» »

Pentium 3,2ghz socket 775 ali socket 478

Pentium 3,2ghz socket 775 ali socket 478

halter ::

Zanima me kateri procesor je hitrejši glede na podnožje, (če ima to sploh kaj veze). Poleg tega pa bi rad vedel če bodo močnejši procesorji tudi na 775 (3,6 in 4,0), tako da vem če se mi splača kupiti dražjo ploščo.

celada ::

ja glej ce kupujes pentiuma pa mas na izbiro socket 775 al 478 vzames 775 saj ti ponuja zdruzljivost za naprej

Zheegec ::

saj ti ponuja zdruzljivost za naprej

Samo ta združljvost te stane - "počasnejši" DDR2 RAM (višje latence), bolj segrevajoč se procesor (Prescott 3.0GHz s775 ima 115W TDP), dražje in težje dobavljive PCIe kartice...
Poleg tega pa bi rad vedel če bodo močnejši procesorji tudi na 775 (3,6 in 4,0)

Sedaj res ne vem, kaj bo na socket775, mogoče bo kakšen Dothan na 2GHz in več, to bi bilo zakonsko ;)
Pentium4 4.0GHz je bil odpovedan, vsi hitrejši tudi.
V vsakem primeru je Athlon64 boljša izbira, če se ti gre za združjivost pa kmalu pridejo Athlon64 plate s PCIe...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Čisto tako btw, ko je že taka manija za Athloni 64. Izbira procesorja je zelo odvisna od samega dela. Če si gamer je izbira jasna A64 je dosti boljša izbira, samo za resno vsakdanje delo po možnosti zelo multitasking intenzivno, me ne bo pa trenutno noben prepričal, da delo na P4 ni dosti bolj tekoče in učinkovito. HT naredi svoje in to je to. Tudi vezno čipovje ne glede na vse je Intelovo z manj problemi (predvsem kompatibilnostmi z različnim hardwerom).
Kar se pa tiče same izbire socketa, ta ne vpliva zelo na zmogljivosti, 875 z low latency spominskimi moduli je še vedno enako hiter kot novejši dražji 925 čipset. Če pa gledaš malo v prihodost, je jasno da gre razvoj pri grafičnih karticah samo še v smeri PCI ex. in da se kmalu ne bo dalo dobiti večino novih gpu-jev na AGP vodilu. Samo kot sem rekel če ti igre niso prva zadeva, boš lepo živel tudi s kakšno manj exstravagantno grafično kartico na AGPju in v tem primeru ti bo 875 in dober DDR pomnilnik bolj ugodna in enako hitra rešitev.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

celada ::

ja zdruzljivost kr dost stane sam se splaca ce kupujes nov komp.

LordIken ::

v bistvu mu noben ni odgovoril nic pametnega, al 478 al 775 ker mene tud zanima kera plata bi se bol splacala... ce pa nimate pojma pa bodite rajsi tiho, ali?

billy ::

Saj na 775 platah delajo tudi navadni DDR rami.


Drugače pa bi jaz rajši vzel northwooda. Kakšnega 3.2EE. drool :)

celada ::

kup na 915 cipsetu osnovano plato pa se eno grafo na pci-e vodilu to se po moje najbolj splaca.

totek24 ::

Ce ne igras iger vzami to plato (Intel® Desktop Board D915GAV) pa not vtaknes enega Intel P4 540 (3,2Ghz) in bo zadeva resena. Prescotti na LGA775 podnozju so hladnejsi kot pa tisti na Socket 478. Vsaj BOX hladilnik bolse opravlja svoje delo ce ne drugega :D Pa se integrirana grafika je v rangu Radeon 9000Pro. S tem da ima DirectX 9 podporo.

Lp, totek
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

billy ::

Inteli na 775 podnožji v povprečju žerejo 20W več kot 478!

Zato so njihove temperature v povprečju tudi za 10°C višje.

Nisi nič rekel za kaj bi uporabljal računalnik in za koliko let hočeš imeti "mir".

jaz predlagam:

P4 3.2 (navadnega ali EE) 478socket
Asus P4P800-e deluxe (podpira DO 10 diskov!!)
R9800 PRO ali XT
2x512 rama
+ diskovje ter ostala periferija

Takšen PC bi naj bil sposoben poganjati najsodobnejše igre še vsaj 2 leti.

billy ::

Samo malo...a ti to govoriš o prescottih in te samo zanima na kakšnem podnožju so?

Če je tako, potem itak 775 !

PALOMINO ::

Takole je gospodične in fantički, sam imam takle sistem:

- gigabyte i8915- DUO PRO
- DDR OCZ 2x512MB
-P4 3,2GHz LGA 775
- GeForce 6600GT
...

nisem ne vem kakšen gamer lahko pa rečem sledeče, imel sem tudi A64 3000+...

Vsekakor mi bolj odgovarja Intel za moje delo - obdelava videa, več programov uporabljam vzporedno...stabilnost, tišina, hitrost - Intel je Intel vsaj zame.

Gretje?
Nisem opazil, ohišje Chieftec midi tower, procesor ima okoli 30 stopinj.

Tako da, cenovno če pogledamo je A64 3200 in P4 3,2GHz podobna cena - kot je bilo že rečeno če ste igro-manijak potem bo A64 če ne se ozrite po P4 in to na LGA 775 podnožju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

Zheegec ::

Kakšne težave s stabilnostjo in tišino si pa imel z A64?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

Potem se ti pa prescot res nič ne greje, ker jaz sem sestavil 2 prescott sistema (775 in 478 podnožja) in oba sta imela blizu 50°C temperature. Mogoče tebi senzorji slabo kažejo, mogoče pa imaš res dobro ventilacijo in hladilnik v kišti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katerega Pentiuma in katero plato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
543657 (2912) igor0203
»

Kateri procesor naj kupim : Intel ali AMD !

Oddelek: Kaj kupiti
432548 (1833) Mr_Globus
»

PCI Express

Oddelek: Strojna oprema
181486 (1263) Tr0n
»

Za katerega P4 naj se odločim???

Oddelek: Kaj kupiti
251364 (960) Bobek
»

Kdaj pri nas intel 775 ?

Oddelek: Kaj kupiti
151143 (932) Krofojed

Več podobnih tem