» »

USB bizarne težave v WinXP

USB bizarne težave v WinXP

20sdfj093f ::

Zdravo,

imam težave z USB kontrolerjem. Plata je Asrock K7S8X, WinXP SP2.

Kar naenkrat mi ni več prepoznalo (med delovanjem) externega Canyon diska (IC na vezju je Cypressov AT2LP), sedaj pa mi na nobenem izmed šestih USB portov ne prepozna priključenih naprav, razen Bluetooth donglea.

Torej, razen BT donglea, mi za vsako napravo, ki jo priklopim, javi, da je Unknown device, za katero pod lastnostmi ugotovim, da sploh ne dobi pid-a in vid-a - zazna jo namreč kot pid0000&vid0000.

Nisem spreminjal ničesar, ničesar posodabljal, biosa nisem tikal... vse kar sem naredil, je da sem inštaliral Matlab. Bi ga poskusil odinštalirat vendar se je to zgodilo že po tem ko sem nekaj časa uporabljal Matlab in mislim da ne more biti povezano. Trenutno ga še rabim, bom ga sicer poskusil jutri odinštalirat pa vseeno...

Se komu sanja kje je izvor te bizarne težave?

LP

20sdfj093f ::

Ugotovil, da gre za hardware napako - tudi v WinPE in Kubuntu Live se pojavljajo enake težave.

Ampak kako da Bluetooth Dongle deluje normalno, WiFi USB kartica, flash drive in zunanji disk pa niso prepoznani?

LPD

20sdfj093f ::

Če izklopim USB 2.0 support, mi naprave prepozna, ampak kaj naj počnem z 12 mbit... skurjen krmilni del USBja v chipsetu?

20sdfj093f ::

Da nadaljujem svoj monolog (upam da tokrat ne bo več monolog):

Pri ASRocku so mi prijazno podali rešitev težave, premakniti je potrebno jumper za napajanje PS2ja in USBja:



To sem seveda naredil - prej sem imel jumper premaknjen v +5VSB, sedaj pa sem ga premaknil v lego +5V. Težava z USBjem je sedaj rešena, pojavila se je druga težava:

PCja ne morem zalaufat (power-on) z gumbom za power-on, ki je na ohišju PCja (torej ta ki gre preko motherboarda)... edini način, kako lahko vžgem PC je ta, da kratkostičim zeleno žico, ki gre iz napajalnika v plato na maso ter da držim to povezavo, dokler hočem PC vžgan. V ta namen sem si pač scinil eno stikalo, da lahko uporabljam PC :D vendar s tem izgubim možnost APMja in sploh mi tole ni všeč... se mogoče komu sanja v čem je težava?

However, gumb za power-on oz. power-off mi WinXP še vedno zaznajo, saj me ob pritisku nanj vprašajo, kaj bi rad naredu (shutdown, reset,...) vendar ko je PC izklopljen ga s tem gumbom ne morem prižgati.

Hvala za pomoč in LP,
D.

opeter ::

Slika ne dela. Sicer pa, kako imaš priklopljen gumb ohišja na matično? Baje ni vseeno, kako je obrnjeno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MadMax ::

Kolikor razumem delovanje tvoje plate, se USB naprave napajajo iz +5VSB veje napajalnika (standby, torej je štrom vedno prisoten), pri premiku pa se zadeve napajajo iz glavne +5V linije napajalnika.
Ker druga varijanta deluje, prva pa je umrla, bi jaz okrivil napajalnik.
Si ga probal zamenjat?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

20sdfj093f ::

Slika je tu. ///edit: očitno shrani.si ne dela ali karkoli, pa niti ni važna toliko ta slika...

Bom poskusil zamenjati napajalo... gumba nisem obračal, ampak mislim da je kar vseeno kako je obrnjen. :\

LP

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Nisem mislil na gumb :\ , ampak na konektor molex ali kaj je že (na koncu kabla). Na eni strani ima označen trikotnik. In ta ni vseeno, kako je priklopljen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Han ::

Za vklop/izklop in reset stikalo je vseeno, kako obrneš žice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

20sdfj093f ::

Seveda je vseeno... če pravim, da je PC normalno deloval, dokler nisem prejumpal tiste USB napajalne nastavitve... od takrat nisem obračal konektorjev... :(

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija v prenosniku je prenehala delovati

Oddelek: Strojna oprema
395044 (4232) Ahim
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317300 (13423) G_mAn
»

Boot računalnika s tipkovnico

Oddelek: Strojna oprema
192078 (1406) urby6300
»

Zakaj se p.. računalnik noče vklopit???

Oddelek: Pomoč in nasveti
141466 (1188) Pyr0Beast
»

sestavljam računalnik - nč ne dela !

Oddelek: Pomoč in nasveti
221704 (1231) AndrejS

Več podobnih tem