» »

Predelava Mac G4 ohišja

Predelava Mac G4 ohišja

suntrace1 ::

Pred časom - 2,3 leti nazaj - je bila naSlo-techu objavljena novica (se mi zdi) o predelavi Mac G4 ohišja, v katerem je tičal PC, Xbox in PS2, če se ne motim. Mislim da mu je bilo ime Dirty Apple ali Rotten Apple.

Če se kdo spomne kako je bilo ime predelave in še link s slikami pripopa, bi bil zares vesel :)

suntrace1 ::

Ej suntrace1, kle imaš link

Mogoče je kdo na Slo-techu, ki ve za kakšnega, ki se kje valja in mu ne služi ničemur?

kuglvinkl ::

Držite se teme.

suntrace1 ::

Dobil sem ohišje, res da ni G4, je pa B&W G3





Po mojem še lepše ohišje, izgleda kot da je iz trgovine z bonboni :)

Zdej je treba samo še počakat da dobim vse komponente za vgradnjo in lahko začnem merit kaj bo in ne bo pasalo notri. Za drobovje pa imam v planu:
- Intel E6400
- 2GB / 667 DDR2 rama
- mATX Asrock CONROE945G-DVI
in
- ATI X1900 XT (upam da je ne bo treba rezat :8) )

ter seveda še trdi disk, DVD pekač in ATX napajalnik, če bo prostor pa še TV kartico.


Ohišje ne bi pretirano modal, ker se mi zdi popolno tako kot je - še G3 oznake ne vem več če bi menjal za C2D. Me pa moti, ker nima osvetljenega jabolka na prednji strani in obeh bočnih stranicah. Na netu sem našel nekaj slik, kjer mi je bila razsvetljava jabolka zelo všeč klik
( vir). Rad bi imel prav tako, enakomerno razpršeno svetlobo, ki ni preveč močna in moteča. Mi lahko kdo svetuje, v kateri trgovini v Ljubljani imajo take EL trakove in podoben material ter priporočila, s čim bi lahko dosegel zaželjeni efekt?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

kuglvinkl ::

Kot hint, naš Tribesman je sijajno v G5 vgnezdil PC-ja.

Lahko bi bila sijajna članka, on z G5, ti z G3.

PrimozR ::

Ne vem točno kako je vse skupaj narejeno, ampak sam bi probal z mlečnim (oz. fino zbrušenim navadnim, prozornim) pleksijem, v katerega bi dal LEDice. Ko dobiš pofotkaj, kako vse skupaj zgleda.

suntrace1 ::

kuglvinkl: lahko se dogovorimo za članek, bo poslikal postopek in sproti zabeležil, kakšne so bile ovire, sam upam da se ne mudi preveč, ker imam občutek, da zna tole trajat (pošlji mi na ZS kaj in kako)

Hmmm, se tole dobi pri kje pri nas? EL folija, ki se lahko obreže :)

suntrace1 ::

TFT zaslon v G3 ohišju

http://www.youtube.com/watch?v=Gvrc72ntW6c

Ena bolj odštekanih predelav, kar sem jih našel :)

suntrace1 ::

Evo, kriza na obzorju - pomerjam mATX plato z rami v kanalih in opazim, da se rami pošteno zadevajo v ohišje CD pogona, fakin' katastrofa!

Dve opcije:

1. neželjena je da menjam plato in najdemo tako, ki ima ali ali rame na drugi strani procesorja, kot tale DFI plata


in

2. da najdem najkrajši možen DVD pekač, kar je možno, ne sme pa presegati dolžine 14cm. Če najdem 125mm dolgega, lahko obdržim dual channel konfiguracijo.


Tisti, ki najde tako kratek pekač, častim 2x pivo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

miko 55 ::

ni 125 je 128
link

lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

gfighter ::

Sem imel enake probleme s plato v mATX ohišju in sem iskal manjši DVD-rw. No, NECi so od tistih ki sem jih našel najmanjši. Pri meni se stvar poklapa za par milimetrov.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

suntrace1 ::

Dobra ideja miko55, zdaj potrebujem samo še adapter za priklop na ATA - če uspe, potem velja 2 piva :)

Tudi če dam drugo palčko rama poleg prve in se odpovem dual-channel spominu, mi ostane 150 mm prostora. Sem iskal celo noč po netu, če obstaja kakšen DVD pogon z tako dolžino, brez uspeha, tko da je tole z laptop DVD pogonom zadnja možnost.

Či ima kdo pokvarjenega, ki mu samo nabira prah in mi ga lahko posodi za dan ali dva, naj mi sporoči - potrebujem samo toliko, da ga pomerim, ker ne bi rad kupoval na bleh tako drage komponente.


Če kdo želi imeti notranjost G3ja, jo prodam po ugodni ceni 3000sit - G3 proc. 350MHz z L2 1MB, 128 rama, 6GB diska z naloženim OS (nimam pojma kateri je :D ) ... Za nostalgike in vse, ki radi eksperimentirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

miko 55 ::

tole je ne

še en

tretji

a bosta zdej 2 pira:\
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

PrimozR ::

suntrace1 ::

Ja valda miro, edino pošteno. Se morva sam zment za primo-predajo (ZS?) :)) Lahko pa dam še za PIPI-ja k je našel tako ugoden nakup :)

Sam da se premika naprej...

PrimozR ::

Suntrance sej s temle slim ROMom bi mgooče šlo še v dual channel ker ma zarezo prav v tistem problematičnem vogalu. Vprašanje koliko so visoki ramo. Precej uporabna stran, če me spomin ne vara dobiš tudi nižje RAM module, pa seveda mini ITX plate,svašta enih adapterjev (sem 100% da tudi SATA/IDE)

No po ogledu strani, ja, najnižji modul je visok 2 centimetra, 512 in 256 DDR400, dobi se tudi 18 mm visok DDR2 modul (DDR533). KliK!

EDIT: še adapterji, o katerih sem govoril: klik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

jamiroq ::

suntrace, upam, da se zavedaš, da takšni pogoni za prenosnike niso zmožni odpret tiste lopute za optični pogon; niti jih ne moreš odpret s pritiskom na tipko na loputi...

suntrace1 ::

Misliš da je pogon za pladenj prešibak, da ne bi spustil vratc? Za gumb mi je dokaj vseeno, ker DVD lahko odpreš tudi preko Explorerja -> Eject (čeprav mi tudi to ni najboljša rešitev.

jamiroq ::

em, ne. pogoni za prenosnike nimajo motoriziranega pladnja; ko pritisneš gumb (ali izbereš eject v explorerju), ti samo izvrže pladenj za kakšen cm, potem pa ga moraš sam izvleč. vse skupaj je dokaj šibko in ni variante, da bi kakorkoli premaknilo vratca na ohišju.

miko 55 ::

LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

suntrace1 ::

!!! Apple G3 mod is done !!!

Po dveh mesecih je zadeva končana. Tisti, ki je rekel, da pri tem modu, si moraš res želeti da ga narediš, se ni motil. Znoja in krvi sem vajen, veliko živcev in sivih las pa niti ne, vendar je končni izdelek več kot vreden truda. Nekaj slik:







Malo bolj svetla slika


Zadnja stran


Odpiranje je genialno izvedeno pri ohišju


Izbira matične plošče je bil največji problem. Potrebno je bilo najti nanoATX ploščo, ki podpira Intel C2D procesorje in vsaj 667 DDR2 rame. Asus P5L-MX je zadostovala tem pogojem, na njej počiva E6400, 2GB DDR2 Patriot pomnilnika, Ati X1900XT 256MB grafična ter Terratec Sixpack 5.1 zvočna kartica, še zadnji slot pa sem zasedel s dodatnimi USB vhodi.


Še pogled od zgoraj. Potrebno je bilo naresti nosilce za ploščo in odrezati plastiko, ki se pri odpiranju premika.


Seveda so se kondezatorji zadevali ob DVD-RW in jih je bilo potrebno prelotati.


Za podatke skrbita dva diska, 250GB in 320GB, napajalnik je LC550W, ima stabilne linije, še posebej mi je všeč odvajanje vročega zraka, medtem ko spodnji 120mm Zalman, skrbi za dovod svežega v ohišje. Nad DVD ohišjem je LCD zaslon, ki modro osvetli sprednje jabolko (CoolPC - Sycthe Karma Thermo). Selotejp je zelo uporabna stvar:8)


Za stranico se skriva NEC DVD-RW na Sata vodilu, črne barve. Na začetku sem bil razočaran, ker nisem dobil belega sata, sedaj se mi zdi, kot da je bilo usojeno, da dobim črnega


In to je moj delovni prostor, ki je samo začasen, saj selim vso zadevo v drugo sobo.



Ta dva linka sta bila izjemnega pomena zame, ker drugače ne bi znal zvezati Power On/Off gumba na sprednji stani in bi se že v začetku zaletel v nakup ATX plošče.

http://homepage.mac.com/josephk/G4_led.html


in

http://ichau.com:59/g4/, ki trenutno (upam) ne dela :\


Vir inspiracije, ko je bila ATI 9800pro mokre sanje vsakega mulca H-Enthusiast The Rotten Apple


Še ene par linkov, ki jih moram omeniti v zahvalo:
Youtube - Apple G3 Celeron mod
Inventgeek G3 mod
Macmod - stran o modanju macov, duuh :D
applefritter - še en page na podobno vižo
G4 mod, malce neposrečen zaradi barve in DVDja
G3 mod s belo črno kombinacijo
G4 - ULTIMATE mod - LCD zaslon na sprednji strani? Zakaj pa ne...8-O
Step-by-step koraki montiranja komponent v G3
SLCentral G4PC mod - estetika šepa
Mac v PC ohišje - shema vezave tipk na sprednji strani
G4 mod - samo slikice
G4 mod, kjer je DVD montiran na zadnji strani ohišja

Za pomoč se zahvaljujem mojstru Aljotu iz Aplike, tipo obvlada, sam treba ga je gont >:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

kuglvinkl ::

Pohvale tudi tukaj! :)

PrimozR ::

Zlo dobr tole. Kje si pa ohišje dobil?

bosmla ::

Problematicno se mi zdi hlajenje procesorja - ventilator napajalnika vlece zrak v eno smer, ventilator proc. hladilnika pa v drugo sta pa zelo skupaj - kaksne so temperature?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

dexterboy ::

Bralci čestitajo in pozdravljajo :D :) ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Shark-357 ::

Čestitke lepo si ga porihtal0:)

suntrace1 ::

Hvala za pohvale, zelo cenim in me veseli, da je tudi vam všečno :))

@P|P: na Bolhi je bil slučajno oglas, medetm ko sem čakal na primerno G4 ohišje na eBayu, kjer so zelo precenjeni.

@bosmla: temperatura je znosnih 60C. Do poletja bo potrebno naresti vodno hlajenje, ali s Zalmanom ali pa povsem custom hladilnikom in bloki, vendar ne pred diplomo, ki jo imam junija.


Lahko pa že sedaj najavim novi mod, ki je v pripravi. Za kaj točno gre še ne bom razglašal, ker pred poletjem ne bo v pripravljen - vsaj sodeč po izkušnjah - bo pa nekaj, kar si bo zaželel ali si želi imeti vsak izmed nas, tokrat pa bo dostopno vsem. Več ne povem, dokler ne bo projekt tako daleč, da se lahko obelodani, za kaj gre :D

Še enkrat hvala :)

LittleDevil ::

Zelo lepo, čestitke ;)


LP

TribesMan ::

Lušten mod... sam G5 je lepsi :P



Že dolgo se namenjam da bom dokončal tale mod... sam nekako ni časa. Pa volje tud ne, ker mi je kr mal hudo razdirat zadevo :P

Drgač pa mogoče ti bom kmalu delal konkurenco z G3... tle mam eno odvečno kišto, ki jo bom ob priliki zlorabil :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Little Valley (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8311485 (5345) Pyr0Beast
»

Albatron ponudil mini-ITX ploščo za AMD-jeve Turione

Oddelek: Novice / Matične plošče
314956 (3905) sidd
»

NEST 06: Shark-357 zmagovalec v modanju računalnika

Oddelek: Novice / NEST
396228 (4787) Spc
»

Majhen PC?

Oddelek: Strojna oprema
61417 (1188) il
»

Power Mac G5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
815880 (4618) MitjaP

Več podobnih tem