» »

Dry Ice

Dry Ice

TeraSonic++ ::

Zanima me kje v sloveniji bi lahko kupil suhi led (ohlajen co2)?
Ga ima mogoče Linde?

A zakaj rabim? Za tole VIDEO:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Brane2 ::

Poglej si prej malo na netu, koliko folka je ostalo brez prstov zaradi tega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Oxford ::

Kot je povedal že Brane2, je zadeva IZREDNO nestabilna - malo jo grdo pogledaš in gre "bum". No, zadeva je seveda zanimiva in se bodo vedno našli brihtneži, ki izzivajo usodo.

Tako kot mi s karbidom v "norih" letih. :D

TeraSonic++ ::

Se zavedam, da je nevarno samo še vseno bi rad poskusil :D (seveda bolj nadzorovano kot tisti v videu)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Tear_DR0P ::

sam eno vprašanje - suhi led gre v pijačo? men se namreč zdi da bi suhi led v viski dost bolj pasal, kot viski z vodnim ledom
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Nejc Pintar ::

@Tear_DROP: Problem je da bi ti verjetno viski zmrznu, drgač pa mal CO2 ne more škodvat:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Looney ::

...če se hočeš ubit...
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Doman ::

R33D3M33R ::

Suhi led ne moreš dati v pijačo, ker CO2 sublimira. Torej, kocko vržeš v vodo in puf - že je ni več :).
Drugače se recimo dobi suhi led po Lindejevem postopku tako, da plin hitro spustiš iz jeklenke, pri tem se ekspandira in ohladi na precej nizko temperaturo.
Drugače suhi led ni neki zdravju škodljivi bav vav, je pa izredno mrzla zadeva. Če se kristala le dotakneš te že precej zaskeli - zaboli. Predstavljaj si kaj se zgodi, če pomotoma potisneš roko v skodelo s kristali 8-O

Drugače si pa preberi o zadevi na pravem forumu za take zadeve: kemija.org ;)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Nejc Pintar ::

Sam CO2 niti ni nevaren, je pa nevarna tale bomba:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

gzibret ::

Suhi led sem že držal v roki. Lahko ga brez problema držiš v dlani, ni pa ga priporočljivo stisniti (na takšen način, da bi naredili "snežno" kepo recimo).
Vse je za neki dobr!

mikimisek ::

Ko sem se hodil v srednjo solo ga je sosolec prinesel v solo. Zajebancija gor dol in kar naenkrat sem ga imel za majico.
Posledica - opeklina kot da bi dobil zerjavico za majico.
Ni prijetno

jest10 ::

Suhi led ima zelo slabo toplotno prevodnost. Tako da se ga ni kak velik problem dotikati. Stiskati v pesti ga pa ni ravno priporočljivo:D

sverde21 ::

Mal branja:)
<?php echo `w`; ?>

TeraSonic++ ::

Ravnokar klical v Messer(Črnuče) in ga prodajajo 368sit/kg + da se moraš en dan prej najavit
Zdej moram le še čas dobit pa se tja odpelat, potem pa kaboooom:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Person ::

A zavarovanje si si že uredil? :\
Let's make something useful!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Person ()

mzidy ::

Poročaj oz. še bolje: snemaj:D

Mr_Globus ::

kakšen volumen pa ma 1 kila? Pa kolko časa zdrži led v stiroporu? Ker razmišljam da bi si ga vzel nekaj na vikend poleti za pir hladit

Tilen ::

Pošteno 3 kile za jurja ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BladE_ ::

Haha jst bom tut to kupu :D Seveda bi tut pazu pol kaj delam s tem!!!

Me pa zanima neki druzga je sicef offtopic sam ne bom nove teme odperu ce se kle pogovarjamo o pokanju :D Dostkrat ujamem Braniaca na discoveriju in pokaze enga fotra k je ze v otrostvu delu neko "kremo", ki v mokrem stanju ni nc posebnega, ko pa se posusi je pa izredno nestabilna! In pol folku pasti nastavla recimo k omaro odprejo poc pa na rob spenjaca jo namaze in pol buumm :D

Mogoce kdo pozna recept??
Akcija - Reakcija

hamax ::

gospoda googla lahko uprasas.

drgac pa:

This is sort of a mild explosive but it can be quite dangerous in large quantities. To make touch explosive (such as that found in a snap-n-pop but more powerful) use this recipe:
- Mix iodine crystals into ammonia until the iodine crystals will not dissolve into the ammonia anymore. Pour off the excess ammonia and dry out the crystals on a baking sheet the same way as you dried the thermite (in other words just let it sit overnight!).
- Be careful now because these crystals are now your touch explosive. Carefully wrap a bunch in paper (I mean carefully! Friction sets 'em off!) and throw them around.. pretty loud huh? They are fun to put on someone's chair. Add a small fish sinker to them and they can be thrown a long distance (good for crowds football games concerts etc.) Have fun!"

BladE_ ::

Ne vem ce prow razumem? Traba je dobit jodove kristale in jih pomočt v amoniak in pustit cez noc da se ves amoniak upije in poteb bum bum bum :D

A sm prov razumu?
Akcija - Reakcija

OZZY ::

hamax..ta recept je za izkušene...Sam sem to že delal in ti povem,da je stvar prekleto občutljiva...Tud recimo majhen kušček lahko samodejno eksplodira. Pa če bo ko delal naj ne uporablja prstov.
Go with the flow.

dejansan ::

še ena na dry ice

tukaj
dejansan

jest10 ::

Kupi raje karbid in ga natlači v flašo. Učinek je enak.

mauzer ::

Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

Izak ::

Lih sm hotu reč pa me je jest10 prehitu. Nabavi karbid in vrži en kamenček v frucovo flaško (večje grlo) notr pa 1 deciliter vode. Potem malo preplonkat in pustit. Podoben učink + bela voda se razfloska okoli. To smo na želežniških peronih delali kot mulci, ko smo hodili iz šole.

TeraSonic++ ::

Za karbit sm že slišal samo kje ga dobit?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Tilen ::

Karbit je huda ja. Se posebej z onimi velikimi 100l zeleznimi sodi. Al pa da kdo gor se sedi tk pol pa sam puf stari kaj to naredi ne.. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Doman ::

@Tilen
Tale z sodi mi je pa znana:D
Moj fotr še vedno vsake toliko časa naredi tako bombo ko mu je dougčas v službi:8)

gzibret ::

Tole s karbidom vsako leto prakticirava s fotrom za veliko noč. Ima eno mlekarico (100l) in to so prave kanonade.

Karbid dobiš pri vsakem varilcu, pa tudi v kaki kemo trgovini. Sej ga ne rabiš velik. En ornk kamen je dovolj za cel dan veselja.
Vse je za neki dobr!

Doman ::

Pri nas v Mavrici ga imajo, ampak ga sumljivim ljudem ne bodo prodali. Bodo rekli da ga nimajo:D

Izak ::

Mavrica ga ma, al pa kake drogerije in kemo varjante trgovin.

jest10 ::

Še bolj pa seka 200L sod napolnjen z mešanico vodik/kisik ali acetilen/kisik:D Samo je treba biti ob detonaciji vsaj 100m stran, da ne fašeš kak kos v glavo

BladE_ ::

@jest10

Moj frend se je tut s tem igrou :D Pa je 1x u garazi filu 50l vreco in ni dobr ugasnu je mal zarel na kuncu in mu je u roki razfukal stvar 8-O sam na sreco ni blo hujsga sam mal mu je piskal pa ene 2 metra je letu po zraku :D Drugac pa k ta stvar useka ostanes brez besed :D
Akcija - Reakcija

5er--> ::

PS: Pri vsakemu varilcu tega NE boš dobil (acetilen imajo raje že kar v jeklenki;)).
Drugače pa: karbit + voda = acetilen. (če slučajno kdo ni vedel)

sverde21 ::

HEh z mlekarcim se ni za špilat... moj sosed je dobu pokrov v bučo :( in je bil pol 1 tedn v komi (baje je meu srečo da se ga je nažru mal, kr mu pol niso možgani tolk zatekal :D ). Sicr je zj čist OK ampak, ko se je njemu tisto naredl, so vse kante odpelal na odpad;) in je zj še po 5 ih letih mir (prej so žgal rafale po 10-20 en za drugim >:D )
<?php echo `w`; ?>

jest10 ::

Drugače pa: karbit + voda = acetilen. (če slučajno kdo ni vedel)
Vem, vem.
Samo je bolj priročno imeti za take zadeve acetilen in kisik v bombi. Pa varilno pištolo, da si narediš pravo mešanico:D >:D Napolneš sod z vodo, spuščaš notri mešanico dokler ne spraviš ven vse vode, prižgeš vžigalno vrvico in bežiš...>:D

sela123 ::

mene tudi zanima kje se ga da kupiti kje najbližje tržiča

M-XXXX ::

Ravno včeraj nabavil 12kg, danes ga je bilo treba malo izprašiti in seveda sem ga dal v vodo:D, če ne drugega mi ga je lepo v roki razneslo! Ko gledate tiste posnetke na netu- držite se doziranja! Čisto malo DICE in NE cel lonček:D

klepec ::

Bi kdo vedel kje bi lahko dobil suh led (dry ice) danes:| (sobota 29.10) oziroma do 31.10, saj bi rabil za noč čarovnic.... 8-)

Hvala za odgovore


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LP! suhi led

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
84412 (2476) antonija
»

Katere vrste hlajenja poznamo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51685 (1588) Čmrlj
»

Suhi led

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
434729 (4166) strumf666
»

suhi led

Oddelek: Loža
153912 (3531) WiseBear
»

Avtomatsko hlajenje s suhim ledom

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
164319 (3581) Pyr0Beast

Več podobnih tem