» »

Kolk vode ?

Kolk vode ?

SuperHik ::

Stvar je taka.

Končujem svoje vodno hlajenje: Blok by Morphling1, MaxiJet 1000 in Radiator od Yugota.
Zanima me kolk mešance (voda + VW antifriz) naj pripravim ?
Sistem bo zaprt.

Cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

TESKAn ::

Koliko vode? Toliko, da bo sistem poln. Če pa že hočeš količino, boš po moje rabil od litra pa do dveh litrov.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Opkow ::

Jaz sem v svoj sistem dal 1.2 l destilirane vode + 3 dcl antifriza.
Prou fancy pinky barva mi sedaj tece po ceveh.. :)

morphling1 ::

Vode rabiš toliko da je sistem odzračen, nivo pa nad T členom pa je. Mešanico bi pa naredil 10% , tako da se ti ne bo kaj zaredilo v vodi ter da tudi malenkost izboljša lasnosti vode.

edit: Killer tud tvoje razmerje je ok, jaz sem tud mel na začetku 30% mešanico,lahko pa brez težav dodaš še kak liter destilirane vode pa boš imel rezervo za težke čase, si pa pripravljen če boš imel v sobi -30°C :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Yacksy ::

Že v prejšnjih debatah sem zasledil, da uporablajte prav posebno vrsto antifriza. (se mi zdi da od golfa al neki tazga) Ta antifriz naj bi bil malce dražji od običajnih, samo naj bi imel zelo dobre specifikacije. Prosil bi da napišete točno ime tega izdelka. Pa mi po tem dodatku ne bo treba skrbeti, da mi bo ražrlo blok (imam aluminijast radiator)

morphling1 ::

VW G12, probaj se zmenit na servisu da ti natočijo v tvojo flaško recimo 0.5L ker pakunga je 1,5L in je okrog 2500 sit. Mešanica G12+destilirana voda pa tudi zelo zaustavi hitrost galvanske korozije, med bakrom in AL tako da se ti ni treba bati da bo kaj razjedlo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Yacksy ::

In točno v kakšnem rqazmerju naj jaz to zmešam?

Golden eye ::

In kaj še pride vpoštev da primišaš destilirani vodi (kaj bolj domačega in poceni):D

morphling1 ::

Ni potrebe po neki hudi natančnosti 10-30% ampak 10% je že dovolj.
Golden eye, ta mešanica izboljša lasnosti vode (nižja površinska napetost) da je prenos toplote malenkost boljši, potem da ne zmrzuje pri temperaturi pod ničlo ter zmanšuje galvansko korozijo med kovinami različnih el. potencialov.
Za navadno vodno hlajenje jaz ne bi uporabljal drugih zadev, za temperature močno pod nič je pa najbolša mešanica dest. vode in metanola.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Luka Percic ::

Kaj pa modra galica, raztopljena v destilirani vodi?

TESKAn ::

Modra galica razjeda baker. Odsvetujem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Boško ::

Jst mam v sistemu 8dl tekočine (cca 75% vode, 25% G12)

:)

L.p.

pro2c ::

SuperHik: torej si drzal besedo od Lanfesta in si res naredil vodno, nice! Bos dal par slikic gor ko bo stvar gotova?
--- www.DrinkProg.com ---

SuperHik ::

stvar je pravkar začela delovat, končno lahko uživam v dosti tišjem računalniku.

za ostale, porabil sem manj kot, 1l vode.

Cya

P.S. : Slikce pridejo čez kak dan ali dva .
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

Golden eye ::

Ja posnem mal slik da pogledamo tvojo "umetnino":D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s temperaturo - vodno hlajenje

Oddelek: Navijanje
171360 (1178) strumf666
»

Voda + ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171796 (1361) Gajba
»

Hladilna tekočina (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
647245 (6402) VASkO
»

VODNO - LEP IZGLED

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322790 (2181) burek8
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182012 (1776) ABX

Več podobnih tem