» »

Sesutje winsov in obnova podatkov

Sesutje winsov in obnova podatkov

striker ::

Zdravo!

Meni so se sesuli windowsi (verjetno kak trojanc, kdo bi vedel..) in se mi sploh nočejo zagnati. No, med zaganjanjem mi napiše, da ena sistemska datoteka manjka (ne vem točno ker, ker sm zdej na drugmu disku) in se winsi nočejo postaviti.
No, sedaj pa sem na nov disk namestil operacijski sistem, za drug disk sem pa dal ta disk, na katerem so mi winsi crknili. Ko v novem operacijskem sistemu gledam po staremu disku, mi odpre vse datoteke razen mape My Documents, za katero mi napiše da dostop zavrnjen. V tej mapi sem imel zelo veliko pomembnih stvari in zato me zanima, kako bi se dalo do te mape dostopat. V samih windowsih sem probal že svašta, ma me nikakor ne spusti naprej..
Vsakršna pomoč bi bila seveda zelooo dobrodošla... :))

Lp

'FireSTORM' ::

se da
iz DOSa
ne iz command prompt, iz pravega dosa

Roadkill ::

Če te ni straj linuxa lahko z neta potegneš en liveCD (recimo knopix, slax ali kaj podobnega) in iz tam porihtaš.
Ne štekam, zakaj te ne bi spustilo v my documents pod winsi...
Ü

'FireSTORM' ::

zato ker je zdaj drug uporabnik(kao)
naredi si dva uporabniška računa na wins
pa probaj z svojim it v moje dokumente drugega, pa neboš moral noter

1fris ::

@teikec: vse se da tudi brez pravega dos ali cmd prompta :\
@striker: preberi tole http://support.microsoft.com/kb/308421/... in še tole http://support.microsoft.com/kb/307874/ :D
simpl k kranjska klobasa :(

'FireSTORM' ::

ja se da ja
ampak če maš na fat32 sistemu win xp gor, samo vsekaš not zagonsko in že lahko dostopaš do tistih podatkov

bobby ::

dej probej na netu najdt UBCD4WIN

boota se iz cd-ja kot live linux, maš notr VSA orodja ki jih potrbuješ, od antivirusa do pi*** materine zadev, kao total commanderja,.. ni da ni.

najde vse, rešit se da vse.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

1fris ::

iz prvega vprašanja dopisnika striker-ja se z 99,99% gotovostjo lahko zaključi, da ima NTFS :)) glede zavrnjega pristopa je fat32 isti qyrec kot fat16 :D

Tear_DR0P ::

logaš se z enim izmed računov, ki ima pravice administratorja
v raziskovalcu pod orodja--možnosti mape izbereš tab "pogled" in tam poiščeš možnost "uporabi preprosto skupno rabo datotek" in ji odstraniš kljukico
potem pa desni klik na izbrano mapo (tvoji dokumenti) in izbereš "lastnosti", potem pa zavihek "Varnost"

naslednji korak je klik na gumb "dodatno", v novem oknu pa odpreš zavihek lastnik in tu lahko prevzameš lastništvo nad mapo in z njo počeneš kar hočeš

mal je že dolgo kar sem to počel, zato postopek morda ni povsem tak, ampak men je delal, prprosto sem prevzel lastniške pravice nase, ampak obvezno morš odkljukat preprosto skupno rabo, pa ti mogoče celo sam ponudi možnost da preneseš lastniške pravice ob poskusu odprtja zaklenjene mape
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

striker ::

Tear_DROP ful full hvala za pomoč pri rešitvi problema. Sem naredil vse kot si rekel in sedaj dela bp in mam spet vse svoje še skoraj izgubljene podatke :D
Še enkrat hvala :)

Tear_DR0P ::

ni panike, men se sam zdi brezveze instalirat linux al ne vem ake programe za te reci, ker majo pac winsi ze vse notr, sam mal je treba pobrskat po kakem manualu
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Roadkill ::

TearDROP: Live linuxa nikamor ne inštaliraš. In če znaš vsaj midnightcommanderja zagnat, potem tale problem rešiš preden najdeš ta tutorial od Microsofta.
Ü

Tear_DR0P ::

glej linux je uber uporaben, ampak če hočeš met winse, jih inštaliraš in men so sami ponudl možnost za prevzem lastništva, nič iskanja tutorialov in podobnega ni blo - je pa tak prevzem lastništva zelo vprašljiv za varnost podatkov, ko je frendica hotla da ji rešim fotke z računalnika, sem jo najprej vprašal, če je nič ne moti da jih vidim :)
jst mojga diska ne dam iz rok več odkar vem za to opcijo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Good Guy ::

omfg...
kdo pa govori da ko rešuješ z linuxom vse vidiš?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tear_DR0P ::

nimam pojma, jst govorim o tem, da ti winsi dajo vse na vpogled :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zbrisati nezbrisane mape iz koš„a !?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
205066 (4348) SanAndreas
»

ničesar ni..

Oddelek: Pomoč in nasveti
495237 (4496) nina_s85
»

Kako že obstoječo particijo razdeliti na 2 brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
236675 (6344) Icematxyz
»

DISK zaščiten pred vsem mogočim .PA take fore

Oddelek: Pomoč in nasveti
82110 (1948) amigo_no1
»

Dva sistema in moji dokumenti

Oddelek: Pomoč in nasveti
6873 (833) Border

Več podobnih tem