» »

Oblike Vodnih Blokov

Oblike Vodnih Blokov

DimmniBurek ::

Ta tema je namenje temu da noter prilepte slike vseh možnih oblik blokov!
Jest mam eno idejo za vodni blok-> bil bi kot na slikici, mal je problem zaradi neizkoriščenga prostora, sam važno je jedro! Cevke ki vlečejo vodo ven bi bile tanjše kot ostale in bi se potem vse skupaj povezale v glavno cev! Zanima me če ma kdo takega!?!
Povezava na stran s slikco
Ja vem, smešna slika:8)
Matr ej, sm že prou zmartran od tga popravljanja! :|
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Jackal ::

Slika? Kakšna slika? :P Nič ni videt.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

DjTonic ::

Kopiraj link in ga prilepi v spletni brskalnik. :)

DimmniBurek ::

Ma, ne vem kaj zajebava, čakte da si stran mal porihtam!:D

DjTonic ::

Tisto je čisto znana poteza spletne strani Geocities. Pač imajo zaščitu pri linkanju slik in je treba zadevo potem pastat v brskalnik.

Vesoljc ::

sam razmišljam nekak tkole:






ni še končan, ampak bistvo je. stožec naj bi bil svedrast, tako bi povzročal dodatno mešanje. le še kolektor vode moram narisat...

še codename sem pozabu:
twisted spike sun flowertm
8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

Vesoljc ::

dejanska izvedba bloka je seveda vprašljiva, ampak glede na to da imamo dones že topove elektronov, ki znajo rendrat v 3D, je tak blok mala malca :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

DimmniBurek ::

OK no link ne dela, sam Vesoljc, kako ti misliš topove elektronov, mislm tu vem kaj je sam kako pol to nardiš? kaj pa pomeni rendrat?:8)

Vesoljc ::

ta blok je v biti nadgradnja tega (za vse novince)
top?

rendrat? v biti izrisat
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jackal ::

@Vesoljc: Vem, da ni enak blok kot na tvoji sliki, je pa prav tako narejen v obliko stožca s spiralnimi zarezami.
Zelo težko za izdelavo, če mene vprašaš.



Walking the way is something completely different than imagining the way.

sharp ::

Burek a misliš to

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

frenk ::

tiste špičke na centru so brezvezne...naredijo samo preveliko razdaljo med vodo in jedrom procesorja

Vesoljc ::

@frenk
razdalja je relativna, neee?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

burkiburke ::

Lep dizajn Jackal :) . Kako boš tesnil ta blok? Tisti utor za tesnilo izgleda precej tanek:8) .

Loki ::

Jackal s katerim postopkom si to naredil?
priporocam, da malo bolj obdelas (fino) kanale, da bo boljsi izkoristek (manj turbulenc).

Aja pa vse take zadeve se da relativno easy izdelat z EDM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

OwcA ::

Vec kot je turbolence boljše je.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jackal ::

Vem, da je tanek rob, ampak sem naredil par milimetrov večji pokrov in lepo zatesnil s tistim modrim silikonom, pa drži. Blok pa uporabljam za hlajenje AMD Athlon (thunderbird) 800MHz.

To je bil moj prvi blok, ki sem ga naredil sam. zato tudi nisem še takoj pomislil na tesnilo takrat. Na napakah se pač učimo :\. Zdaj vem, da je treba pustit malo več roba.

Upam pa, da kmalu najdem kaj več časa za izdelavo blokov novega dizajna.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

frenk ::

vesoljc: ja ubistvu je vse relativno...najboljša razdalja je 0.00mm...seveda če ima voda zelo veliko hitrost:)...pozna se pa vsak milimeter

Loki ::

Vecja turbulenca --> manjsa hitrost pretoka?

LittleDevil ::

Vesoljc ali pa kdorkoli ali mi lahko poveste v keterih programih rišete te vodne bloke?

LP

OwcA ::

Vecja turbulenca --> manjsa hitrost pretoka?

Ni nujno.
V vsakem primeru pa večja turbulenca pomeni tanjši stacionarni in laminarni plasti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Nejc Pintar ::

če je večja turbulenca voda pobere več toplote?

Vesoljc ::

tako

U dizajn je imo najboljsa zadeva, na dnu pa water twister ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

DimmniBurek ::

Ej fantje, zakaj nebi bili bloki debelejši? recimo 3-4cm? Kr itak je bolj hladi kmr je debelo sej se več toplote tam da?!?

OwcA ::

Tudi iz bakra moraš odvajati toploto (ga hladiti), zato to ni ravno blesteča ideja. Treba je upoštevati tudi stvari kot je toplotna prevodnost.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DimmniBurek ::

No kaj se vam zdi una slikca u ta prvem postu? kakšen bi biu blok? uredu al ne?:\

Vesoljc ::

tkole nekak:

kompletek


profil


spodaj gor pogled


top down


diagonalca


brez pokrova


sedež


pokrov


raztavljena zadeva


jedro od zgoraj


od strani


rahlo prozorn


upside


še ena prozorna, lepo se vidi pol-krogla


skozi zeleno cev gre voda notri, skozi rdečo pa ven. višja kot je špica, manjša špranja je med njo in cevjo, kar posledično naredi vodo hitrejšo, kar je "baje" dobro ;). curek vode se "zafura" čez špico, ko zadane dno, ga pol-kroglni dizajn nakrivi proti gor. vmes pa se še voda mimogrede zapelje skozi high turbolence kanale.

C/W rating? na uč okol 0.03 :D

izdelava? pustmo malenkosti 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Vesoljc ()

frenk ::

vesoljc: ti daš mal preveč na dizajn in potem počasi pozabiš na učinkovitost...tista špička na sredini je totalno brezvezna, tisti turbolenčni kanali bi bili pa primerni samo za bloke, ki morajo biti zmožni odvesti velike količine toplote, kar pa procesor zaenkrat še ni(relativno:))...najbolš je, da je med procesorjem in vodo čimmanj bakra, voda pa s čimhitrejšim curkom pada na ta del bakra...to govorim za AMD procesorje oz. P4 brez heatspreaderja...daj mi prosim razlož kakšna je sploh funkcija tele "špičke":)

Vesoljc ::

fukcija špičke? kot ene vrste reverse šoba, s to lepo lastnostjo, da se curek vode (vkoliko je tudi cev naravnana) lepo porazdeli po vseh 360. služi pa tudi temu, da "ublaži" ovinek, ki ga voda mora narest. drgač te pa čist štekam, kaj hočeš reči, bližje je bolje, če imaš spodaj čisto jedro. ampak ponavljam, relativnost, predstavljal si takšno jedro, ki bi imelo premer 2 ali 3 cm ;) imho, potolče vse živo :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

hja...vodo že lepo razporedi, torej je ima blok manjšo pretočno uporanost...mogoče bi bil dober za sisteme z slabo pumpo, ampak saj dobro pumpo dobiš že za 8k sit...zame je recimo špička samo dodaten izolator, če je pa manjša pa pač manjši izolator:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideja za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211620 (1213) Jebiveter
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557919 (6372) WinsuckeR
»

Nov dizajn vodnega bloka :))

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131187 (784) frenk
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712255 (7615) Boki_
»

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
897803 (5554) Vesoljc

Več podobnih tem