» »

A64 3000+ acting up

A64 3000+ acting up

PrimozR ::

Že kakšen mesec nazaj sem dobil nove rame (GEIL UltraX 1 GB kit namesto no-name 2x256), ko pa sem jih vtaknil v računalnik, ta po neakj resetih ni deloval več spljoh. Na servisu so ugotovili, da je zbledlo BIOSu, ko pa sem matično dobil nazaj, mi oba rama nista delovala niti pod razno, z enim pa sem dobil BSOD pri bootanju v windowse. Safe mode je deloval, zato sem izbral boot with last known good setting, kar je pomagalo. Še vedno pa občasno dobim BSOD, RAMa ne delujeta v dual channel, v single channel pa (v dual se obesi po RAM checku pri zagonu računalnika, pri POST screenu). Tudi deluje ne najbolje, saj imam v LFSju (dirkaška simulacija) FPSjev manj kot s P4 2,6, takoj po nakupu AMD64 pa sem jih imel gladko več. Če sem bil popolnoma sam, sem dobil tudi 100FPSjev s 6600GT na 1024x786x32, sedaj pa jih takoj po štartu dobim le okrog 15, skoraj nikoli pa ne preseže 60 FPSjev. Vključen naj bi bil AA (2xQ) in AF(IIRC 4x), a slika tega ne kaže. TribesMan je že na ircu rekel, da se je lahko scvrl memory controller, zgleda da je to res, saj RAM deluje v dual channel (pri prijatelju na P4 platformi). Kaj porečete? Z veseljem bi tudi preizkusil svoj procesor drugje oz. drugega pri meni, a ne poznam nikogar bližnjega, ki bi imel s939 (sami Socket A/s478 okrog mene).Drugega rama tudi še nisem stestiral.

Aja, vse skupaj počiva na 9NDA3+, PSU je Tagan 420-U01, 1 disk, 2 optična pogona, 2 mrežni kartici.
  • spremenil: PrimozR ()

igor0203 ::

Kok si pa dal ramom voltažo? Zgleda da ti je res mem. controler šel po gobe... :|

Dr_M ::

kot ze iz druge teme ves, mam podobno plato (samo da je nf4) in isti ram.

no jest sm mal razisku po netu glede tega problema in sm opazu, da ma velik ljudi tezave z rami na teh epox platah.
recimo jest ce resetiram bios, morm uzet en modul vn, da se mi sploh boota, it v bios, spremenit par stvari in dodat drugi modul, da potem dela.
ce mas auto nastavitve, ti nastavi ram na 200MHz in 2T, ce das rocno na 1T ti ram da na 166MHz.
men dela na najnizjih moznih timingih ram samo na 200MHZ pri 2.7 ali 2.8V. karkoli je drugac, ni stabilno. probu sm tut zelo ohlapne timinge, ampak ni blo nic bolje.

btw, iz kje si, trenutno mam en 3200 cpu odvec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Sem iz radovljice, dnevno v kranju (šola). Sem pa dal tut že 2,8V, ni pomagal. Trenutno so na 5-2-2-2 1T 200MHz single.

PrimozR ::

Tole je za ponort. Enkrat sem že dal v dual channel, komp se je dejansko zbudil (ni zmrznil pri chekupu RAMa) a sem nato šel v BIOS, po restartu pa se je obesil. Torej danes sem imel brainstorm. Računalnik je bil počasen (pomojem da posledica enih čudnih CDjev k sm jih hotu zapečt, wahtever), ugasnem komp, dam v dual channel, pržgem, pride do loading XP sliderja, to pomojem naloži in tema. Zadeva se je obešala. Dam spet v single (1 GB), rami delajo na 166 MHz, zadeva se usuva. Končno mi dop***i, vzamem eno palčko ven, vidm da ram dela na 100 (!!) MHz, spet usuvanje. Grem v BIOS; ročno nastavim 200 MHz, 5-2-2-2 timinge, restartam in tukaj sem. Zdejle dela z eno palčko. Tako srčno upam da je nekaj s plato in ne s procom, saj bi TAKO rad šel na PCIe :> Kaj menite?

tiborrr ::

Izgleda kot tezava procesorja v mem kontrolerju. Sam imam slicno plosco in mi na njej pociva Opteron 144 in 2x512MB Apacer PC4000 TCCD, procesor je zdaj navit na 2808MHz, RAM deluje pri 312MHz pri 3-4-4-10 2T, stabilno vse skup kot skala. Definitivno procesor.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

;((

OZZY ::

jaz pa na isti plati kot tiborr nisem mogu spravt apacerjev da delajo sploh.

pravjo, da je najbolj za dual channel uproabit 3 in 4 slot. Sploh pa če hočeš 1T laufat.

Si mogoče probal zadnji bios??
Go with the flow.

tiborrr ::

Najbolje je, da si ga iz epoxove strani sam dol potegnes tazadnji beta bios. Imas vse nastavitve za rame kot jih ima A64 tweaker (se pravi tolko kot DFI ce ne celo vec). Rame imam v 1 in 2 slotu, ker nisem opazil razlike.

Aja, meni moji rami ne delajo nad 235MHz v 1T nacinu, nikakor... Delajo pa zato 2T visoko. Enake probleme ima branko_bm na DFI NF4 plosci --> ram smrdi :).

Zapelji se v LJ, lahko pri meni potestiras na isti plosci. Poslji ZS.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

tiborrr je že nov, uraden BIOS uzun, veš ;) In ga mam gor. Sicer pa zdejle mam oba rama noter, v BIOSu zmrzne, dela zaenkrat kul, ampak je pa en mini problemčič. CPU:RAM 2:1 ratio...

Tiborrr v LJ zapelat se ni tolk simpel :) Nimam avta niti izpita, nič. Da bi pa fotru/mat reku za to, pa no way. Vidt nočta lublane od kar smo bli 2x v Mlacomu zarad plate (1. smo zamdul servis).

PrimozR ::

Še slikca:


Voltaža v CPU-Zju niha od 1,354V pa do 1,378V

tiborrr ::

Torej, CPU pogojno uporaben?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

Jah ja, sej mi dela :) Sam RAM je na 100 MHz. Z eno palčko dela normaln, 200 MHz 1T. Z dvema je problem (UltraX BH-5).

zile ::

kaj pa če bi probal brez navijanja ?

PrimozR ::

Kdo je reku da je kej anvito? Človk, rami še na 133 MHz ne delajo, laj šele 200+. :\

PrimozR ::

A obstaja kakšno najmanjše možno zrno da se plati trga? Al pa sta proc pa grafa čudna (al pa proc pa winsi), ker mi driver setup NE zazna grafe, profili ne delajo niti pod razno (loh štelam AA pa AF kukr hočem, nikol ni efekta, skoz je 0x).

tiborrr ::

Cisto mozno, da je sel chipset. Za vsak primer probaj proc pri kom drugem.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

Hja, dobit koga k ma s939 plato v kranju, radovljici ali bližini teh dveh (magari vmes). Se kdo javi >:D In ja, mam unleet sošolce, noben nima A64, vsaj ne da bi vedu, mam pa frenda k dost stvari probam pr nemu (sem že grafo, rame, sprobu negov PSU na AMD64 da sem vidu da je noname 300W res prešvoh), sam ma pa s478 :)

Shark-357 ::

Medena je iz kranja njega malo pobaraj...če se ti pa da do LJ pripeljat pa komot pri meni probava.

bluefish ::

hm. imam isti proc in rame, pa nisem naletel na nikakršne probleme.

PrimozR ::

Jah al je plata (tut Dr_M ma probleme, sam fora je integriran mem kontroler) al pa je na pol spržen kontroler :>

Ljubljana pa je, kot sem že rekel, zelo težko dosegljiva. Star sem namreč 16 let, januaja 17, tako da nimam avta, da bi pešačil čez pol ljubljane me ne mika, starši pa so po Mlacom epizodi (RMA plate zarad failed BIOSa) zelo anti-LJ-jevski :> Pa še 2x smo bli 'zastonj' gor (Niti pod razno se mi ni sanjalo da ima Mlacom ločen servis pa prodajo, 2. pa ker v Funtechu niso imeli Tagan PSUjev. Sem dobil sicer naslednji dan s hitro pošto.).

Dr_M ::

dej poglej tale forum, mogoce kej pametnega najdes.
probi se ksne starejse biose spronbat, pa rame dej na 2T, mogoce bo mal pomagal.

PrimozR ::

Ne pomaga. 166 al pa 133 na 2T ne dela.

PrimozR ::

no jest sm mal razisku po netu glede tega problema in sm opazu, da ma velik ljudi tezave z rami na teh epox platah.
recimo jest ce resetiram bios, morm uzet en modul vn, da se mi sploh boota, it v bios, spremenit par stvari in dodat drugi modul, da potem dela.
ce mas auto nastavitve, ti nastavi ram na 200MHz in 2T, ce das rocno na 1T ti ram da na 166MHz.
men dela na najnizjih moznih timingih ram samo na 200MHZ pri 2.7 ali 2.8V. karkoli je drugac, ni stabilno. probu sm tut zelo ohlapne timinge, ampak ni blo nic bolje.


Spet sem mal prebiru temo (dolgčas) in je več ali manj podobno kot pri Dr_M. Če dela, vrže na 2T 200 MHz ali pa vrže na 166 MHz. BIOS pogosto frizne z dvema palčakma, ja. Samo pri meni je vse skupaj še huje :) Dual ne dela niti pod razno, že SIngle zajebava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Prov mal me ma, da bi prodal vse skup pa kupu enga notebooka. Po možnosti iBooka. Al pa Mac Mini. Ker tkole kukr me pa ta komp jebe, me pa še nikol ni nobena stvar...

tiborrr ::

Vsedi se na vlak za LJ, ZS me.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

Mnja, po formatu (a sem to povedu da sem nared) vsaj driver od grafične normaln dela. Sam je pa za čipset čist druga zgodba. 4x sem audio del nForce driverja inštaliru, ni pomagal, še zmer ni blo zvočne. nVidia Audio driver s pejga je pomagu, sam mam pa v špilih FUL šuma zraven (sploh mi ni fora špilat). Daemon tools k nej bi virtual drive ustvarju samo piše skoz Please wait, nardi pa nč. Zdejle sem hotu audio driver 'posodobt' (ne vem kera verzija je noter) z onim iz nForce driverja, pa se mi install obes. Norišnica. tiborrr hvala za ponudbo, sam mislm da bom Medeno prašu, ker mi Kranj ful bl paše. Še zmer pa če bo nuja, pošlem ZS. Pa hvala :)

tiborrr ::

Plata v reklamacijo, morda je posmodilo kake ram povezave in pri visjih taktih zasteka.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

Here we go again, Mlacom...

DominusSLO ::

rofl >:D
sry pipi but mlacom...

PrimozR ::

Mnja. If only I knew. No, eno je zagotovo, kupm tm nič več. Razen če je res plata fuč, doplačam za boljšo (Lanparty Ultra-D anyone >:D ). That's it.

tiborrr ::

ASRock S939 on ULI1695 anyone? ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MEDENA ::

kaj spet jaz :D

PrimozR ::

tiborrr mnja, to je cheapest 30 seconds :> En tip na XS je pršel na 30 sekund al še manj z njo v SuperPI 1M. Kolk ma pa Vdimm?

tiborrr ::

Ja, 30s ni noben problem, Opteron ali SD na 2.8GHz pri zmernih timingih, pa si pod 30. Vdimm max je se mi zdi da 2.7V, plata pa omogoca uporabo DDR boosterja ali pa konvencionalni voltmod s fiksnim uporom ali trimmerjem.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

A se prov spomnem da je okrog 17k? :> Je pa fino, da je in AGP in PCIe pa še pol bo M2 podpirala z riser kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261601 (1323) Tilen
»

(ne)navijanje RAM-a PC3200

Oddelek: Strojna oprema
81182 (1122) Pyr0Beast
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372275 (1449) HyperGL
»

Kingston HyperX KHX3200

Oddelek: Navijanje
231200 (894) PrimozR
»

časi na ramih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
533667 (2892) Boki_

Več podobnih tem