» »

Graphics card is not receiving sufficient power??

Graphics card is not receiving sufficient power??

Binji ::

Danes sem kupil Geforce 7600GS. Deluje lepo, le vsakic ko zazenem dobim obvestilo, da je Nvidia Sentinel zaznal, da kartica ne dobiva dovolj moci. Dodaten napajalni kabel sem prikljucil. Cudno se mi zdi, ker imam 420W napajalnik (LC Power). Na Club3D strani pise sicer tole:
An insufficient power message may pop-up on some systems combined with performance loss when running 3D applications. This is solved with the new driver 91.33. Remove the old driver from your system first before installing the new one. If you have difficulties removing the driver, start Windows in safe mode and remove the NVIDIA driver.
ampak ravno tale gonilnik imam. V kisti imam drugace AMD 2400+, tv tuner, 2 diska, dvd pekac, zvocno.
Mi res primanjkuje moci ali samo gonilniki nekaj bluzijo? Se da tole "downclockanje" nekako zaobiti, da vidim, kaj je na stvari? V 3D Marku 2006 dobim pa okoli 2400 tock.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ERGY ::

A lhk bl natancno opises sistem.

AngelOfDeath ::

preveri če ima kabel za dodatno napajanje dober stik ali pa uporabi priloženega
edit: Slovnica

Klemzz ::

če si opazu kr neki folka na ST jamra da jim pr 7600GS to piše... najbrž so driverji u qur*u, probi s kakimi tweakrus driverji

Binji ::

Sem poskusil z enim 600W napajalcem in sporocilo je izginilo. V 3D Marku 2006 sem pa dobil isto tock kot prej. Igre in ostalo delujejo normalno tako da po moje se nimam kaj dosti za sekirat. Sem pa poslal prej se mejl na Club-3D in so mi to napisali:

It looks like a power fault on the board itself. please test the card in a second system (at your store) if you find the same problem. If so, return it to your store for RMA

Your question was:

Subject:
Answer to your question from Club-3D
I bought this graphics card and installed last drivers (91.33) but everytime I boot up Windows i get an error message saying there is not enough power to the card. The card is an AGP version and i have plugged in the extra power connector (the line has no other consumers on it). I find the error message a bit weird since i have a 420W PSU and besides the GPU only 2 HDDs, TV tuner, sound card and DVD-RW installed in the computer. The situation has not changed even if i unplugged everything else.
I also tried measuring the amount of current it receives. The figures are about 0.15A at startup and about 0.8A in 3DMark 2006.
I would be very glad to hear your opinion on the matter.

Best regards, Bine Gorjanc

Additional information:

Productname : Geforce 7600GS AGP
Memory size : 256MB
Driver : 91.33
Mainboard : Asus A7N8X-E Deluxe
CPU and speed : Amd Athlon 2400+
System memory : 1024MB
Power supply : LC Power 420W
Operating system : Windows XP

Po moje sicer graficna deluje normalno ampak bi vseeno rad se vase mnenje:)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Gamez0r ::

Očitno rabiš močnejši napajalnik, priporočam LC Power 550W
WTF!

Brane2 ::

Ali to, ali pa so kondiji v obstoječem napajalniku slabi in bi jih bilo treba zamenjat...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Boško ::

ne bo pomagal ne napajalc ne linija kaka zasebe ampak jo nesi nazaj na rma da ti jo zamenjajo in problem bo verjetno rešen! tako je blo pr moji 6600 GT


LP
Core2Duo E6600;Asus P5W DH DELUXE;2x 1GB 800 mhz AXE ram;
Sapphire ati HD 3870 512MB DDR4 itd.

Vanich ::

Imam (imel sem - ne sekiram se več) identičen problem na skoraj istem sistemu.
Napako o napjanju pa mi je ven metalo samo ob hladnem sistemu.
Če sem računalnik po eni uri ugasnil in prižgal - napake ni bilo.

N'Vidia monitor program mi kaže frekvence 400/400 GPU/GPU RAM.
(Res je da nikjer ne piše DDR !)

Kako bi še drugače pogledal ali je kartica res downkockana zaradi premajnhne
moči napajalnika ?

Binji ::

kako si pa odpravil ta problem pepca?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Vanich ::

Na n'vidiini strani imaš popravek za register (poišči v "suport - knowledge base")da ti ne javlja več te napake. Sicer "napaka" ostane, samo javlja ti je več ne.

Mene zanima samo tole:

Če mi "N'vidia Monitor" javlja da je GPU/RAM frekvenca 400/400 Mhz, a to pomeni da je vse v redu ? (na 7600GS AGP)
Ker, nikjer ne piše da je ram 400 MHz DDR, ampak samo 400 MHz !

in pa:

Ali obstaja še kakšen drugi način da lahko ugotovim ali je
moja kartica downclockana zaradi pomanjkanja štroma ?

Klemzz ::

400×2=800...coolbits bi mogu kazat prou...

Vanich ::

Ja, samo kva pa če ga je downclockal na polovico, 400 Mhz ? (200 MHz DDR )

Še kakšen drugi način ?

denisxt ::

Pepca*Kardelj lahka prosim poveš kaj si moral spremenit v registru?Sam sem že bil na Nvidijevi strani pa nisem ničesar našel:|

denisxt ::

sm že našu:D :D :D

Carmack ::

Hja,isti problem mam,ampak hecno je,da recimo vklopim računalnik mi izpiše od oka 50 sporočil da grafična ne dobiva dovolj štroma,če pa resetiram ,sporočil ni več...(!!)
Upam d je problem z drajverji...ker imam 400 W napajawc od sunny technologies...ali pa je morda razlog v navitem procesorju...(AMD Athlon XP 1700+ (1.1 GHz ---->1.63 GHz)?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

StratOS ::

Sem mel enake probleme tudi z AGP Gforce 6600 GT, no jutri bomo pa videli, kako bo 7900 GT pela na novem sistemu :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

mirkuma ::

Morebitna resitev, koncno uradni podprti gonilniki:

nVidia ForceWare 91.47 Final *WHQL Certified*

Release Highlights:
* WHQL Certified.
* Adds support for NVIDIA Quad SLI,GeForce 7600GS AGP and GeForce 7100 GS.
* Includes the new NVIDIA Control Panel. Please visit the NVIDIA Control Panel website for more information.
* New NVIDIA PureVideo features and enhancements. Please visit the NVIDIA PureVideo website for more information on PureVideo technology and system requirements.
-Adds noise reduction post processing
-Adds image sharpening post processing
-Improved Inverse telecine algorithm
-Improved de-interlacing algorithm
-Improved compatibility with third party MPEG-2 decoders
* Microsoft® DirectX® 9.0c and OpenGL® 2.0 support
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Carmack ::

Še nekaj...ali obstaja kakšen program,ki odstranjuje driverje za nvidio...ali lahko uporabm detonator destroyer?:\

Carmack ::

Sm dal gor nove driverje...pa ni blo nobenga soročila o napajanju....tko d mislem d je problem rešen....upam usaj...:D

Death Paladin ::

Ne verjamem, da je to permanentno reslo tvoj problem. Vsaj pri meni je bila kartica 6600 GT (Club3d) kriva. In sem jo nesel nazaj, pa so mi gnar vrnali. PS. meni je to javlo vedno, ko je bil "hladen" zagon racunalnika, torej ko je bil ugasjen vsaj 8 ur. Zgleda da majo probleme s kondenzatorji. Napajalnik je Tagan 380W, sprobal sem tud z 480W antecom, pa je blo isto:( Po moje je kartica..

Zgodovina sprememb…

Carmack ::

Ja ,bomo vidli jutri,ko ga bom spet na hladno užgaw....so se pa odpravili nekateri simptomi....recimo če scrollam z miškinim gumbom po net straneh (ko pritisneš kolešček in se potem premikaš gor-dol samo s miško...nevem kako se temu pravilno reče:P )..se je prej zatikalo,Okna so bila ob startupu nekaj sekund neaktivna...sedaj tega ni več...bomo vidli....
Aja,pa če neseš na servis kartico,če ti jo zadržijo,ti dajo nadomestno? Upam da,kr nimam druge...razn nekih starih S3 PCI jajc....>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

Death Paladin ::

Ce so prijazni, ti bojo dali nadomestno.. a verjetno slabso od te, ki jo zaj imas. Pri meni se od nakupa takrat ni preteklo 8 dni, in so mi morali dat nadomestno. Napake pa niso hotli priznat, dokler nism se z njihovim napajalnikom poskusil doma (so rekli, da je Tagan 380W preslab za 6600GT :D ). Bos videl jutri zjutraj, ce ti bo isto javlo. V primeru, da ti bo spet sporocilo da ne dobiva dosti energije, jo zamenjaj. Pa ne se jim pustit zmest, ces da je kaj drugega krivo. Ce niso driverji, je sigurno kartica, ker 420W LC je vec kot dost, razen ce imas kak dual core procesor not ter ogromno perifernih naprav.

LP, pa sporoci, ce bo boljs z novimi driverji, navsezadnje v malih % je tudi to mozen vzrok, ceprav jaz ne verjamem vanj 8-)

Death Paladin ::

Sem bil osvescen, da so verjetno driverji pri 7600 GS. Torej, povecujem tiste % na 75.

LP

Carmack ::

Nevem,moja konfiguracija drugače ni ravno blesteča:

AMD Athlon XP 1700+ (1100 MHz navit na 1630 MHz)
Plata MSI KT4V VIA KT400 chipset
Club 3d GeForce 7600 GS AGP
768 MB RAM (256 + 512)
DVD/RW optična enota
CD/RW optična enota
HDD 40 GB Exel Stor Tech. 7200 rpm
Floppy
Modem 56k
Napajalec Sunny Technologies 400 W
2x 80 mm LED ventilator
2x 80 mm navaden ventilator
1x 120 mm ventilator

Mislim da bi moralo bit dovoj moči v napajalcu,sicer pa bom procesor menjal za AMD Athlon XP 2400+...

O mrzlem zagonu vas pa ju3 obvestim okrog 4h ko pridem iz šole....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

Carmack ::

Sošolec ima isto karto kot jaz,pa mu sedaj ne dela problemov pri zagonu...če je to res....pole juhuhu...:D
Bomo ju3 vidli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

Carmack ::

Nč na bo...smo se prehitro veselil....ko sm zdej po 3h urah ulgaw računalnik so me spet zasula sporočila da grafična ne dobi dovolj štroma....
Zdej ne vem....ali naj jo nesem n Novo Gorico na servis (oz. tam prodajajo grafične od Club 3d)...;((

P.S.: Grafično sem kupil na Mimovrste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

Death Paladin ::

Pol je bila moja teorija potrjena. Ceprav dosti folka pravi, da vsem to dela zaradi driverjev. Torej nesi jo nazaj, opisi jim problem ter zahtevaj, da ti dajo novo. Za vsak slucaj, nesi svojo masino zraven kot dokaz, pa po moznosti, da ti bo stala vsaj 8 ur. Tam jo zalaufi in bojo tak sami vidli. Ce ti pa ne verjamejo, da ti bojo tezili zarad napajalnika, jim pa reci, preden jo bos sploh zalaufo, pa starega ze prej odklopi, pa priklopi na njihov napajalnik. Pa ko bos tak dalec, da ti jo zamenjajo, ne jemlji Club3d, naj ti kaj drugega ponudijo.

Veliko srece !

LP

Zgodovina sprememb…

Carmack ::

A je možno da bodo težil ki ka mam navit proc?

In še ... ali naj jo nesem v Novo Gorico tja,kjer prodajajo izdelke Club 3d,ali pošljem nazaj na mimovrste?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

Death Paladin ::

Zarad navitega procesorja ti ne morejo tezit, ker nima veze s tem, kolko stroma graficna potrebuje. Zaj kak je pa z garancijo pri mimovrste, pa pojma nimam. Poskusi pri pooblascenih servisih, ker prek posiljk jim bos tezko dokazal. Oz. se mogoce niti ne bodo posebej potrudili.

Carmack ::

Okej....hvala za pomoč....bom nesu kadar bom utegnu....samo ali mi bodo zamenjali za kartico drugega proizvajalca?
In kateri izdelujejo kakovostno robo?Gigabyte,Asus?

Death Paladin ::

Mislim, da to ni problem, ker so vsi v podobnem cenovnem razredu. Pri clubu je smesno to, da je dejansko nabavna cena dosti nizja, prodaja se pa za enako ceno, kot kartice drugih proizvajalcev. Gigabyte je primerna, Asus je odlicna izbira ali pa Foxcon (bivsi Leadtek) Sam kolkr sm zvedo, se drugih proizvajalcev za 7600GS ni v Sloveniji. Pozanimaj se.

LP

Carmack ::

Ja...dobil sem eno od Leadteka v In-Put-u 7600 GS AGP
Upam na najboljše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

Kami ::

Jaz mam enaki problem, nabavil na mimovrste.

Je točno tak kot je reko Pepca*Kardelj.

Če je kartica "topla" (okoli 50°) mi en meče tega, če pa vklopim še en ventilator pa temperatura pade pa mi začne nabijat da sporočila "Graphics card is not receiving sufficient power"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico naj kupim? Ne kupovat Nvidie 7600gs!

Oddelek: Kaj kupiti
412379 (1593) Raffaello
»

Club-3d 7600gs 256mb AGP frekvenci

Oddelek: Strojna oprema
362819 (1788) abazigal
»

Geforce 7600 to be released as AGP card as well

Oddelek: Strojna oprema
392938 (1564) ciglence
»

AGP 7600GS 256MB DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
111373 (1093) mirkuma
»

Club 3D 7600 GS AGP

Oddelek: Kaj kupiti
301639 (966) hokuto

Več podobnih tem