» »

Koliko uporabnikov Slo-tech-a..uporablja Profesionalne CAD/CAM programe tipa Solidworks,SolidEdge,Pro/E,Maya,StudioTools,Catia..

Koliko uporabnikov Slo-tech-a..uporablja Profesionalne CAD/CAM programe tipa Solidworks,SolidEdge,Pro/E,Maya,StudioTools,Catia..

MarkoV ::

Pozdrav...
Zanima me zato,ker imam moznost dobiti poceni profi graficne za ta software..
vem da obstaja softwareski program ala RIVATUNER..samo ta ne podpira dveh katic skupaj ala SLI..
v programu Unigraphics NX3 in NX4 pridejo 2xSli Quadro zeelo do izraza..

torej ponudbe na mail..

markov@artrebel9.com

proA ::

Zivjo,

zanima me katere graficne kartice to mislite, ker baje so za to najboljse Nvidia quadro ? Zanima me tudi ali prodajate rabljene ali nove graficne in s katerimi karticami na trgu se lahko primerjajo... ?

Hvala.

tiborrr ::

Mam OSD2005 pa ne rabim
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MarkoV ::

za ProA-ja..sledece..

kartice so ranga Quadro 3400/4400 :
Preformanse na moji testni masini..kjer sem jih testiral so sledece:

Run All Summary

---------- SUM_RESULTS\3DSMAX\SUMMARY.TXT
3dsmax-03 Weighted Geometric Mean = 51.13

---------- SUM_RESULTS\CATIA\SUMMARY.TXT
catia-01 Weighted Geometric Mean = 38.32

---------- SUM_RESULTS\ENSIGHT\SUMMARY.TXT
ensight-01 Weighted Geometric Mean = 47.12

---------- SUM_RESULTS\LIGHT\SUMMARY.TXT
light-07 Weighted Geometric Mean = 31.12

---------- SUM_RESULTS\MAYA\SUMMARY.TXT
maya-01 Weighted Geometric Mean = 80.21

---------- SUM_RESULTS\PROE\SUMMARY.TXT
proe-03 Weighted Geometric Mean = 78.23

---------- SUM_RESULTS\SW\SUMMARY.TXT
sw-01 Weighted Geometric Mean = 45.32

---------- SUM_RESULTS\UGS\SUMMARY.TXT
ugs-04 Weighted Geometric Mean = 77.23


Moja testna masina:
AMD x2 3800+ (2000Mhz)
4x512 Mb ram
2x SATAII Raid-0
2xQuadro 3400/4400 SLI

rezultati za ta test so zelo dobri..

sam delam profesionalno modeling v Mayi..in zaenkrat se ni supporta za driverje za Mayo za 2x quadro..
Lahko pa povem da ta test ni cisto realen prikaz zmogljivosti kartic..Vedno je bolje karto stestirati v realni aplikaciji..sam sem jih stestiral na UGS programih SOLIDWorks,SolidEdge,Maya,NX3,Pro/e..rezultati na teh aplikacijah so zelo dobri..>:D

na internetu si lahko preverite rezultate delovnih postaj:
http://www.spec.org/gpc/opc.data/vp81/s...

tiborrr ::

Sam imam svojo 6800LE @ 12x1,6vp moddano v Quadro 4000, cisto dovolj. Sicer pa OSD itak nima nekega tezkega sencenja, kolikor vem sploh nima renderinga.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MarkoV ::

Za tiborrr-ja

http://apps.cocreate.com/downloads/gfxb...

review:

http://manufacturing.cadalyst.com/manuf...

ce delas na velikih projektih potem se se kako pozna quadro..drugace pa je tvoja software zmodana karta cisto O.K.
sencenje tukaj nima taksne zveze..pomemben je Hardware wireframe speed in shading speed,overlay planes ipd..najbrz teh stvari ne uporabljas veliko,kar pa so glavne prednosti quadre..

tiborrr ::

MarkoV: Softversko zmodan Quadro je enako hiter kakor tapravi, saj je konec koncev hec samo v enem kondenzatorji, ki je premaknjen na pozicijo 1-2, pri GeForceu pa na 2-3. S tem se spremeni PCI_ID graficne kartice. Lahko pa tudi softversko postoris to. Testiral sem s SPECViewPerf 8.1 in je zelo opazna razlika, taka, kakor je drugace s polnokrvnim Quadrom.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MarkoV ::

sorry se zelo motis..
softwareska quadra nima naslednjega:

-Dual Dual-Link Digital Display Connectors
Dual-link TMDS transmitters support ultra-high-resolution panels--which result in amazing image quality producing detailed photorealistic images

-Quad Buffered Stereo
Offers enhanced visual experience for professional applications that demand stereo viewing capability.

-High-Performance Display Outputs
400MHz RAMDACs and dual DVI digital connectors drive the highest resolution digital displays available on the market. The Quadro FX 4000 SDI has one DVI connector.

pa se bi se lahko naslo tukaj preberi..
http://www.nvidia.com/page/pg_200404167...

sploh tole na software-ski quadri ne bos nikoli dosegel.. >:D
http://www.nvidia.com/object/quadro_sli...

je isti cip ,na game kartah..samo brez dodatnih bonusov ki pa cloveku ki dela velike projekte veliko pomenijo..
Velika razlika je da softmodanje ne prinese rezultatov v SLI..sploh ne dela :)

Poslji mi kaksno internet stran, da vidim s cim se ukvarjas..in ti potrdim ce ti je quadro karta sploh potrebna..kaksen tvoj lastni projekt mogoce..mogoce celo prides osebno do mene in sam preveris za koliko se realna quadra bolje obnese od tvoje softwaresko zmodane..

tiborrr ::

Ja, pac ma enega D-SUB in enega DVI, namesto 2xDVI. Performance je enak, pa ce si pustis dopovedati ali ne :D Zato pa Quadro nima TV outa, ehehe. Nazadnje sem delal bodenplatte za balastwagen pri avtozerjavu. Celoten zerjav se suka s kaksnimi 10-15FPS, cisto dovolj (itak nimas nikoli vsega vklopljenega).

P.S.: Itak uporabljam 22" CRT Iiyama VM 512PRO, tako da je DVI brezpredmeten >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

MarkoV ::

pri tebi ocitno quadro nima pomena ..zakaj si potem sploh modal..probaj brez softmoda..verjamem da bo brez softmoda delala enako hitro 10FPS :)
Pa se vprasanje a dela tebi softmod v SLI-quadro??

in ce si probal nove beta driverje..??

na 2xsli dela 10miljonov poligonov 30FPS :)


Tale razprava s tabo..mislim je brezpredmetna..ti pa povem da sem tudi sam imel softwaresko quadro in ni ista stvar :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()

tiborrr ::

Okay, ce ze sam ne potrebujem (in kot student tudi visje po $ lestvici ne sezem), zakaj bi potem ostali to potrebovali? Aja, pa pokazi mi plosco v redni prodaji, ki zmore 2xSLI (se pravi 4 graficne kartice).

Quadro = GeForce cip, nevem, zakaj si ne das dopovedati, razlika je le v driverjih, ki onemogocijo hardversko podporo OGLju.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Highlag ::

Sam imam za Proe2001 Geforce 2MX:D In softmodano priporočam za osnovne stvari, ker popolnoma zadošča. Žal so sedaj že precej redke.
Never trust a computer you can't throw out a window

MarkoV ::

Zakaj si ne dam dopovedati:
- ker se ze desetletje ukvarjam z 3d pro...in vem kaj govorim..:)
-zato ker sem imel obe ,ta pravo quadro in zmodano..obe zelo dobro pretestiral in dobro vem v cem so razlike..ti najbrz prave quadre v roki se nisi imel..ocitno ker taksne govoris..

tule sem se pa jaz zmotil ja 2xsli..mislil sem 2xquadro (povezane v SLI)tega z softmodom ne bos dozivel..

Nisem rekel da performance ni isti ali podoben kot z zmodano gforce karto ..le dodatnih VSEH moznosti prave quadre ne bos nikoli dobil z zmodano..
to kje so razlike med zmodano in pravo sem ti pa ze prej napisal imas linke zgoraj..
Pa se to , ce malo sem ter tja delas v 3d programih..je gforce zelo dober sploh v primerjavi z drugimi game karticami..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()

MarkoV ::

Pa mislim da si se tiborrr oddaljil od zeljene teme postavljene v tem forumu
Zelel sem tole:

Zanima me zato,ker imam moznost dobiti poceni profi graficne za ta software..
Se pravi originale za dobro ceno..

strictom ::

In kakšna je ta cena?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

MarkoV ::

pisi na mail..in jo bos dobil :)

na forumu ne bom o cenah..ker se cene spreminjajo..in mi ni do tega da bom vsak dan update-al cene..

strictom ::

Kaj pa trenutna cena za Quadro 4400. Ni treba updejtat. Samo tako iz firbca me zanima.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

tiborrr ::

@MarkoV, samo to bi ti rad pristavil ~ SpecViewPerf pokaze identicne rezultate na GeForceu 6800 Ultra (400MHz core, 1.1GHz ram) kakor na isti takt clockan Quadro4000 (pravi). Vem, ker obedve kartici uporabljamo v fotrovem podjetju.

Pa ne mesat Maye, Catie, SolidDesignerja in ProEngineerja. Medtem ko je Maya izkljucno oblikovalski 3D program, so slednji trije usmerjeni v strojnisko modeliranje, kjer NI POTREB po nekih blaznih teksturah (vse nakazemo le z barvami objektov), tako da nek blazen fillrate tu sploh ne pride v postev. Naceloma zadevica dela enako na GeForcu 5200 s 256MB pomnilnika kakor na GeForcu 6800 z enako kolicino pomnilnika.

Maya je pa cisto druga pesem, Catia pogojno (vgrajen ima zmogljiv renderer). Samo to sem hotel povedati.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MarkoV ::

za STRiCtom

ce je tvoja starost pravilna,kot imas zapisano v forumu..tezko verjamem da si jo lahko tudi to ~ta poceni~ privoscis..

..cena za enkrat 200 tisoc..
ce si jo se zelis..me kontaktiraj na email..


za tiborrr-ja:
tole ti dam cisto prav :)

~@MarkoV, samo to bi ti rad pristavil ~ SpecViewPerf pokaze identicne rezultate na GeForceu 6800 Ultra (400MHz core, 1.1GHz ram) kakor na isti takt clockan Quadro4000 (pravi). Vem, ker obedve kartici uporabljamo v fotrovem podjetju.~

sem tudi sam imel softano v quadro in se celo malo navil in sem res dobil enak,celo boljsi rezultat..pa kolikokrat se moram tebi povedati da performance je skoraj isti le ni popolna quadro ta tvoja softmodana..ni popolna..ne more delovati v Sli nacinu..nima frame locka..ipd..

dela pa v wireframu in shading modelu zelo dobro ta softmodana..samo uporabniki kot sem jaz smo ze zdavnaj presli na 2 zaslona (vecinoma na 2x LCD 21 ali nekateri celo vec)..tam nima softmodana dosti sans,ker ravno tu.primer..kjer na levem monitorju modeliras na desnem imas menuje,obvezno moras uporabljat Overlay,ce hoces dober rezultat..drugace se ti menuji zacnejo premikati zeelo pocasi..veckrat se na softzmodani celo zgodi..da overley preprosto ne dela pravilno..na quadri originalni teh tezav ni !!!...na softani recimo hardare render buffer ne deluje pravilno..in se je teh stvari ki na quadri preverjeno delujejo brez problema na softani pa delujejo le delno..A sem bil zadosti jasen..ker se mi ne da vec razlagat..Saj pravim da softmod ni slab poseg je le delni ni pa popolni..sam sem bil recimo zelo navdusen nad tem da je program rivatuner to omogocal..ker tudi sam ne bi sel v nakup grafe ki stane 600 tisioc (Quadro FX4500)..ampak softmodanja je na zalost konec..z 7 generacijo G-forcov se poslavljamo najbrz za vedno od modanja...upam da se motim..ker je bilo zadnjih nekaj let od GF2 naprej na tem softmodanem podrocju razburljivo :)

~Pa ne mesat Maye, Catie, SolidDesignerja in ProEngineerja~
ne mesam..zakaj bi..???
prosim te se enkrat da pazljivo preberes PDF-je z nvidia strani kaj ti quadro ponuja..v katerih aplikacijah bos dobil koristi in v katerih manj

~v strojnisko modeliranje, kjer NI POTREB po nekih blaznih teksturah~\
a sem kdaj omenil teksture in te programe mislim da ne.. :) od teh programov ves vsi lahko uporabljajo teksture na modelih..samo edino Solidworks ocitno misli resno http://www.solidworks.com/pages/partner... ...kot zanimivost ta dodatek RealView za solidWorks ima codo ki prepozna zmodano quadro..in FPS drasticno pade :)..tudi sam nisem navdusen nad tem..ker bo treba res malo bolj globoko seci v zep..ko si bomo omislili novo grafo za game in delo..:(

pomembo je da sli v quadro raztura in da komaj cakam na uradne driverje,ki bodo se bolj z optimizirani in bodo pospesili se ostale profesionalne programe..za enkrat je profit 90% samo v NX3/Nx4..

tiborrr ::

MarkoV, you're missing the big picture:

6800 s 256MB pomnilnika ~ odklenes v 16x1,6vp (stane okoli 55 tisocakov, dobis avtomatsko kartico vredno 70-80 tisocakov), softmoddas v Quadro, dobis vecino funkcij in VSE zmogljivosti kartice vredne cetrt miljona tolarjev. Prihranek? Za razliko si omislis graficno postajo z 2GB pomnilnika in A64 procesor + poceni UPS.

Podvojena moc v SLI nacinu gor ali dol, ce sparamo, se SLIja ne gremo, ali? Sicer pa je splosno mnenje, da se SLI ne bo prijel in da je le za preseratorje ali profije, ki od tega zivijo (digital content creatorji profesionalci itak imate denar za Gigabytko s 4xPCIe16x oz. 2xSLI ter stiri pripadajoce Quadre), za vse ostale bolj prazne denarnice (90% slo-techa), predvsem studente (lep % slo-techa) je pa tale softmod od boga dan.

In ne vem, zakaj bi clovek moral kupiti Quadro na jedru G70? Saj pa je vseen drek, itak OSD, Catia, ProEngineer, Unigraphics ne izkoriscajo vseh silnih bombonckov Dx9.0c in PS3.0. Vse itak laufa na OpenGL 1.4+.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MarkoV ::

zeehh si dolgocasen..
ja to se mi je ze v startu zdelo da se bo nasel en student ,ki bo reku da je itak vse predrago..sj ne recem da Nvidia pelje te svoje quadre v visave/precenjeno..samo tako pac je ..
Pridno studiraj ..
Pa cim vec ocetu pomagaj pri projektih..tako bo tudi $ prisel..in bos tudi ti kdaj razmisljal tako kot jaz..in imel mogoce kdaj svojo quadro..pa ne vzemi tega kot kakrsnokoli zalitev..tudi sam kot student nisem imel moznosti da bi si kaj taksnega sploh omislil(vcasu studija sem ljudem jaz pridno hardwaresko modal prestavljal uporcke za ID gforce2..to QuadroMXR :)

~In ne vem, zakaj bi clovek moral kupiti Quadro na jedru G70? Saj pa je vseen drek, itak OSD, Catia, ProEngineer, Unigraphics ne izkoriscajo vseh silnih bombonckov Dx9.0c in PS3.0. Vse itak laufa na OpenGL 1.4+.~

kje si pa to pobral..to je najbrz za kaksne stare verzije..sam imam na racunalniku software ki sem jih gor napisal..ko sem jih potreboval za test..vecina jih ze ima integrirane shaderje..ne seveda tako dobro kot max/maya/Softimage..ampak vseeno razlika je ocitna ce lahko ti prikazujes realtime objekt z hdri mapo v ozadju pa ceprav je to v cati-ji .. :)..ne vem..jaz sem dobil drugacen obcutek..ravno zato sem sprozil debato....dobil sem tazadje verzije programov..in jih stestiral..od razlicnih rednerjev do proikaza slik z teksturami(pa ne govorim o DCC programih)..
Da zakljuciva..vsak profesionalec ki dela s temi programi ima svoje potrebe..ce so potrebe velike in ima, ne bom rekel prevec..ampak zadosti denarja si bo privoscil quadro..(samo se tudi jaz ne strinjam z njihovimi cenami)..zato pa so alternative ,ki sem jo postavil..najprej sem mislil poslati kar direktni link..karte se da dobiti preko e-bay-a..tako da 1% profesionalcev,ki obiskujejo ta forum sem vsaj obvestil..to je bil namen..ne pa nekaj razglabljat kaj je softeareski mod kaj je quadro ipd..
Ti dam eno nalogo..ce se strinjas..
Kako v spstaviti 2xsoftmodquadro????.v nacinu SLI...ce hoces osnovno plosco za test ti jo posodim..
Da se se pohvalim..meni je uspelo..sem najbrz prvi na svetu..:) ..tudi rezultati iz SpecPerf..dokazujejo o uspehu..
Ampak sem zgoraj veckrat omenil na kaj sem pri sofmodu jezen..tako da imam raje fullquadro..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()

strictom ::

MarkoV, Zanimalo me je samo kolk bol poceni jo prodajaš. Zanimivo, skoraj 50% bol poceni :)

BTW.: Lahko si jo privoščim ... 2 ... sam ne rabim ,)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

proA ::

Tu v laboratoriju bomo pocasi posodabljali opremo, pa me zanima kaksna je razlika med Nvidia Quadro2 (kar nam je bilo zadosti do zdaj) in pa vasimi graficnimi ? Osebno bi sli v nakup QUADROFX 3450 ali pa QUADROFX 4400, ker rabimo dva racunalnika, ki bosta imela vrhunsko grafiko. Delamo pa vecino stvari s Catio V5 in pa ProEngineer. V nakup bi sli, ce lahko izdate racun in pa ponujate garancijo, ker je cena zares ugodna.

Hvala in lp,
proA

tiborrr ::

@MarkoV, se strinjam z vsem napisanim, prosim pa te, da objavis SLI Quadro softmod >:D Magari na ZS. Me ima, da bi poskusil :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MarkoV ::

tiborrr:
-Posodim ti plato,ki podpira SLI...
-posodim ti obe 6800Gt-jke 256Ram..

In caraj in modaj..ce ti rata :)
meni je uspelo..tega ne bom objavil..ker hocem da sam prides do zeljenega rezultata..

proA:
prosim kontaktirajte me na email..

para! ::

Dj men posod eno 6800GT, da vidm kaj je z mojo narobe :>

lp
Death before dishonor!

MarkoV ::

para!:
raje ti prinesi do mene tvojo..in bova uredila da bo..delala tako kot hoces :)

budili ::

tukaj se se vedno dela na original FX1000
lahko kdo malce napise velikosti Pro/e filov tko za primerjavo...da vidim kje sem oz. kaj se dela (lahko tudi napisete kaj)

assby znajo biti resen problem, sam tu pridejo spet do izraza layerji,hlr...

Kateri test je gor 8.01?

aja, skor pozabu
kaj modeliras v mayi? lahko kak link, portfolio,ref.... (sam ne rect, da si low poly freak:D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

MarkoV ::

ej ne da se mi zdj neki razglabljat,..ce si poznal firmo ARXEL TRIBE potem ves da ni low poly :)..sploh ne modeliram toliko v Poligonih ampak raje v Nurbsih..je lazja obdelava..fajl manj zasede..so pa subdiv.kar O.K. ko jih enkrat obvladas :)
Prerender game-i..ipd..
to ni vec tema za ta forum..pisi mi na emaill..mogoce ti se kaksno slikco posljem :)
Lep pozdrav vsem..napisal sem kar sem mislil..tisti ki ste od tega kaj pametnega pobrali dobro..ostali pa ucit :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoV ()

HyperGL ::

jst sm hotel samo dodat nekaj čisto nevmesnega za to temo!... plata za 2x sli obstaja... sicer ne vem če je že v redni prodaji... zagotovo ni pri nas! :) http://www.tomshardware.com/motherboard...

u glawnem... tisti ki se še želite prerekati... sm odprl debato o teh zadevah, jst sicer vem zelo malo... ampak bom zelo vesel vsakega človeka, ki se pridruži debati in mi pove kej novega ;)

naslov debate je: SPLOŠNO IN PODROBNO O 3D MODELIRANJU
check it out! ;)

ufff. nism prebral posta od tiborrr-ja ko je že omenil to plato za 2x sli :// :P pa nič... naslednjič...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pro grafična kartica - entry level

Oddelek: Zvok in slika
182149 (1696) ferdo
»

GF6800GT --> NvidiaQuadro firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
666541 (5362) MarkoV
»

Računalnik za Catio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546852 (5072) barbarpapa1
»

GF 6800 GT (Point Of View) --> jajca?

Oddelek: Strojna oprema
71662 (1459) lopov
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232490 (2041) lopov

Več podobnih tem