» »

si.Mail 1.0 RC1 - revolucija na področju urejanja elektronskih sporočil

si.Mail 1.0 RC1 - revolucija na področju urejanja elektronskih sporočil

krho ::

Ker je Primož rekel, da ne bo objavil novice....
Včeraj izdana 1.0 RC1 različica programa si.Mail prinaša revolucijo na področje ravnanja z elektronsko pošto.
Ena izmed novosti so tudi zavihki za branje sporočil, kateri so na voljo že ~3 mesece.
Revolucija je v avtomatskem sortiranju prejetih sporočil v različne poglede, (Sortiranje je bilo na TO DO že skoraj 2 leti):
- Priljubljen (Favorites): označite predal v kateremkoli pogledu kot priljubljen in nato pristane v tem pogledu. (Priporočeni predali so: Peskovnik, Naredi, Danes, Včeraj, Ta teden, Prejšnji teden, Neprebrano. Tako skoraj ni potrebe po zapustitvi pogleda Priljubljen)
- Dopisnik (Correspodent): sporočila. ki ste jih poslali neki osebi ali dobili od nje (ste v polju Za, Kp (To, CC))
- Zaznamek (Category): vsakemu sporočilu lahko dodaš poljubno št. zaznamkov. Za vsak zaznamek se potem ustvari nov predal. (Idealno za urejanje sporočil pri delu na projektih)
- Datum (Date): sporočila sortirana po datumu v drevesni strukturi leto/mesec. Dodani še štirje dodatni predali: Danes(Today), Včeraj(Yesterday), Ta teden(This week), Prejšnji teden (Previous week), ki kažejo sporočila slična njihovemu imenu.
- Stanje (Status): vsebuje naslednje predale:
- Peskovnik (Sandbox): ima dve možnosti. Shranjuje samo sporočila z zastavico Peskovnik ali drugi, privzeti način, obnaša se podobno kot predal Prejeto (Inbox). Brisanje sporočil iz predala povzroči samo odstranitve zastavice Prejeto. Glavni namen tega predala je, da v njem pustite sporočila na katerih morate še kaj postoriti, ostala odstranite,
- Naredi(To Do): sporočila katera označimo z zastavico naredi (prioriteta 1-5) ,
- Pomembno, Zelo pomembno (Important, Very Important): zastavica sporočila,
- S komentarjem (Annotated): sporočila, katerim ste dodali komentar,
- Neprebrano (Unread): neprebrana sporočila,
- Zaščiteno (Protected): sporočila zaščitena pred brisanjem.
- Priponke (Attachment): sporočila sortirana po končnici pripete datoteke.
Posnetek zaslona pri pogledu datum, ostali so na voljo na domači strani.


Indeksirajo se vsa sporočila razen tistih označenih kot "Nezaželena" (Junk), za sporočila v predalih označenih kot "Poštni seznam" (Mailing list) pa lahko določite sami.

Z novico prehitevam, ker je glavni namen, da dobim nazaj še kakšno kritiko, predlog.

Od ostalih novosti naj rečem samo, da je program končno dobil možnost pisanja html sporočil in črkovanje besedila, medtem ko pišete sporočilo. Na voljo je tudi slovenski črkovalnik.

In preden dobim kakšen komentar glede Opere. Idejo sem dobil pri Operi z njenim avtomatskim razvrščanjem po priponkah in zastavicah, ostalo pa je zraslo na mojem zelniku.

edit: popravil šumnike v naslovu
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
  • spremenil: krho ()

Microsoft ::

Lej, sej si dober programer pa to. To je ze kul.

Samo razumet mores, da ne more nek on man band srat proti integraciji, ki jo ponuja Novell, MS, pa se kdo. Za MS, Outlook, SharePoint, Exchange, OWA, OMA, Project, itn. so prevec resni produkti, da bi kdo sel na kaj drugega.
Vredu, mogoce za domaco uporabo, ceprav je spet problem pri vmesniku, ki je pac bolj "programerski" in ne tolko "uporabniski".

Sori.



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

St@jler ::

Mogoče res ni primerljiv s takimi orodji, samo za domačo uporabo se mi zdi pa zelo dobra zadeva.
Priznam pa, da še nisem preizkusil :8)

Vseeno pohvale!

Poldi112 ::

Meni se zdi vmesnik (glede na screenshot) čisto standarden.
In to ni konkurenca Outlook-u ampak Outlook express. Oz. Thunderbird-u, ki ga uporabljam jaz in veliko ljudi ki jih poznam. V službi imaš pač Outlook ali Lotus Notes. Doma pa to. Bi si upal trditi da je več uporabnikov Outlook Express-a kot Outlook-a.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Microsoft> Samo razumet mores, da ne more nek on man band srat proti integraciji, ki jo ponuja Novell, MS, pa se kdo.

One man band?

This is the 21st century. This is the internet.

Če opensourcne tak program, bo v projekt v doglednem času šlo bistveno več človek-ur, kot jih lahko ustvari katerokoli podjetje.

Ja, zares.

krho ::

@jype: zadeva je opensource že od samega začetka (l. 2003)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mercutio ::

UI se mi na prvi pogled kar dopade. Za one-man-band je stvar super. Kar tako naprej.

Microsoft: glede na tvoj nekdaj objavljen WEB interface nisi ravno kompetenten za dajanje opazk. Pa brez zamere.

Microsoft ::

mercutio, to sploh ne drzi. Sedaj jaz "kupujem", tko da se bom jaz odlocil, kaj je meni vsec in kaj ne. Sej bom menda jaz uporabljal?

krho, sej mogoce ze vse, a vseeno. Preizkusi nek nov mail klient v Visti, pa Outlook 2007, mogoce dobis kake ideje. klik

jype, to z 21. stoletjem in podobno je samo nek bull, kot "z novim letom bo pa vse drugace". Poleg tega, mene kot uporabnika kaj dosti ne zanima, kdo programira to (Ok, ce bi programiral BW, iz principa ne bi uporabljal, samo to je druga zgodba). Gre se zato, da jst program uporabljam zato, da dobim mail, preberem in odpisem, si kak kontakt naredim, kak task, kej zabelezim in podobno. Koliko programerjev je delalo na Outlooku recimo niti ne vem, pa se ne sekiram kaj prevec zaradi tega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

b ::

Očitno premalo, saj sta tako Outlook kot OE edina mail klienta, s katerima moje stranke izgubijo maile (mailbox corruption). Ja, kupil sem software, ki reši večino teh mailboxov, ampak to je kurativa. Preventiva je, da se ne uporablja teh smrdljivih mail klientov.

Sploh uporaba Outlooka, če rabiš samo mail client, je znak za zrelost za prihiatrični pregled.

Tko da Microsoft, get some real world experience, pol pa pametuj.

Jaz pa vmes še naprej utemeljeno sumim, da se si.Mail ne obnese slabse od teh dveh zgoraj omenjenih. Preizkusil ga pa ne bom, nimam potrebe.

darkolord ::

Outlook pa je edini klient, s katerim moje stranke NE izgubijo mailov. Ha.

blue ::

Sam tudi nikoli nisem izgubil nobenega mail v outlooku (pa čeprav se mi je windows vsake 2 tedna sesuje)..

Outlook express pa je grozlivka od programa. (Meni se zdi, da je bil en zelo zelo podoben program že v windows 95 in se ni spremenil skoraj nič.)

Si.mail moram pa še nekomu podtakniti, da bo zame testiral :D

krho ::

@b ti kar, jaz sem ga podtaknil celi firmi (20 zaposlenih) pred 1,5 leta, kot zamenjavo za OE, so zadovoljni. (Najbolj, so v novi verziji navdušeni nad indeksiranjem po dopisnikih, ter kategorijah)
Jaz vem za 5 izgubljenih mailov v programu si.Mail v 0.7.7.643 RC2!, popravljeno v RC3, pa še ti bi bili nepotrebni, če bi vedel, da bo prevajalnik naredil bedarijo(Če koga zanima, lahko poiščem tisto kodo). Na srečo so bili čisto nepomembni. (šale ki razsajajo naokoli: ppt, mpg)

@M$: če ti misliš, da bom po 3h letih in napisanih ~140k LOC zamenjal klienta, se moram vprašati, kaj si skadil, preden si to predlagal.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za pobiranje E-mailov

Oddelek: Programska oprema
152793 (2291) opeter
»

Outlook Express ali Microsoft Outlook

Oddelek: Programska oprema
101188 (977) ales85
»

MS Outlook, ločevanje mail accountov

Oddelek: Omrežja in internet
51003 (889) krho
»

Obstaja program za pregledovat pošte, ki ti piskne ko pride mail?

Oddelek: Omrežja in internet
212133 (1851) Sami
»

Outlook express težava - kam je šlo 900 emailov?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191685 (1192) DrSergioDJ

Več podobnih tem