» »

Google Wi-FI v San Franciscu

Google Wi-FI v San Franciscu

Wi-Fi Networks - Google se je odločil pokriti celoten San Francisco z brezplačno brezžično mrežo. Google načrtuje, da bo vse stroške pokril s pomočjo oglasov. Že sedaj vsi subtilni oglasi, ki jih je moč opaziti na mnogih straneh, ne stanejo enako. Večkrat ko se nek oglas pojavi na katerikoli strani, dražji je. Tako najdražji lahko dosežejo tudi 60$ na klik.

Ocenjeni stroški pokrivanja San Francisca bodo znašali od 5 pa vse do 8 milijonov dolarjev. Toda v primerjavi s Filadelfijo, bo San Francisco še poceni. Google za San Francisco namreč načrtuje hitrosti do 300 kilobitov na sekundo. V Filadelfiji se bodo zadovoljili le z megabitom. Problem se pojavi tudi v velikosti Filadelfije, saj ima približno dvakrat več prebivalcev kot San Francisco (1,5 milijona proti približno 750.000 v San Franciscu), po vrhu vsega pa je mesto kar trikrat večje kot San Francisco.

Še novica na Wi-Fi Networks ter Anandtechu.

Ali vedno večja prodaja prenosnikov pomeni še več takšnih omrežij? Vem, da se bi bil sam zelo vesel brezplačnega interneta.

15 komentarjev

Microsoft ::

Kak to mislis, da se bodo v Phil. zadovolili "le" z megabitom, v SF pa bodo navduseni nad 300k? Sej je ja 1Mbit vec kot 300kbit!


by Miha

p.s.:Pa popravili bi lahko nekonsistentnost med imeni mest; San Francisco in Filadelfija. Al je San Francisko al pa Philadelphia.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

neoto ::

Zakaj se pa raje za Ljubljano niso odločili??

SebaR ::

Sem moral dvakrat prebrat da sem dojel da je 1mbit manj kot 300kbit

Drugače pa lepa poteza Googla. Ko bi bilo tako tudi pri nas :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

beerhunter ::

"...and because Philly wants a higher level of minimum bandwidth. They’d like 1 Mbps in each direction; Google’s plan promises 300 Kbps."

Gre torej za minimum - v PH hočejo min. 1Mbs, Google pa ponuja 300K
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

Poldi112 ::

In kje se bodo pojavljali oglasi, na katerih bodo sluzili. Ne razumem tega najbolj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PrimozR ::

Še nikol nis vidu nobenga oglasa? pejt na googla kej poiskat. Poglej desno od search resultov. Tm maš pač relevant links al pa kej. Jest mam vmesnik slovneski, pa mi je zdejle eno hrvaško stran vrgl. Primer enga Proboards foruma, med naslovnico in user komandami pa welcome vrstico, v tem primeru zmagovalci tekmovanja ter forumom maš googlove oglase.

Sba ::

Seprav bi blo tudi v Slo to možno :D komaj čakam... Saj imamo tudi mi sponzorirane oglase primer
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Poldi112 ::

No, seveda vem da imajo oglase. Samo sem nekako dobil obcutek da se bo wifi sam financiral preko oglasov ki bodo za ljudi, ki bodo na njemu. Ne pa v smislu da google to dela zato da bo vec ljudi prislo na net in posledicno vec ljudi na njihove oglase. Upam da je razumljivo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

blank3 ::

Kaj pa imajo za bregom, da gredo v gradnjo teh omrezij? Vsesplosno dobrobit? Yeah right...
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

neoto ::

Kaj pa če bodo celoten promet spustili skozi kakšne proxy-je in dodajal reklame na vse strani?

urban99 ::

Novica je "stara" že par dni - isto delajo tudi v NY.

Bolj fasinantna je novica o sodelovanju Googla z NASO. Google bo prva privatna družba, ki bo na ozemlju v lasti NASE zgradila lasten laboratorij. Kam to pelje lahko mogoče razberemo iz še bolj divje novice, da bo v sodelovanju z MIT delil laptope (in dostop do interneta) za 100$ otrokom v Brazilji, Egiptu, Tajski in na Kitajskem. btw: laptopi se bodo polnili prek ročnega dinama 8-O

edit: pozabil povedat - zadnja zadeva se bo pokrila izključno z AdSensom!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

urban99 ::

še sveža stvar v Google trgovini: Wi-Fi finder (obesek za ključe)

malcek ::

A mi lahko kdo razloži kako bodo reklame spravli do uporabnika??? Če maš dostop do mreže kaj a bodo vsak page, ki bo zahtevan najprej rebuildan pa bo mal html kode dodane al kako? Kaj če boš uporabljal dostop isklučno za downloadanje? Kaj če ga boš uporabljal le za spamanje gmaila? Možnosti za uporabo brez gledanja reklam so neskončne...

Stepni Volk ::

urban99 - ni čisto tako, kot si zapisal. V resnici je Google le eden izmed partnerjev v projektu Media Laba pri Prototip notesnika za 19.900 SIT.
Je pa res, da ima Google trenutno preveč denarja in vlaga vsepovsod. Zaupanje vanj je veliko. Kakšen cilj je v ozadju brezplačnega omrežja?
Preprosta verzija bi bila: Denar lahko daš za reklame, da ljudje vedo zate. Lahko ga tudi daš za brezplačno omrežje, ki je v bistvu reklama zate, ki jo ljudje vsak dan uporabljajo- vidijo. Posledica: Še več ljudi uporablja Google, še več podjetij reklamira preko Googla :)
Simple.

Verjetno je zadaj še kaj več, a to bi bila le špekulacija...

urban99 ::

ja, mičkeno narove sem zapisal. Google je le en izmed partnerjev pri projektu z laptopi - sem napisal, da v sodelovanju z MIT, ampak sodelujočih je več (med njimi tudi AMD in še nekateri). Kar se tiče NASE pa bo tam samo Google, če sem prav razumel.

Drugače pa je Media Lab del Massachusetts Institute of Technology, ne Michigan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google namenja milijardo dolarjev za krizo dostopnosti stanovanj

Oddelek: Novice / Ostale najave
3712127 (10025) igorpec
»

Koliko stane računalniški inženir v ZDA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21754522 (41085) AndrejO
»

Potovanje ZDA - Kalifornija, Nevada, Arizona?

Oddelek: Loža
2211149 (10107) Oxford
»

Tudi Britanci brezžično

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
153602 (3150) Matevžk
»

Google Wi-FI v San Franciscu

Oddelek: Novice / Ostale najave
154320 (3577) urban99

Več podobnih tem