» »

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Nakup TV 4:3 ali 16:9

ge ::

Zanima me nakup novega TV tam do 200k sit.
Kaj priporočate za ta denar ?

Mislim sem na "domače" Gorenje TVF 32 VIP 15 16:9 (~ 190k sit) pri katerem za ta denar dobiš še PIP2, potem pa zvem,
da jih baje delajo v Turčiji.
Po drugi strani pa Sony delajo na Madžarskem (tudi Češkem ?) - kakšna je kaj kakovost teh izdelkov.

Kakšne so izkušnje z TV formata 16:9 ??
Kak se obnesejo te televizije pri navadnem tv programu, torej ko ne glediš filmov ?
Je takšna prikazana slika popačena, izrezana, .... ???
Ge

Olajuwon ::

Ti bi si Gorenje TV ubodu?8-O
No sej je tvoja izbira:D
Moji stari so si kupli za v dnevno sobo eno 16:9 TV. Ko gledaš standardne TV programe pač imaš malo izrezano sliko, samo to ni tko hudo, da bi te moralo motit. Zdej tko, če imaš TV samo za poročila gledat, pa tu pa tam kakšno nanizanko in večerni film na Pop TV, potem 16:9 ti ne služi kaj dosti. Če pa na splošno si filmofil in rad gledaš DVD in Divx-e je potem 16:9 nuja (vsaj za moje pojme).

Glede TV raje se oziraj na Phillips, Panasonic, Sony... Glede izvora tovarne, kjer delajo TV pa naj te ne moti, ker pač itak imaš garancijo pa če jo delajo v turčiji še ne pomeni da ni kvalitetna (pač nižajo stroške na račun poceni delovne sile)
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Olajuwon ::

Pa še to sm pozabu... glede slike. Na naši TV imaš ene 5 načinov kako ti jo prikaže (nevem zdaj kako je pri drugih) in med temi je tudi 4:3. Tko da glede tega ni panike
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Caligula ::

Bigbang 82 cm 16:9 Daewoo, stereo surround, 100 hz,... lep, opremljen,.. skoci pogledat.
129.000 SIT

mahi ::

kako pa se kaj NORDMENDE TVji obnesejo?
a ga kdo ima? kaksnega novejsega mislim

nekako si ogledujem model NMWF 32102 - cca 190k sit ali pa NMWF 321000

kaj menite o teh tvjih?

ge ::

Torej naj bo Sony ;)

Samo kateri ?
Ima kdo kakšne iskušnje s katerim od modelov ;

Sony KV-32CS76E
Sony KV-32CS70
Sony KV-32FQ70

Recimo, za ta prvega ne najdem nikjer tehnične kakrakteristike (imajo pa ga v BOF-u) ker ga pač ni v nobenem Sony katalogu za
SLO tržišče.
Ge

OldSkul ::

Mislim pa kakšen Sony. Jaz bi ti predlagal ali Philipsa ali pa Panasonica. Philipsa imamo enga 32" tudi doma in dela super, drugače pa smo tudi mi imeli v mislih enega sonya samo sony-ji niso več to kar so bli.

mahi ::

ne resno, a nordmende niso dobri TVji?

Caligula ::

So vredu po testih sodec. Sam so Philips, predvsem pa Panasonic bolj.

Sam un Daewoo je tolk vredu ,da ti nebi niti vodel razlike. :|

Penderecki ::

Sam, imam v načrtu kupiti 16:9 TV , zato sem v kratkem obdobju detaljno pregledal ponudbo v tujini in pri nas.
Za vse tiste, ki želijo mal prišparat svetujem nakup Philipsa pri Majdicu v Celovcu.
Philips 32PW 9509 ; cena 1030 € (pri nas ca. 350k)

Za tiste z manj globokim žepom, pa mogoče pride v poštev Sony KV-32CS75.
Cena Majdic: 699 €
Ima izboljšano sliko (napram starejšim modelom), primeren za tiste, ki si želijo močnejših barv in večje ostrine.
V SLO se prodaja pod oznako Sony KV-32CS76.
Mislim, da je cena v BOF-u ca. 230-240k

Slika na Daewoo v BigBangu v MB, je bila žal na nivoju predvajanja VHS formata.

Arrivo ::

Jst sm nabavu tole link l
Ja ja to drži !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arrivo ()

Caligula ::

Ma ne LCD TVjev nabavljat no. LCD je se preinfantilna zdeva.

AMpak resno-pejte pogledat Daewoo 16:9 TV v Bugbanga. A je ful tezko?

Lep design, vse funkcije in 129.000 SIT.

A se morte prou tepst da bi preplacali za kmecke firme ala Sony ? ;(

EssEncE ::

Takšnega laika kot si ti, upam da ne bo noben poslušal.:8)

TribesMan ::

Spet ena tistih tem, kjer nekdo misli da drzi boga za jajca...

Cist tko za info... kar se tice poceni TVjev... trije moji kolegi so lani v Harvy Normanu kupili Matrix 72cm 100Hz TV za 100kSIT (so meli neko hudo akcijo)... no kot zanimivost naj povem podatek da so v roku 10 mesecev crknili vsi trije TVji... Se sreca da so bili se v garanciji tako da so dobili nove... Tok o dobrih firmah iz vzhoda.

Drgac pa kmecka firma Sony ze 50 let postavlja standarde na podrocju TVjev... mislim da ta podatek pove veliko. Enako je pri Philipsu. To so dve firmi ki te stvari obvladata na polno. Temu primerna je tudi cena. Katera firma ti je pa zdej bolj vsec je pa spet odvisno od posameznika. Nekateri imajo raje Sonyeve trinitronske zive in ostre barve, drugim bolj lezi Philips... V trgovino pa gledat.

Aja kar se pa tice unega Daewooja ima pa priblizno tako kvalitetno sliko kot tist Benqov fotoaparat... implementacija 100Hz je pa tud za en kurac, ce pogledas kake kariraste vzorce bos opazil ful migetanja na ekranu, ker je elektronika zastarela... pa se kej bi se lahko dalo povedat...

Uglavnem mene ni impresioniral... sem si ga ogledoval zadnjic, ker bi mi prav prisel en widescreen TV... sam ta ni zadovoljiv.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Ne vem, na tzestih po netu je bil dober in to ob predpostavki, da stane 1000 Evrov kar je precej visja cena kot je ta v Bugbangu.
Sonyja mam moznost gledat dnevno (WEGA 100 HZ in je drek).
Panasonic je boljsi pa se vedno nic kaj poseben.

V testih v reviji VIDEO kjer so zgleda taki "laiki" kot sem jaz pa v VSEH kategorijah dominirajo firme po temle vr4stnem redu nekako:

Grundih ali PAnasonic
Philips
Nordmende
...
...
...

Sony ni sploh!

Sony je drek za neznalice in Laike.

In Tribesman ne enaci Philoipsa in Sonyja, ker so Philipsi vsaj za razred boljsi.
In mirno povem ,da je ravno ta Daewwo ravno z Sonyjem najbolj primerljiv.

Arrivo ::

Glede moje odločitve za nakup TV-ja .

Postavil sem si cilj cca 32" ozirom okoli 80 cm diagonala 3 skart vhodi. Ustrezna kakovost slike in sprejemljiva cena .( Zvok, ki mi je pomembna dimenzija, pri izbranem TV-ju ni bila prioriteta saj imam hišni kino, ki producira dober zvok )

Gledal sem katodne TV.
V ožji izbor so prišli Philips, Sony in Panasonic. Vendar ne vsi modeli. Dober model omenjenih proizvajalcev stana cca 400.000 Sit .

To je bil že tak znesek, da sem se začel ozirati za plazmo, oz. LCD-ji .

Kmalu sem ugotovil, da za željelo velikost zaslona LCD-ji že močno izrinjajo plazmo. V prid LCD-ju je govorila tudi boljša slika ( boljša resolucija ) .

Med LCD televizorji pa so v ožji izbor prišli Philips, Sony in Groundig .

Cenovno so bili vsi dokaj enaki. Philips in Groundig sta imela tudi DVI vhod. Philips pa je imel od vseh slabšo resolucijo .
Ko sem upošteval še vizualni faktor, sem tako nabavil Sony-jev LCD, do katerega je link višje zgoraj .
Ja ja to drži !!!

mchaber ::

Kaj pa kaj takega?
.

kopernik ::

Meni lcd projektorji za hišni kino niso kaj preveč všeč ... imel sem možnost testiranja LCD in DLP (oboje nižji cenovni razred, do 400k SIT) in DLP so me bolj prepričali ...

Penderecki ::

Doma imel na posoji Toshibo model S20.
V primeru, da bi imel daljšo stranico sobe, bi si DLP projektor takoj omislil.
Sicer pa tema govori o izbiri TV-ja.

Tomay ::

@ arrivo, koliko si dal ta sony ki si ga kupil?

Kaj pa loewe?
Voodoo 4Ever

Reddmen ::

Oj Penderecki a si že kdaj kupvov pr Majdicu sm zej mav na netu gledu majo zlo dobre cene vsaj une diskont

Penderecki ::

Za kolege sem posredoval in izvršil nakup.
Lahk ti pošljejo komponento v SLO; strošek ca. 30 €.

Arrivo ::

Sony LCD KLV-l32 ima Merkur v akciji za 569.000 Sit

Kar je kar ugodna cena, glede na to, da Sony-jeva plasma identične velikosti in zunanje oblike v BOF-u za 700.000 Sit ( če me spomin ne vara ) ter jo ne izdelujejo več, ker jo je nadomestil omenjeni model z LCD zaslonom .
Ja ja to drži !!!

Reddmen ::

Aja a to prek online trgovine, pa še a prodajajo tut PC monitorje

Lime ::

Sony televizije se zadnje čase precej kvarijo.
Trenutno bolj priporočam Philips, Panasonic, JVC.

sshaft ::

Arrivo kaj mi lahko malo napišeš kako si do sedaj zadovoljen z lcd-jem, saj imam namen naslednji teden prav ta model kupiti..Ker je veliko denarja v igri, rajši vprašam..saj v trgovini sem ga gledal ampak tv signal so imeli v k.urcu..pa nobenega dvdja, da bi videl pravo sliko. Mogoče veš kakšen je odzivni čas, ker nikjer ne piše? Pa pri akciji (hitrem gibanju slike) in športu ostane slika lepa ali so kakšne zameglitve?
Hvala za odgovor!

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sshaft ()

glinik ::

Sem gledal nek LCD TV v Mariborskem BB. Slika je ubijalsa, noro ... Takšne slike še nisem videl nikjer, ni kja LCD TVji so na pohodu :D . Vidni kot, barve, čistina, ... brez pripomb. Mislim, da je bil nek Philips za cca. 700ksit.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Tomay ::

A obstajajo kake klasične televizije nad 80cm diagonale (32 col in naprej) ki niso v formatu 16:9. Ker za poročila gledat 16:9 sploj ni kul.

Iščem čim večjo TV za moje starše, ki gledata bolj ali manj slo1. Nekaj 100Hz do 200jurjev.

BTW sem šel gledat tistega daewooja za 130.000 pa še če bi bil za 100.000 ga ne bi kupil. To sploh ni 100Hz televizija bolj 60Hz če mene vprašate.
Voodoo 4Ever

zlabo ::

Hmm, no pri nas tud razmišlamo o menjavi TV-ja.
In sicer bi radi iz zdejšnih 62 cm prešaltali na 82 cm.
Mal sem gledal po trgovinah in ne najdem 82cm TV-ja v formatu 4:3! Vsi so sam v 16:9, kar pa ne pride v poštev.
Torej a ma kdo kšno info kje dobit 82cm v formatu 4:3in za ene 200k SIT maximum.

LP, zlabo

Plastiq ::

Trenutno je definitivni best buy (razmerje cena - kvaliteta) Sony KV32-FQ86. Ima tudi nekaj nagrad strokovnih revij. Cena pri nas je okoli 260k SIT, na netonnet.de pa stane 800€ + mislim, da je 100€ postnine, kar je skupaj 900€ (=manj od 220k SIT). Ne vem cene pri Majdicu.

Prijatelj ima Panasonica PS13, ki je bil pri Majdicu okoli 600€ - televizorja se ne moreta primerjati, razlika je res ogromna.

http://www.netonnet.de/item.asp?iid=56434&sid=100088

Jaz sem ga kupil pri nas pred 1 mesecem in je zadeva res kul.

Amadej

zlabo ::

Jah 16:9 ne.
4:3 ni za dobit spljoh

LP, zlabo

Plastiq ::

16:9 ali 4:3

pri gledanju filmov z DVD ali DIVX predvsem moti črni rob zgoraj in spodaj, kar povzroči tudi na velikem 4:3 TV majhno sliko. Pri 16:9 imaš ob gledanju filmov dosti večjo sliko.

pri gledanju TV ima Sony 16:9 neko smart funkcijo, ki sliko zgoraj in spodaj mal odreže, stranske robove pa mal raztegne, tako da je center slike v redu, robovi pa mal raztegnjeni, česar se hitro navadiš.
Še vedno lahko preklopiš v 4:3 naćin, s čimer izgubiš nekaj cm ekrana ob straneh ali 14:9, s čimer izgubiš ob straneh nekaj manj ekrana, odreže pa tud mal slike zgoraj/spodaj.

smart in 14:9 načina lahko tud premikaš gor - dol, tako da imaš na sliki npr. cele podnapise spodaj pri filmu ali trenutni rezultat tekme zgoraj, če gledaš fuzbal.

Amadej

Mirč ::

Samsung ta model CW29M066V se splača 100jurjev v vseh trgovinah ga imajo.
Glavne tehnične lastnosti:
- 72 cm zaslon
- format 4:3 - 100 Hz
- barvni sistemi: SECAM-B/G, D/K, L/L, PAL-B/G, D/K, I, I/I', NTSC 4.43, VIT, Cable
- Pure Flat - raven zaslon
- samodejno čiščenje signala
- formati slike: Normal, Zoom, Wide
- dome zvočni sistem. 2x 15W, A2 & NICAM Stereo, Virtual Dolby, Sound Standard Modus
- Auto Tuning System
- samodejno iskanje kanalov
- Sound Equalizer
- Plug&Play
- samodejna nastavitev zvoka
- AV priključek spredaj, priključek za slušalke, 2x Scart priključek
- srebrna barva
- daljinski upravljalec

lp:)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljsi TV za 130 jurjev?

Oddelek: Zvok in slika
385120 (3535) macgajver
»

Televizor 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
122230 (1948) Dr Zoidberg
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569561 (8098) Valentin
»

Sony TV

Oddelek: Kaj kupiti
51067 (1007) d.k.
»

TV Sony ali Philips?

Oddelek: Kaj kupiti
282363 (1975) mravljinec

Več podobnih tem