» »

Poslovni načrt

Poslovni načrt

Zeberdee ::

V sklopu podjetništva, tretji letnik ekonomske gimnazije, pišemo poslovni načrt.

Ena izmed groznih zadev je tudi anketni vprašalnik.
Link do ankete. Prosim, da jo rešite.

Najlepša hvala za pomoč!

CWIZO ::

Evo izpolnil;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Bojan xxxx ::

Ta anketa je pa res zmagala. Ponavadi so takili mini projektiči čisti podn, ma tale je pa res zmagala!!.

Bom kar tukaj povedal, do kam sem prišel.

Vpr: Kakšna darila najraje kupujete?
(Izberite samo eno izmed možnosti)
- Cenena
- Izredno vredna
- Moderna
- Drugo

Ja, odvisno. Če kupujem za enega XY znanca potem vsekakor to ne bodo "Izredno vredna", če pa kupujem za punco potem pa sem seveda pripravljen odšteti več denarja. Logično. Odvisno za koga kupujem. Punci sem kupil npr. že stvar za 200 evrov; a to šteje kot izredno vredno??? Ne vem, včasih kakšni starši otroku kupijo avto, to je najbrž "izredno vredno" darilo. Je to res? Komu drugemu starši kupijo stanovanje. To je najbrž že kar vredno darilo. Pojma nimam, če je 100-200 evrov za punco "Izredno vredno" darilo ??
In kaj pomeni "najraje kupujem"? Kupovat za, na primer, mamo je lahko čisti sufer, s katerim se s punco lahko ukvarjava tudi več tednov, vsake par dni po malem. Kupovat za kakšnega XY znanca, h kateremu grem na obisk je pa najbolj easy, ker v Merkatorju spotoma kupim kakšno flašo vina za jurja (To najbrž šteje kot ceneno darilo.)
Ampak - čeprav je kupit flašo vina najbolj easy, to še ne pomeni, da takšna darila NAJRAJE kupujem.



Vpr: Za koga največkrat kupujete darila?
- Družino
- Sorodnike
- Prijatelje
- Drugo

Če anketa sprašuje po frekvenci, potem seveda opcija drugo; Ker imam znancev več kot prijateljev, prijateljev več kot sorodnikov, teh pa je več kot družinskih članov.
OK vprašanje pač na en čuden način meri število mojih družinskih članov v primerjavi s številom vseh mojih sorodnikov, itd.
Verjetno je avtor ankete mislil kaj takega kot:
"Ali darila za člane vaše družine kupujete"
1) Vedno
2) Pogosto
3) Včasih
4) Nikoli


Vpr: Koliko časa ste pripravljeni porabiti za izbiro in nakup darila?
(Izberite samo eno izmed možnosti)
- Do 15 minut
- Od 15 do 30 minut
- Od 30 do 45 minut
- Več kot 45 minut

Za izbiro in nakup ... včasih tudi teden ali več, če kupujem za punco !!!
OK, to bo najbrž "več kot 45 minut".
Avtor ankete mi spet hodi po živcih, ker ne upošteva, da darila kupujem za zelo različne ljudi.


Vpr: *Koliko lokalov obiščete pri nakupu daril?
(Izberite samo eno izmed možnosti)
- Eno
- Dve
- Tri ali več
(HelpLokali: Trgovine, cvetličarne, knjigarne...)

Včasih tudi NIČ. (Skoraj) nazadnje sem za darilo kupil karte za Terezo Kesovijo. Ja, sem kupil preko weba, torej preko SPLETNE TRGOVINE. V koliko lokalov sem šel. v NIČ lokalov. V splošnem - če se da naročim preko weba.
Ma, anketa me hoče prisilit v odgovor (obligatory) ki nima ustreznih alternativ. Za popizdit.
Ja, na tej točki sem nehal izpolnjevat anketo. Če se tej packariji sploh lahko tako reče.

Zeberdee ::

bojanxxx: Da, taka vprašanja nam je postavila profesorica.
In da, če jih spreminjamo, bo že spet pizdarija. Dela se po učbeniku mislim da M. Glasa: Podjetništvo (Pripravljam poslovni načrt) letnik 2005.
Tako ali tako pa se to dela samo zaradi tega, da se naredi. Te ankete ponavadi ne zapustijo prostora, imenovanega razred in prostora, ki se imenuje dnevna soba.

Pa hvala, ker si mi dal kar nekaj materiala za naslednjo blok uro podjetnistva.

Bojan xxxx ::

Ja, saj sem napisal s tem namenom da boš popravil. Sem najprej začel pisat v polje "drugo" potem sem pa videl, da me zadeva ne spusti naprej, če ne odgovorim na tisto z lokali pa sem napisal sem.

Kaj naj rečem na to, da imate take manj-kot-polovičarske učbenike in profesorje (kot praviš). Žalostno. Hudo žalostno.
Izvoli še nekaj materiala za k pouku:
http://www.amazon.com/gp/product/080392...
je "Search inside". Svetujem vsakemu, ki bi hotel kdaj morda naredit kakšno anketo. Minimalno ta knjiga, oz. knjižica. Je še kar tanka zadeva.
Potem pa vsaj še Questions and answers in attitude surveys. Ta je pa že malo debelejši špeh.
http://www.amazon.com/gp/product/076190...
Tudi ta je "Search inside".

V zvezi s tem, da anketa ne bo zapustila vašega razreda. Ta je pa mal bosa, leva pa še kaj. Namreč - anketa je že zapustila vaš razred in tvojo dnevno sobo. Jaz na primer sem jo videl (priznam, ne čist cele) na netu.
Lahko razmišljaš tudi takole: še XXX ljudi bo objavljalo takšne ankete na forumu (da ne rečem na webu) pa nihče več ne bo hotel klikat. Zakaj bi ljudje klikali na nekaj kar jih potem spravlja ob živce.
Ne pravim, da so te male anketice splošna kolera, ker ljudje ločijo med bolj in manj resnimi zadevami (upam). Ma, če drugega ne, takšne pol-ankete grenijo življenje tvojim sošolcem, ki se bodo hoteli na podoben način lotit kakšne take mini anketice.

All in all, ti svetujem, da učiteljici predlagaš par popravkov te ankete in bo rekla, da si car :)
Pa da še malo pogooglaš naokrog. Pa pogledaš tisto knjigo na Amazonu; mislim na "Handcrafting standardized questionnaires". Minimalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rtvslo.si: Marihuana povzroča splav

Oddelek: Loža
202005 (1517) klemen22
»

Domače branje: "Slatalla, Michele in Quittner, Joshua. 1995. Masters of Deception : T

Oddelek: Novice / Domače branje
73440 (3083) darkolord
»

Popolna prepoved računal s kitajskimi "geni"?

Oddelek: Novice / Varnost
193631 (2926) Matevžk
»

Domače branje: "Bamford, James. 1983. The Puzzle Palace. Baskerville: Penguin Books."

Oddelek: Novice / Domače branje
375517 (4637) STASI
»

Prenova spletnega mesta Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Obvestila
10411423 (8631) poweroff

Več podobnih tem