» »

GeForce 8600 Ultra in GT ter 8300 GT in GS

GeForce 8600 Ultra in GT ter 8300 GT in GS

več strani - Nvidia naj bi v začetku marca predstavila nove grafične kartice osme generacije GeForce-ov in sicer GeForce 8600 Ultra in GT ter 8300 GT in GS. Najzmogljivejša grafična kartica srednjega razreda z oznako 8600 Ultra bo imel 64
Shaderjev, medtem ko jih bo različica z oznako GT imela 48. Jedro prvega bo tiktakalo pri 500 MHz, druge pa pri 350 MHz, medtem ko bosta frekvenci pomnilnika znašali 1400 oziroma 1200 MHZ. Prvi se bo ponašal s 512 MB pomnilnika, medtem ko ga bo imel GT pol manj, v obeh primerih pa naj bi šlo za 256 bitni pomnilnik. Za Ultro bo potrebno odšteti 179 ameriških dolarjev, različica GT pa bo za petdeset dolarjev cenejša.

Za najnižji cenovni iz zmogljivostni razred bo nVidia predstavila GeForce 8300 GT in GS. Prvi bo imel 32 Shaderjev, 500 MHZ jedro ter 1200 MHz pomnilnik, različica GS pa bo imela 24 Shaderjev, 500 MHZ jedro in 1000 MHz pomnilnik. Cena različice GT naj bi bila približno 99 ameriških dolarjev, različice GS pa 79 ameriških dolarjev.

Več o tem na forumu VR-zone ter v izvorni novici na kitajski strani Bear Eyes.

82 komentarjev

«
1
2

Matri[X] ::

Tele cene niso za koncne uporabnike, prevec nizke ;)

Orbit89 ::

Gdaj bodo napovedali kakšno 8900 GT...:'(

LP

BoLhCa ::

Že od septembra poslušam kako se splača čakati na 8600 in zdaj šele marca pridejo, če sploh bodo... Upravičeno čakanje ni kej:\

Pri nas pa bodo cene nekak tako --> ultra 250€ in GT 200€:D

mtjz33 ::

Nekje poleti- začetek jeseni, se bo pa (po moji oceni) že splačalo vložiti v nov komp.

Shegevara ::

wow.. zanimivo. Končno.

Nekam majhne so :\

jeanmike ::

8600 ultra bi potem stala le 32400sit oziroma 135€. Cene pri nas ne bodo nikoli tako nizke. Pod 250 € ne bodo sle se lep čas po izidu. Žal jje realnost takšna ;((

RejZoR ::

Bolhca, kaj pa ostane drugega folku? Da kupijo 8800 GTX za bajne denarje če hočejo met DX10 powered kartico ter okusit izboljšane FSAA načine ter ubijalsko filtriranje? Eni mamo trenutne grafe dost močne da se da solidno špilat več al manj vse, kupovat novo prejšnje generacije pa je samo stran metanje denarja. In taki pač čakamo na 8600. Ne vem kaj je tle tko grozno čudnega. Pač čakaš na kartico, ki si jo boš lahko privoščil.
Kot da je blo v obdobju 6800 Ultra kej drugače... Oz leto poprej oz še leto prej in še dvakrat toliko nazaj. Samo da imamo zdej vzorec releasanja kartic že naštudiran kar nam pomaga pri izbiri. Doh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marvin42 ::

ja normalno, da cene pri nas ne bodo take... to so cene za 1000 kosov in to v ZDA.
Mostly Harmless

opeter ::

In taki pač čakamo na 8600. Ne vem kaj je tle tko grozno čudnega. Pač čakaš na kartico, ki si jo boš lahko privoščil.

Saj se s tem strinjam. Ampak s tem čakanjem lahko mine pol leta ali več. Potem grafično kupiš, pa istočasno pride ven neka nova igra (medtem je model grafična že leto stara), pa s to kartico več ne moreš poganjati vse te efekte... pa si spet na začetku. Vražji krog v potrošniški družbi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

keber ::

>>> Pod 250 € ne bodo sle se lep čas po izidu
Čisto v redu, cena je zelo solidna glede na opisane in pričakovane zmogljivosti. :) Dejansko sem pričakoval več.

Tisti, ki se pa cmeri, da ni 8900 še predstavljena. Skoči vsaj po najmočnejšo 8800-ko, tisto revščino od grafične 7900GT daj pa meni, itak ni vredna pet para.:\

DaviX ::

Bom kar kupil 1000 kosov in jih 999 prodal po viji ceni>:D

Tr0n ::

Pozabil si dodati, da prihaja tudi 8800 GTS razlicica z manj pomnilnika.

D3m ::

Kurac ne nucam teh.......sam še ene 2 specialke od 7600GT naročim iz Nemčije in to je to kompa ne bom več pol nadgrajeval....mogoče še dodaten giga RAM:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

Jah, DX10 unified bo dobro met, zato pa sem vec mesecev ze razlagal, da se splaca pocakat na tole serijo. Je kr velik korak naprej.

Kenpachi ::

8600 Ultra: 64 SP, core 500 MHz, memory 1400 MHz, 512 MB, 256-bit, je več kot ugodno, če se dobi za 250€.

keber ::

Drago je za tiste, ki jim mamica noče vsake par mesecev dajati za nove in nove komponente v računalniku. Drugače pa je glede na specifikacije cena zares ugodna. Pa mogoče bo celo ceneje kot 250 €.

Tr0n ::

Ce se bo dalo 8600 Ultra dobit za 250€ bo super ugodno.

Izi ::

Ja, ja, to so tiste kartice na katere bo večina uporabljala.
Dilema je samo ali GT ali Ultra. Ponavadi je bilo bolj pametno kupiti GT in jo naviti do kolikor gre, tukaj je pa razlika kar prevelika, da bi se z navijanjem GT-ja približal Ultri, razen, če se ne bo kako dalo odkleniti tistih dodatnih 16 Shaderjev, ki bodo po vsej verjetnosti tam samo da bodo poškodovani in zaklenjeni.
Po moje bo kar 8600 Ultra naslednji prodajni hit.

G-man ::

Bah, bolha... Sem se ravnokar nadrsal. Deutschland Ebay über alles :D

jimyboy ::

Upam, da bo že čez 2 meseca v mojem kompu 8600Ultra saj 7800GT že zmankuje moči.:))
Upam da bo cena res največ 250EUR, kar je ugodno glede na to koliko sedaj stane 7600GT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

GaS ::

Ultra bo okoli 200€ oz. tam nekje. Kaj vec verjetno ne, ker je to grafa ranga 7600GT. Ne pricakujte pa da boste z nakupom take grafe dobili vso lepoto ki naj bi jo DX10 prinasal..Razen v SLI mogoce;)

Kenpachi ::

Hm... Ali bi bila verjetna računica (za 8600U):

179$ -> 179€
179€ + 20%(davek) = 214.8€
214.8€ + 15%(različne pizdarije - marže 'n shit) = 247.02€

If that yes, everyone happy, no? :D

paljer ::

Najprej marža, pol davek.

keber ::

>>> Ne pricakujte pa da boste z nakupom take grafe dobili vso lepoto ki naj bi jo DX10 prinasal.

Zakaj ne? Pač ne bom špilal na 1920x1200. 1024x768 je čisto solidna ločljivost za vse današnje igre. ;)

Tr0n ::

1280x1024, 1024 je premajno. Na 1280 bo z 8600 letelo ko urca. ;)

Kenpachi ::

paljer: Raje računati na višjo ceno, bo boljši filing, če bo manjša. :)

globoko grlo ::

pa kje žvite, da vam 250 ojrov ni preveč za mid range grafo

180 USD je ene 140 UER, se mi zdi, in vi bi za to dal 250 eur, nekak mi ne gre skupaj

BoLhCa ::

@paljer in u čem je razlika? :D

@GaS ni sans^^ kr verjemi mi.

@globoko grlo seveda nam je preveč, sam to ni od nas odvisno ane:D

Jst se zmer ustrajam da se bo cena vrtila okol 250€ sicer pa lahko kr nehamo s to debato bomo vidli marca in to bo to=)

lp

Tr0n ::

Saj 6600 GT je ob izidu tudi stal 50.000 SIT (210 €), tako da je cena za middle rang pricakovana.

driver_x ::

A so te super-duber grafične uporabne še za kaj, razen za špilanje?

BoLhCa ::

Seveda ! Z njo lahko pogledaš tako Dvix kot DVD film, prikazati zna slike v .jpg formatu, ima ventilator ki ga poslusas če ti je dolgcas,...

p.s.: ne:D

OldSkul ::

Hudiča ni dolg nazaj ko sem zamenjal 6600gt za 7600gt... bo treba spet menjat :/ upam, da se mi pokvari (6600gt se mi je dvakrat), da na servisu rečem, da bom doplačal za tanovo serijo hehe.

Tr0n ::

Pri 3D obdelavi jih lahko seveda uporabljas. Pac vsepovosd, kjer se rabi 3D pospesevanje. S stream procesorji pa lahko baje delas tudi druge stvari (klasicno racunske).

paljer ::

Tisto glede marže je bolj šala kot ne, tudi jaz pričakujem ceno okrog 250€. Samo če upoštevamo, da je najprej marža in šele nato davek itak dobimo višjo ceno,ker je 20% na višjo osnovo kot drugače.
Sam to nima veze pretirano z novico. Raje naj povem, da bom ob prvi priložnosti postal lastnik ene izmed 8600 kartic. In upam, da bo Gothic 3 končno spodobno delal na tem hardweru.

Kenpachi ::

Ne, rezultat je isti. Komutativnost 'n' stuff y'know.

179 * 1.15 * 1.2 = 179 * 1.2 * 1.15

205.85 * 1.2 = 214.8 * 1.15

247.02 = 247.02

;)

Edit: typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

BoLhCa ::

Paljer...

179€ + 20% +15%
179€ + 15% +20% je isto :)

SavoKovac ::

Baah!
Edina dobra stvar glede teh novih kartic je, do bo MS-ju, nVidii in Atiju (zlo verjeten) kapnilo v prašička.
Vse ama vse se da prelepo igrat na 1900XT in 7900GT brez SLI in CROSSFIRE.
Folk, za spis katerekoli formule v izbrani natančnosti rabiš potenčno vrsto; sledi, da DX10 igre praviloma ne morejo zgledati lepše, ker maš že zdaj programmable vertex in pixel shaders.
Samo, da razblinimo sanje o prelepih grafikah. Pa tut unified shader model je en zavajajoč "hoooray" s strani uporabnikov. Prišpara namreč tisti, ki štanca čip. :D S prevelikim številom poligonov opravi normal mapping in ne ducati senčilnikov. :P

paljer ::

Vpraši državo, če je isto:)

Kenpachi ::

Nimaš pa 64 univerzalnih enot, ki jim lahko poveš, kaj naj delajo, medtem ko sta tvoji našteti kartici omejeni na 24pixel shaderjev (16 vertex). Recimo, že tu je ogromen plus.

Sploh pa.... Ne bom se delal pametnega, na link na Senitelov članek: http://www.slo-tech.com/clanki/06013/

keber ::

>>> 1280x1024, 1024 je premajno. ;)
Odvisno od monitorja.

Zaenkrat pa igram igre na 800x600 vključenim anizotropnim fitriranjem in FSAA, pa je tako grafika dosti lepa in tudi na 9600 PRO lahko igram nove igrice. Res pa je, da 160 fps ne dobim, ampak po drugi strani se meni ne dvigne k... linearno s povečanjem fps-jev.;)

tonex23 ::

Mene pa zanima ali se splača kupiti 8800 gtx ali počakam na gddr4 oz. 1 gb gddr4?. ki bo imela prihajajoča verzija od nvidie ali pa r600. ker se mi zdi enostavno premalo za future 768 ddr3 rama ...
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Tr0n ::

Heh, se hecas? Ze 512 rama prek tece.

Pšenični ::

Ali mogoče kdo ve ,če se bodo usmilili tudi tistih ,ki imamo agp plate in izdali kakšno grafo srednjeg razreda za dx10.Moj barton 2500 @ 3200 še ni za na odpad.

BoLhCa ::

768MB rama na grafični se ti zdi premalo?!? 8-O Če imaš finance potem vsekakor v nakup 8800GTSX saj je dobesedno monstrum od grafične:D

@telbanc IMO, bo izšla kakšna DX10 grafa tudi za AGP, vendar performansi pa... Treba bo počasi menjati sistem :)

SavoKovac ::

@Nimaš pa 64 univerzalnih enot, ki jim lahko poveš, kaj naj delajo...

Morda to poenostavi pisanje namenskih aplikacij, ki jih prodajo po nekaj tisoč (sto) izvodov max.
Sicer pa tisti, ki še niso hranili pujsov, tako migajo z ušesi, da jih je prav lepo gledati. Pa tudi tisti, ki imajo polne silose.

G-man ::

Upam, da bo zdajle kaj bolj padla cena 7900-tk z druge roke, da si priskrbimo eno ali dve :D

Kenpachi ::

galemir: Suit yourself, živi v svojem prepričanju, ni na meni, da bi sodil o tem. I hope you enjoy the show.

SavoKovac ::

Podajanje realne ocene situacije, od neizkoriščenosti potencialov do načrtovanja najširše računalniške komponente na en sam operacijski sistem...
Sej pravim, dokler je neka dokaj nedolzna populacija diskriminirana zaradi ozkih monopolističnih dogovorov, z velikim veseljem malce opozorjam druge in sicer na to, da bomo najverjetneje pwnani n00bi, ki se jim nekaj mehko svetlika z malce večjo frekvenco.

Zgodovina sprememb…

janko771 ::

Men se zdi da oba proizvajalca grafičnih kartic nategujeta ljudi po celem svetu. Ati z r600 in r630, nvidia pa s srednjim razredom 8600, če bi ble kartice že zunaj od obeh proizvajalcev ne bi ble cene tolk visoke za 8800.
lp
jest
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800 GTS 512 MB zagledala luč sveta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
526270 (5851) Jst
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938102 (8102) Gregor P
»

NVidia predstavila GeForce 8600 GTS in GT in 8500 GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
256177 (5265) msms
»

Next Gen: Ati(AMD) vs Nvidia

Oddelek: Loža
101400 (960) Mr.B
»

Nove informacije o GeForce 8600

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344130 (3174) T-Majo

Več podobnih tem