» »

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT

«
1
2 3 4

matic ::

Kupujem 5.1 zvocnike. Pripravljen sem vlozit do dobrih 30.000 SIT za njih. Nevem pa kaj izbrati. Moc zvoka ni tako pomembna kot kvaliteta! Uporabljati pa jih nameravam na prvem mestu za gledanje filmov in na drugem mestu za poslusanje galsbe. Pregledujem izbiro po nasih trgovinah in je kar preceeeeej pestra. In pojma nimam kaj izbrati!? Kaj predlgate?

Tukajle sem zbrskal galvnih nekaj modelov, ki so nekako najbolj prodajani oz. sem najvec slisal o njih:

CREATIVE LABS zvočniki SBS-560 EnaA cena: 11.746,80

CREATIVE LABS Inspire 5.1 P5800 OEM EnaA cena: 14.677,20

Zvočniki CREATIVE Inspire 5.1 T5900 Comtron cena: 24.400

CREATIVE LABS zvočniki Inspire T7900 OEM Eventus cena: 25.300,00

Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater EnaA cena: 25.998,00

Logitech zvočniki X530 EnaA cena: 17.988,00

Zvočniki Logitech X-620 6.1 Mimovrste cena: 24.480,00

ALTEC Lansing 5.1 JAE cena: 20.160,00

Zvočniki 5.1 26W RMS Labtec Arena 675 Comtron cena: 12.900

Potem pa so se tile, ki nisem kaj dosti zaseldil o njih:
Mercury zvočniki HT5800 5.1
Zvočniki PM 950 TEAC 5.1 Dolby
Zvočniki PM 1800 TEAC 5.1
Zvočniki 5.1 60W RMS SoundX HN-680B-1
Zvočniki 5.1 80W RMS SoundX E080
Zvočniki 5.1 30W RMS Trust 4500P

Kaj bi priporocali/odsvetovali? Morda se katere druge zvocnike?
Razmisljam tudi da bi bilo morda bolje vzeti za tak denar 2.1 in bi dobil dosti boljso kvaliteto zvocnikov? Samo vseeno filmi so na prvem mestu pri uporabi teh zvocnikov in 5.1 se mi zdi da se pri filmih kar dobro pozna!?
-----------------------------------------
podpis: _____________

B-Stard ::

Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater EnaA cena: 25.998,00

gorann ::

tud sam imam 5.1 home theater od geniusa, lepi so dost mocni, zvok je dober, dober zvok surround(ac3), ceprav imam sobo 3x2.7m2 nemorem sploh izkoristit vsega:(
kdo drug ti bo drugace svetoval, ampak najbolj se bos sam odlocu, pri geniusih nimas kaj falit, imajo 5.1 priklop iz pcja, iz analognega izhoda iz dvdja, iz tv, pa se tape lahk priklopis, a so mislili kasetar al radio navaden stolp, nevem nisem probal:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

JO_16 ::

Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater nimaš kaj zgrešit mam dvojne doma eni so v računalniški sobi drugi v dnevni priklopleni na xbox zvok je fenomenalen.Vendar v dnevni jim že malo primanjkuje moči (6x7m)

gorann ::

jest bom tud za v dnevno se ene nabavu:)
naj se majo se tastari fajn ne sam jest:)
, no za 25ksit tud nemores prcakovat kaksne udarne moci, da ti sipe razbije:)

JO_16 ::

Samo za teh 25k so pa prekleto dobri Ktemu prinese dosti tudi leseno ohišje.Vseeno katere zvočnike si boš izbral le glej da bodo imeli leseno ohišje :D

ZdM_Asike ::

Altec lansing 251 ce ih dobis, najbolsa zvucna slika, ne raspada se pri jakih explozij etc...
Savrseni za racunalnik, Altec je zelo dobra firma...
LP

delfinus ::

Zanima me, ce imajo ti zvocniki GENIUS 5.1 moznost, da se prikljuci opticni izhod ali digitalni koaksilani izhod od DVD ali DivX enote direktno na njih, ali so bolj namenjeni samo za povezavo PCja z njimi?

Kolega ima namrec KISS enoto in zadaj je samo opticni ali koaksialni digitalni izhod, ne pa izhod za vsak zvonik posebej.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Caboose ::

sam imam P5800, in za svojo ceno (14k) nudijo zelo veliko. Če nimaš prevelike sobe :)
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Goldee ::

jst bi ti priporocal od creativa :), mam tud sam ene, no sam so 2.1 in sem ful zadovoljen z njimi, kakovost je dobra ze na zvocni za 4k :)
uni genius so tud dobri :)

jRk0 ::

Jaz mam x530 pa so cist kul:)
genius pa so pac bolj mocni :) ampaks e teh ne smem na max poslusat v bloku:\ sem ze mel policijo doma...
You fuck up once, you loose two teeth.

Goldee ::

ce ne bi si lahk res omislu 2.1, ker bos za ta dnar 10-30k dobu ful kakovostn 2.1 sistem. js sm tko naredu, sm lih tako hotu met dobre zvocnike za filme in muziko in potem sm se odlocu za creative i-trigue 3400 za 23k :) in mi ni zal,kakovost je dobra, satelita mata titanske membrane, vsi prkljucki so pozlaceni, imas velk, zanesljiv transformator, prirocne prkljucke(za slusalke mikrofon).... oblika pa je tud lepa hehe, no poglej sam-

http://www.creative.com/products/produc...
LP

cryptozaver ::

A je mozn na nek nacin 2.1 nadgradit v 5.1 z dokupom centra in se dveh satelitov.

jRk0 ::

No, glede titanske membrane se jaz ne bi prevec obremenjeval, ker kolko vem so titan twji zelo obcutljivi na ojacevalec ki je za njimi in mora tako biti precej dober in kvaliteten, sploh pa je to zelo odvisno kako komu pase, ker titan twji so dosti bolj "agresivni" kot svileni al pa kaj...
You fuck up once, you loose two teeth.

Goldee ::

ah seveda ojacevalec v mojem sistemu ni kakovosti ala elektronke, ampak moj point prej je biu da se za tako ceno da dobit ful uredu sistem..:D odloci naj se pa sam.

r0man ::

10k dej se zram pa dobiš aktivnga wooferja pri JAE ;] t-t woofer pa spila ti jz povem ;> 110rms ;]:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0man ()

Goldee ::

pol das se deset....
pa se deset :D :D
...

elfstone ::

Kot je bilo tudi na tem forumu že omenjeno se na mimovrste prodajajo zvočniki Xoro HXS 231.
Jih slučajno kdo že ima?

Goldee ::

Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater - absolutno kupi! ima jih kolega in js sm skor dol padu ko sm slisu kaj dajo od sebe.. resno!:O :O

Fury ::

Jest mam tut genius in so zakon :)

Nimajo digitalnih vhodov( ker pac nimajo dekoderja not ) za tistega, ki je uprasu.

Goldee ::

ja zakon so...
resno..
sam tip je veretn ze kupu zvocnike :)
za kaj si se pol odlocu?

Primoz78 ::

Pozdravljeni, zanimam se za nakup prostorskih zvocnikov za hisni kino. Imam Yamada 6700, pa nevem kaj naj bi se odlocil...tisti, ki so v ponudbi od Yamade se mi zdijo mal presvoh...zato si ogledujem Xoro HXS531...ce ima se kdo kake druge predloge naj se prosim razpise...cena pa nekje do 30 K SIT...

Lp Primoz

Fury ::

Se 1423423tic - Genius HomeTheater 5.1 (leseni) :)
Mislm da ti jih bo pol folka priporocilo :)

Primoz78 ::

Hvala!...sam fora je v tem ker imam precej veliko sobo...in nekje sem bral, da so tile presvoh za tako sobo :\ ...sedaj si mal ogledujem Genius GHT 511D...zanimiva zadeva...:)

Lp Primoz

Goldee ::

kolk x kolk mas pa sobo v metrih?

Primoz78 ::

6x7 ali 7x7 nevem tocno...:\

Lp Primoz

Goldee ::

GHT-511D - hudo.
mislem da bi ti moralo zadostovat.. lep frekvencni razpon in dost moci tud za tako sobo! 100w sub :D
js mam 30w suba pa mi je za sobo 5x6 ful vredi.. ampak ne more se primerjat s tem...
kolk je pa cena?

Primoz78 ::

Zal ne bo nic...:'( baje se jih ne da vec dobit, drugace je bla cena 48 K SIT pri KFM...sedaj pa se jih ne da dobit vec...spet v dilemi...:\

Lp Primoz

p.s. Tisti Xoro me tudi mikajo...sam mal nizka cena za tako izhodno moc...nevem kako je z kvaliteto...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Goldee ::

kaj pa kaksni od creativa?
http://www.creative.com/products/produc...
men bi bli teli zanimivi... ne vem pa kolk stanjeo :P

Primoz78 ::

Zgledajo zanimivi ja...sam ti so bol za gamer-je...jaz bi pa prikljucil na Yamado...zato so mi bili tisti Genius vsec, ker jih lahko kar na tla postavis in so visje dvingjeni...mislim so kao na tistih stojalih. Pa se teli Creative majo zicnega daljinca...kar bi bilo verjetno precej motece...:\ Danes ko grem v LJ bom skocu do BOF-a baje so meli tam Genius-e prikljucene...mogoce jih majo se in jih prodajo >:D

Lp Primoz

ge ::

Kaj pa mogoče ta zadeva ?



Quadro HT-500
5.1 + 3xAUX FM/AM Tuner
100W Subwoofer, 5x40W sateliti
daljinc
alu sateliti

Cena ?
cca. 38 k sit NETO ( stran na www.hg-spot.hr) v CRO (Zagreb, Varaždin, čakovec,....) .

Videl v živo in lahko rečem da je Subwoofer res ogromen, nisem pa imel priložnost videti zadevo "na delu" torej priklopljene tak,
da ne morem soditi o kakovosti zvoka.
Ge

Primoz78 ::

Zadeva zgleda kar hudo...hvala za link >:D ...ma mi noce odpret, bom ze poiskal kje se da dobit kaj! Sem pa poslusal Genius-e 5.1 tiste z 120W RMS-a v BOF-u...sam v stereo nacinu in zadeva za tak dnar res seka!...sam kot sem ze povededal me moti do, da bi rad mel zvocnike na stojalih (tako kot na zgornji sliki)....in pa kaksen W vec....

Lp Primoz

Zheegec ::

@Primoz78: Sem te videl, ja :D Te zvocnike mam drugace tudi sam doma, so kar kul, se pa seveda ne morajo primerjati s tistimi Logitech z-5500 zraven :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Primoz78 ::

Sem iskal na strani, ki si mi jo napisal imajo samo model 400...ki je malenkost bolj svoh...a vseeno dovolj za moje potrebe!


Lp Primoz

Primoz78 ::

Hmmm...videl?!...aha ti si tisti, ki jih ma doma in ma velko sobo, pa ne more naglas poslusat ker je v bloku :D

Lp Primoz

p.s. Vem, da se ne morjo primerjat, sam so pa uni tolk drazji ane!

Zheegec ::

Hmmm...videl?!...aha ti si tisti, ki jih ma doma in ma velko sobo, pa ne more naglas poslusat ker je v bloku :D

Ne, to bo pa najbrz oni drugi prodajalec, ki ima tudi te zvocnike :D
Anyway, razlika je ocitna - 26K vs 85K >:D Ampak tisto je 500W RMS powaaah!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Primoz78 ::

Aha, pol si bil pa tisti, ki je neki spraseval tistega z velko sobo :)) ...Jap vem da je razlika ocitna...sam v mislih sem mel tam nekje...max 50 K dat za zvocnike...in ko sem tiste Logitech slisal za 26K so mi bli kar ql ;)

Lp Primoz

ge ::

@Primoz78; moja napaka, napačna povezava, probaj to : HGSPOT - Mjesto gdje Ĺživi tehnologija.
Drugače pa jih tudi lahko poiščeš prek Informacije na dlanu - pogodak.hr CRO iskalnika.

@Alien3001; kje si pa ti nabavil te zvočnike (in po kakšni ceni) ? Zadovoljen z zvokom ali samo z izgledom ??
Ge

Zheegec ::

@ge: Za izgled me niti ne zanima :D So kar kul za to ceno, skoda ker je zadnji par bolj svohcan.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Primoz78 ::

ge: hvala sem nasel...bom pocekiral!

Lp Primoz

Primoz78 ::

Heh...cudno, amapk se nikjer ne da dobit tele Genius GHT-511D...ali vsaj 510D...se tam kjer so jih imeli so zadnji komplet prodali v soboto :'(

Lp Primoz

Primoz78 ::

Tele Genius-e so vrgli iz proizvodnje...dobi se pa model GHT-510D v big-bangu za ceno 79 K SIT...kar se mi zdi pretirano :\ ...odlocil sem se pa kar za Yamaha HTIB 105 zvocnike bom po potrebi tudi menjal, mislim pa da 5X105 W bo kar dovolj >:D. Povejte mnenje...

Lp Primoz

liverpool123 ::

*********XORO HXS-531*********

Ali ma kdo mogoče tele zvočnike???Stanejo cca. 25 jurčkov pa me zanima, če se jih splača kupt?
Zanima me če kaj veste, če majo DTS dekoder ali ne???

Na mimovrste.com piše da ga majo, samo mal dvomm, pr uvozniku pa mi tut niso znal povedat???

Kakšna je razlika med DTS in DSP dekodiranjem???
my ass

cojss ::

DTS je standard za diskretni 6 kanalni zvočni zapis, tako kot recimo Dolby Digital. DSP pomeni pa Digital Sound/Signal Procesing, kar v bistvu DTS in DD tudi sta. Ampak z DSP (npr. Yamahin CinemaDSP, Sonijev Digital Cinema Sound, Creative EAX,...) pa proizvajalci ponavadi označujejo različne programe, ki obdelajo zvok, zapisan vstereo, DTS in DD da zveni kot v različnih kino dvoranah, koncertih,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

Fury ::

DSP pomeni Digital Sound Processing... DSP stvari so razni bass boosti pa equalizerji pa take zadeve.

liverpool123 ::

THX!!!

Pa še vedno zanima, če ima kdo izkušnje s temi zvočniki: XORO HXS 531 (25.000 SIT)

http://www.xoro.de/product/HXS531.prod

Prosim za kakršnokoi mnenje!!!!
my ass

ge ::

Obvestilo,

zvočniki Quadro HT-500 so sedaj še cenejši (1.200 kun) !
Kar pomeni cca. 31k sit (NETO) !!

Jih pa trenutno ni na zalogi (zaradi velikega povpraševanja so spraznili skladišča >:D ).
Še sam čakam na novo dostavo :D .
Ge

liverpool123 ::

Kaj teli Quadro majo optični vhod?????

Kj pa pravte ne XORO HXS 531
my ass

iglavc ::

Zdravo... tudi mene zanima, kater sistem si naj kupim, da bo najboljša kvaliteta do 30 000 SIT .. Uporabljam pa CREATIVE AUDIGY SB ... Malo me zanimajo mnenja ter po čem se sistemi sploh razlikujejo ? A lahko na to kartico priključim tudi sistem 7.1 ali samo 5.1. ? Hvala

ge ::

@liverpool123:

za optični vhod ne vem, nisem videl "škatel" od zadaj.
Ge
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere 2.1 zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
252586 (2072) Amadeuss
»

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

Oddelek: Kaj kupiti
282440 (1702) Tic
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333193 (2460) amper
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666672 (5552) boštjan
»

Zvočniki: 5.1 ali stolp?

Oddelek: Kaj kupiti
222690 (2115) xabre

Več podobnih tem