» »

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Upravljanje PC-ja preko daljinca

joc_m ::

Nardil sm si IR sprejemnik za daljinca in inštaliral Girder. Ko sm vse nastavu tak, kot naj bi blo in začel dodajat ukaze, se mi je pojavla težava, da moj univerzalni daljinec oddaja signal iz iste tipke z različnimi kodami. Probal sem vključit eno možnost, da ti izmed vseh kod pobere samo določeno (recimo samo drugo v zaporedju), a to še vedno ne reši problema, saj se kode praktično vedno različno začnejo (nek cikel kod, ki se začenja na različnem mestu). Mam pa kolega, ki ma daljinca, ki vedno pošilja isto kodo (Sony-jev originalni daljinec od stolpa). A kdo ve, kje bi se dalo dobit kak daljinec, ki bi vedno pošiljal isto kodo, al pa če mogoče kdo pozna kako drugo rešitev za moj problem? A se da univerzalni daljinec nastavit tako, da bi vedno pošiljal isto kodo?

Mam tud Pinnacl-ov TV-tuner, pa mi isto pošilja različne kode (s plugin-om PCTV za girder pa mi ne dela - sm probal preko originalnega pinnacl-ovega sprejemnika in preko narejenega, pa ni šlo)

Če ma kdo kake izkušnje s tem, pa če mogoče pozna rešitev, bi ga prosu, če mi lahko pomaga.

Uživajte v lepi nedelji :)

kalil ::

Sam uporabljam ATI Remote, dobiš pa ga za 6k.

ATI Remote

ATI Remote II

divide et empera

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kalil ()

markko ::

Malo bom vskočil, da ne bo treba nove teme.

Tut sam se zanimam za podobno zadevo, vendar je raje ne bi sam izdelaloval, zato me zanima, kje pri nas bi lahko dobil ATI remota in kaj bi potreboval zraven, kako dela...
Hasta La Victoria Siempre !

kalil ::

Radijski daljinski upravljalnik ATI Remote control BOB II

Je novejša izvedba ATI Remota, zato je tudi dražja. Kje pa prodajajo staro verzijo, pa nimam pojma.

Kako deluje? Klikni na prvi link, ki sem ga podal in vse ti bo jasno. :D

divide et empera

Tugo ::

mogoče imaš pa problem s tem, ker imaš IR, ki je za drugo frekvenco?
katero IR sprejemno dioidi imaš?
SFH5110-36?
Sonyjevi delujejo namreč na 40kHz, če se ne motim.
Sam sem naredil 4 različne verzije in vse 4 so delale kot je treba.
1.) z uporabi PICa, ki se ni dal ponovno programirat
2.) 16F84 (če se ne motim) - minus je bil ta, da če si držal tipko je vzel samo prvi pritisk in mi zato ni bil všeč
3.) tisto preprosto vezje z ISTO IR diodo SFH in samo par uporov in zennerco + en kondič.
4.) Ker je bil problem pri prejšni verziji ta, da mi je držanje tipke požrlo ogromno procesorskega časa, sem se odločil za USB verzijo. Ni mi žal, ker pri držanju tipke (recimo volume up/down) ne obremenjuje CPUja ;)

lp, T.

Phoebus ::

Stari moji ne bit butasti, 12 jurjou za "PC" daljinca :\

Se gre v A/V štacuno pa za 12 jurjou dobi tak daljinc da se ga vika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

joc_m ::

IR sm probal z različnimi dalinci, pa mi je delal samo za originalne dalince (ti pošiljajo vedno samo eno kodo na eni tipki) oz. samo takrat je delal dobro. Drugače pa mi je ob pritisku tipke včasih zaznal pravi ukaz, včasih pa je zaznal napačen ukaz (ker je več tipk pošiljalo isto kodo - vendar ne vedno - koda se je ciklični spreminjala). Z Girder-jeve strani sm potegnu dol drug plugin, pri katerem lahko nastaviš, katero kodo v zaporedju bo prebral oz. sprejel, pa mi tud ni delovalo dobro - kode na tipkah se ves čas spreminjajo v določenem vrstnem redu - v nekem krogu, ki si ga več tipk deli - zato pride do napake.

Tugo:
Kako pa deluje USB sprejemnik? Na isti način? Se mi ga splača naredit in stestirat ali pa se bom srečal z isto težavo? Problem je v daljincu, ki pošilja različne kode (zdi se mi, da to delajo vsi univerzalni daljinci)).

Kakšen daljinec pa uporabljaš? Univerzalnega al imaš doma kako komponento, pri kateri si ga sposodiš?

Kar se pa tiče Ati-jevega daljinca in sprejemnika, pa mi za začetek ni všeč že cena sama (12k + poštnina), poleg tega pa sem malo skeptičen, kako bi deloval z mojo TV kartico (Pinnacle PCTV Pro) - ali bi jo lahko uporabljal z istim daljincem ali bi potreboval starega? Kalil, kakšne izkušnje maš? Kakšen je pa program? Se ga da dobro nastavljati tudi za druge HW proizvajalce?

Hvala vam za odgovore in lep pozdrav

Tugo ::

po katerem načrtu si delal?
tistem, ki je zelo simpl in imaš SFH 5110-xx + 2-3 upore, zenner dioda in kondič?

Jaz sem dela po načrtu Igorja Ceska. Njegovo verzijo prek COM porta in potem še prek USBja. Ker imaš problem pri sprejemu, bi ti svetoval, da najprej zrihtaš problem pri tem, šele potem se spuščaj v kaj drugega. Cena USB verzije pa mislim, da ne preseže 2k sit. okrog 1k je chip, USB kabel rabiš (ali pa samo konektor, če delaš tako kot USB disk verzija), kvarc je gor, 2 upora, 2 elektrolita in kot opcija 2 LED in 2 upora. To je vse. Če imaš karkoli že doma, tolk boljš, IR lahko koristiš od tega k zdej delaš.

lp, T.

P.S.: Od kod si?

joc_m ::

Jest sm delal po tem načrtu (načrt)
Maš pa tu še dva načrta (tud tisti, k si ga ti omenu).

A probam nardit še druge dva, pa mi bo mogoče na kerem drugem delal moj daljinc? Al kaj mi predlagaš kot rešitev? (poleg tega, da nekje staknem originalni daljinec-moram do nekega serviserja pridet, pa ga vprašat, če lahko on kakega zrihta)

Iz Lj. sm - študent.

Lep pozdrav

Tugo ::

kateri 2 cifri pa sta za oznako SFH506-xx?
xx=?

kater konc LJ pa si?

lp, T.

stromar ::

Jaz bi prej pogledal, če je baterija v daljincu OK, sem imel iste težave dokler nisem baterije zamenjal

joc_m ::

Jest mam SFH506-38 (ta naj bi bla najboljša).
Baterije so pa zihr dobre, k mam tud nove, pa nč ne pomaga.

Z viča sm.

LP

Tugo ::

men na Sonyjevem dela 100% v redu.
probu sm full velik drugih in delajo... NE PA VSI!!!!
ene leve firme niso hotle delat, mam pa 40kHz verzijo.
čez teden sem tutn jst na viču (elektro fax), tko da bi v najslabšem primeru tut tja lahko uletu in bi šla probat. jst res ne vem kaj ti ne dela, ker men je delal vse v prvo.
predvidevam, da imaš doma kr dost dalincev, probi če kkšn dela. pol probi pa še s kkšnim od sosedov :)
stanuješ kej bliz elektro faxa?

lp, T.

P.S.: varianta je, da na faxu zrihtam USB in COM verzijo in prneseš ti svojo stvar pa da vidva kaj bi lahko blo narobe. al pa kej predlagi. dej za štos prever tole tvoje vezje, če nis slučajno karkol narobe. drugač sm pa jst delu tole vezje:
Klik

joc_m ::

Zdej mi je uspelo dobit plugin za pinnacle in prov odlično deluje z originalnim pinnacle daljincem. Hvala vsem za pomoč.

Lepo se imejte
joc_m

rex_ ::

joc_m mene zanima ki si dubu plugins za pinnacle k iscem pa nc ne najdm:D

Cya

mihec87 ::

Se opravicujem za obuditev teme.
Sam mene pa zanima ce bi si jst to nrdil a bi se dalo pol to tk nrdit da bi se sprehajal po mapah itd npr. da bi bil kot miska oz smerne tipke pa enter?
A bi za to velal ker kol dalinc al bi mogu met kakiga posebnga?

kulSMS ::

Jaz uporabljam COM Port verzijo igor plugina in ustrezen hardware.
pri moji verziji ni možno, da bi recimo pritiskal tipko za glasnost in se bi glasnost povečevala, ampak je potrebno večkrat zaporedoma pritisnit na gumb.

Zanima me če je pri USB verziji to možno oz če pozna kdo mogoče kakšen drugi software oz. hardware pri katerem je to možno?

Tugo ::

Tukaj imaš tudi COM verzijo, kjer deluje držanje tipke. Imel sem 3 verzije. Pri prvi je delal IR, juhuhu :) Potem sem ugotovil, da bi bilo fino, če bi delalo še držanje za recimo glasnost ali hitro prevrtavanje. In sem imel narejeno to verzijo, ki sem poslal še link. Potem sem pa ugotovil, da "žre" taka stvarca veliko CPUja in sem probal še USB verzijo. Stvar je zelo fina in deluje kot je treba! Še link. Obe verziji, ki sem poslal sta delo enega in istega človeka. Igor Cesko je mojster za te zadeve in je sam napisal USB kodo za Atmelov chip. Malo overclockaš Atmelčka in deluje kot je treba :)
Obilo užitkov ob izdelavi!

lp, T.

kulSMS ::

kaj držanje tipke deluje pri vseh treh verzijah za COM port (jaz imam tisto prvo verzijo)?

Mogoce veš kako je z USB verzijo glede dolžine kabla (pri delujoči COM verziji imam jaz 15m kabla)?

Tugo ::

15m kabla? hmmmm... za USB nisem probal tako dolg kabel, niti nimam možnosti, da bi.

Držanje tipke ne deluje pri vseh verzijah. Sam sem imel verzijo, ki je bila narejena z mikrokontrolerjem, ki pa ni vedel kaj je pritisk in kaj držanje. Tukaj pa driverji detektirajo enkraten pritisk ali držanje tipke, zato deluje.
Prosim pošlji link do tvojega IR sprejemnika.

lp, T.

TheHijacker ::

Mi je uspelo sestavil USB sprejemnik. Vse podatke sem objavil tu:

USB IR sprejemnik

Pritisk na tipko ponovi ukaze. Tako za večanje glasnosti samo tiščim tipko.

Imam dva 5m USB podaljška. Če koga zanima na kakšni razdalji bi USB IR deloval lahko popoldne doma probam, če zadeva deluje na 11.5m?
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

kulSMS ::

Tugo
jaz imam COM verzijo s ir sprejemnikom SFH506xx in dll plugin Igor SFH 56 verzija 1.01
na linku ki si ga ze ti poslal

Hijacker
ti si pa to kar lepo potrudil in vse opisal, bom poskušal kaj narediti.
Tisto zadnje vezje pred slikami je torej tisto ki dela tako kot mora?
pa v hte-ju se da vse komponente dobit?

TheHijacker ::

kulSMS:

Čist vse dele sem dobil v HTE. V bistvu sem jih kar preko interneta naročil oziroma preko telefona. Največ me je koštal potni strošek.

Slike vezja 2x spredaj in 2x zadaj so od zadnjega vezja narejenega po originalnem načrtu. In 100% deluje, če je le zvezan pravilno. Če te še kaj zanima o tem, piši v tisto drugo temo.
http://www.google.si

Shifty ::

Ali ima mogoce ze gdo nastiman Girder za novejse programe, pa mi lahko poslje .gml datoteko?
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Tugo ::

kulSMS: men tole 100% dela z repeatom. Upam, da uporabljaš program Girder, drugače ti ne morem pomagat. Tam se nastavi antirepeat time, se pravi na koliko časa dovoli ponoven pritisk, da ni potem next v resnici 100x next :)
Upam, da boš tole rešil, ker MORA delat. Edino mene je motilo, ker je zelo CPU požrešno.

lp, T.

kulSMS ::

mislim da je problem z daljincem da ne omogoča tega.

Imel sem en x daljinec pa sem na tipke za glasnost na daljincu naštimal za menjanje glasnosti v winampu pa mi ni delovalo. Potem sem pa poskusil na enem novem daljincu pa je delalo.
Bo potrebno en nov daljinec nabavit.

Alkop ::

Lep pozdrav.

Pred kratkim sm si nabavil univerzalni daljinec Philips SRU9600, z njim sem poiskušal krmiliti PC prek USB-IRda, vendar mi ni uspelo, poiskušal sem tudi z programom Girder.

Zanima me, če se sploh da krmiliti prek USB-IRda, oziroma kakšn sprejemnik bi bil najbolj primeren, in kje ga je možno kupiti?

Hvala...

SaXsIm ::

A se da daljinca uporabljati z IRda vmesnikom? Gor je Sigmatel STIr4200s čip.
SaXsIm

kulSMS ::

KAJ ta tvoj USB-IRda je tudi (oz predvsem) za telefon?

SaXsIm ::

za to sm ga uporablju, ja.
SaXsIm

neoto ::

Če daljinec ne podpira irDA, potem ne bo nič. Tole je dvosmeren protokol, ki ni tako zelo enostaven kot 'daljinski' RC-5, NEC, ... Naredi si IR sprejemnik za Girder na serijskem portu...

Alkop ::

Ja hvala:) , tut sam sm ugutovil, da IRda ne dela, pa iskov sm IRTrans al kj podobnga , d bi ga nabavu, pa ga ne najdm;( , tko d sm se udloču, d bom kr sam sprejemnik sestavu.

Mislil sm sestaviti eno od treh možnih izvedb z COM portom k je dokaj preprosta, pa sm ugotovu, da COM porta sploh nimam (razn printer porta), tko da se nameravam polott USB izvedbe ( Link), pa nevem katero izvedbo naj naredim, al prvo (20pin mikro procesor) al pa drugo (8pin).

Če je kdo sestavil prvo ali drugo varjanto, bi prosil za komentarje, je sploh kakšna razlika med njima?

LP

kulSMS ::

glede tega imaš zelo dobro opisano na:
USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB)

tu bos našel pravo varianto z elementi, ki se jih da kupiti v SLO.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127632 (10876) eVro
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517105 (6072) sidd
»

Kako narediti IR+daljinec za PC? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
18413596 (7090) TaBoLjI
»

Daljinec za pc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231755 (1392) SloMusty
»

Shema za ir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71253 (1118) Tugo

Več podobnih tem