» »

Doom III

Doom III

««
18 / 25
»»

ru7 ::

Hmm, sem spemenil tisto, ko je napisu Hyper_X, samo se praktično ni nič spremenilo. Prej in po sem zalaufal timedemo in sm dubu prej 41.5 potem pa 41.7 FPS. Sistem iz podpisa. Kaj se splača nastavt za GF4, zdej laufam 1024 resolucijo pa medium Q. Laufa kr tekoče, sm pa ke se malo zatakne, vendar ne med akcijo.

MrX ::

ru7: 800x600:D

OrlyTM ::

am ... ne lubi se mi cele solate se enkrat brat ... a lahk en hitr napise, kako se zalaufa timedemo? ;)


tnx
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Tr0n ::

Tak kot vedno. Timedemo demo1.

OrlyTM ::

tnx ... :)

pa se ena n00bovska ... men ne odpre konzole ... ne z tildo, ne z kombinacijo alt+shit+tilda ne z kero drugo k sm probu ... je treba se kej ustvart prej?

tnx

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

Tr0n ::

CTRL + ALT + ~ ali com_allowConsole "1" za ~.

Se en zelo dober tweak guide.

http://www.tweakguides.com/Doom3_1.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

OrlyTM ::

am .. su probavat in naredlo z altgr+tilda :) ...

tnx za tweak guide :)

se tuki mate neki console komand, ce koga zanima:

Doom 3 Console commands

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Corpse ::

zadeva res leti. js mam athlona 1700 pa radeona 9200 pro @ 9900 pro+XT (k pride vn nasledn let) :D pa to res dela s 50 slikc minimum na 1280 pa AA4x

Mirč ::

JA PO DNEVNI:)

ru7 ::

MrX >:D

Sami ::

Hyper_x: Nastavil sem na:
seta image_cacheMegs "256"
seta image_cacheMinK "32768"
seta image_useCache "1"

Hvala za pomoč, zdaj se bom pa lotil še ostalih Tweakov.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jaBo ::

A se da špilat po netu brez cd-keya ..
kolega postav server pa da bi jest joinov...
??

tx-z ::

Evo, sm probu igro....zadeva sploh ni tok zahtevna kt vsi pravte :))
na 2500+ 512ddr266 in R9600 deluje še kr znosno, na medium kvaliteti 1024*768 je tm okol 40fps če dam na ultra high pa okol 15....grafika se mi sploh ne zdi kej posebnga (isto kt farcry)
drgač pa nism še dost igral..
tx-z

cole-22 ::

Ja sej men se tud nebi zdela grafika nč posebnga če bi mel 9600!

Matev ::

vprašanje imam

ali je kartica ki jo poseduješ 9600 ali 9600 pro (mogoče celo XT) ?

DarwiN ::

Sem sedaj prestavil speakerje iz 7.1 na 5.1 in sedaj mi Doom najde suround system (dajte uganit : prej je rekel da imam obični stereo )...Mislim ej, katastrofa od igre!!!!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tx-z ::

Matev, navadna 9600 :)) (sicer iz 325/380 na 380/410)
tx-z

Matev ::

Sem sedaj prestavil speakerje iz 7.1 na 5.1 in sedaj mi Doom najde suround system (dajte uganit : prej je rekel da imam obični stereo )...


to bi se pa moglo oprostit
ker mislim da je 7.1 IMHO še eksotična stvar zaenkrat in ni panike

car ::

Naj nekdo napise kir file mors od driverjev za grafo prekopirat u doom3 pa v kiro mapo da igra pol uporablja tist driver ne pa un ko mas instaliran, ker mam 4.7 pa bi rad naredu tak da bo sam doom3 lavfo prek 4.9 vse ostalo pa prek instaliranih 4.7 catalystov.

mich ::

ja mal spremlam to depato kako komu igra leti oz. ne leti
me zanima kako folk dobi tistih 45 ali celo 60 FPS na 1024 midium...(razen GF 6800 in x800)
men na raseonu 9700pro P4 2.4 nikakoe ne gre cez 16 FPS
dal sem nove gonilnike za radeona 4.9 beta, probal vse mogoče tweke pa ne gre in ne gre.
sicer se da igrat na omenjeni resoluciji ampak to ni to....kakšen nasvet razen, da kupim novo mašino?
po moje glede na vaše poste bi moral 9700 pro dat kaj več od sebe (razen če folk serje o svojih FPS..)
tx

Fury ::

1. velik folka serje o FPSjih, ker govorijo po com_showfps 1...
2. za valid rezultate glej samo tiste ki so dani z timedemo demo1
3. Prepocas ti dela. Men na 9800 420/390 dela na 1024x768 high detail 43 fps z timedemo demo1 - s tem da se 1. run ne steje, ker ful stvari se loada - pustis da gre 1x skos, pozenes se 1x in to je rezultat.

Driver je 4.7 default, razen to da mam pod OpenGL v control panelu vse na high ustekan (texture quality je po defaultu na eno manj se mi zdi..)

cole-22 ::

Mich men čist lepo dela:P Teb pa mal preslabo!Men na 1152×864 2×AA in na High dela super:P





Fury ::

:D

Jedi Master Yoda ::

Cole-22 ne vem ampak men na tvojih screenshotih n ezgleda da bi mel tako resolucijo in AA in AF vklopljen. Je pa res da na boljših grafah špil prav lepo teče, jaz mam fx5900 navitega na ultro, pa kr lepo na ultra dooma igram. Seveda brez 1 gb rama to nebi blo možno, pa še tko se fejst nalaga. Timedemo da 37 fps, dovolj za tekoče igranje. Res pa se pozna če ročno izklopiš AF iz 8 na 0 v cfg filu, ali pa v gonilnkih, za 8-10 fps!!! Ampak mal kvalitete se pač zgubi. Na high pa igra res leti.

Jedi Master Yoda ::

Ups, Cole-22 se opravičujem, ko sem povečal slike se prav lepo vidi, ko je bla pomanjšana, je zgledalo zrnato. Ni kaj grafika je res lepa!

Raw ::

1024, medium.
42 fps ( timedemo demo1)
R9600 pro 440/340 (al neki takiga), driver 4.9
amd 2100+@2300mhz

Dobr spil, le AI je swoh.
I am what I am and I do what I can

mich ::

Fury: sem upošteval vse tvoje točke, če gre verjet da ma 42 fps ( timedemo demo1) na
R9600 pro 440/340, bi moral na 9700pro bit vsaj enak če ne še bolje.....
Očitno neki ne štima, predlogi????

DarwiN ::

shadowe izklopi !
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cole-22 ::

@Jedi Master Yoda
No slike niso toliko lepe ker so pomanjšane!Kdor ne vrjame naj si tukaj pogleda
SLIKE

mich ::

sedaj boljše na 1024x768 AA2x AF 2x high imam 42.3 FPS.........

Jedi Master Yoda ::

Vau, to pa je razlika v fps! Kaj pa si naredil Mich?
Drugače pa nastvitve za vse tiste, ki si želite malo več fps, brez večje izgube kvalitete:

http://ucguides.savagehelp.com/Doom3/FP...

Naredite novo datoteko z notepadom autoexec.txt in vsatvite vanj naslednje:

seta image_downSizeLimit "512"
seta image_ignoreHighQuality "1"
seta image_downSizeBumpLimit "512"
seta image_downSizeSpecularLimit "64"
seta image_downSizeBump "1"
seta image_downSizeSpecular "1"
seta image_downSize "1"
seta image_forceDownSize "1"
seta image_lodbias "0"
seta r_preload "1"
seta r_skipBump "0"
seta image_roundDown "1"
seta r_multiSamples "0"
seta r_shadows "0"
seta r_useOptimizedShadows "1"
seta r_useTurboShadow "1"
seta g_projectilelights "1"
seta g_bloodEffects "1"
seta g_decals "0"
seta g_showBrass "0"
seta g_muzzleFlash "0"
seta g_doublevision "0"
seta g_showPlayerShadow "0"
seta image_anisotropy "0"
seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST"

Potem pa preimenujete autoexec.txt v autoexec.cfg in slednjega skopirate v base mapo v doom 3 direktoriju. Pohitritev brez večje izgube kvalitete. Preizkušeno!!!

Tisti ki dvomite v te nastavitve, pa zakaj niso pri IDju tako nastavljene, je zato ker oni so pač nasplošo naredili nastavitve, ki se najbolje obnesejo na večini sistemov (tako na GF4mx na low, in na Gf 6800 na high) Medium pa za en povprečen sistem. Engine dooma pa omogoča ogromno lastnih nastavitev, ki so pa primerne za tweakerje, ki hočejo iz igre iztisniti največ. To pa se da preko ukazov iz konzole, ali z modiciranjem cfg datoteke, ki pa se jo da spremeniti tudi če ji dodaš prej omenjeni autoexec.cfg, slednji ti potem med nalaganjem igre naloži te nastavitve. Podrobnejša razlaga o doomovem enginu je na voljo na tej strani:
http://www.tweakguides.com/Doom3_1.html , ter pomen posameznih ukazov v cfgju tudi . Jaz sem osebno prizkusil celo goro nastavitev in so se te zgornje najbolje obnesle. Čeprav sedaj kljub temu igram na ultra setings z 8 AF, ampak samo zaradi polne lepote igre, kljub nizkemu fps (37.5)! Kritiki Dooma pa si preberite Snetijev komentar na jokerjevem forumu, s katerim se popolnoma strinjam.

http://www.joker.si/mnenjalnik/viewtopi...

Če vam igra ni všeč vam pač ni.

tx-z ::

1024*768 Ultra High - timedemo demo1 - 17,3fps
1024*768 Medium - timedemo demo1 - 20,2fps

čudn :\ igram pa kr na 640*480 na ultra high pa dela tekoče okol 40fps, itaq ni skor nbene razlike med tema dvema rezolucijama :))
tx-z

Matev ::

med rezolucijama mogoče res ni arzlike

razlika pa je me resolucijama

z in s

..... aja resno
čim večji monitor imaš tem bolj se pozna in obratno

bradek ::

en "d" si pozabil


:P

Matev ::

640x480 je na 19" recimo videt zelo temna ker se dobesedno vidjo črne linije med posameznimi vrsticami

medtem ko pa na 14" ni problema ker je to skor največja ločljivost ki jo tak monitor premore - recimo


....
glede djev pa

j... jaz d-je

tx-z ::

no sj, za višje resolucije me ne zanima k nimam tazga monitorja k jih podpira :))
tx-z

Hanzo ::

Men se je pa vse sfukalo ,.,.prej na 1024×768 in na high sm na timedemo dubu 43 ....pol sm pa naložu popravek za openGL od gonilnikov 4.9 ,.,in mi zdej kaže timedemo 30 .

AtaStrumf ::

Predlagam, da naredite to kar je napisal Jedi Master Yoda. Meni laufa 200% hitreje, pa ne samo to igra dejansko BOLJE izgleda. Da prav ste prebrali!!! Verjetno tiste stvari izklopijo kak butast, slabo izveden, procesorsko požrešen, kičast bump maping oz. karkoli naredi površine tako čudne. Zdaj zgleda igra bolj kot novejše na izboljšanem Quake III pogonu temelječe igre, npr. Elite Force II ( klick za screenshot-e), ki je meni osebno do sedaj izgledala bolje od Doom 3. Povdarek na do sedaj :D. Nekaj kar je ful zakon pri Doom 3 je to kako konfigurabilen je ta pogon in seveda koliko je zanimanja tistih, ki se toliko spoznajo, da te stvari pogruntajo in naredijo dostopne širnim množicam, recimo meni :D.

Če niste tega sprobal, morate nujo. Do sedaj sem edino tist en set image*!$"% povečal pa ni bilo efekta, tole je pa BOMBA!!!

Da vam naredim vse skupaj popolnoma neboleče, lahko tist cfg zloadate od tukaj. Vi ga samo skopirajte v Doom-ov base direktorij in to je to. Ničesar ne boste prepisali s tem!

Na R9800PRO dela čudeže, za ostale stvari ne garantiram.

Oblivion ::

To je pa res dobra pogruntavscina in res edini pametn boost do sedaj. Meni je time demo dvignilo iz 49 na 64 na 1024x768 high detail ter 4xAA v igri. Res lep boost, pa mogoce bi se dalo se kaj iztisnit, ce si nalozim spet gor "stare" 4.7 catalyst gor, ker se mi je s temi 4.9 rahlo upocasnila igra.

Tilen ::

WOOT! 8-O 8-O ---> Gladko igram na High 800x600. Ta boost seka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jedi Master Yoda ::

Me veseli da vam je pomagalo!!! Sajravno to je pri Doomu 3 najboljše, ker ga lahko čisto po svoje konfiguriraš. Kaj pa dejanjsko ta boost naredi? Prilagojen je 128 mb karticam, in njim primerno prilagodi texture, AF tudi zmanjša kar je velik boost, potem količino spomina, ki ga potem uporablja engin prilagodi, in trilinearno filtriranje spremeni v bilinearno. Najlepše pri tem pa je da se kvaliteta drugače vidno sploh ne spremeni veliko!!!

Dr_M ::

pr men se tist "boost" nc ne pozna. dela popolnoma enako hitro. se mi pa zdi, da je malenkost lepsa grafika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matev ::

evo slikca

tx-z ::

Before:
1024*768 Ultra High - timedemo demo1 - 17,3fps
1024*768 High - timedemo demo1 - 17,9fps
1024*768 Medium - timedemo demo1 - 20,2fps

After:
1024*768 Ultra High - timedemo demo1 - 31,3fps
1024*768 High - timedemo demo1 - 31,5fps
1024*768 Medium - timedemo demo1 - 32,2fps


Torej predn sm dodal tist config pa po tem.......tole pa je mal čudn ane :)) med tremi različnimi kvalitetami čist minimalno razlike.......btw, ni čudn da tok hitrej dela če pa je v tistmu configu naštelan da ni senc :\
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

MrX ::

8-O
timedemo demo1 - 52fps
potem: 71fps 8-O

800x600 high na 512mb 400mhz, barton 2,25gh, r9700

jst ne opazim rrazlike v grafiki. zdej bom celo lahko igral brez zašteka na 1024x786. n1!

OrlyTM ::

zakon! ...

1024x768 @ medium ...

pred: 36fps
po: 56fps

:D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ru7 ::

Jst pa nimam neke pohitritve. A to ste dal v datoteko "autoexec.cfg" pa pastal tisto do gor in dal v mapo base3.

OrlyTM ::

jst sm kr to datoteko k jo je dal atastrumf not posnel ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Sc0ut ::

To pa je konzola, kjer se da vse spremenit, zato so ID pogoni ql.

Tr0n ::

Ce si zmanjsate image_downSizeLimit in image_downSizeBumpLimit (recimo na 256) boste se pridobili nekaj frejmov, seveda na racun kvalitete.
««
18 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Half-Life II (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Igre
1677112507 (3122) opeter
»

Doom 4 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
659113247 (28534) SoundBlaster
»

6800 gt sparkle (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
695904 (4898) jest10
»

Quake IV or 4

Oddelek: Igre
342287 (1129) Tilen
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584592 (3882) Ahiles

Več podobnih tem