» »

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte

««
«
1 / 8
»»

Tody ::

Tukaj je približen teoretičen potek odpiranja in forwardanja porta, praksa se razlikuje v tem, da je izgled in besedilo od routerja do routerja drugačno a zelo podobno.

[Dostop do routerja]
Če ne poznamo IP naslov routerja, se odpravimo v start -- run -- vpišemo CMD in pritisnemo enter. Odpre se pogovorno okno, vanj napišemo IPCONFIG, dobimo podoben izpis:


Številka pod "IP ADDRESS" je naš lokalni IP naslov - ga bomo rabili kasneje, številka pod "Gateway" pa je IP našega routerja.

Ta IP vpišemo v brskalnik. Če je vse v redu se nam prikaže stran, ki nas poziva da vstavimo geslo, geslo je lahko prazno ali pa na privzeti vrednosti npr: "admin" ali "password".
V večini primerov je uporabniško ime "admin" in geslo prazno.
(priporočam da si geslo zaradi varnosti spremenite)

V nasprotnem primeru prebrskajte navodila za router.

[Forwardanje porta]
Nadalje si pogledamo, kje je razdelek "VIRTUAL SERVER".
Prepoznamo ga lahko po nekaj že vnaprej določenih stvareh, za lažjo predstavo si oglejte spodnjo sličico.


V polju "LAN IP ADDRESS" dopolnimo naslov z našim, katerega smo izvedeli malo višje, izberemo tip protokola, ki ga aplikacija zahteva, LAN in PUBLIC port sta ponavadi enaka (kratek seznam portov lahko najdete nižje v tem postu), označimo še "ENABLE" in potrdimo nastavitve s klikom na gumb "Apply".

Tako zadeva bi morala delati.

[DMZ]
V primeru,da vam aplikacija/igra kljub forwardanim portom ne deluje lahko vklopimo DMZ. A tu je primerno podati opozorilo DMZ odpre in preusmeri vse porte na ciljni računalnik, s tem je popolnoma izpostavljen zunanjemu svetu. Kako izgleda DMZ vmesnik si lahko ogledate na spodnji sliki.



Za podrobnejše informacije o določenem tipu routerja lahko pogledate še sledeči link: PortForward.com - Free Help Setting up Your Router or Firewall

Najbolj pogosto uporabljeni porti za nekatere programe (če imate težave pri povezovanju pri katerem od teh programov, potem mu odprite spodaj napisan port):

  • ftp: 20 in 21 [TCP]
  • Telnet = 23 default [TCP]
  • http server: 80 [TCP]
  • https server: 443 [TCP]
  • FTP ident (za hitrejsi login) = 113 [TCP]
  • mail server : 25(SMTP), 110(POP3), 143(IMAP) [vsi TCP]
  • E-mule: 4662 [TCP] 4672 [UDP] (default, odvisno od nastavitev)
  • proxy server: 8080 [TCP](najbolj generični port), včasih tudi 3128 [TCP]
  • AIM = 5190 default
  • IRC strežnik: 6666-6668 [TCP]
  • IRC DCC= 6060 default [TCP] (ponavadi večji rang odvisno od nastavitev)
  • BitTorrent: 6881-6999 [Blacklisted] uporabljajte nad 10000+ [TCP]
  • TS = 8767
  • windows xp remote desktop control: 3389 [TCP,UDP]
  • VNC: 5900, 5800, 5700

Golden eye ::

Zanima me ktere porte naj odprem za VNC program da bo delal in kako to nardim: (glej sliko)

:\

CaqKa ::

v prvo polje vpiši ip s katerega boš poganjal vnc (to je verjetno tvoj računalnik)
v drugi dve polji pa bo pomojem treba vpisat vnc porta.. poglej v help od vncja če piše katere porte uporablja. za iskalni niz uporabi besedico "port"

Golden eye ::

ja VNC uporablja port 5900 da se connecta! A tam k mam PRIVATE port in PUBLIC port upišem 5900 pa je al kva?? (to sem že probal in se še kr nisem mogel povezat? čudn to)

CaqKa ::

ja pa lokalni ip še vpiši (taki kot ga vidi router) pa preglej če je tisti vnc port tcp al udp (mislim da je tcp)

če ti ne dela še vedno ne pa poglej če maš slučajno xpjev firewall vkloplen. če ja mu odprti port 5900

CaqKa ::

v prvi post sem dodal link, ki ga je v temi Težava z routerjem podal boych

hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Golden eye ::

sam še neki: Kter IP pol vpišem ko se hočem connectat? 192.168.1... al kako se konektam na določen računalnik ker mam na ruterju 3 kompe!!

CaqKa ::

tistega ki ga imaš v routerju zapisanega kot WAN IP (torej zunanjega)

Golden eye ::

jest ne najdem tega WAN IP (zunanji)?? Imam pa dinamični IP, če ma kaj veze?! help :\

CaqKa ::

kaj maš adsl z dinamičnim ipjem al kaj?

Golden eye ::

ja, dinamični IP mam! Sej zdej bom naroču statičnega! :D

CaqKa ::

no.. tale dinamični ip morš vpisat

Golden eye ::

Sem šel na tole stran pa sem najdu IP!! (men se zdi da je taprav?!)

Kako pa zdej določem na kter računalnik od treh se bom konnectral ker mam sam en IP (torej zuinanji od routerja?). Če napišem sam ta IP (moj IP: 193.77.251.210 ) se noče konnektat!!! ;(

CaqKa ::

mogoče moreš še port navest.

Golden eye ::

a se to tko napiše??
193.77.251.210:5900 :\
sem probal tko mapak ne dela?!

CaqKa ::

fora je da ne delam z vncjem in ti pač tukaj več ne znam ponudit pomoči :) ker sploh nevem kak zgledajo okenca in ker sploh nevem če on kar sam doda port...

Golden eye ::

ok mi je ratal :D
hvala za pomoč...

CaqKa ::

pomagajte mi izdelat listo najbolj generičnih portov za aplikacije:

ftp: 21
http server: 80
mail server : 116?
proxy server: 8080 (najbolj generični port)
irc: 6666-6668
irc dcc: ?
emule: 4661-4662 (odvisno od nastavitev)
torrent: 6881-6999 (odvisno od nastavitev)
windows xp remote desktop control: ?
vnc: 5900 (?)

PaJo ::

malo popravkov:
mail server : 25(smtp), 110(pop3), 143(imap)
irc dcc: poljubno
windows xp remote desktop control: 3389

drugace pa za unix sisteme, najboljse da pogledas na kaki kisti tale fajl: /etc/services
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tody ::

hmm tole je pomoje dost brezveze delat :) ker pač v večini programov, ki delajo probleme lahko nastaviš na poljubni port.... Tako imam jest sfukan router in mam lahko samo port 21 in remote desktop fowardiran za vse ostale se mu pa neki zmeša... No uglavnem emule,FTP,Bittorent vsi delajo čez port 21 sicer ne hkrati ampak ;)

OrlyTM ::

Damn ... men tole res ni nic vec jasn ... prebral kup tutorialov na netu, najdu clo podroben opis nastavitev za tocno moj router, pa zadeva se vedno ne spelje tako kot bi mogla ...

Probu ugasnit SP2 firewall IN firewall na routerju ... test ports v muli ne spelje!
Probu zamenjat TCP port v muli iz 4662 na 4661 ... test ports v muli ne spelje!
Probu nardit static IP na masini, brez DHCP (nekje pisalo, da je priporocljivo) in forwardal porte (4662 oz. 4661) na ta IP ... test ports v muli ne spelje!
Probu restartat Router po vsaki spremembi ... ni razlike!
Probu restartat comp po vsaki spremembi ... ni razlike!

Mula se mi sicer skonekta, ampak ma LowID in ne pokaze IPja ...



Nastavitve mam takole:



Na routerju mam porte forwardane tako kot sem prebral na enem pageu, k ste ga objavl tuki not:



in Firewall odprt takole:



in rezultat je isti ... TCP test falira ...



men res ni nix vec jasno, ker se mi zdi, da sm probu vse ... a ma kdo se kake ideje? Drugac mi vse ostalo na netu dela BP (dc++, torrent, icq, irc itd itd itd ...)

tnx
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Hux ::

ftp: 21
http server: 80
mail server : 116?
proxy server: 8080 (najbolj generični port)
irc: 6666-6668
irc dcc: ?
emule: 4661-4662 (odvisno od nastavitev)
torrent: 6881-6999 (odvisno od nastavitev)
windows xp remote desktop control: ?
vnc: 5900 (?)


FTP ident (za hitrejsi login) = 113
AIM = 5190 default
Telnet = 23 default
IRC DCC= 6060 default
BitTornado = 10000 - 60000 default (ba strani pise 4661.. napaka)
TS = 8767
vnc: 5900, 5800, 5700

Hux ::

Zadna ideja ki mi pride na misel. Probaj brez ruterja ce so porti free in ne blokirani od perfect.si al kaki koli ISP je to. Se prej probaj porte visje kot 10000.

OrlyTM ::

?!? ... prvi post mi ni jasn, kaj si hotu povedat ...

Kako mislis probaj porte visje kot 10000?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Hux ::

Da nastavis port v muli in port v rutero 10001 for example. In probas.
Eni ISPji majo navado blokirati dolocene porte nizje kot kaj te vem. Menda je Triera eden izmed njih nisem pa ziher da pac nehostas serverov na defult portih. Za Perfecttech pa nevem kako politiko majo.

Ce pa to tudi nedela pa odklopi ruter in se priklopi direkt na net. Tak lahko vsej izlocis napako v rutero oz ISP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

OrlyTM ::

se pravi poizkusim recimo:

TCP port na 10001 in UDP port na 10002 ali kaj podobnega?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Hux ::

jap.

OrlyTM ::

Dela!

tnx man! :)

ko sm nastavu v muli TCP port na 10001 mi je avtomatsko spremenilo na 34465, pol sm pa se UDP port nastavu na 34475 in popravil nastavitve na routerju in zadeva je zlaufala!

Mam lepo High ID, pokaze IP, skonekta se v trenutku itd ...

A to pol pomeni, da moj ISP blokira default porte od mule al kaj? Zakaj?

Hvala za pomoc, mas pivo v dobrem :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Hux ::

no problem man ce si te srecni sem jaz tudi :D

Verjetno to pomeni da tvoj ISP blokira vse porte nizje od 10000 verjetno ne samo mulo. Pac probaj port recimo 4001 in 4002 pac nekaj kaj ni znacilno za mulo ce ces vedet :D

OrlyTM ::

ma ja ... nc vec ne bom zele probavu! :) hehe

zej dela, bom pustu na miru! :D

je pa zanimivo, zakaj mula recimo ni hotla sprejet 10001 in od kje je najdla pol 34465? To je kr samo se napisalo not, potem ko sm vpisal 10001?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Hux ::

Nevem odkot je iz 10k1 skoclo na tisto ker meni nena.

CaqKa ::

orlytm lahko preveriš na kolko je ta meja?

Fukomuko ::

kako bi forwardu vse porte na svojmu linux serverju, ki pridejo iz ip-ja 192.168.0.2?

CaqKa ::

na routerju določi da naj bo 192.168.0.2 v DMZju

Golden eye ::

sam neki me zanima glede programa VNC. Kdo rab več uploda server al viewer da bi povezava hitrej delala??

Fukomuko ::

Caqka, kako se pa določi na routerju da bo 192.168.0.2 v DMZ-ju?

Tody ::

Router ti more to omogočat... Če maš kako pocen vrjatno ti vrjetno ne bo... drugače pa isto kot pri fowardiranju naštimaš na DMZ in pote ip od lokalca butneš not

Fukomuko ::

em... sam js mam za router linux server, ki ima gor linux fedora 1.

misso ::

Kje se že v windowsih xp pogleda katere porte imaš odprte v računalniku(sem neki kikal pa sem to videl)

Ali je to prov ali narobe da ti napiše da so na ip 50.0.168.192 odprti te pa te porti.

V resnici pa ima računalknik IP na 192.168.0.50

Uporabljam ruter level1.

CaqKa ::

start > run > cmd > netstat -all
pa pogledaš kaj vse izpljune.

legend ::

A imajo routerji ze default forwardirane tiste najbolj pogoste porte? Ker jaz razem mule nimam nic forwardirano pa mi WWW, mail pa to vse normalno dela? Najbolj čudno je da mi bittorrent dela. (Router LevelOne FBR 1409TX)

Tody ::

To pomeni da a) imaš na računalniku Virtual server, ki spusti boga in pol skoz ali da maš celo računalnik v DMZ, lahko pa da narobe zastopiš pojem normalno ali pač da imaš torrenta speljanega po istihprotih kot emule. Jest mam vse speljano čez isti port ker itak nemorem oboje uporabljt, tako ftp server, kot emule, kot torrenta

CaqKa ::

legend: včasih lahko vrata na eni strani odkleneš na drugi pa ne. (recimo ker nimaš ključa)

legend ::

Kaj pomen to, da spusti boga in pol skoz? Predvidevam da ga ne, saj ne vem v čem bi bila sicer funkcija Virtual Server.

včasih lahko vrata na eni strani odkleneš na drugi pa ne. (recimo ker nimaš ključa)

Ja sam problem je v bittorrentu kjer je povezava v obe smeri. In deluje normalno* - v klientu BitTornado imam green light, kar pomeni OK. Je pa mal čudna nastavitev portov v temu klientu, sicer izbereš port range - trenutno od 10000-60000 in obkljukano "randomize".

aja, pa DMZ je izkopljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

legend ::

so?

Screamboy ::

XRT-401B kako tu odprem porte ua irc ka se nemorem v bota povezat niti dcc pošijlat

Ram_z ::

A ima kdo izkusnje pri teh stvareh z routerjem bintec x1200?
Make Word speak to you. (Oberon->C->Java->VBA->VB6->C#->null)

SkIDiver ::

Tole mi ni čist jasno. Lahko nekdo pove kaj naj bi ble vse te nastavitve, ki so vidne iz slike na obeh povezavah.

Slika 1

Slika 2

Namreč prek DC++ ne gre nič dol. Povežem se na HUBe to je pa tud vse. Drugi lahko vlečejo od mene dol. Ne morem pa iskat in ne morem vlečt dol. Firewall pa mam izključen na routerju.

Tody ::

jah fowardirej še virtual server pa bo vse delalo. Jest nimam nobenga porta fowardiranega pa virtual server naredi vse kar je treba za programčke in serverje da delajo.

SkIDiver ::

Da sem ne vem kaj zadeva ne dela. Lahko pridm na HUB ne morm pa iskat niti dol ne vleče nč. Ne dela sploh. Od mene pa lahko folk vse vleče dol.

Mula pa dela normalno. Kje je tuki point vsega? Prej je DC++ delov normalno, ko ni blo routerja vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1766544846 (142) PrimozR
»

port forwarding dynamic IP

Oddelek: Omrežja in internet
136366 (5461) steev
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
263983 (3311) trnvpeti
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11950983 (22733) simone
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963288 (26983) JoskoMacher

Več podobnih tem