» »

slo-tech.com OPEN SOURCE?

slo-tech.com OPEN SOURCE?

«
1
2

drejc ::

Kdaj in zakaj ne? ;)

OwcA ::

Ugibam, to se nanaša na kodo za portalom?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

drejc ::

Dobr ugibaš. 0:)

Microsoft ::

Zanimivo.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

me prov zanima, kaj bodo zdej rekl najvecji zagovorniki open sourcea :) >:D


go fuck yourself....? >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

To kar pride do mene je open source. To kar laufa na slo-tech strezniku me pa ne gane.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

WarMaker ::

Mislim, da če bi ta portal bil open source, bi bila že vsaka naslednja stran podobna (če ne enaka) Slo-Techu... kar pa ne bi bilo (khm) prijetno, ker bi se večina folka, ki bi imeli tako stran hvalili, da so oni to naredili itd...

je pa tudi res, da je ST toliko ur uložil v ta portal tako, da... bodimo veseli s Slo-Techom

Brilko ::

Kdaj in zakaj ne?

Dobro da si negiral, ker čene bi sklepal da si zelo drzen in hkrati tudi dokaj neumen.

V-i-p ::

Mislim, da če bi ta portal bil open source, bi bila že vsaka naslednja stran podobna (če ne enaka) Slo-Techu...

Khm, če me spomin ne vara, je na spletu že sedaj nekaj forumov skoraj ali identičnih slo-techu, če pustimo ob strani barve ikonc, ozadja, itd...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

drejc ::

Okej Brilko, bom reformiru vprašanje.

Kdaj bo S&T portal open-source? (namenjeno Bwanam Slotechovskim)

@Brilko: Zdej pa poargumentiri svojo bedasto izjavo, da ti nebo preveč ego zrastu. :\

Brilko ::

Sej sem ti napisu, da dobro da si negiral izjavo. >:D

WarMaker ::

V-I-P: Ma sej zdej ima že vsak forum itd..
Pride nekdo in me vpraša, če mu pomaagm postavit PHPBB... meni ni problema mu pomagat, na koncu pa vidim, da ime foruma je "MOJ FORUM"... waw in s tem misli, da bo folk vsak dan bil na forumu in odgovarjal in odpiral nove teme...

BigWhale ::

Hm, zakaj bi pa moral bit?

mchaber ::

Da bo Primoz malo več fraj:D
.

Ziga Dolhar ::

Glede na to, da je Slotech zelo glasen znanilec open-miselnosti, tovrstna gesta res ne bi bila nepričakovana.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Meni se pa zdi, da 'medij' slo-tech sploh ni opredeljen...

Exilian ::

Hm, zakaj bi pa moral bit?

BigWhale: hm, zakaj pa ne?

ne bluzi.. ko drugi dajo svoje stvari naokol je fajn.. ko jih je treba pa sam dt pa ni. Kaj se je zgodilo z vašim opevanim naukom: vrnimo nekaj skupnosti.

malo bolj resen odgovor na "zakaj bi moral biti": ker bi lahko potem vsi prispevali k izboljšanju slo-techa s patchi in optimizacijami (iskanje je še zmer v qurcu). Pa kako naj vem da mi zli closed-source ne krade informacije o moji mašini...

heh.. zdele sm samo admine in OS fanatike quotu iz novice o soft patentih ki je imela >250 komentarjev
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()

Phil ::

Kdaj in zakaj ne?

Saj je bilo že v večkrat na forumu ugotovljeno da tisti, ki najbolj glasno hvalijo open-source sami (bolj)malo prispevajo. In obratno tisti, ki veliko naredijo (Primoz recimo) neradi vidijo da se njihovo delo (znanje - strateška prednost) okrog razdaja zastonj. Tako da ne verjamem da bo kaj kruha.
LP

WarMaker ::

To tako in tako... Vsak je tak, da če dobi nekaj že narejenega v roke (open source) je vesel in podpira open source, ko pa naredimo nekaj sami, pa nočemo, da drugi uporabljajo naše stvari in s tem se hvalijo...

Ljudje smo pač taki... si nimaš kaj pomagat..:)

V-i-p ::

Se strinjam z WarMarkerjem. Tudi sam sem imel podoben primer. Ko sem naredil "Slo-Tech orodno vrstico" za brskljalnik, je bila prva zahteva adminov, da jo izdam open-source, zato je zadeva tudi propadla. Osebno pač ne maram tega, da nekaj kar ti narediš potem drugi pacajo po svoje... S-T naj ostane kot je, bo po mojem še najbolje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gandalfar ::

cman: preveri se enkrat. Poglej si vse bug reporte do primoza in prispevke k raznih opensource projektom. Potem poglej kaj vse je BigWhale scodal in kaj je naredil na podrocju politike, ko je zrtvoval svoj cas za lugos. Potem poglej se vse ostale lugosovce kaj so aktivnega naredili. Prestej se koliko je Matjaz prevedel. Navsezadnje ti pa se jaz ponujam moje opensource izdelke.

Res. Samo pljuvamo in cisto nic ne damo nazaj.

BigWhale ::

Exy:

Kdo pa je rekel, da nihce nic ne vraca? Skupnost zaradi open-sourca (med drugimi) dobi geekovski portal in to free as in beer!

Patchi in optimizacijami. Ja, mozno, se strinjam. Closed source ti krade informacije? Eh? Saj je closed source, ki tece na njihovem lastnem strezniku. GPL ti ne prepoveduje, da na njegovi osnovi razvijes nekaj in to sam uporabljas kot neko svojo zaprto resitev. To prepovedovati bi bilo butasto.

Ta closed source niti ne povoha tvoje masine. Izklopi si kukije, activex in javo(script), ce se ze bojis....

Stavim, da vip, warmaker in cman precej premalo naredijo in poznajo vsa open source gibanja pri nas, da lahko trdijo kaj takega kar trdijo.

Exilian ::

BigWhale: ne,ne... kar ti prispevaš se sploh ne more primerjati z Lead Developerjem ki je svoj progeram izdal kot opensource...

Pa sloh kaj se zdej vsi vtikate.. drejc je naslovil svoje vprašanje na admine ne na nas uporabnike...

Admini so se pa zdele poskril bog-ve-kam.

Kar naekrat je opensource postal hudič :).

btw: Pa kako naj vem da mi zli closed-source ne krade informacije o moji mašini... To je bla fora. lolz...

Stavim, da vip, warmaker in cman.. a ne preseš malo konsturktivne kritike?
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Poldi112 ::

Sam lead developer popusi na celi crti, ce je sam. Celo jaz, ki samo vsake toliko casa kak bug sporocim, sem mu koristen.
Sploh na Primoz ni tisti, ki na slo-tech zagovarja opensource. Tako da ideologija nas nima veze s tem, da je forum zaprt. Ceprav ne bi bilo napacno, ce bi bil open...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Mislm, da je fora v tem, da ce nekdo zagovarja nekaj, potem bi od njega tudi pricakoval to.

Skratka, ce se ST zavzema za odprto kodo, potem bi jo tudi lahko dal. Sicer ne vidim smisla.

A pri onih, ki so dela Linux, je pa to samoumevno? Isto bi lahka stvar naredili komercialno in jo zacel prodajat za velike pare. Pa niso.

In to, da bi blo pol poln enih forumu naokol, je zelo narobe. Ko pa je 1000 distribucij Linuxa, je pa vse vredu.

Skratka, nekdo je vlozil veliko truda. Kaj zdaj? Ga nja raztala zastonj naokrog ali ne?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Microsoft: posamezniki, ki delujejo v okviru s-tja (moderatorji, pisci novic, clankov .. ) se zavzemamo za odprto kodo. Slo-Tech kot tak nima uradnega stalisca do odprte kode.

Microsoft ::

Aha, ok.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

sasox ::

Microsoft: sej recimo portala od RedHat-a oz. Fedore tudi verjetno ne dobis kar tako a? :) ali pa od kaksne druge distribucije, ki ima svoj portal/stran. Ne govorim zdej o tistih, ki uporabljajo kaksno opensource zadevo (ala PHPNuke,...). Tko, da tuki jst ne vidm nobene panike...


Je bla pa fajn provokacija vse skupaj :)

Primoz ::

Mogoče bo kaj iz nje ... nekoč ;)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

BigWhale ::

> Stavim, da vip, warmaker in cman.. a ne preseš malo konsturktivne
> kritike?

Kritika je jasno, eno, nakladanje in trditve kar tako v tri dni so pa drugo in vecina vas je tule nakladala...

Phil ::

Jaz za svojo izjavo še kar stojim. Če vas je pa nekaj slo-tech open-source pripadnikov res spisalo kakšen dober program (mogoče celo programski sistem) in ga potem dalo pod open-source, ste pač svetle izjeme in se vam opravičujem.
LP

CCfly ::

Saj je bilo že v večkrat na forumu ugotovljeno da tisti, ki najbolj glasno hvalijo open-source sami (bolj)malo prispevajo.

In obratno tisti, ki veliko naredijo (Primoz recimo) neradi vidijo da se njihovo delo (znanje - strateška prednost) okrog razdaja zastonj.

Dedukcija:
A: Tisti ki nič ne naredijo, preživijo vse svoje dneve na slo-techu in hvalijo open source.
B: Tisti ki kaj naredijo ne dajo svojih izdelkov pod open source licenco.
A /\ B => C: open source izdelkov ni
A /\ B /\ C => D: cman je troll
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

Sicer pa kar se tiče same teme, če želite SloTechov CMS kot open source, prepričajte avtorje. Zadeva bi bila kljub kopici CMS sistemov, ki so že na voljo, po mojem mnenju zanimiva.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Phil ::

A: Tisti ki nič ne naredijo, preživijo vse svoje dneve na slo-techu in hvalijo open source.
B: Tisti ki kaj naredijo ne dajo svojih izdelkov pod open source licenco.
A /\ B => C: open source izdelkov ni
A /\ B /\ C => D: cman je troll


Velika razlika je med nič in malo.
Če popraviš predpostavke dobiš sklep: open source izdelkov je malo

OT:
cman je troll
Wikipedia:
Troll: A person who makes posts that are solely intended to provoke responses from others either Socratically or to cause annoyance or offense.
A opaziš da si padel v paradoks? No tudi jaz sem zdaj deloma.
LP

BigWhale ::

muha:
> Zadeva bi bila kljub kopici CMS sistemov, ki so že na voljo, po mojem mnenju
> zanimiva.

To je lahko precej subjektivno... Slashcode, sistem na katerem laufa slashdot je tak drek, da jaz vecjega videl nisem. :)) Postnuke mi je bolj vsec...

PS:
CMS - je se en buzzword... ;>


cman:
> Če vas je pa nekaj slo-tech open-source pripadnikov res spisalo kakšen dober
> program (mogoče celo programski sistem) in ga potem dalo pod open-source, ste

Res dober je stvar osebne ocene.

> pač svetle izjeme in se vam opravičujem.

Moras vedeti, da je prispevek k open sourcu se marsikaj drugega kot zgolj pisanje programov. Je tudi debugiranje, posiljanje bug reportov, popravljanje obstojecih zadev, organizacija dogodkov, katerih cilj je promocija open sourca, potem je tukaj se prevajanje (v slovenscino) obstojecih programov...

Ne, open source ni samo pisanje programov, dalec od tega...

CCfly ::

Torej kakšni so predlogi tistih, ki si želite Slo-Techove skripte pod odprto kodno licenco ? Ste že kontaktirali avtorje ? Kdo bi bil pripravljen prispevati v tak CMS ?
Ker drugače je celotna tema flamefest in izguba časa.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

WarMaker ::

Se strinjam...

V-i-p ::

BW, ne, ne, jaz še predobro vem, koliko dobrega ste kompanjoni z Gandalfarjem na čelu naredili. Imam s-t linux na cdju, ga uporabljam ko ga rabim, poznam nagrade za trud ki ste jih dobili, vem za vaše trdo delo, prevode, dogodke, itd... Nisem mislil tega z mojim postom.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Phil ::

Ne, open source ni samo pisanje programov, dalec od tega...

OK se strinjam. Očitno jaz dajem programiranju malo preveč teže.
LP

ahac ::

Dokler ST ni opensource ima Primoz veliko več kontrole nad razvojem.
Ne vem kako je na ST, ampak na Slo-compu imamo buge za katere vem samo jaz (upam:P) pa jih še nisem popravil. :8) Če gre pa taka stvar v opensource potem se bo pa za vse vedelo in vedno bo nekdo komentiral, da bi lahko nekaj naredil bolje, kar pomeni veliko več dela za glavnega razvijalca. Če bi pa še kdo poslal kakšen popravek je pa treba to integrirat notr.. spet delo. Da ne omenjamo želja uporabnikov, ki bi radi imeli kul stran ali "portal" pa jim manjka neka funkcija, ki je sami ne znajo naredit. Zraven pride še support, ki ga n00b webmaster wannabes pričakujejo od tebe.
Potem se pa več ukvarjaš z razvojem skript za ostale namesto z razvojem strani same (v tem primeru ST).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Exilian ::

support nisi nikomur dolžan
integerat notr je manjši problem kot razvijat patch za buge
to da folk pravi, da bi se dalo kj bolje naresti, je pa konstruktivna kritika :), sploh pa se najde nekdo kot je BW, ki je care in gre popravljat buge namesto tebe :).
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

ahac ::

Dolžan ne.. ampak vseeno se najde cel kup folka, ki ti težijo, da jim pomagaj postavit stran. Že tako.. brez, da sploh kaj izdaš, kar vsi mislijo, da si na forumu, ircu, msn, icq... samo zato, da rešuješ njihove web probleme.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

root987 ::

Hja, če narediš en zip pa rečeš "tu maste, supporta ni, če ne dela se jokite", bi morda še celo šlo... Ampak je slo-tech, IIRC, precej stweakan, torej bi vprašanje združljivosti bilo na mestu...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

BigWhale ::

> Dokler ST ni opensource ima Primoz veliko več kontrole nad razvojem.

Ne, zakaj? Saj ni dolzan upostevati feedbacka, ki ga dobi nazaj, ce ga dobi. Razvoj ostane isti kot je bil.

Poleg Primoza je potrebno prepricati se avtorje, ki so naredili CSSje, da je slo tech tak kot ga vidite... Sama koda brez designa bo precej nepregledna solata... :P No, lahko se motim ampak, se mi zdi, da ne...

Microsoft ::

Kaj pa tiste, ki delajo v php in podobno, vabite kaj k sodelovanju?

Al pa da bi 'javno' naredili nek feature za ST? Al pa kaj tretjega?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tody ::

eh nevem če bi znal 1 % narest kaj iz php filetov ki vam bi jih primož dal. PA še tist 1% bi naredil kaj ? Še en portal ? Mislim skor vse kar ma s-t majo tud ostali samo da je to tam narejeno malce drugače tako kot so avtorji tam hoteli. Edino črte nikejr nisem opazil.

Glede izdelave ma pa primož pomoje kar visoke kriterije kar se tiče varnosti in optimizacije tko da smo spet pri unem 1 % :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

V-i-p ::

Tody, glede primoževe varnosti imaš prav. Ko sem bil še sodelavec na s-tju se je dostikrat slišalo okoli vogalov, kakšen "paranoik" glede varnosti je primož. Nič ne prepusti naključju. Kar je tudi prav in pohvalno... Če je pa še sedaj tak, pa ne vem :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tody ::

offtopic VIP a ti že dela iskanje ? >:D

V-i-p ::

Tody, dela ja, samo si ga ne upam preveč uporabljat, da se mi spet kaj ne zaklene, kaj pa jaz vem kakšne meje so mi postavili :D. BTW, vprašaj Primoža, kolikokrat sem search uporabil v mesecu dni. Po mojem ne več kot petkrat >:D. Jebat ga, strah je hudičeva stvar ;) :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Exilian ::

heh ne wem kam je zdj vs opensource fanclub poniknil...

haloooo.. :)

aja točn.. debata ne poteka na račun microsofta :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svež popravek za od mrtvih obujen Windows XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9440902 (35560) MrStein
»

Kritična ranljivost v GnuTLS neodkrita skoraj devet let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13427674 (23232) jype
»

Je FBI podtaknil stranska vrata v OpenBSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13531785 (26734) antonija
»

Resna kritika piscem novic, člankov in testov (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
856507 (4211) Stepni Volk
»

EU proti Microsoftu - zopet točka za EU.

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
314084 (3100) V-i-p

Več podobnih tem