» »

LCD wide večje resolucije

LCD wide večje resolucije

mitjaje ::

Pozdarvljeni,

Ker sem se že počasi naveličal mojega monitorja, sem se odločil kupiti novega. Ker pogledam dosti filmov, bi skoraj najraje imel wide screen.
Zdaj veliko kontrastno razmerje, mi ne diši preveč... Vem da se ga da zmanjšati z nastavitvami, ampak to mi ni prioriteta... Svetilnost pa vsekakor... pa more biti zelo enakomerno porazdeljena! največjo prioriteto pa ima resolucija, le ta naj bo večja od 1400x???
zanima me tudi, če obstajajo wide monitorji diagonale cc. 17 inčov?

Torej moja trenutna izbira:
link - najcenejši
moj favorit


Tako da bi bil zelo vesel, če mi najdete še kakšnega!

ps: Cenovni rang do 150k SIT
www.ultrasplet.net

Tribal ::

Della vzami, že 100 krat premleta tema. Veliko je zadovoljnih uporablnikov della, med drugim tudi sam ga uporabljam. Lep resn monitor z fenomenalno sliko.

mitjaje ::

Vem da je že bilo dosti govora o tem...

Sem tudi videl, da je ena tema trenutno odprta... tako da se opravičujem...

kar pe se tiče DELL-a, pa ga bom res najverjetneje vzel... Ga vsi ponosni uporabniki zelo hvalijo!

THX
www.ultrasplet.net

Calligula ::

1. Bojda imata monitorja enak panel ceprav specifikacije malenkost odstopajo.
2. Dell je pri FMC.si 145.000 SIT se mi zdi
3. Philips je tudi v testih prehvaljen le da nima pivot funkcije.

Po mojem se Philips bolj splaca. Dell je pri nas tradicionalno precenjen in placas extra. Jaz bi kar Philipsa vzel. Sicer majo nove serije Dellov rešen backlight problem samo Philips jih sploh imel ni.

LordWorm ::

"backlight problem"

a to tist ko ni svetlost enakomerno porazdeljena?
drgac pa naj bi Dell vodil pri LCD-jih....
ni podatka

Kato ::

No teh tem je že kar nekaj, no tukaj imaš test 20˝ monitorjev ,testiranih je bilo 5 monitorjev ,zmagovalca sta dva viewsonic in nec , nec stane okoli 165k , ta vievsonic naj bi pa bil 25% cenejši vendar naj bi bila le ena trgovina ,ki jih ima v Sloveniji. Imena zdele ne vem , vendar,če te zanima se bom pozanimal pa jutri napišem naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

hokuto ::

Viewsonic VX2025wm (ni cisto jasno, ce gre za isti model kot je testirani, ker ima ta se wm v imenu, poleg tega pa med specifikacijami pise 1600*1200 in format 16:9, kar pa seveda ni zdruzljivo :\ ) sem jaz v Sloveniji nasel tukaj. Vendar pa stane kar 196.000 SIT :\ Medtem, ko je v testu navedena cena testirane razlicice 340 funtov, kar je pod 120.000 in seveda precej bolj privlacno. Na geizhals pa prav wm varianta, ki je kot kaze res 1680*1050, torej kot v testu in ne kot pise na nasi strani, pod 450€ !! Prekleti lopovi nasi imajo kar 90.000 SIT razlike, torej dobrih 80% !!.
doke!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hokuto ()

Calligula ::

Dell je vodilni, ker ima nasploh vodilni trzni delez pri PCjih na svetu in z njimi prodaja tudi monitorje tako, da to se nic ne pomeni.

Danes sem ga gledal v BOFu in ohisje zgleda ceneno. Cez nekaj dni bom lahko kaj vec povedal o Philipsu.

Calligula ::

Aja, Dell 2005 mi je deloval ceneno. Philipsa pa bom imel moznost videt enkrat te dni.

Jinto ::

Če kupuješ Della se splača počakat par tednov, ker je ravno sedaj prišel novi 2007WFP, ki podpira HDCP.

LordWorm ::

Samsung in Dell sta vodilna pri LCD-jih, ne zato ker sta velki firmi ampak ker imata kvalitetne izdelke...
ni podatka

Calligula ::

Dell itak ne proizvaja LCDjev. Dell je pac trgovec z zelo dobro svetovno prodajno mrezo. Verjetno je itak 80% vseh prodanih Dellovih LCDjev najnizjega pisarniskega ranga.

Samsung je z Dellom neprimerljiv, ker tudi proizvaja LCD panele in jih tudi prodaja tudi drugim firmam...

Tako Dell kot Samsung pa imata bolj in pa tudi manj kvalitetne izdelke.
Odvisno od cenovnega ranga, drzave (v SLO je Dell drag, v tujini ne)...

Ziga Dolhar ::

Dell uporablja Samsungove panele, afaik.

Jest svojega 2405FPW ne dam :).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24" LCD - izbor in mnenja...

Oddelek: Kaj kupiti
252993 (1850) ender
»

Kateri 24" lcd kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
283147 (2418) Tugo
»

Kateri LCD monitor WideScreen priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
201993 (1615) Banananjam
»

Kater velik LCD? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17016479 (9931) franci
»

20" LCDji!!!! noro!

Oddelek: Kaj kupiti
162251 (1486) kuglvinkl

Več podobnih tem