si ti napisu. S tem, da se vent v napajalniku zacne dret sele, ce dam CPU na 2500 in ga fajn obremenim, drugac pa ne.

lp, T.

cbelica ::

cbelica: kaj mas pa zaene porabnike?


Proc Tbred 1700+@1900MHz (166*11.5) Vcore 1.625
R8500 stock
2*256 Twin/Win 2.6v

Kot vidis, nic pretresljivega, pa mi voltaza pade tudi na 1.58 (MBM,CPU-Z,BIOS);(
ko pa sem navil na 200*10 in nastimo Vcore na 1.75 je nihalo tudi pod 1.7v;((

cajt, da qpim novega...:\

Tugo ::

cbelica: res je, nic pretresljivega, zato ti priporočam, da si SPOSODIŠ nekaj boljšega, ker lahko, da je tukaj drug problem! Pa ceneje bo ;)
Jst s svojim Macron Power nimam takih problemov, pa mi mal več papa toka ;)
Probaj in poročaj!

lp, T.

|KoRn| ::

Žal moram povedat, da mi je program priložen k Epox plošči narobe prikazoval voltažo, zamenjane so bile - in + vrednosti. Kar sem nato ugotovil v biosu in preko MBM 5.

dokaz:




Pri procesorju nihajo voltaže za 0.01, 3.3V linija je GROZNA!!! prav tako 5V linija...

Hotel sem ga menjati... sam zdaj ne vem kaj naj nardim, ker je 8 dni mimo.

MEDENA ::

kaj pa moje je v redu ?

cbelica ::

KoRn, a ga prodas?:)
pisi ZS

TribesMan ::

Dokler katera od linij ne niza za +-0.3V nimaš kej menjat... pol pa je počas že smiselno razmišljat o upgradeu... sam definitivno Antec ali Tagan....če maš dnar... ostalo je vse en in isti šmorn... ne bi šel menjat svojega napajalnika za neko "isto sranje" za 10kSIT... če že manjaš kupi dobro reč ki ti bo služila še dolgo... recimo Tagan podpira tudi BTX standard... tako da ti bo še dolgo služil...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

T0RN4D0 ::

nore linije. 8-O

Samo pa fajn zgleda ta napajačc... tak luknast. :))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BaRtMaN ::

Bah, men pa te luknje niso lepe, so pa kul, da ni potreben odvajalni vent.

Tale Tagan je res kul, ker podpira BTX 1.0, samo me skrbi, da bo praktični BTX standard prišel šele kasneje.

KTr1sk ::

Naj še meni kdo pove če imam vredi voltažo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

MEDENA ::

KATASTROFO TI KAŽE....

KTr1sk ::

Zanimivo, ker sistem mi dela zelo stabilno (ga ze par dni nisem ugasnil) in skozi sem na njemu (al igram igre, Colin4, CAll of Duty, al surfam,..), aja imam pa 250W napajalnik, vglavme dokler bo delal ga ne bom zamenjal>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

TribesMan ::

Tomaž brez panike... napajalnik je čist ok...

Nič posebnega, sivo povprečje pač. Kar brez skrbi...

Medena... ti se pa malo umiri...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Tomaž: ubistvu je tvoj napajalnik zelo dober, glede na moc. ti ga ni treba na vrat na nos menat...kr lepo pocas :)
aja...sm pa neki opazu...da ti je pr tej sliki comp laufu 2 minute...dej sliko po 24 urah, bodo stvari precej drugacne :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

kako umiri ?

16°C CPU ?
55°C CASE ?

se vam ne zdi malo čudno ?

|KoRn| ::

Eh... zamenjana sta samo senzorja oz. imeni ... kaj je to, nič takega.

Zelo lepe voltaže imaš, mogoče 5V linijo malce nizko ... sam če je stabilno, pol je to super!!!

Fury ::

korn - 3.3v ti pomoje kaze napetost RAM-a. 12v je KRASNA! Res. Vse nove plosce vlecejo vecino iz 12V, ker mora bit manjsi tok kot pri 5v za isto moc.

dg ::

Men pa LC 550 W dela čist OK. Je pa zelo tih, tako da z hrupom res ni problemov. Tudi napetosti so pri meni videt popolnoma stabilne (VIA Misson Control ).

V+12=12,06V
V-12=-12,30 V
Vcc= 5,05 V
-Vcc= -5,04 V

Če primerjan s starim napajalnikom je LC tišji in bolj stabilen. Če upoštevam še ceno pa sploh nimam pripomb. S starim napajalnikom se mi je PC ene parkat sam ugasnil, odkar imam LC-ja vse dela brez napak.

VIA PB4P400, Celeron 2,66 (dvignjen FSB na 133), 512 Mb DDR, 2X120 Gb Maxtor, NEC 2500 DVD-RW, R9800 non pro 128 Mb
:)

MEDENA ::

DG : smem vprašat kaj ti bo 550W za Celeron ? 8-O :P

|KoRn| ::

Fury tisto glede 3.3 linije je ras Vdimm - tko je zgleda na vseh epoxkah (sodeč po temah na mnogih forumih). Nikjer nisem najdu, da bi plata merila 3.3V linijo - čist možno da sem spregledal.

+12V linija je super, se strinjam, sam 5V linija pa mi tudi pri nenavitem procesorju znaša malce manj kot 5v - 4.95V, ko pa dam ven radeona 9800 pro, pa skoči nekaj čez 5.1V. Zgleda da je radeon požrešneš grdi in nemarni >:D.
Pri navitem sistemu se pa tak vidi ... med 4.71 do 4.65 padejo voltaže 5V linije, kar je res katastrofalno malo!

dg ::

Medena, kaj mi bo 550 W za Celerona?

Moč 550 W naj bi bila maksimalna, ki jo napajalnik lahko odda. 550 W ne pomeni, da zadeva konstantno vleče 550 W iz omrežja, ampak toliko kot pač PC "potegne". Večja zaloga moči pomeni večjo stabilnost, saj ni potrebe, da bi napajalnik deloval na svojih mejah zmogljivosti. Glede na to, da se mi je 300 W sesuval in mi 550 W dela OK, potem res ne vem zakaj ga rabim. Da ne govorim o hrupu prej in zdaj.

Parkrat sem tudi opazil, da si čudno razlagate PFC. Korekcija izgubnega faktorja moči NIČ ne vpliva na izhodno moč napajalnika, ima pa velik vpliv na vhodno moč. Stvar postane problematična, ko vam elektrodistributer začne zaračunavati "jalovo" komponento moči (poleg delovne). Zaenkrat naši "hišni" števci el. enrgije odčitavajo samo delovno moč in ne jalove. Večjim porabnikom pa elektro veselo zaračunava tudi porabo jalove energije (posebni števci jalove energije) in tam je še kako pomembno ali imamo 200 PC-jev z PFC ali brez.

Malo šole:

Navidezna moč (VA) = Delovna moč (W) X Jalova moč (VAR), pri tem da X ni množenje ampak vektorski produkt dveh komponent. Med jalovo komponento in delovno komponento pa je ena zadeva, ki se ji reče cos fi . Zadeva je zanimiva le pri IZMENIČNIH napetostih, pri enosmernih napetostih je vse jasno.

Tugo ::

dg: pa si ti 100% v tist kar govoriš? ker sta delovna in jalova moč pravokotni. tist KOT fi je pa povezava med navidezno in eno od teh obeh. cos in sin fi. ali ni delovna (čista realna komponenta) in jalova (čista imaginarna komponenta)? sej mogoče se motim, ker tole govorim iz glave, samo a ni blo tko včasih?
se opravičujem, če sm zamoču!

lp, T.

edit:
pozabu sm še to: navidezna=delovna+j*jalova??? a ni tkole formula?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tugo ()

BluPhenix ::

No danes sem si ga tudi jaz nabavil. Kaj porecem. Odlicen nakup, vsaj zame. Proti mojemo prejsnjemu je prakticno neslisen, procesor ima pri zaprti kisti 4 stopinje manj, napetosti pa so:

core0 -> 1.57
core1 -> 1.66
+3.3 -> 2.74
+5 -> 4.88
+12 -> 12.70
-12 -> -12.30
-5 -> -5.04

Kar se mi sploh ne zdi tako slabo. Sploh pa ne, ker procesorja ne bom navijal.
Skratka, tisti, ki niste tako zahtevni in imate radi tisino kupite ta napajalc.

boštjan ::

BluPhenix,nekam nizke maš 3,3V in 5V linijo

frenk ::

tle še noben ni z voltmetrom meru ane?:D

Senzacionale ::

Ok ka pa porecete na tole, bo treba menat kmal napajalc al bo se OK!

+5v - + 4.99
+3.3v - +2.61 (to je al agp al pa ram- ne vem kaj bi blo)
+5v - 5.0v
-5v - -5.05v
+12v - 11.86v oz tud 11.75v pade vcasih sam po redko
vbat - 3.12v


Je to se ok.

Mam pa epox 8rda3+, amd xp 1600+, 2x 80gb hdd, 512ddr, rw, dvd. Mislim si menjat proc in kupt bartona. Bo se ta 300w napajalc ok al bo pol pa res na novga treba mislt!

Hvala

cbelica ::

Pred 2 tedni sem kupu nov napajalc Enhance 400W... pa nisem bil prou nic zadovoljen - Vcore mi je nihal za 0.08v, pa se glasen je bil... in tako sem sel lepo zamenjat za tega LC Power-ja... in je cist vredu, vsaj zame. Tih je, linije so stabilne, Vcore niha 0.03v - razlika je ocitna...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

[MYTiX] ::

Torej bom kar tega prporocu frendu.

Kako pa kaze moj napajalc?

Dr_M ::

tvoj je kr ql...:)
nikar panike delat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Senzacionale ::

Kak pa je z mojim!

Dr_M ::

bo prezvel :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BluPhenix ::

Ja 3.3V linija je res mogoce malo nizka. Baje, da nimerjena na pravi 3.3V liniji ampak nekje drugje.

5V je pa cisto dovolj. Jaz namrec ne bom OCjal, meni je vazno le to, da mi sistem dela kot more. In trenutno je absolutno stabilem in še tih povrhu, tako da me ne nic moti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tagan 480W problem z 12v linijo?

Oddelek: Strojna oprema
191559 (1251) mare87
»

500 W napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655368 (4345) mato22
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291891 (1360) cbelica
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535425 (4824) TribesMan
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806726 (5338) BigSexy

Več podobnih tem