» »

Uradne informacije o izidu Nintendo Wii

Uradne informacije o izidu Nintendo Wii

Siliconera - Na tiskovni konferenci na Japonskem je Nintendo razkril uradne informacije o izidu njihove prihajajoče konzole naslednje generacije. V deželi vzhajajočega sonca bo zadeva stala 213 dolarjev, izšla pa bo 2. decembra, medtem ko se bodo Američani veselili že 19. novembra, a bodo morali odšteti malce več, 250 dolarjev namreč. Na voljo bo samo en paket, poleg konzole in ostalih dodatkov pa mu bo priložena tudi celotna igra Wii Sports, ki bi naj dobro prikazala koncept uporabe konzole. Za tisočaka ali dva bo možno kupiti stare igre z NES-a, SNES-a in N64, novi proizvodi pa bodo po pričakovanjih stali okrog 10 tisočakov. Poroča Siliconera. Počasi se bom moral odločiti, kako naj porabim svojih petsto dolarjev -- za oskubljen PS3 ali za dva Wii-ja?

19 komentarjev

Matrin ::

Opala! Kaj pa mi? A Evropa bo pa kr odsedela? Za igre delat smo dobri, da bi jih pa slučajno igrali, to pa ne. Nej grejo vse konzole nekam.;(

Matek ::

Hmm, kolikor je meni znano, še niso najavili, da naj bi v Evropi Wii zamujal, sicer pa sem jaz samo povzel novico, v kateri nič ne piše o tem. Res je, da je DS prišel kasneje :| .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Lethal-Angel ::

Ammm... za Evropo bodo jutri povedali ceno in datum.

BendeR ::

Damn, zgleda sexy. ;)

So že napovedani kaki zveneči naslovi za wii?

Matrin ::

Uf, ja sej res, jutr bodo objavli za Evropo. Igre so pa še kr neke fanci napovedane.:D Poleg nintendonovih klasik (Zelda, Mario, Smash brothers,...) je tu še UbiSoft (dela RedSteel, pa Rai mana,) napovedan je NeedFS špil, pa Madden oboje od EA, konami dela elebits,... Pač fešta bo:D

christooss ::

Če bodo reviwi dobri, zbirka iger dobra potem bo tole moja prva konzola.

Dve pištole, Pa gremo vsaka v svojo smer.

A kdo ve kolk je dolg kabl med tema daljincema?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

simnov ::

če pomislim , da bi tole imel v sobi bi se moral vsakič ko bi igral zaklenit v sobo , da me mat pa foter nebi gledala kaj za hudiča migam pred tvjem:D

Matrin ::

Kabl med dalincama? Edini kabl ki obstaja je z dalinca na dodatni analogni joystick, ki pa verjamem da so naredili dovolj dolgega, saj drugače ne moreš igrati stvari kot so si oni zamislili.

G-man ::

Ja, tudi za mene je ta konzola edina ki me zanima in jo bi mogoče celo kupil. Remote je res u iber.

xyxyxyxy ::

Še ura in pol do EU konference. Komaj čakam.^^

klemen22 ::

ja tko je to:
konzola bo polom če Nintendo ne dobi podprore third-party razvijalcev. Če bodo skoraj vsi špili spet iz njegovih logov potem to ni to. Čim prej morajo podpisati pogodbe z EA in ostalimi založniki da bo čim več ekskluzivnih iger prav za to konzolo.
Sicer pa balzam za ušesa ta novica: sicer bom jaz počakal kake pol leta od lansiranja v Evropi da se pojavi dovoljšne število KVALITETNIH iger in se vidi če ima konzola kake buge. Se pa veselim novega Maria in Zelde neizmerno. Samo upam da bo v vsako tako igro vključeno navadno upravljajnje preko jopada ker tisto mahanje rata po 1 uri zihr apen. Če ne drugega je to preveč telovadbe in te roke bolijo. Kot tudi dr*anje 2 uri skupaj ni več zabavno:P
Sicer je pa konzola baje precej okleščena na račun nižje cene:
1. v tisti kontroler bi lahko vgradil en litijevo baterijo ponljivo a oni dajo navadne AA baterije ki bodo apen za polnit. Pa še oblika daljnica je taka da je kot nalašč da bi nardil en priključek za en akumulator. Verjetno bodo kasneje prodajali izpopolnjen plošček s temi pritiklinami. Seveda za velike $$.
2. tudi DVD podpore ne bo kar je za tistega ki kupuje konzolo in bi rad vrtel tudi filme in morda Divxe velik apen.
Torej ker so naredili ultimativni plošček kao bi lahko malo bolj NE-šparali in izdali nekaj tehnologiji primernega. Če gledamo da imajo sedaj litijev akumulator praktično vsi mobiteli tudi cena verjetno ni pretirana. Sedaj se bo treba pa še s tistimi baterijami zajebavat. Velika minus točka.

Aja pa upam da izdajo tudi konzolo v ČRNI barvi. Ker mislim da bi ji precej pristajala. Sicer pa je oblikovanje res minimalistično lepo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Tr0n ::

Sedaj ob 13:00 bo tiskovna koferenca v Londonu za EU release date in ceno. Nekaj se suslja, da bo Wii release v Evropi prestavljen. Upam, da so samo govorice.

Slabe novice:

# Wii ne bo predvajal DVD filmov
# Opera browser bo treba kupiti oz. downloadati z Wii tockami

Povezave do strani, ki bodo poskusale v zivo obvescati s konference.

http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=67637
http://www.n-wii.eu/index.php?news=1837

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

Ok, sveze informacije o konzoli Wii v Evropi:

Izid: 8. december, 2006
Cena: EUR 249 / GBP 179

Launch igre: Wii Sports, Wii Play, Zelda, Red Steel, Rayman, Need for Speed Carbon, Tony Hawk, Super Monkey Ball,...

Paket vsebuje:

# bela Wii konzola
# 1 WiiRemote
# 1 Nunchuck
# WiiSports

Cena iger: med 49 in 59 €.

# Stevilo Virtual Console (VC) iger ob izidu: 15 (vsaki mesec 5-10 novih).
# WiiConnect24 bo vedno prenasal nove zadeve med spanjem (novice, vremenska napoved, updejti za igre,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

roli ::

Huuuh cena je še vedno visoka.Okoli 55.000 za konzolo ni malo.Ampak verjetno bo cena padla po letu.
http://www.r00li.com

Tr0n ::

Meni se ne zdi previsoka, me pa je malo razocaralo, da ne bom mogel gledati DVD filmov.

Aja, pa Opera browser bo zastonj do junija 2007, tako da ga ne bo do takrat potrebno kupit z Wii tockami.

-=OL=- ::

jao vas je razocarala. ze vsak klosar ima doma dvd predvajalnik za 5k z dljincem in miljavzent vec funkcij kot jih ma ps2, xbox ali naj bi jih mel wii skupaj. nevem a ste vi ljudje malo zaostali na tem podrocju ampak danes ima ze vsak dvd predvajalnik doma. d0h... jas si ga bom najbrs kupil.. zelda mmmmmm:D
efm hardcore \o/

Tr0n ::

No, jaz ga nimam in ponavadi gledam filme preko povezave racunalnik -> TV. :)

Saj tole niti ni tak vazno, ker je pac igralna konzola, ampak vseeno skoda.

klemen22 ::

Launch igre: Wii Sports, Wii Play, Zelda, Red Steel, Rayman, Need for Speed Carbon, Tony Hawk, Super Monkey Ball,...

Uh apnasta izbira. Kaj pride v poštev: Zelda in morda Red Steel. Rayman bo itak na PCju verjetno, NFS takisto.. Počakat bo treba pol leta da se nabere nekaj naslovov vrednih nakupa

Cena iger: med 49 in 59 €.

Torej pri nas 15k in več. Spet nekako ne držijo napovedi da naj bi bile igre kao cenejše od konkurence.

ze vsak klosar ima doma dvd predvajalnik za 5k z dljincem

Nima veze. V časih ko smo bi lahko vključili to funkcijo noter brez problema. Sej pravim bolj velika pomankljivost je pri daljincu in uporabi navadnih baterij.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tr0n ::

Tukaj je spisek vseh launch naslovov.

- Monster Games' Excite Truck (Nintendo)
- Nintendo's The Legend of Zelda: Twilight Princess (Nintendo)
- Nintendo's Wii Sports (Nintendo)
- Treyarch's Call of Duty 3 (Activision)
- Raven Software and Vicarious Visions' Marvel: Ultimate Alliance (Activision)
- Rapala Tournament Fishing (Activision)
- Toys for Bob's Tony Hawk's Downhill Jam (Activision)
- World Series of Poker (Activision)
- Atlus' Trauma Center: Second Opinion (Atlus)
- EA Canada's Madden NFL 07 (EA Sports)
- EA Black Box's Need for Speed Carbon (EA Black Box)
- Konami's Elebits (Konami)
- Amusement Vision's Super Monkey Ball Banana Blitz (Sega)
- Ubisoft Romania's Blazing Angels Squadrons of WWII (Ubisoft)
- Ubisoft Montreal's Far Cry Vengeance (Ubisoft)
- MTO's GT Pro Series (Ubisoft)
- Monster 4x4 World Circuit (Ubisoft)
- Ubisoft Montreal's Open Season (Ubisoft)
- Ubisoft Montpellier's Rayman Raving Rabbids (Ubisoft)
- Ubisoft Paris' Red Steel (Ubisoft)
- Ubisoft Montreal's Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent (Ubisoft)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wii U bo uporabljal le en krmilnik z zaslonom

Oddelek: Novice / Konzole
104892 (4105) opeter
»

Microsoft v 10 dneh prodal milijon Kinectov

Oddelek: Novice / Konzole
4110661 (8583) BigWhale
»

Konzole se ne bodo pocenile

Oddelek: Novice / Konzole
326278 (4793) Gregor P
»

Prvi rezultati boja konzol

Oddelek: Novice / Konzole
454879 (3119) G-man
»

PlayStation 3 že v proizvodnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7910737 (8869) Tr0n

Več podobnih tem