» »

Proces svchost ki mi CPU nabije na 100%

Proces svchost ki mi CPU nabije na 100%

Nejc is cool ::

Mam problem. To je pa to: na začetku ko zaženem windows mi tt proces nabije CPU na 100%...
Če pa ga prekinem mi računalnik ne zazna zvočnikov ki so priklopleni:( tak da mi pol zvok ne dela pa še gonilnike za zvočnke si moram znova inštalirat.
Prosim za POMOČ!!!

Microsoft ::

Kako pa lahko ubijes ta proces?

Sicer se je pa meni zacel pojavljati ista stvar, le da pri meni zaleze restart Automatic Updates servisa. Sem si naredil bat fajl in ko proc kdaj tako podivaj, restartam, pa je potem mir. Poskusi se ti, mogoce pomaga. Naredis si en fajl.bat, notri pa shranis ukaz net stop wuauserv && net start wuauserv.

Poleg tega, v Task Manager si dodaj stolpec PID, potem pa najdi ta svchost proces, ki tolko pozira. Ko imas njegov id (recimo 1602), gres v Command Prompt in napises ukaz tasklist /svc. Tako bos videl, kateri servisi lavfajo v njem.

Jst sem prva sumil, da Avast ni bil pisan z mislijo na hibernate, samo mi zgago dela AV servis.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Nejc is cool ::

am......... Js nimam pojma, o čem govoriš :)

Cosmo ::

Disablaj MS Update in uporabljaj Windows Update in Office Update.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

jan01 ::

Po mojih izkušnjahje glavni krivec service help and suport. Pojdi na start->run->services.msc in ga ustavi ter ga daj na disable.

Če pa boš kdaj imel težave s blue screeni, resetiranjem,zapiranjem programov, ga pa daj na automatic in ga zeženi, da boš lahko poslal sporočilo microsoftu in občasno dobil celo dobro informacijo, kaj bi bilo narobe(sam sem zadnjič s tem ugotovil, da je sata kabel postal zanič(kar eni blue screeni s šiframi... Zakaj namesto šifer ne napišejo kaj več?)

Nejc is cool ::

Vse je že blo disablano ;) tnx vseen

sajmonmofo ::

če imaš ''cvetlične'' windowse, izklopi windows update, to šopa cpu...

Westix ::

Men tud na začetku nabije CPU na 100% sam se potem zniža na 1%. Kok dolg ti pa traja na 100% ?

vres.ales ::

meni pa nabije na 100% ko vklopim kaki ms prog npr. win media player

pol pa ubijem proces pa mi zjebe temo in disconeta msn pa xfire.

se pol nazaj normalno naredi edino zvok mi neje dela na wmp dela pa mi na ventu normalno

Pesimist ::

tudi meni se to dogaja ze nekaj casa in takoj ubijem proces pa ni vidnih posledic.

vres.ales ::

disablo sem help pa updates pa dela zaj

Nejc is cool ::

wetix: to traja okol 5 minutk... Sam na začetku je to ful moteče zato kr moreš pol čakat da se "poleže" :|

Rok Nemec ::

Nejc is cool ::

Zvedu sem nekaj novga: ad aware mi je našel v registru "ranljivost" (vulnerability al kak se napiše) ...
In opazu sem da je povezan z svchostom in ok pol js zbrišem in čez čas spet pogledam in spet je tam kje je bil, vedno ko ga zbrišem se mi obnovi :( ve kdo kaj o tem???

alesp56 ::

Sam imam podoben problem na kateremkoli mojem računalniku z winsi xp, na njih seveda antivirus, firewall in še kak antispywarestuff program ampak še vedno procesor nabija do onemoglosti. Problematika je v procesu za microsoft update in mi ni jasno zakaj je tako. Googlal sem že marsikaj tudi par teh kvazi rešitev preizkusil ampak ne pomaga nič. V čem je finta? M.update potrebujem zato ker se mi še drugi microsofovi produkti updejtajo (VS2008, SQL server ipd...) in če ga izklopim je problematika s temi updejti pa se mi ne da za vsako stvar posebej čekirat kdaj je kaj novega.
Torej je kakšna uporabna rešitev za to zadevo to se mi že lep čas dogaja tudi z SP2 in pravtako z SP3...
Mi lahko kdo iz prakse razloži kaj dejansko pomaga pri tem problemu?
in to je to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424846 (3822) Master_Yoda
»

windows xp svchost problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
202152 (1766) lovro535
»

100% CPU ves čas!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51390 (1233) djforever
»

windows xp cpu 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
9794 (701) lovro535
»

WSUS ne najde mašin

Oddelek: Programska oprema
162886 (2284) NeMeTko

Več podobnih tem