» »

Mobitel: najmanj 100% podražitev za racionalne uporabnike !

Mobitel: najmanj 100% podražitev za racionalne uporabnike !

«
1
2

Cokolesnik ::

Marsikdo se bo strinjal, da pri klicih v mobilnem omrežju, s tem ali onim operaterjem, želi prihraniti na način, da pogovore opravi v kratki in jedrnati obliki. Tako se pojavi množica uporabnikov, ki opravijo mesečno večinoma kratke, v razponu 15-29 sekund dolge klice.

Po prejšnjem obračunskem intervalu 15 sekund - govorim za operaterja Mobitel, bi za klic z omenjeno dolžino plačali polovico minute pogovora (cena minute je seveda različna, odvisna od naročniškega paketa, za študente je denimo 0,08 EUR). Če smo na mesec denimo opravili 100 takšnih pogovorov, smo za to plačali 4 EUR.

Po novem obračunskem intervalu, ko nam Mobitel zaračuna kar celo minuto, če pogovor presega 4 sekunde, bomo plačevali več. Za 100 omenjenih pogovorov bomo po novem odšteli 100% več, torej 8 EUR. Če je uporabniku v preteklosti uspelo povečini opravljati celo krajše klice (pod 15 sekund), bo povišanje stroškov na novih računih še opaznejše, saj je plačeval za res kratek klic le četrtino minute.

Lahko jih "občudujemo", ker cen ne povečujejo tako kot napovedujejo ponudniki živil, električne energije in drugi z novimi nominalnimi oznakami ob imenih produktov na računih, ampak za isto ceno pač ne ponujajo ničesar več.

Sekundni interval, ki so ga z novim obračunskim intervalom obljubili za pogovor, ki je daljši od 1 minute (+ celotna prva minuta), pa v tem primeru in glede na naslov teme, pravzaprav ne igra nobene pomembne vloge.

Spremembe obračunskega intervala seveda ne obešajo na velik zvon, kot tudi niso ukinitve bonusa na odhodne klice pred leti.

K sreči niso na trgu edini (spomnimo se monopola in prav minutnega intervala ob začetku delovanja Mobitela).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

zee ::

a) eni zal ne moremo zamenjati operaterja (aneksi pa to)

b) naj spomnem, da sta OBA operaterja istocasno (isti dan) presla iz sekundnega na 15 sekundni interval obracunavanja.

Pretekle izkusnje me tako ucijo, da bo tudi zdaj temu najverjetneje tako in bo bolj ali manj vseeno pri katerem operaterju bos, saj bos v vsakem primeru placal vec :(

Morala:
Urad za varstvo konkurence pa verjetno ne bo rekel nic, podobno kot ni rekel nic ob napovedi ponudnikov (zakaj ze ga ne morem izbrati?) elektricne energije, da bojo s 1.1.'08 podrazili elektriko za 6,1 % (stevilko sem lahko da zgresil).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bond007 ::

Tako na izi si lahko privoščijo ZELO VELIKE podražitve. Večino klicev je itak kratkih - verjtno do par minut je večina.
Ker si ne morejo privoščiti, da bi dvignili cene za kakšnih 60% (bi bilo preveč negodovanja), to zelo elegantno rešijo z obračunskim intervalom.
Če pride kakšna inšpekcija, pa lepo rečejo: "Veste cene smo pustili enake, le obračunski interval smo malo spremenili - malo smo na novo tehnologijo prešaltali... nič bistvenega" In tako se niti uporabniki pretirano ne bunijo - vsaj večina ne, razen tistih najbolj ozaveščenih. MARŠ BARABE! Upam, da se še simobil ne spomne kaj podobnega..

Ko se elektrika podraža za 6% (pa bodimo realni, je še vedno poceni, glede na to kakšno udobje nudi) vidiš povsod v časopisih velike naslove, ljudje negodujejo, pač veliko prahu dviguje. Ko pa največji mobilni operater potiho dvigne cene (tko na oko vsaj 60%) - torej 10X večja podražitev kot pri elektriki, pa zveš to v eni zakotni temi na forumu. Katastrofa...

EDIT: ELektrika se podraža z 1.1.2008, mobitel pa že sedaj zaračunava klice po minutnem intervalu (od začetka decembra)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Cokolesnik ::

Samo ugibam: marsikateri Mobitelov uporabnik se na račun višjih cen tolaži s tem, da Mobitel vendarle prispeva kar nekaj na področjih, ki niso povezana z mobilno telefonijo?

Že med zadnjimi novicami na Mobitelovi spletni strani si lahko denimo preberemo o aparatih za oživljanje v Mobitelovih centrih, pa o filmskih dogodkih na ITAK filmfestu in še bi lahko naštevali, saj so informacije o t.i. Mobitelovovem družbeno odgovornem ravnanju precej razlčlenjene (ozirajoč zopet na uradno spletno stran).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

AlienGT ::

Kdo ve kako v tujini obračunavajo intervale?
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Cokolesnik ::

Če bodo ravnali tako kot T-Mobile (Nemčija), kjer ponujajo (kakor razberem v grobem) 60 sekundni interval, bodo dvakrat zaslužili:

1. Z uvedbo minutnega intervala s t.i. oznako 60/1 bodo zaslužili že sedaj.
2. Z doplačilom posebne storitvije (T-Mobile za dodatnih 5 EUR mesečno ponuja 10-sekundni interval), ki pa skoraj zagotovo ne bo odnesla vsega novega zaslužka v 1. točki.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Hm.. ampak klici daljši od 1 min bodo pa sedaj cenejši. :|
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zee ::

mah beda :(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

#000000 ::

Ma jest sem že ne vem kolk let nazaj mislm da ene 10 ko sem presedlal iz NMT na GSM (minuta je bla 140 sit) popizdu in zavrnil račun, valjda tele nisem vedlo da po 4 sekundah klepnejo celo minuto, in sem cel mesec lepo "šparal" in bolj na hitro telefonaril, konc mesca pa totalen šok, in so mi nekak na hitro objasnli tele intervale. Je pa to v bistvu neke vrste legalna kraja-goljufija, saj plačaš nekaj kar nisi koristil. Če kličeš povprečno 15 sekund na klic in imaš 100 klicev mesečno, si dejanskol govoril 25 minut plačaš pa jih 100, znači so te oropal za 75 minut. Upam da sem prov zračunal :)

edit: aja zavrnjen račun sem mogu plačat, ni blo kej. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

OChack ::

začel so anm prodajat čas, tega pa nikol ne zmanka dokler en umremo, še mal in nam bojo začel sanje in zrak :)
da si česa še bol idijotskega ne spomnm
Int€l inside, IDIOT Outside

zee ::

v kratkem mislim nabavit HTC TyTN II, ki ima vgrajen wireless...nato pa Skype (ali kateri drugi ponudnik) all the way.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Sc0ut ::

Torej, ko kličem več kot minuto velja sekundni interval. Recimo 1 min 33 sek, plačam minuto + 33 sekund?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

ahac ::

Sc0ut: Ja.

Men se pa ta sprememba sploh ne zdi tolk neumna Kr poglejte mal okrog.. vsi bi radi super telefone zastonj, za klice pa plačal minimalno. To ne gre.
Zdej bodo več plačeval samo tisti najbolj šparavni... torej tisti, ki Mobitelu itak delajo samo izgubo... ostali pa manj.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

#000000 ::

@Ahac operater nikol nima izgube, vsaj pri subvencioniranih aparatih, pa tud tko ne, sej jim vedno plačaš več kot si dejansko porabil.

Precej lopovska poteza je to.

Aja a tist PTT (push to talk) že deluje pri katerem od naših operaterjev ?

bluefish ::

@ahac: saj operater postavi cene, po katerih bo ponujal mobilnike v raznoraznih naročniških paketih. Verjemi, da imajo vse prav lepo preračunano. V mojem primeru recimo:

za vezavo dveh let sem dobil SE K550i za 100€, naročnina me na mesec pride 5€ = 100€ + 120€ + pogovori in ostale storitve. S tem pa se že približam ceni aparata, ki bi ga dobil brez vezave.

ahac ::

Če skoraj nič ne govoriš, potem kakšnega dobička pa tud nima. Sploh pa subvencija ni edini strošek, ki ga operater ima z tabo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zee ::

ostali stroski: zapis tvoje telefonske stevilke (in potebnih podatkov za izdajo racuna) v njihovi bazi in telefonski centrali? nekaj placa na trdem disku in nekaj elektrike, ki vse to poganja. k temu dodamo se prometne podatke. sem kaj izpustil?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

dodatni stroški so res z vsakim uporabnikom, vendar pa so cene nedvomno preračunane tako, da se jim splača. Sicer pa izgubo od uporabnikov, ki kličejo manj, pokrijejo s plačili tistih, ki bolj uporabljajo storitve.

zee ::

my point exactly.

hotel sem samo pokazati, da mobilni operater nima nekih ogromnih stroskov z narocniki, kaj sele s predplacniki (tiskanje predplacniskih vrednostnih kartic je po moje ~ zastonj) - se dodaten razlog proti neupraviceni podrazitvi pogovorov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ahac ::

Sicer pa izgubo od uporabnikov, ki kličejo manj, pokrijejo s plačili tistih, ki bolj uporabljajo storitve.

Ja... to je bila Mobitelova strategija. Dokler si državen in se kot uspeh šteje samo čim večji delež na trgu, to lahko delaš.
Ampak prepričan sem pa, da novi lastnik Telekoma na to ne bo gledal tako. Njim bo važen zaslužek in če ga uporabnik ne prinaša potem tega uporabnika ne rabijo.
Pričakujte še kakšne spremembe v naslednjih letih. ;)


Nehajte že enkrat gledat na Mobitel kot nacionalnega operaterja, ki dela v interesu državnjanov. Tisti časi so mimo.
Če vam kaj ni prav pa pejte h konkurenci in pokažte kaj si res mislite o tej spremembi (še preden tudi konkurenca spremeni interval). Ne boste? Potem je pa očitno vse v redu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

whatever ::

Prasci. Tudi sicer je plačevanje impulzov ena bedarija, ne glede na interval. Fiksno naročnino 15 eurov na imetnika telefona pa kliči kolikor hočeš in kamor hočeš. To bi bilo edino fer.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Calligulla ::

Jh Tus je najblizje temu. In tja odhajamo v kratkem. Kmalu potece aneks pri Mobifafu.

Tic ::

Kaj pa ima Tuš toliko dobrega? Pa si prerpičan, da ne bodo to spremenili?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Cokolesnik ::

Pred dnevi sem se tudi sam odločil za začetek uporabe novega mobilnega operaterja in sicer Tušmobila. Vzel sem si čas in dodobra preveril porabo v zadnjih 7 mesecih pri Mobitelu. Ugotovil sem, da bom mesečno prihranil najmanj 30% da o dodatnem povečanju prihranka zaradi Mobitelovega novega obračunskega intervala (povečini sem doslej opravljal namreč klice med 20 in 40 sekundami) niti ne govorim.

Pravzaprav se mi po novem splača z mobilnim telefonom opravljati kar vse klice, tudi na stacionarne telefone, torej je tu še prihranek zaradi odjave stac. telefona.

Če potegnem črto pri izračunu, bom za količino pogovorov, ki jo opravim povprečno, po novem odštel 0,08 EUR na minuto pogovora, to tarifo pa sem do sedaj plačeval le pri klicih v Mobitelovo omrežje. Da o (precej) dražjih klicih v druga omrežja ali o tem, da imam v ceni Tuševe naročnine že všteto samo naročnino in SMS/MMS sporočila, niti ne govorim.

Regulacija trga gor ali dol, velikost operaterja gor ali dol, ta trenutek politiko regulacije in lastnikov Telekoma ne plačuje oz. občuti nihče drug kot naročnik z mastnim zneskom na računu.

Vsekakor je potrebno Tušmobil-ov paket (5, 20, 25, 30, 50 ter paketi "+") skrbno izbrati, predvsem na osnovi statističnih podatkov pretekle porabe samega uporabnika.

Nakup telefona ter predvsem cena aparata, ki je odvisna od izbranega paketa, lahko predstavlja tveganje, da uporabnik ne bo optimalno izkoristil naročene mesečne kvote, ki jo plačuje z naročnino, zato pri uporabnikih, ki najprej pasejo oči na novih aparatih, velja še posebej paziti.

Po drugi strani naj za marsikoga še veljaven aneks pri obstoječem operaterju nikar ne bo ovira za premislek o zamenjavi operaterja. Prihranek je namreč lahko tolikšen, da pokrije celo plačevanje Tušmobila in plačevanje gole naročnine obstoječega operaterja (seveda le do izteka aneksa).

Česar sem se sicer najbolj bal, je kakovost storitev, saj je Mobitel že nekaj let na trgu in je pravzaprav že stari maček, Tušmobil pa je svež in zelen (celo dobesedno). A glej ga zlomka, oba načina delovanja - njihovo omrežje kot tudi gostovanje pri Mobitelu mi delujeta brezhibno, prav tako vse druge storitve (sms, mms, gprs), zvok je na nivoju. Ko bodo (prepričan sem da kmalu) ponudili še spremljanje porabe prek spleta (že sedaj je spremljanje porabe mogoče na klicnem centru), pa kakšen "zgrešeni klic" in podobno, pa še zanimivi paketi za prenos podatkov, potem bodo imeli tisti, ki so Tuš podcenjevali, pa naj si bodo to "mobi.rdeči" ali "si.zeleni", še kako lepljiv cmok v grlu.

Seveda ima vsak pravico potrpežljivo čakati na dodatne ugodnosti pri svojem mobilnem operaterju, a vmes lahko odteče marsikateri euro in vmes se lahko zgodi "nič."

In še... Skeptiki lahko poskusijo denimo s predplačniško kartico Tušmobila, ki stane 5 EUR a ima že prednaloženih 5 EUR, torej sploh ni stroška za to, da ocenijo kaj lahko imajo, če še nimajo.

Tveganje, da prestopiš k drugim in se vrneš kasneje - finačno gledano je to prenos številke v obe smeri in previdnost, da se ob menjavi ne zaletiš v najdaljše in najdražje anekse, je nič več in nič manj kot 10 EUR.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Sputnik59 ::

glede novega obracunskega takta lahko pricakujemo spremembo tudi pri ostalih operaterjih, vprasanje je samo kdaj, mimogrede je pri tusmobilu obracunski takt 30s, pri mobitelu pa je od 1minute dalje sekundni. Res je, da se bodo cene pogovorov v splošnem povišale, vendar smo še daleč od tega da bil kar cez noc prestopil k drugemu operaterju

zlobcek ::

Sputnik odvisno je, kako dolgi so tvoji pogovori, Jest imam veliko večino pogovorov pod 30 sekundami. Kar pomeni, da bom plačal kar naenkrat enkrat več. Skoraj.

Sicer sem že prestopil na Simobil nekaj mesecev nazaj, vendar se mi zdijo te poteze operaterjev kar malo tečne. Tukaj gre pomoje za čisti pohlep.

Nevem pa, zakaj to šele sedaj. In v času, ko na naš trg prihaja precej konkurence. Je pa res da bodo zelo verjetno kmalu za mobitelom na tak način obračunavanja prešli vsi.

Brezveze

T-Majo ::

Vedno bolj je popularno recimo klicanje po 7 uri na isto omrežje- da imaš zastonj in nekaj doplačaš kot dodatna storitev. Men osebno je všeč; pokličem prijatlje zvečer k se včasih ne mormo videt čez teden.

Itak gre pa vse gor. Kje bo pa se vse skup končal pa nevem.

nastyboy ::

Ja na žalost je tako, da smo slovenci bolj navajeni podražitev.. drugod tega ni glih v tolikšni meri. Se je treba pač navadit, da če ti kaj ne paše je treba uporabit noge in pamet in iti drugam. S tem največ poveš kaj si misliš o tem kar se dogaja. Je že tako. In po možnosti je treba delovati še tako, da se je treba s kolegi čimveč pogovarjati o stvari.. beri še nekoga prepričaš da gre.... Tudi forumi so dober kraj za širjenje idej. Ko se zadostna masa prestavi, se znajo vrniti tudi na sekundni intervali. Da ne omenjam tega da to vse računajo računalniki... in ni niti najmanjšega razloga za to da se kar nekaj menjajo intervali.. zakaj ne dajo kar 10 minutnega.... kje je meja, ko je ljudem dovolj. Očitno se za mejo 1 minuto ne pričakuje da bodo ljudje zamnejali uporabnika... Pa je temu res tako?? Zavedajo naj se le tega da je najlažje obdržati staro stranko.. ko ta enkrat gre zlepa ne pride več nazaj... in prav je tako.. kaj pa nas hočejo povsod nateg... Še sreča da sem dolgo tega šel drugam.. pa še ogromno mojih kolegov tudi.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nastyboy ()

Arzen ::

No jaz sem pri Mobitelu 12 let Torej stara stranka. V povprečju imam 100€ telefona. In čez par dni me ne bo več pri Mobitelu. Kam grem je verjetno vsakemu jastno ker je čisto ensotavno. Pričakujem tudi nekaj težav vendar ker bom prihranil vsaj 50€ do 70€ na mesec bom tudi malo potrpel da se bodo stvari uredile. In če se pri Mobitelu ne bo kaj drsatično spremenilo je tako kot je zgoraj bilo povedano sem stara stranka katere zelo težko gre stran ko pa gre se pa tudi zelo težko vrne. Pa verjetno sem eden tistih uporabnikov za katere se Mobitelu gre da ne grejo stran.

jest10 ::

A za Simobil pa ne bo noben jokcal?>:D

Si.mobil – Vodafone bo 3. februarja 2008 na vseh naročniških paketih spremenil obračunski interval. Prve tri sekunde bodo za naročnike Si.mobil – Vodafone ostale brezplačne. Od 4. do 60. sekunde bodo klici po novem obračunani po 60-sekundnem obračunskem intervalu. Vsi klici daljši od 60 sekund se bodo odslej zaračunali po 1-sekundnem obračunskem intervalu. Torej pri pogovoru, daljšem od 60 sekund, bo naročnik plačal natančno toliko sekund, kot je trajal pogovor. Povprečna dolžina klica pri naročnikih Si.mobil – Vodafone znaša 91 sekund, zato bodo ti s spremembo večinoma pridobili, saj se jim bo zaračunalo natanko 91 sekund, medtem ko se jim po dosedanjem obračunskem intervalu (15-sekundni) zaračuna 105 sekund pogovora. Obračunski interval za predplačniške uporabnike Halo in M mobil ostaja 30-sekundni.

bond007 ::

JAO beda :| :( ... No, vsaj nekaj pocenitev bo hkrati s tem prišlo... sicer minimalnih, ampak vendarle:

Naročniki paketa Orto Smart bodo poleg znižane cene za klice znotraj omrežja Si.mobil – Vodafone pridobili tudi nižjo ceno poslanih SMS-ov. Cena SMS-a v paketu Orto Smart se bo s 3. februarjem 2008 znižala z 0,0209 evra na 0,02 evra.

Že s 3. januarjem 2008 bo Si.mobil – Vodafone omogočil do 72 % nižjo ceno klica v stacionarna omrežja. Si.mobil – Vodafone bo namreč uporabnikom ponudil novo Opcijo stacionarni, ki znižuje cene klicev v vsa slovenska stacionarna omrežja. Cena 0,07 evra bo veljala 24 ur na dan, brez omejitev. Mesečna naročnina na Opcijo stacionarni bo znašala zgolj 1,5 evra. Zaradi izjemnega znižanja cene klica v stacionarna omrežja se vklop Opcije stacionarni izplača naročnikom paketov Smart I ali Orto Smart, ki opravijo več kot 9 minut klicev mesečno v stacionarno omrežje, in naročnikom paketa Smart II, ki mesečno opravijo več kot 11 minut klicev v stacionarno omrežje.

Znižala se bo tudi mesečna naročnina na Opcijo mobilni in bo od 3. februarja 2008 znašala 2 evra (prej 2,09 evra) nekoliko pa se bo dvignila cena klica v drugo mobilno omrežje in bo znašala 0,1 evra (prej 0,0918 evra).

djordjevic ::

Pričakovano. Konkurenca pa to, ne? Kje je zdaj UVK, da se malo pozanima, če ni šlo za novi kartelni dogovor? Pocenitev je pa tako drastična, da mi bodo za klice odslej verjetno plačevali oni, ne jaz njim. Mimogrede, velja pravilo odklenjenih aparatov samo za Mobitel ali kako? Ker so simobilovi kar lepo zaklenjeni.

Dr_M ::

jest sem pri mobitelu ze od junija 99, trenutno imam itak paket, placujem 15-25€ na mesec, z omrezjem prakticno nimam tezav (omrezje je redkokdaj nedosegljivo). uvedba prve cele minute me ne moti, ker moji krajsi klici so dolgi okoli 45+ sekund, vecina pa vec kot minuta. veliko uporabljam grps mini, pri katerem so prepolovili cene.
menjava operaterja mi nebi prinesla nicesar, razn kastriranih telefonov, ki jih ponujajo (zaklepanje, omejevanje funkcij...)
ce pogledam svoj imenik (cca 50 stevilk (jih redno cistim)), imam 5 stevilk iz simobila, 1 debitel, ostalo je mobitel. ce gre kdo k drugemu operaterju, ga enostavno ne klicem vec.

imam tudi simobil halo, imam vec tezav z omrezjem, do sedaj sem najdu samo eno lokacijo, kjer je simobil imel signal, mobitel pa ne, ponavadi je ravno obratno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

djordjevic ::

dr_m: Nočem žalit, ampak v kakšnih rovtah pa živiš, da ti simobil ne vleče? Na začetku je bilo res tako, a to so bile porodne težave. Sam sem bil 5 let pri mobitelu, nato pa sem šel k simobilu in guess, what. Prej 45-evrski računi so zdaj tam okoli 20 evrov. Glede zaklepanja telefonov sem že sam omenil, da so en velik crap, zlasti pa vodafone meni, ki ga silijo na večino telefonov. Meni osebno dol maha za neko lojalnost operaterju. Edino, kar je zame pomembno, je, da so storitve na mestu in ugodne.

Dr_M ::

djordjevic: ti vid dela tezave? ali razumevanje postov? zivim sredi ljubljane in tuki nimam tezav, se pa veliko gibam po sloveniji, tudi po precej odrocnih krajih...
ne gre za lojalnost, gre se za storitve. in kot sm reku, meni prehod na simobil nebi prinesel nizjih strosov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

volkec ::

Brez osebnega obračunavanja prosim. Hvala :))

djordjevic ::

do sedaj sem najdu samo eno lokacijo, kjer je simobil imel signal, mobitel pa ne, ponavadi je ravno obratno


Zadevo vidiš v povsem napačni luči. Meni nerazumevanje ne dela težav, pač pa tebi jasno izražanje.

Dr_M ::

i rest my case.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sputnik59 ::

mogoče je pa zdaj res zadnji čas za prehod na simobil, čez kako leto pa situacija takšna, da bodo cene bolj kot ne izenačene, ključna bo ostala le prednost v storitvah, te pa mobitel ne da iz rok.

Pyr0Beast ::

Aja... defebrilatorje so v Mobitelove centre našopal zarad podražitev, če sučajno kdo infarkt dobi, ko zagleda račun >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BladE_ ::

Sem pri SiMobilu in zaenkrat je vse kot treba. Definitivno se pozna na računu, ki je odkar sem pri SiMobilu manjsi! Je pa res da ima SiMobil nekaj tezav z omrezjem v vash oz "bogu za leđima" ampak to je nekaj osamljenih primerov...

Mimogrede, velja pravilo odklenjenih aparatov samo za Mobitel ali kako? Ker so simobilovi kar lepo zaklenjeni.


@djordjevic... mislim da je Mobitel moral vse aparate pustiti odklenjene, da bi se lahko tudi SiMobil "ufural" (na začetu predvsem z predplačniki) v biznis. SiMobil caka podobna prihodnost? Mogoce se motim?


LP

mathjazz ::

Jao, kako ste eni panični. Klici do 4 sekunde bodo še naprej brezplačni, dolžine med 4 in 45 sekund bodo večinoma dražji, dolžine nad 45 sekund pa večinoma cenenjši. FYI, povprečen klic je dolg okoli 2 minuti.

Hud nateg, a?

In zakaj to Mobitel počne? Ker se hoče znebiti zastonjkarjev in imeti nekoliko nižji delež na trgu, da se znebi pritiska regulatrojev (APEK), ki mu omejujejo nižanje cen. Če bi Mobitel cene spustil, bi lahko hitro uničil SiMobil in ostalo polkonkurenco.

Sicer pa tudi SiMobil uvaja enak obračunski interval, le da začne s februarjem. In to pa je grdo in več kot očitno kaže na kartelni dogovor.
www.getfirefox.com

djordjevic ::

več kot očitno kaže na kartelni dogovor.


My thoughts exactly.

profii ::

moje mnenje: to glede kdo je večji nategator simobil ali mobitel sta tam tam. pri mobitelu imaš več možnosti za povezovanje in tudi nove tehnologije so bile pri njih prve. simobil to odtehta z nekoliko nižjimi cenami. kar me pa najbolj moti pri simobilu je to z signalom in nedoseglivostjo brez vzroka. večkrat se mi je zgodilo da je bila oseba nedoseglijva čeprav sem se z njo minuto prej pogovarjal.

LP

CaqKa ::

huh.. nisem vedel da bo simobil uvedel 60 s interval.. kaj to pomeni da se bo potem meni tudi obračunavalo tako al ostanem na starih 15s? namreč ne mislim kake nove pogodbe podpisat.

je pa res da vedno bolj razmišljam o tušmobilu.
tam na hitro kolkor sem pogledal bi mi mislim da kar dobro ustrezal tušmobil 20 paket. morem tudi sam preverit. čokolešnik lahko daš malo več podatkov o tem kaj so ti izračuni pokazali? ker jaz nekak predvidevam da bi prišel na 66% zdajšnega računa ki ga imam pri simobilu. aneks mi je pa itak potekel enkrat poletja..

T-Majo ::

A pozna kdo novi sistem ki menda deluje na mobitelovem omrežju (nisem ziher); plačaš 500€, dobiš SIM kartico in eno leto na vsa omrežja kličeš brezplačno. Govorim za klice, za ostale storitve nevem. SMS je verjetno omogočen.

zee ::

500 €/leto -> 41,67 €/mesec. ugodno za nekoga, ki dosti telefonira. moj povprečni račun je 15-25 €/mesec...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

link_up ::

Podrazitve gor ali dol...jaz sem se vedno obsojen na mobitel, ker je preprosto najzaneslivejsi ponudnik...sluzbeni telefon je simobilov in lahko povem le, da je kvaliteta storitv nizka. Kakor je Dr_M povedal je v bolj odrocnih krajih grozno...ce najdes drevo in se postavis zanj lahko pricakujes bedo od storitve. Da ne omenjam njihovega GPRS-a, ki je nujno potreben za kaksno delo na terenu. Ta prenasa z 1kB/day!! v odrocnih krajih seveda...pa me to ob moji nezahtevnosti zelooo moti...pac crke na ekranu ne sledijo prstom...putty seveda...

ker ne poznam drugih operaterjev lahko primerjam le ta dva...mobitel je bistveno boljsi, to pa se pac placa...
In and Out

marvin42 ::

A je na tem svetu kakšen pameten razlog, da ne uvedejo nazaj sekundnega intervala, kot je včasih že bil? Telefoniral sem 17 sekund, plačal sem 17 sekund. Pa nisem noben zastonjkar, subvencioniranega telefona si v življenju sploh še nisem nabavil, ampak na živce mi pa gre, da me nekdo tako očitno goljufa brez potrebe.
Mostly Harmless

krho ::

Povprečna dolžina mojega odhodnega klica je 30s. Se pravi me bodo fino oskubili. Hm, če bo simobil naredil to samo za nove naročnike, potlej moram do februarja šibat po nov telefon.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Si.mobil spreminja cenik in obračunski interval

Oddelek: Novice / Ostale najave
4717124 (13100) Hayabusa
»

Tušmobil DA/NE? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16527386 (17001) Reycis
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710503 (5142) neres
»

Brezplačni pogovori ta vikend

Oddelek: Mobilne tehnologije
252676 (2097) Zeberdee
»

Mobitelov začetek leta – videotelefonija nič več brezplačno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
509443 (6733) CaqKa

Več podobnih tem