» »

Rabil bi načrte za CPU / GPU blok !

Rabil bi načrte za CPU / GPU blok !

«
1
2

MEDENA ::

prosim če mi jih lahko pošljete na tedybear@email.si

rabim za socket A proc

pa 9800SE/PRO grafično

hvala.

TribesMan ::

Ja pa še sto dolarjev zravn... dobiš po pošti jutr. :\

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

igor0203 ::

jst bi tud??? ampak jst rabim za AMD64 načrt.... Pliz pošlte na : MAIL

Dr_M ::

ja naredte si jih.... dal vam jih ne bo nihce. sploh ksne dobre ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Eddy ::

Svinčnik v roke...
Pa na računalnik na autocad risat...
Tako kot sem jaz...
www.ekwaterblocks.com

igor0203 ::

hja od kje mi pa autocad??? če bi vedu kaj je pomembno bi sam narisal, sam tko pa.... :8)

mazy ::

bi ti dal eno stvar nekomu za katero si se dolgo trudil in izpopolnjeval?
mislim da ne, vsaj js nebi.

Eddy ::

Poglej!
Na netu najdeš sliko matične, jo preneseš v autocad, povečaš da je tako velika kot je merilo v auto cadu.
Potem pa samo rišeš in meriš. Enako je z grafično kartico. Če ja autocad problem pa nimaš kaj delat v tem poslu...
Na netu je veliko dobrih slik...
www.ekwaterblocks.com

igor0203 ::

a je tale načrt dober?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

zlabo ::

Pomojem bi tole zelo zmanjšalo pretok.
Mislilm da so še zmeri najboljši bloki z vstopom vode na sredini...

LP, zlabo

humanoid ::

"odgovor na MEDENA-ov post"

Po eni strani maš prav, po drugi pa ne.
Zakaj bi ti jaz dal zastonj načrt za vodni blok, plačaj pa dobiš (mišljenje nekoga, ki načrt ima in ki s tem "služi")
Huh, kaj je to kaj takega, sej je samo načrt (si misli nekdo, ki načrta nima).

Če bi jaz imel načrt bi ti ga poslal, samo ga nimam, ker nisem v tem poslu. Ne vem zakaj bi bil to tak problem....

Itak pa: če nimaš auto cad-a vzami karto ven, pa na roke riši in kotiraj, 2× preglej ali so mere dobre in potem not narešiš "kanale" oz karkoli želiš in boš imel, pa še tvoje lastno bo.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humanoid ()

steev ::

Po puščicah se vidi da je uhoda na sredini!?! :\
:|

Kaufmann ::

Medena, bodi malo kitajca pa kopiraj.:D Kupi dober vodni blok, ga premeri, poslikaj... in vrni nazaj v roku 8 dni. Najdi kakšnega srednješolca strojnika, ki zna CNC in naj ti naredi program(20 min. dela)....
ni podatka

igor0203 ::

kaj pa tale? bi dobr hladiu?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

zlabo ::

Ups, pardon nisem bil pozorn na puščice:8)

Ne me upoštevat:P

Lp, zlabo

Eddy ::

Igor:
prvi blok preveč restriktiven,
drugi blok je že zelo star in neuporaben...
www.ekwaterblocks.com

PI ::

Na netu najdeš sliko matične, jo preneseš v autocad, povečaš da je tako velika kot je merilo v auto cadu.
Kaj bi naj pomenil ta stavek ???

Sicer pa, a je tako težko pubecu poslat eno skico vsaj z osnovnimi merami lukenj, ostalo pa bo že sam pogruntal

LP B

igor0203 ::

ewo najdu sm en forum k so gor slike custom made blokov.... :D

še link: KLIK

MEDENA, upam da ti bo kej pomagal...

Tilen ::

MEDENA spljoh ni neumen. Najbrz pozna koga, ki bi mu tole s CNC zrihtal. Rabi samo dober nacrt za blok ki ga potem samo nese tja in dobi bloke za male pare :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MEDENA ::

:D

DimmniBurek ::

:D :D :D Jest pa rabm načrt za motor od alfe 147, pomožnosti še GTA:D:D:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

sash ::

MEDENA spljoh ni neumen. Najbrz pozna koga, ki bi mu tole s CNC zrihtal. Rabi samo dober nacrt za blok ki ga potem samo nese tja in dobi bloke za male pare :)

Optimist, saj ko imaš ti načrt bloka, ti manjka še velikoooooooo dela in znajna da prideš do bloka, saj ga je potrebno še zmodelirat v 3D model, zgenerirat še programe in šele nato pride na vrsto tisto poznastvo ki ti za en pir naredi pol prikolice blokov in jih pol ti za velke gnarje na ST prodajaš med malimi oglasi.

ps.
Sicer pa MEDENA upam da si dobil načrt od PI-ja za najin blok :D , če nisi bom slikco kr v to temo prlimal.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MEDENA ::

si mi ti poslal ? uno ta smešno ? :\

sash ::

smešno 8-O wtf ?

Poslal pa ti jo je PI, ker je jaz nimam doma.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MEDENA ::

uf zamenjal sem te...thanks :=)

igor0203 ::

tale blok je ful lep..... sam ne vem če je tud učinkovit???

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

igor0203 ::

al pa teli....






sam tale mi je pa najlepši....

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Eddy ::

Men je pa tale najbolj všeč: :D

www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

igor0203 ::

:D


Eddy, sam a tale dobr hladi??

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Eddy ::

Mislim da ja, samo izdelava zahteva drugačna orodja in je postopek dokaj dolgotrajen. Tak blok je zelo restriktiven in mora imeti dovolj tanko dno ;)
www.ekwaterblocks.com

igor0203 ::

kateri izmed nalimanih bi biu dober?
na kompu mam še velik slikic, zdej lahko pripopam še ostale??? upam da moderatorji ne bojo hudi... :D

Eddy ::

oglej si teste po internetu kako so se medsebojno primerjano odrezali in poglej kaj lahko narediš in vzemi najljubši koncept.
www.ekwaterblocks.com

igor0203 ::

kaj pa takle? bi biu preveč restriktiven?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Tic ::

Zastarel dizajn.

Drži se teh smernic:

-mahna rebra nad jedrom
-direkten vstop vode med rebra nad jedrom
-šoba v plexi steklu za pohitritev in usmeritev curka vode med rebra
-čimhitrejši in lahek izhod vode iz bloka

Zdaj veš vse.
persona civitas ;>

igor0203 ::

mah men je useen za dizajn, men je hlajenje bolj pomembno?

Boki_ ::

Jao, da bi vedu ka si zdaj ustrelu....:\ Dober design je ključen za dobro hlajenje.
I'm back

NobelMan ::

zadnje pol ure sm malo u slikarju "čaral" in mi je ratalo tole tist del is pleksija nisem prav narisal širši bi moral bit pa lukne za pritrditev mankajo.
ps: nisem delal po nobenih merilih ker je to samo ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NobelMan ()

steev ::

Jao...
:|

steev ::

To sm mislu za igorjev post. Drgac pa....

Tut tale design ni glih... Voda ne vstopa nad jedrom, ni kanalčkov, prezpleten izhod vode.;)
:|

NobelMan ::

hmm. takoj sem bil skritiziran in nameravam popravit dizajn pa se ponavljam da je to samo ideja :\

Vesoljc ::

no in povedali so ti kaj je narobe s to idejo...

tukaj
tukaj
tukaj
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tic ::

Pa ne .bmpjev gor dajat. PNG/jpeg
persona civitas ;>

NobelMan ::

amm.. pravkar popravljam "idejo" sam s temi kritikami ste me pa res "zasuli" ;( zato bom umaknil iz serverja dokler ne popravim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NobelMan ()

NobelMan ::

ok mal sm popravil ju3 k se mi bo bol dalo bom se malo delal na tem.

Racunalnik ::

Kje se pa kupi baker in v kaksnih dimenzijah ga prodajajo in koliko stanejo?

Drugace dobre bloke bo treba se pogruntat,ampak voda je res dobro ce pada direktno na sredino,sveda mora voda imeti tudi lahek izhod.
Jest ce bi delal bi naredu recimo za cpu grafo in se kaj iste bloke zato da je vse skupaj uravnoveseno,tudi cevi bi dal cim krajse in z cimmanj ovinki in tudi tiste z tanjso debelino stene ker po tem rabijo cevi manjse ovinke.Tudi za blok sem ze studiral ce bi imel prikljucke malo pod kotom in ne na 90stopinj.To vse pa zaradi tega da je pretok cimlazji in da crpalko lahko nastimas na manj mocno delovanje in stem posledicno poslusas manj hrupa(ce sploh imajo to za stelat).Nad procesorsko povrsino je tudi najbolje ce imas take prekate ali stene,ker ko gre voda cez te stene se toplota najbolj prenese na vodo.

Jest si bom malo kasneje tudi omislil bolj resno vodno hlajenje,ampak 100% bo to hlajenje brez enega samega ventilatorja,edino tistega na hladilniku,to pomeni da bo tudi napajalec brez ventilatorja.Tist ali tista ventilatorja ki bosta pa na hladilniku se bosta pa vrtela res tako da se jih nebo slisalo nic.
Meni se gre samo za tisino,tako da bom dolocene kompromise sprejel in se nebom oziral samo na to da imam v pcju 20stopinj:D ampak zato da bom imel totalno tisino.

steev ::

Jst trnutno delam nek blok, kao X-design (tko sm ga sam poimenovou). Voda vstopa nad jedrom, potem se razširi na stran in nato iztopi skozi dva priključka (v sredini vhod, ob strani izhoda).

Je pa zelo dolgotrajno delo, saj ga delam z ročno žago (;)). Sej gre, ampak počas... ;((

Verjetno ga bom med počitnicami dokončal, ni pa nujno.

Baker sm kupil v Metaliki na Topniški ulici v Ljubljeni (Bežigrad). So pa to palice, ki imajo višino 10 mm, širino pa 80 mm, dolžino pa si izbereš sam (majstr ti odreže). Verjetno imajo tudi palice drugačnih širin ali dolžin.

Cena za to palico dolžine 100 mm (se pravi 10 X 80 X 100 mm) me je prišla okoli 700, 800 sit. Drugče pa je cena po kg okoli 1500, 1600 sit.

Če pa ti je bližje Kamnik je pa tam neka podobna trgovina (tko pravjo, jst še nism biu tm), imenuje se AlCu. Pomoje :\.

To je to... :))
:|

Racunalnik ::

Supr,potem pravis da te je ta palca 10mm x 80mm x 100cm stala 800sit.
To je 1 meter dolzine,se pravi da iz tega lahko natedis skoraj 15 blokov.

Jest sem gledal svoj procesor in ima glih 4x4 cm sirine tako da bi mogu biti blok malo sirsi da gleda se malo ven.

Je drugace 1 cm debeline dosti za utore,ker ce pustis 2mm stene ti ostane 8mm globine utorov?Jest bi ga tako naredu da bi cev al ta prikljucek 10mm debeline prisel na sredino ob strani med ploscama notri in bi voda tekla cez.To je vrjetno preslabo samo za vodo in pa pumpo bi bilo pa idealno ker se pumpa nebi rabla naprezat.

Kako pa ti delas to z zagco,nerabis malo boljsega orodja?Delas fabcy blok z plexijem ali bos vse skupaj zlotal skup?

Dr_M ::

hahahaha....napisu je 100mm, ne 100cm.
a ves kasna teza je to? pa 800sit za tako kolicino?? baker je zelo drag.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

steev ::

lolish... 8-)
:|

Racunalnik ::

:)) mal sem sfalu ja,ok sam iz te dolzine 1cm x 8cm x 10cm ze naredis 2 5x5cm bloka,pa se ostane ti za tistega malega naplati.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711624 (8686) Privatnik
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585737 (4147) Jackal
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557919 (6372) WinsuckeR
»

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
897803 (5554) Vesoljc
»

Vodni blok doma narejen

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251896 (1354) frenk

Več podobnih tem