» »

po prenosnika v tujino

po prenosnika v tujino

mrtic ::

kupujem prenosnika pa me zanima, ce in kam se splaca it.
1) kako je z garancijo (toshibe imajo mednarodno garancijo, kako je kaj z ostalimi)
2) ali se splaca narociti preko interneta ali se bolj splaca zategniti v celovec (, dunaj,...)
3) katere trgovine so priporocljive (oz kje zacnem gledat)


najlepsa hvala za vse odgovore

LP; mrtic
I dom't have a drinking problem. I drink, get drunk, fall down, no problem

stjalone ::

tudi jaz čekiram kje je kaj ugodnega. Spletnih trgovin je kr nekaj, predvsem iz Nemčije. V avstriji pa je kakor imaš kje srečo za kako akcijo. Mediamarkt naprimer pa Cosmos. Glede spletnih trgovin pa en naslov, ki se meni zdi najbolj interesanten, kupujejo pa lahko le pravne osebe iz Slo. naslov http://www.notebooksbilliger.de/

Isht ::

Pazi: Notesniki iz Avstrije in Nemčije imajo NEMŠKO tipkovnico. Če nočeš umlautov, ne naročaj od tam.
Če te to ne moti, je iskalnik za nemški in avstrijski trg http://salzburg.com.geizhals.at

Predlagam anglijo, tam so cene nekje iste. Iskalnik za cene je www.kelkoo.co.uk, tam najdeš vse možno in primerjaš najnižje cene.

Sicer pa poštnina iz UK ni nič kaj večja od Nemčije, okrog 20-50 evrov, za ta keš se ti pa skoraj ne splača vozit v Avstrijo.

Jaz sem svojega Acerja (ga trenutno čakam) naročil iz ZDA. Tam je pa spet druga scena, ko večina trgovin ne prodaja izven ZDA. Rešitev je Mail Forwarding (jaz sem se prijavil na www.myus.com), kjer dobiš naslov nekje v ZDA (ne poštni predal ampak pravi naslov) in lahko naročaš kramo tja, ta mail forwarding firma ti pa potem pošlje paket k tebi v SLO. Davke moraš sicer plačat pri nas posebej, ampak na www.myus.com to rešujejo tako, da deklarirajo manjšo vrednost.
Moj Acer, ki je na poti, stane pri nas (oziroma bi stal, pa se ga sploh še ne dobi) 600.000 SIT, jaz ga dobim z vsemi poštninami in carinami za 350.000 SIT.
Seveda pa so ameriški napajalci drugačni (110 V omrežje), za to si omisliš pretvornik (8000 SIT v Conradu) ali originalni napajalec za evropo (10-15k SIT)

Za ZDA si oglej www.ubid.com, tam se dostikrat najde kak nov laptop za smešne cene.

Garancija pri naročilih iz tujine je pa kritična: Notesniki imajo mednarodno garancijo, ki ti velja kjerkoli (recimo Toshiba, Acer, HP). AMPAK recimo pri Acerju je politika taka, da če dobiš kot Slovenski državljan notesnik iz tujine, ti velja garancija kjerkoli RAZEN v Sloveniji. To sem za Acerja preveril pri TrendNET, ki je uradni servis. Tako da preveri za vsakega proizvajalca pri njihovih uradnih servisih (na uradnih straneh teh detajlov ne boš dobil).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

On-line nakup iz Nemčije pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
252784 (1439) carzany
»

Dual core prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706742 (4726) _marko
»

Nakup TABLET PC...katerega vzeti da je najcenejši?

Oddelek: Kaj kupiti
294615 (3751) kimba
»

Kateri notesnik?

Oddelek: Kaj kupiti
261449 (1088) Sheky
»

Sony VAIO kvaliteta??

Oddelek: Kaj kupiti
151510 (1279) NURS

Več podobnih tem