» »

po pomoti so mi z računa trgal 5.000.000,00 SIT !!!

po pomoti so mi z računa trgal 5.000.000,00 SIT !!!

nodrim ::

he he ... kdor se spomni te moje težave pred parimi meseci :D

naj samo povem, da so mi s sodišča končno povrnili tudi stroške: 6.000 za deblokacijo računa in 1.500 za poštnino za ugovore pa to :D

vmes so mi zavrnili ugovor in sm že zgubu voljo za ubadanje s tem ... pol mi je pa kolega pravnik povedu, da so mi zavrnili samo ugovor in ne vsebine ugovora ... al neki tazga ...

v glavnem: ... po nekaj mesecih in enem poslanem ugovoru so mi povrnili vse stroške :D sem kar presenečen, ker izgleda, da naš pravni sistem res deluje .. ali pač??

je pa še ena fora.. kdor se spomni, je bil problem v tem, da nama je s fotrom enako ime in so zaradi nepopolnih podatkov trgali meni ...
no, zdaj so na nalepko z naslovom k imenu in priimku dodali še okrajšavo "ml." in še datum rojstva :D
še bolj fora je pa to, da meni ni ime "ime priimek ml." ... kokr vem bi si moral jst ime dat spremenit, da bi imel še tisti mlajši na konec ...

ampak kakor koli že ... vse so mi povrnal in je spet vse lepo :P

Elemen_T ::

Kako pa je kej s tvojim očetom?>:D

nodrim ::

nea vem .. ga že več let nism vidu .. niti ne vem kje je ... pa sej ni point te zgodbe v njem ... ampak v sodnem sistemu, ki ukrepa samo na podlagi imena in priimka in nekomu trgajo 5.000.000 z računa, kr tko mal na blef ...

ampak so mi odblokiral račun in zdaj so mi tut povrnili stroške, kar je pa nasploh fino :D sm nekak verjel v vse tiste zgodbice dedkov in babic in očkov in mamic.. kako ti neki vzamejo in nikol ne dobiš nazaj pa take ...

tako da se mi je spet povrnilo zaupanje v samega sebe ... če se ti da in boš povzdignil glas tam kjer je treba, ti zgleda lahko rata ... čeprav včasih je v nekaterih primerih najbrž treba bit bolj glasen ... :)

K0K0 ::

no me veseli da si dobil vse nazaj skoda k jih ne moreš še za neprespane noči tožit.
Ma sej tale naš pravni sistem je čist v k**** oz njihova organizacija ;((. Moji mami so zadnč poslal da je skb banki dolžna 2,5m sit in da so že določili sodnega izvršitelja in da pritožba ni možna. V resnici pa je šlo za kredit ki je bil v celoti poravnan že pred 2 leti. na skb o sodnem postopku niso vedeli nič. Isto so naredili pred tremi leti ko je vzela nek sesalec in pozabila plačati zadnji obrok in tako je iz 10k ratalo 50k ker so šli direkt na sodišče seveda je potem znesek poravnala in glej jih idiote drug let dobi da je spet dolžna 50k ker se ni strinjala je prišel sodni izvršitelj no sam smo se potem zmenil in je poravnala znesek in dobila potrdilo da je sedaj vse poravnano. Lani spet isto da je dolžna 50k za isto stvar 8-O no sam potem jih je prijavila na urad za varsto potrošnikov in so dal potem mir >:D. Isti sodnik je že pred 10 leti firmi na kateri je takrat delala moja mama po pomoti zablokiral transakcijski račun ker sta imeli firmi zelo podobna imena na pritožbo pa je odgovoril da bo račun odblokitral ko bo druga firma poravnala svoje obveznosti 8-O. Nevem no kaj dela sodnikov nihče ne nadzoruje in lahko res počnejo kar hočejo?

nodrim ::

ma ja .. ta organizacija je čist mim ... če bedaki identificirajo človeka - dolžnika - samo po imenu in naslovu prebivališča ...!! halo ...

namest, da bi uporabljal identifikacijsko številko, ki je vsakemu lastna ... aja, ne ...sej jo že mamo ... EMŠO namreč .. pa pravijo na sodišču, da se je ne sme javno uporabljat, ker se iz nje vidi rojstni datum in spol ... mislim .. pa nej dajo neko novo številko ...

pol pa rečejo banki .. dejte temu trgat .. in jim dajo samo naslov in ime ... oni dajo search in enga najdejo, da ima pr njih račun in hop! že trgajo ... jao bre ...

me zanima kaj bi nardil, če bi imela oba s fotrom pri njih račun ... kokr sm do zdej slišu, kr lepo prvem na seznamu trgajo ... :\

borchi ::

hja, ti sodniki so mal smešni včasih.

nekaj let nazaj sem dobil dve kazni za napačno parkiran avto (najprej so mi prlimali eno obvestilo na avto, ki sem ga dal dol, avto pa še vedno pustil tam parkiran, potem so mi pa čez eno uro prlimali še eno obvestilo). ko je prišlo na dom, da sem dolžan poravnat za dve napačni parkiranji sem se pritožil, da me ne morejo kaznovat dvakrat za isti prekršek. no, sodniku/ci se to očitno ni zdelo vredno upoštevat in je ostalo pri dveh kaznih za isti prekršek + 2x povprečnina (za njegov čas, ki ga je porabil, da je lahko v miru in strokovno obravnaval zadevo (oz. dve zadevi)!!!???).

še enkrat sem spisal pritožbo, kjer sem zahteval, da me kaznujejo samo 1x in da mi vseeno omogočijo 50% popust, ker sem s pritožbo zamudil 8 dnevni rok za plačilo kazni. od takrat se niso več oglasli.

če naš pravni sistem deluje? v mojem primeru ne. ker nisem plačal za prekršek, ki sem ga storil :\
l'jga

Jst ::

nodrim: Sem vesel zate.

Sem se pogovarjal s stricom, ki je pravnik, in mi je povedal, da se večina takšnih administrativnih napak, reši. Tako, da sem pri sebi vedel, da se bo končalo po normalni poti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MMore ::

Končal ja, sam to se na 1. mestu sploh ne bi smel zgodit...

Jst ::

Ja to pa definitivno!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Redkvica ::

Ja tale informacijska nepismenost sodišč oziroma nesposobnost za ugotavljanje enoličnega identifikatorja pa mene tudi zelo jezi. Ne vem, zakaj ne morejo uporabljati davčne številke za identifikacijo v dolžniških razmerjih. Zakaj za vraga jo je pa potem stalno treba pisati na dokumente, pa javljati banki, pa na loto, pa ob rešitvi križanke - le gospoda sodniki še nikoli niso slišali zanjo.

ABX ::

Zdaj veš zakaj obstajajo računi v Švici.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

pinkpanter ::

Ma vsi ti sistemi so preveč birokratski...
Pred časom sem vzela kredit na banki. Presenetilo me je koliko papirjev želijo.
-vlogo za kredit - ok logično
-potrdilo od firme, da imam reden dohodek in zneske zadnjih treh plač: plačo mi nakazujejo na banko kjer sem vzela kredit - torej sem jim dostavila kar itak že vedo!!!
-izpiske zadnjih treh plač: - halo - čemu potem služi prejšnja točka?!!!
-izjavo firme, da bo trgala mesečne obroke: - kot sem rekla - plačo dobivam na dotično banko - zakaj mi kar oni ne tržejo z računa???
-potrdilo o davčni številki: povedati sem jo morala ko sem odprla račun, je na vseh izpiskih plač, je na potrdilu ki ga je firma podpisala (o višini plače): in oni še zahtevajo ne da navedeš številko, ampak dejanski krtonček z davčno številko (ki sem ga seveda že zdavnej nekam založila)!!!
Da ne govorim o tem kolikokrat moraš napisati svoje ime in priimek, naslov, matično številko...
In potem se hvalijo s "hitrim" kreditom. In kako da je enostavno. Minilo je 14 dni, preden sem vse uredila. Ker ti prvič ne znajo povedati kaj vse ti še manjka - ne morala sem tja kar 6x!!! ;(
www.SloMusic.com

madmitch ::

če naš pravni sistem deluje? v mojem primeru ne. ker nisem plačal za prekršek, ki sem ga storil

Nikar se ne veseli prekmalu, meni se je zgodilo podobno in sem potem čez leto in pol dobil prvo nagrado - 2 dnevni polen penzion na Pavšetovi. Moral sem plačati vse in to v 8h dneh ali pa bi dobil še prevoz do tja s spremstvom :(
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523860 (17241) MajorM
»

Neupravičena izvršba...

Oddelek: Loža
4913223 (11724) MoRp
»

Terjatev za dolg za nazaj - iz sodišča

Oddelek: Loža
384916 (3807) TESKAn
»

javni dostop do številk tekočih računov !! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10814124 (12370) MadMicka
»

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507558 (5707) krneki

Več podobnih tem