» »

Pretvornik ATA-SATA in Theatrix 550 težava

Pretvornik ATA-SATA in Theatrix 550 težava

miguel ::

Ob selitvi na nov sistem sta se pojavili dve težavi oz. pomanjkljivosti.

Matična plošča v starem računalniku ni podpirala SATA enot, zato sem v njem imel 160 GB ATA trdi disk, kjer je shranjenih veliko pomembnih družinskih video in avdio posnetkov. Nova matična plošča (Gigabyte GA-965P-S3) ima 4 SATA priključke in en IDE (na katerega lahko priklopim dve napravi), vendar sta na slednja priključeni DVD-RW in DVD-ROM enoti. Tako me zanima ali obstaja kakšen način, da bi 160 GB ATA disk priklopil v nov sistem? Ali morda obstaja kakšen pretvornik ali kaj podobnega?

V nov sistem sem vgradil tudi TV tuner Sapphire Theatrix 550 PRO. Najprej se je pojavljal problem, ker ob gladko tekoči sliki ni bilo zvoka, potem pa sem namestil najnovejši gonilnik in zvok se je pojavil, vendar vse skupaj se je začelo zelo moteče zatikati. Na Slo-techu in na drugih forumih sem prebral že marsikaj o tej težavi, vendar nikjer nisem dobil odgovora kako naj bi se to zatikanje resnično odpravilo. Ali je imel kdo podobno težavo in kako jo je rešil oz. kako rešiti tak problem?


Najlepša hvala za vso pomoč.

iMark ::

A maš tud kaki sata disk?
Se pa dobi tud razširitvene kartice, npr: klik ali kaj takega:

miguel ::

Ja, v novem računalniku je vgrajen 250 GB SATA disk.

Druga možnost (kabel oz. pretvornik) se mi bolj dopade. Ali je to pri nas možno dobiti?

iMark ::

Noo kej pol kompliciraš, odklopi eno optično enoto, na tisti prost konektor ptiklopi ta ata disk, in pol v winsih (al pač tis os k ga maš) kopiraš iz ata diska na sata, ko je konec, ugasneš mašino in s5 odklopiš ata, pa prklopiš uno optično ;)

miguel ::

Sej to vem da bi lahko naredu, ampak jst bi rad podatke obdržu na tem ATA disku, ker če naredim tako kot si rekel, potem skoraj povsem zapolnim 250 GB disk, 160 GB ATA pa ostane prazen in neuporaben.

iMark ::

Hja se bo treba sprijaznit ;) heh
za tisti adapter za kabl ne vem kje bi se dalo dobit, to bo ti znaw kšn k ma računalniško firmo zrihtat, tko de če maš kšnega tazga u nližini pejt do njega pa ga prosi če ti lagko to zrihta, drgač pa ti ostane še tista kartica

xabre ::

DVD rom odklopi, ker ga itak ne rabiš, pa tja priklopiš ata disk.

miguel ::

DVD-ROM rabim, kadar je treba presneti kakšen CD, tako da ta opcija odpade.

xabre ::

Posnameš dvd na disk.
Razen če redno pečeš 10dvd-jev na dan, da rabiš kar direktno presnemavat?

Ali pa disk meni prodaš za ugodno ceno, pa si kupiš drugega, sata?

miguel ::

Tvoj predlog ni slab. Koliko, 10k?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261820 (1059) cpu
»

Priklop sata diska z ata!!

Oddelek: Strojna oprema
102041 (1765) Jakka
»

Hitachi 160Gb 7K250 za 22.880 SIT !

Oddelek: Kaj kupiti
381352 (791) nodes
»

dilema-nadgraditi ali kupiti novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
191098 (848) jest10
»

SATA vs ATA

Oddelek: Strojna oprema
222192 (1698) bodom

Več podobnih tem