» »

Hlajenje GeForca 6600GT AGP

Hlajenje GeForca 6600GT AGP

Silentman01 ::

Svetujte mi prosim, kateri hladilnik naj uporabim za hlajenje Gigabyte GeForce 6600 GT AGP?

Obstoječi hladilnik, mi žal ne zadostuje, zato bi rad namestil kaj učinkovitejšega.
Vendar so težave s kompatibilnostjo ker imam AGP verzijo kartice.



Svetujte mi prosim, kateri hladilnik naj namestim na kartico?

Odločam se za hladilnik ZALMAN VF700, vendar se pojavi manjša težava s kompatibilnostjo... link

Ima kdo izkušnje z nameščanjem ZALMANovega hladilnika na Gigabytovo 6600gt AGP kartico?

Hvala
Ni vse tako, kot se zdi!
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Duke Nukem ::

ali maš navito ,ali se ti preveč greje ,pa še na un most moreš rebra dat ;)

Silentman01 ::

Kartice ja navita v višave...

Most in hladilnik sta pritrjena posebej, tako da most ostane na mestu.
Ni vse tako, kot se zdi!

sid911 ::

3) The HSI heatsink must be used together with the cooler. If the original heatsink integrates the HSI heatsink into one, then you cannot use VF700 on the card.

Most in hladilnik sta pritrjena posebej, tako da most ostane na mestu.

edini problem pol lah predstavlja to da rebra hladilnika segajo čez rob kartice. najboljše da si izmeriš prostor med stranico ohišja in robom grafične.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

pharaon ::

se pravi da na moji grafični ni problema pri namestitvi,edino zmerim če je dovolj prostora med stranico in grafično? bridge ma svoj hladilnik,tak da ta ostane,ne?

sid911 ::

1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Silentman01 ::

Obstaja še kakšno hlajenje oz hladilnik ki paše na GF 6600 GT AGP??
Ni vse tako, kot se zdi!

kriZZy ::

LP,
Jaz imam enako grafično in podoben problem. Namen imam kupiti vodno hlajeje. Vse bi bilo lepo in prav če nebi na kartici opazil 2 čipa-eden vem da je GPU in vem da mora biti hlajen. Kaj je potem ta druga zadeva....mora biti ta tudi hlajena? Nikjer nisem opazil vodnega bloka ki bi poskrbel za oboje?
lol

Buggy ::

Bi kar tukaj se jaz pristavil loncek. Torej, imam Gainward 6600GT (AGP) in vedno bolj je prisoten problem artifactov. Ko sem pogledal kartico proti luci se mi zdi da AGP bridge nima dobrega stika z hladilnim rebrom (hladilno telo je cez GPU in AGP bridge) poleg tega, pa je se termalni trak tisti, ki skrbi za stik med AGP bridgom in hladilnikom.
No jaz vsaj sumim da je problem artifaktov v slabem stiku tega AGP bridga (GPU sem spremljal z riva tunerjem in ne gre ze 80stopinj). Ima kdo idejo kje bi pri nas prodajali hladilnik za samo ta cip ( ZALMAN VHS-1), bi pa na GPU dal potem se VF700. Imam pa naslednjo KARTICO

Kakrsna koli ideja bi bila vec kot zazeljena, saj ne morem poganjati tudi filma v BSPlayerju saj dobivam pikice na ekrano.
Je morda mozno, da je kartica sama od sebe postala kako defektna in da sploh ne gre za pregrevanje?

mesoreznica ::

@buggy a si probal snet hladilnik vse skupaj lepo očistit namazat z kvalitetno pasto in hladilnik nazaj gor dat?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Buggy ::

Mesoreznica: ce je AS3 kvalitetna pasta potem - JA. In je bilo tudi nekaj casa super, do pred kratkim, ko je stvar zopet zacela "srati". Verjetno sem ga posral ko sem pri AGP bridgu namazal tudi z AS3, ceprav je nad njim termalni trak (nad GPU pa ne), tega pa ne smem dati stran, ker GPU in bridge nista v isti ravnini in potem bridge sploh nebi imel stika z hladilnim telesom.

mesoreznica ::

Aja uff grda kombinacija. Pol bo pa verjetno res najboljše dat drug hladilnik. Najboljše bi blo da bi imel za AGP vmesnik ločen hladilnik.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Buggy ::

Saj....rad bi kje dobil tega ZALMAN VHS-1 za AGP bridge pa ga nikjer nisem nasel. Morda ima kdo doma pokvarjneo AGP 6600GT in/ali mu hodi AGP heatsink odvec. Upam da je problem pregrevanje tega cipa (bojda gre tudi do 110stopinj) in da se ni kartica kakor koli unicila (je sploh mozno oz. kako).

TOP ::

Jaz sem imel Gigabyte Turbo force na PCI pa se mi je grela na 110 ma potem so se pojavljale črte na ekranu in sem zamenjal za Leadtek.Problem vseh Gigabytk je da se preveč grejejo kaj šele ko jo naviješ.

a13misko ::

Ta tvoja trditev ne drži samo poglej mojo grafično idle ima 45stopinj na full load pa 65 stopinj! BTW je navita!>:D

burkiburke ::

ZALMAN VHS-1 majo tukaj, sicer ni vnešen v spletno trgovino :D, lahko pa ga naročiš po e-mailu.

stock ::

Malo razmisljam o menjavi hladilnika. Pa me zanima kako kaj hladijo vf700cu?
Imam Club3d ki ima tak hladilnik klik. Greje se na idle 40 pa load 68-70 C, ce je meu kdo iste temp. in kolk so se zbolsale? Se je potem kj vec navila? moja se do 560/1110



lp

dfi ::

Jz mam od leadteka 6600GT extreem grafo, pa se mi GPU nikol ne segreje čez 55C za hlajenje mam pa arctic cooling NV Silencer 6 (Rev. 2).

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dfi ()

stock ::

tnx

Vidm da jih ma velk vf700cu samo k noben ne pregleduje 'hlajenje in modifikacije'.

m.i.h.a. ::

Jaz imam Club 6600GT AGP in so temperature 45 - 50°C z stock kulerjem.;)
Me pa zanima koliko so kaj tihi tej zalmani, ker tale stock se prav grdo dere včasih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ventilator/hladilnik za grafično kartico GeForce 6600GT AGP?

Oddelek: Kaj kupiti
162605 (2440) DMX
»

Hlajenje grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131605 (1354) Loaded
»

Hladilnik od Zalmana in hlajenje gf600gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332148 (1741) T-Majo
»

GF 6600GT AGP cooler?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282383 (1626) 5pellfire
»

S čim hladiti GF6600GT AGP

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212111 (1527) Saeed

Več podobnih tem