» »

Iz 50 na 60Hz. Kako, če se sploh da. (najbrž se)

Iz 50 na 60Hz. Kako, če se sploh da. (najbrž se)

Keyser Soze ::

Naše omrežje teče na 50Hz. Se mi zdi.:\

Jaz pa bi za mojo pumpo rabil 60Hz. Kako in na kakšen način? A je pretvornik frekvence zapleteno naredit ali ni toliko dela in se da zadevo zjedkat tudi doma v stilu MkGajverja?

Zadeva naj bi zdržala min. 100W če je to kakorkoli pomembno.

int47 ::

Uporabiš lahko frekvenčni pretvornik, lahko pa tudi UPS, ki se mu da nastavljat izhodno frekvenco.
Noboena rešitev ni ravno poceni. ( UPS mora biti ON-LINE tipa, zatoj razni Musteki in Mercury-ji za 12Ksit odpadejo).

Highlag ::

Če napetost odgovarja bi zadeva morala delovati tudi pri nižji frekvenci. Le obrati bodo nižji.
Never trust a computer you can't throw out a window

Keyser Soze ::

OK, kako se torej reče napravi, da pogledam na internetu za kakšno shemo.

Napetosto odgovaraja in gre se mi ravno za višje obrate, kar pomeni tudi večji pritisk in pretok. Zato rabim en pretvornik teh frekvenc.

In čemu naj zadeva ne bi mogla biti ravno poceni? Kaj jo pa sestavlja tako na hitro povedano???

Brane2 ::

Tako na hitro povedano jo sestavlja marsikaj... ;)

Mislim, da tega ne boš kmalu sam sestavil. Gre za precej zahtevno zadevo.

Verjetno bi moral najprej izmenično usmeriti, preden bi se z njo igral dalje.

Rabil bi na vhodu torej usmernik, ki bi iz 220V izmenične ustvaril 300V enosmerne. Nato pa bi rabil razsmernik, ki bi iz tega naredil željenih 220V/60Hz. Ta del je pa precej zahteven.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

Dober, soliden pretvornik je seveda izvedljiv, samo finančno se ti to ne splača.

Lahko naredil in preurediš na 60Hz, nek simpl in poceni (do 5kSIT) pretvornik 12/230V iz revije SAM, samo ti imajo na izhodu pravokotne impulze, namesto sinusne oblike in mnogi motorji ne delajo ali imajo zelo piskajoč zvok, ki bo mnogo bolj zoprn, kot kakšno gromoglasno zračno hlajenje...

Moj nasvet: prodaj to pumpo in kupi močnejšo, bo najceneje in mnogo bolj enostavno.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Keyser Soze ::

He, he. Iwakija pa ne bom prodajal menda.:D Ma že zdaj 4 metre vodnega stolpca. Pa bi rad še kakšen meter pridobil.

Dvomim, da lahko dobim pumpo močnejšo od tele.

Sem se bal, da bo kdo prišel s tem na dan, da je treba delat usmernik na enosmerno potem pa zopet na izmenično. A mi lahko vseeno kdo prilima kakšen link ali pa vsaj pove, pod kaj naj iščem zadevo na guglu.

int47 ::

No, še ena možnost je generator, ki ga preko ustreznega prestavnega razmerja vrtiš z motorjem, tako da dobiš na izhodu 60Hz.

zinki ::

drugače pa pejd v kakšno večjo firmo k vzdrževalcem pa vpraši, če imajo kak star frekvenčne pretvornik, ki so ga zamenjal z novim.

takle pretvornik stane tudi 100kSIT ali več. Kakšna vlka firma, kot je npr. Pivovarna laško, jih ima preverjeno okoli 800!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zinki ()

Keyser Soze ::

Ah, sem mislil, da se da naredit kako bolj elegantno. Se pravi manjših dimenzij. ŠE enga boxa pa ne rabim poleg že obstoječe škatle.

Preveč matra inu stroškov za premalo efekta.

Seveda pa to ne pomni, da mi ni treba povedati, če poznate kakšno elegantno rešitev. Do takrat pa... Nič ne. Hvala.:D

Jaka57 ::

Značilno slovensko : zakaj bi enostavno, če lahko kompliciramo!

Pumpo priključiš na 50Hz, vrtila se bo pač malenkost počasneje, toda pumpala bo vseeno.
Več polov ima, manj bo opazna razlika v številu obratov na minuto!

Kaj pa, če bi dal zobnike ali pa jermenice (še lažje) narediti, bo bolj enostavno >:D .
Lp Jaka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvenčni pretvornik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1914033 (5890) gumby
»

DC-AC pretvornik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
176732 (5246) cegu
»

Razsmernik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133162 (2859) radiator
»

12v napajalnik za notebook

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81448 (1347) slawc

Več podobnih tem