» »

mama plata ne piska, računalnik ne dela

mama plata ne piska, računalnik ne dela

Tear_DR0P ::

če plata spušča dolge zaporedne piske v POST fazi, to pomeni težave na RAM slotih right?
majo QDI plate kako posebno specifikacijo zvokov?
kaj pa če po zamenjavi RAM modula računalnik sploh neha piskat? pomeni to smrt plate?

in ja elektrika je v računalniku, vsi venti se vrtijo, vrti se tudi disk in CD rom deluje, sveti še katoda, nič ne smrdi po zažganem in vlke okrogle reči v bližini proca niso napihnjene in imajo enakomerno kovinsko sivo barvo. je pa res da se najbližja podnožju za procesor rahlo maje, pa ni odlotana in kontakti so še celi.

P.S. plata je neko QDI kinetiz sranje in jo bom z veseljem vrgu proč, sam težava je kje bom dobu nadomestno a še ma kaka štacuna plate za SDR ram?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jan987 ::

ja mal nam več povej o sistemu drugač ma pa mlacom stare plate zlo pocen (stare zaloge) med katerimi imajo nekatere tudi še sd ram

jest10 ::

Mlacom ima nekaj v akciji za 3 jurje. Samo ima grafiko na plati in je brez AGP slota

Tear_DR0P ::

mene najbolj zanima kaj je narobe, če plata ne piskne. a je plata fuč al bi lahko kej druzga blo fuč?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gwanaroth ::

Imaš priklopljen speaker ?
Lights often keep secret hypnosis..

Azrael ::

Če pobereš RAM ven piska?
Nekoč je bil Slo-tech.

XaNti ::

Zdaj te nism čist zastopil kaj bi slpoh rad?:\ Kaj je narobe računalnik vklopiš in nič ne piska vse se dela samo čren ekran imaš?? Če je to dejstvo je tudi možno da je šel procesor.Če ni tako me lahko kdor koli popravi.:8) Lahko je tudi grafika če je črne ekran da nebo pomote:\
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XaNti ()

Tear_DR0P ::

gremo od začetka
izvede se POST nato plata javi s piski določene zadeve
običajno je tkole:
1 kratek pisk - ni napak, računalnik se zažene normalno
1 dolg pisk, ki mu sledijo trije kratki piski - napaka na grafični kartici
ponavljajoči dolgi piski - težave z RAMom

men je najprej delal tretjo možnost, sedaj pa ne piskne več sploh. RAM sem vzel ven dal na drugo plato pa je vse OK.
torej RAM dela, grafa dela tud v drugem sistemu, tudi disk dela v drugem sistemu. Samo še plošče nisem sprobal in pa proca, ker je drug sistem Intel.
Torej a je mrtva plata al procesor?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Azrael ::

Se pravi najprej je piskalo kot, da je šel po gobe RAM (ki drugje dela BP), sedaj je pa tišina, ne glede ali je RAM notri ali ne. Štima?

Rekel, bi, da je večja verjetnost, da je šla plata (njen northbridge), kot procesor.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tear_DR0P ::

jap neglede na to al vstavim RAM al ne.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jan987 ::

probi si sposobit eno plato in probat

Tear_DR0P ::

vem da sem temo odprl že dolgo nazaj, vendarje težava povezana.
mamo plato sem kupil drugo že poleti, vendar se na računalo ni dal namestit sistema, zato je škatla romala v kot. zdej pa jo spet poskušam usposobit in sistem je sicer možno namestit, vendar traja vso noč (za ubuntu ali winXP) - a je v trenutku ko je crknla plata crknu tud procesor? a se lahko okvara procesorja pozna kot nora upočasnitev sistema?
al sm samo škart plato nabavu?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Azrael ::

Je mogoče v BIOSu izklopljen L2cache procesorja ? To zelo učinkovito zabremza vsak sistem.

Memtest si poskusil, kako dela ? Ali tudi kakšen LiveCD dela po polžje ?
Nekoč je bil Slo-tech.

Tear_DR0P ::

LiveCDja še nisem probal.
Hec je v tem, da mam doma samo intel mašine, drugač bi pač procesor dal v drugo plato in bi probal če dela.
Ram sem že dal v drugo mašino, in tam normalno funkcionira, prav tako sem tudi disk vtaknil drugam. zdej morem še grafo, ki je še edina reč, ki jo lahko vtaknem drugam. Poleg tega sem že zamenjal plato, pa še vedno ne dela, sam plata je rabljena in nisem ziher če dela. je pa res da stara plata se nit prek POST faze ne spravi, tak da stara je bla definitivno fuč.
potem L2 cache sem vklopil, z BIOSom sm se kr dost preigraval, pa ni nobene pohitritve
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Azrael ::

Poskusi Memtest86 ali Memtest+, boš vsaj vedel, če L2cache res dela, pa tudi iz rezultatov boš videl ali gre po polžje, ker rezultate lahko primerjaš.

Če je plata bolj žalost ne vem, mogoče bi pomagalo, če napišeš tip in proizvajalca, mogoče bo kdo kaj vedel o kvaliteti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tear_DR0P ::

plata je ChainTech 7AJA2E
sm zdej zamenju procesor in napajalc, pa še vedno ne dela, opazu sem tud, da mi ne dela razdelilc za USB (oziroma če gor prključim miš, le ta ne dela) - trenutno mi že 1 uro dela memtest86, ki bo vsak čas pršu na 100%, pa ni zaznal nobenih napak, ampak še vedno ni možno inštalirat nikakršnega operacijskega sistema - tud liveCD se ne zažene, pa sm probu ST, ubuntu in slax. probu sm pa inštalirat ubuntu, suse in windowsXP, polegtega sm gor prključu še en disk, ki ima že naložen suse 10 in se mi med nalaganjem ustavi.

popravek 1: link
popravek 2: sm šele zdle opazu, da je memtest že tretjič šel skoz - L2 cache dela normalno
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Memtest dela v nedogled oz dokler ne crkne/ ugasneš/ resetiraš kište.

Če po nekaj krogih ni napak. potem je kar se RAMa tiče najbrž OK.

Ampak, če ne dela noben drug OS kot DOS je možno, da je fuč chipset (njegovi IDE kontrolerji) ali pa imaš slab IDE kabel. Nekateri kontrolerji so izredno občutljivi in se jim zmeša, že če imaš 40 žilni kabel in ATA 66 disk ali obratno.

Če je kabel OK potegni dol zadnji BIOS in flashaj plato, če bo kaj bolje. BTW, sovražim tak support, kot ga ima sedaj ta firma, nikjer niti besedice kaj popravi najnovejša verzija BIOSa.

Aja možno je še, da ti svira kakšna optična rnota, ali nimaš prav nastavljenih jumperjev na njih ali diskih. Kakšen WD disk je sploh poglavje zase v nekaterih primerih.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tear_DR0P ::

sm zdej en hec naredu, razstavu sm delujoč računalnik in matično s procesorjem vred zamenjal s tistima v nedeljuočem računalniku, no tole pišem z ubuntuja, ki sem ga na to mašino inštliral. torej periferija deluje vsa, deluje RAM, deluje tudi napajalc, sereta ga ali plata ali procesor - še vedno je pa mrtev PCI razdelilec za USB, ta je očitno šel po gobe.
torej polet mi je električni udar nekaj skuril, kupu sm drugo (rabljeno) plato (že poleti) in drug (rabljen) procesor (včeraj). Stara plata se sploh ne zbudi, tudi čez POST fazo ne pride, je skor ziher zanič. Na novi plati pa dasta oba procesorja približno iste rezultate, torej je očitno dokupljena matična tista, ki ne dela - zdej se bom šel še mal nad to izživljat s flashanjem, ampak sumim da bom kr drugo plato kupu - problem je ker socket A plat ne dobim več v trgovinah
bom pa še sporočil, kakšne rezultate bom dosegel s flashanjem - hvala za pomoč azrael, si mi že polet velik pomagal, ko si mi povedal kako predelat hišno električno napeljavo, mi zdej ne prebija več iz ozemljitve na ohišje, sicer se je rezidenčni štromar neki bunil, da v primeru kakšne napake na hišni napeljavi tako dobim 220V direkt na ohišje, sam ne vem kako bi to blo možno.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tear_DR0P ::

takole, sem si dol potegnil tazadnjo verzijo BIOSa in navodila. potem sem po navodilih poskušal flashat, ampak mi ni uspelo - samo napiše "please wait" in čaka v nedogled, ko izvedem reset, je vse po starem
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Azrael ::

Izgleda, da boš res rabil drugo plato. Edino poglej še, če je na plati jumper, ki preprečuje flash BIOS chipa (nisem šel dol vlečt manual, zato ne vem ali je ta opcija sploh možna).
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje nečesa ali ... ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151196 (959) auch
»

CMOS checksum error

Oddelek: Strojna oprema
121408 (1221) Glicerin
»

Problem z zagonom

Oddelek: Strojna oprema
111090 (1032) 'FireSTORM'
»

Računalnik se prižge, slike ni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
92574 (2405) lukanium
»

Ali sem pokvaril procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251561 (1234) Tilen

Več podobnih tem