» »

Kateri laserski tiskalnik?

Kateri laserski tiskalnik?

UpRising ::

Je kdo pred kratkim bil v podobni situaciji kot jaz, kateri laser se najbolj splača kupiti....

mislim da sta glavna v igri samsung in HP
samsung ponuja za manj denarja več... Kaj pa kvaliteta? kaj pa cena tunerjev(za HP sem zasledil neke fejk dost poceni...)

lahko svetujeta za črno bele ali pa za barvne... ker še nevem kaj točno bi...

ok nekaj namigov:
HP LaserJet 2600N Color vs. Samsung barvni laserski tiskalnik CLP-510

HP tiskalnik LASERJET 1018 vs. SAMSUNG laserski tiskalnik ML-2010
  • spremenilo: UpRising ()

AngelOfDeath ::

Za barvniga poglej za LBP-5000 cca 230€

Canon prilaga poleg polne kartuše... ostali pa cca 10% napolnjene
edit: Slovnica

cojss ::

Kolikor sem jaz gledal, naj bi imela samsunga (1610 in 2010) najcenejši izpis na stran in tudi kvaliteto izpisa v vrhu v svojem razredu. Zato sem se odločil za 1610 in sem z priloženim tonerjen naprintal kar precej knjig, datasheetov in ostalih stvari, absolutno več kot 10% polnega. Test misim da je bil v enem Monitorju. Izdelan je dokaj kvalitetno, edino kar mene moti pri teh malih printerjih pa je, da nimajo zaprtega predala za papir.

Han ::

Samsung CLP-510, če boš tiskal več čb (24 str/min) kot barvno (6 str/min) in če rabiš obračalnik. Toner je kolikor toliko poceni; ko ti gre valj, se pa skoraj bolj splača nabavit nov tiskanik.

AngelOfDeath ::

@cojss

uporabljaš neorginalne tonerje ? če jih kje jih kopuješ.
Mam namreč Samsunga ML1520 s praznim tonerjem, le-ta pa je dražji kot pa če kupim novi tiskalnik.
edit: Slovnica

bond007 ::

Mam namreč Samsunga ML1520 s praznim tonerjem, le-ta pa je dražji kot pa če kupim novi tiskalnik.


Tudi jst imam ta tiskalnik. Zlo lepo se da toner napolniti z prahom - recimo sedaj sem ga že 3krat napolnil, pa je še kr dobro tiska - na tonerju samo odšraufaš ene 6 vijakov in daš narazen. Dobiš pa pol kg tega prahu za okoli 6-7k sit in ga imaš za recimo 3 polnenja. Super ekonomično!

Kupujem pa tule: klik - ta je sicer za hp tonerje, ampak pri meni dela normalno brez problemov v ml-1520.

Sicer pa obstaja nekoliko dražji toner posebej za samsunge: klik

ČE pa se ti ne da ukvarjat z polnenjem, pa dobiš neoriginalne tonerje za okoli 9k sit. Kvaliteta je solidna...

trnvpeti ::

ce bos veliko tiskal -> kyocera
kvaliteten tisk -> HP
nekaj vmes glede cene in kvalitete -> samsung

bobby ::

karkol se boš odloču se pozanimaj, koliko stanjejo tonerji va ves POTROŠNI matrerial, ki še spada zraven
Samsung CLP-500 (510,550) je boben in transfer enota tok kot nov tiskalnik, serija clp-500 je drugače dizajniran (nima bobna)
poleg tega, tisti vaši 10%,.. bla bla,.. ti na tonerju lepo piše, za koliko kopij je. (btw: 5% pokritost je toliko kokr je narejen kvadrat 5,5cm*5,5cm na listu A4 papirja) Hp ima notri prve tonerje za 2ooostrani (clj 2600 serija) potem je pa odvisno kolk cekinov,...)
aja da še dodam, HP kopuje tiskalnike od Canona in jih po svoje zapakira tko da pod pokrovom je canon=hp (govorim za Laserje!!!)

ČE boš kupu clp- serioje 500 potem vedi, da je boben in transfer enota zdrži 50000 image-jev (to pomeni da če stiskaš 1 barvni print=4imiđi) pol pa skalkuliraj,..
samsung č/b so zlo ok tiskalniki, pocen pa dobr, nimajo kakšnih velkih hib (govorim za črnobele!!)

hočte še kej vedt?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

cojss ::

@AngelOfDeath:

Jaz mam zaenkrat še prvi toner. Sem pa nekje slišal da se da te samsungove črnobele tonerje brez problema polniti s prahom, kar je še najcenejša varjanta. Čeprav ne vem, jaz bom najverjetneje kupil kar originalni toner.

UpRising ::

ok verjetno bom vzel: Laserski tiskalnik Samsung ML-2010P, zanima pa me kak je s tem USB 1.1, so to kje pozna? glede na to da je čb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UpRising ()

sleby ::

ok jz bi tut rabu en nasvet..
kupujem vstopni model CB laserja pa nimam niti najmanj izkusenj.. katerega se najbolj splaca vzet? potrebujem ga samo za text!

hvala!

trnvpeti ::

ce bos veliko printal kaksna kyocera, mal drazji, sam cena na izpis najmanj
ce ne bos veliko pa kaksen samsung

sleby ::

kaj pa brother hl-2030, je ok?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
163326 (2321) easyrider3
»

K'ter barvni A4 laserc?

Oddelek: Kaj kupiti
262643 (2143) trnvpeti
»

laserski tisklanik samsung

Oddelek: Kaj kupiti
173013 (2667) simon2704
»

kateri cenejši laserski tisklanik

Oddelek: Kaj kupiti
142077 (1769) mersol
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324895 (4250) dolenska

Več podobnih tem