» »

Dalinc na Tv ne dela!

Dalinc na Tv ne dela!

Doman ::

V svoji sobi imam 6 let star televizor, ki še vedno odlično služi svojemu namenu. Serje ga edino dalinec kajti večina tipk ne deluje.npr. ne morem regulirat glasnosti,ne delajo št. od 1-9, delata tipki za šaltat naprej ter nazaj, tipka za ON/OFF ne dela int.
Je možno to doma popravit?Sej mi ni problem dat par tisočakov za nov dalinc ampak bi se bolje počutil če bi zadevo sam popravil.

Lp, Doman

Nejc Pintar ::

verjetno so slabi kontakti na tipkah, conrad ponuja nek set za popravljanje tipk
Lahko je biti prvi, če si edini!

Doman ::

Sem gledal pa 0 našel :(

|CyGNUS-x ::

Preveri baterije.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Doman ::

Baterije so ok, sej to je že neki cajta tko ampak je zmeri slabš. A take stvari se da z spajkalnikom popravt?

Nejc Pintar ::

odvisno od tega kako je narejen
Lahko je biti prvi, če si edini!

farko ::

Zgleda da si se malo pošalil ker je namreč veliko boljše in cenejše nabavit kak univerzalen daljinc če ti star nagaja.Sicer pa pomaga da ga odpreš očistiš kontakte , sestaviš in če bo delovalo bo drugače pa je možnost kot sem ti jo napisal.
farko

baresi ::

Problem je v grafitnem premazu ki je na tipkovnici. Jaz to rešujem takio da nalimam čez grafit papir od mehkega bossa ki jih prej naštancam z luknjačem za papir. Probaj, nimaš kaj izgubiti. Univerzalni daljinec nikoli ne bo deloval tako dobro kot namenski.
lp baresi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baresi ()

Doman ::

grafit paper je un srebrn paper? Z čim ga pa lahko zalimam?

Brane2 ::

Ne, un srebrn papir je alu folija...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Nejc Pintar ::

tudi z alufolijo dela...
Lahko je biti prvi, če si edini!

baresi ::

Ena zelo mala kapljica kakšnega sekundnega lepila, cianokol, egepe....
lp baresi

mihakk ::

tako kot je nekdo napisal problem je v premazu grafitnem ki se 'znuca' čez čas... včasih se je dalo dobiti takšen premaz, drugače so pa daljinci dosti poceni v trgovini DELCO, zravn Conrada pod emporiumuom, tm dobiš v bistvu nadomestin daljinec za tv, in ne universlana jajca k jih je treba programirati, samo povej tip in model tvja pa poišče v katalogu, so pa cca 3-4 k sit!
lp

Doman ::

Dvomim da bo najdu za moj TV ker je neke noname firme :P Odzadaj piše SOUNDCOLOR Modello no:MZ 1410 =)

mihakk ::

Poišči telefon od firme pa pokličeš.vprašaš, sej te nič ne stane :) no kakšen impulz 8-)

Keyser Soze ::

Pomaga že, če sčistiš tiskano vezje in pa gumbe z alkoholom ali pa tekočino za čiščenje kontaktov. PRi daljincih je tako, da po daljšem času zaradi držanja v rokah vanje prodre maščoba(znoj) in podobne svinjarije, ki zamažejo kontakte. Sem že par stvari popravil na ta način.

Doman ::

To sem že vse probal. Problem je skoraj 100% v grafitnem premazu. Sej bom najbrž klicu na kak servis kot mi je že mihakk predlagal.

paps ::

ne komplicirat
odpri daljinc, vzemi ŠPIRIT "alkohol", cunjo, spucaj vezje pa tipke, nato s svinčnikom poriši spodnjo podlago pri ipkah ki se dotaknejo vezja. če to še ne pomaga na spodnjo stran tipk "tam k je guma" nalimaj srebrno folijo "sam ne čez vse :)". verjemi to pomaga :)

paps ::

aha je že en omenu špirit, nism vse prebral. uglavnem probej s folijo, sam morš vedt da sekundnoi lepilo razpoka tko da uporab kakšno drugo lepilo. :)

Nejc Pintar ::

s svinčnikom zna bit problem, ker bo ostal na vezju in boš imel sklenjene vezi
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z daljincem za TV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124089 (3782) cegu
»

Odstranjevanje ostankov lepila z laptopa

Oddelek: Loža
224935 (4531) fosil
»

Potenciometer za volan (MOMO)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182680 (2303) stromar
»

Kontakti na TV daljincu!!!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101633 (1516) pitagora
»

Renault ključ - težave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
207751 (7356) mirage

Več podobnih tem