» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
40 / 168
»»

3p ::

@naibator & izib (ki se okoli 19'' LGjev odločata):
Imam 1915S in 1930P (služba & doma). Razlike? 1915S je hitrejši - kar jaz opazim pri scrolanju ter premikanju oken - a noben ni moteč. 1915 ima malo čudne barve (Start gumb v XPjih zgleda kot da bo ravno poletel iz monitorja). 1930P ima čisto lušne barve, je pa malo počasnejši, ampak mene nič ne moti pri gledanju video posnetkov, pa tudi HL2 komot igram na njemu (vem da so eni mogoče bolj občutljivi na sledi...). Za pisarniško delo je mogoče kar malo škoda denarja za 1930P. Tisti pivot, ki ga pri 1930P najbolj plačaš, je malo nadležen, ker moraš vedno ročno računalniku dopovedat, naj zasuče sliko. Jaz osebno ga zdaj sploh ne uporaljam in sem vrgel denar proč (ok, ma boljše barve kar pride prav za kako urejanje slik)... Ima pa še nastavitev po višini, ki je 1915S nima (ampak to rešiš s tem da monitor pač na nekaj postaviš). :) 1930P ima seveda digitalni in analogni vhod, ampak je slika vsaj na moji grafični praktično enaka na obeh. Sploh tule vsi pozabljate na eno malenkost, ki sem jo opazil... Slika na analognem vhodu je precej odvisna od kvalitete izhoda na grafični kartici! Na službenem računalniku z Radeonom 9200/1915S je na enem izhodu grafične super, na drugem pa precej zanič! Lahko oba samo priporočam (če niste pikolovski)... Kvečjemu za kake slike urejat se splača dat več denarja za 1930P.

Aja, še nekaj. 1930P ima totalno glupi meni. Pa tisto neko procesiranje barv in kontrasta, ki ga reklamirajo so jajca. Pa en bug ma moj monitor, ki ne vem, če ni kar serijska napaka... Na DVI vhodu se včasih noče zbudit iz spanja. Je treba monitor izključit in spet vključit da pride k sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

drejc ::

Danes sem kupil Hyundai imagequest L90D+.

Zadeva ma:
-19'
-300kandel osvetlitve
-dvi
-8ms response
-pivot
-ceno 130k

cheers!

LordWorm ::

Vov!Sprobaj ga v spilih, filmih in slikah ter porocaj kako se obnese in ce je kaj slabega na njem.
Sem v dilemi Samsung913N ali HyundaiL90+.
Hyundai ima dvi, Samsung pa za 100:1 kontrasta vec.
Drejc KJE si ga kupu?

drejc ::

Aja, prodajajo ga pa pri e-misiji za 130k na gotovino.

Se malo o uporabi. Zadeva ma primerljivo sliko z 193p, ostrina je pomoje se malo boljsa, zivost barv in svetilnost sta kar prehudi na difolt... je treba mal tunat, ampak pol so pa #1. Ghostinga prekticno ni, pivot je softwerski, kar pomen da ni dodatnega softwera za monitor pivot (na prilozenem cdju so samo drajverji), ampak ga mora podpirat vasa graficna kartica. Sm pomoje med prvimi z tem monitorjem v sloveniji, je pa tut moj prvi lcd sploh, tak da je ta opis sigurno mal subjektiven. Ampak ce vam kaj pove, da sem se spravljal pol leta v nakup lcd-ja ker sm zelo zahteven kupec lcdja in kupu tocno tega (pr 193p me je motu ghosting!).

Se en nasvet bodocim kupcem lcdjov:
KLIK!)

Se dve sliki (ki delata krivico monitorju; vsaka po 1M):
Slikca1
Slikca2


Tale monitor lahko po stirih urah uporabe&testiranja le priporocam.

drejc ::

Garret, sam sem bil pred isto dilemo, vendar rabim pivot zarad drugih zadev, pa se analogc je dost odvisn od kvalitete ramdac-a na grafi, tak da sm se odlocu za tega s tem, da sm ga primerju z dosedajsnim prvakom 193pjem, kateri ima pa baje celo boljso sliko od 913N.

LordWorm ::

Ja, glih nasu sem emisijo.Zgleda da je ze 113k na gotovino
http://www.e-misija.si/artikli.php?grou...
Kaksen pivot?Kako zvem da je grafa kompatibilna?Te stvari mi niso glih jasne ampak ma da na R9600pro (od Sapphire) dela!Ponavadi imajo lcdji auto button...
Hvala za info!

boštjan ::

Garrett33,glede kompatibilnosti grafe je drejc mislil na pivot funkcijo,ki je v driverjih od grafe in ne da zdaj na tvoji grafi ta LCD ne bi deloval.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

LordWorm ::

Imam catalyst v4.1.Cemu sluzi pivot funkcija?

Se sestri bomo kupili lcd.Rabila bi 17incev in 16ms.Bo tale dober?
http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...
Rabila bi predvsem za pisanje v wordu, kak filem in vcasih kak pocasen arkaden spil.

drejc ::

Na strani e-misije tega monitorja še NI. L90D je pofl, k sm ga dons vzporedno primerju z L90D+, vrjami mi na besedo da ni vreden 113k.
Glede pivota je pa en zgori razlozu. Pac nardis šortkat na tipkovnici in je.
Tale je taprav.

LordWorm ::

Uf dobr da si to omenu!Cepci nimajo domisljije pri dajanju oznak.
Upam da tale Hyundai L70N ni pofl ker tega bi pa sestri kupil
http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

Hvala

LordWorm ::

Se neki.Za tegale Hyundaija L70N , geforce2mx verjetno nebo ok, ne?
Mat ima en star LGjev 15incni LCD(1024x768) na eni bedni graficni, ki je na plati.Bi se splacalo tudi njej kupiti novo grafo(PC rabi za pisanje v wordu in internet), oz plato+grafo?

marnit ::

A mogoče kdo ve, a s Samsung 913N v Slo. že pride samsungova garancija za nič mrtvih pik?

baal24 ::

A kdo ve kje bodo prodajali SAMSUNG 913N.

lp,b.

marnit ::

913N bo 24.januarja na CARINI. :|

Big_Al ::

Ja, naslednja runda. Prva pošiljka je že razprodana!

Wolverine ::

Mene pa zanima s čem čistite lcd zaslone?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

baal24 ::

S posebnimi robčki za čiščenje lcd-jev.

flipflop ::

S papirnatim robčkom, ga malo zmočim in pobrišem prah.

mcrastur ::

in kje konkret se dobi 913N ? da si ga rezerviram...

marnit ::

Big_Al: razprodan? Meni so rekli da so jim že drugič predstavili datum prve pošiljke... :)

Alex- ::

Problem, ki sem ga sicer že postal ampak boste tu morda prej vedeli kaj narest.

Pred kratkim sem nabavil Philipsov LCD 170C5 že po prvi uri uporabe pa je prišlo do ugašanja monitorja. Power gumb še vedno gori samo ekran je popolnoma črn. Najprej sm seveda pomislil na driverje, in šel takoj reinštalirat s pomočjo CDja ki se ga dobil zraven. Brez uspeha.
Ekran postane črn na skoraj random intervalih včasih na vsake pol minute včasih na 20.
Tut na power saving sem pomislil in izklopil tisto. Res sm brez idej in... need some help.Če ne bo drugače ga nesem nazaj. Samo zdejle mi gre žeresno na živce tisti "Lets make things better" napis od Philipsa vsakič ko moram znova prižgat monitor ;((

Grafa Radeon 9000,Amd 1800, 256 DDR rama.

Tugo ::

Alex probaj še na drugi mašini. Če je tam isto, potem ga nesi nazaj, drugače je lahko problem pri tebi.

lp, T.

Alex- ::

Hey.
Nimam drugega računalnika pri roki, sem pa nazaj priklopil starega 17" CRTja in mam občutek kot da sm se vrnu v kameno dobo. ;( Ta seveda dela brez problema. Mislim, da bo problem kar pri meni samo kaj bi lahko vplivalo, da bi se kar sam od sebe ugašal? V drugi temu je nekdo omenu, da bi lahko mel monitor omejitve, katere očitno kršim sam kaj bi to lahk blo mi ni jasno ker resolucija kot osveževanje sta v normalnih cifrah.

TommyBoy ::

Dejte mi prosim svetovat, a se TALE monitor splača kupt? Pri nas stane dobrih 130k
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

LordWorm ::

Tommy:Ja!Razen bi rad z vecimi kolegi gledal kak filem zna biti problem.Drugace pa 9/108-)

"We usually see a strong “twinckling” effect, pixels moving apparently randomly (fortunately in restricted areas)."

Drejc si kej takega opazil med gledanjem filmov?
130k vreden monitor ima tak bug8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordWorm ()

drejc ::

Garret gledama ponavad filme iz pojstle >2m, tak da od tam je slika sup3r. Ce pa gledas od blizu...ja se vidi (na divx-ih).

marnit ::

A tegale Hyundaya se da vidt tud kje v kaki tgovini, kot npr. bof, ali bigbang?

drejc ::

e-misija.si

V Kamniku, Kranju,... sej ti piše na strani.

windsurfer ::

Drejc, dej mi povej ali je na tvojem L90D+ enakomerna osvetlitev slike.
Namreč pri meni je levi zgornji kot bolj temen kot desni spodnji, razlika pa se vidi če naprimer pogledaš toolbar od explorerja,. Na levi je nekako sivkasto moder, desno pa svtelejši in normalne barve (kot na CRTju). Še bolj pa je to očitno, če iščeš mrtve piksle na enakomernih podlagah različnih barv in vidiš, da je v vsaki barvi res slabše osvetljen levi zgornji kot. Sem mal bral na netu (prad.de forum) in večina ljudi je to isto opazila in so že težili Hyundaiu, ki pravi, da se zavedajo težave, niso pa ponudili še nobene rešitve.

Mam priklopljen na DVI, 1280x1024 na 60 Hz.
Dej povej mi nastavitve kontrasta in svetlosti.

Tomi

drejc ::

Tole sm jest pogruntu po parih urah uporabe sele, ker ga od nakupa par dni nisem uporabljal. Ga bom nesel nazaj v trgovino.

Mas praw. Nastavitve mam 31/55

chili ::

Kaj pomeni odzivni čas v ms?
BLOG: http://www.eposlovnik.si/

chili ::

resolucija pomeni zapolnjenost pixlov?
BLOG: http://www.eposlovnik.si/

LordWorm ::

"Nastavitve mam 31/55"
A to brightnes/kontrast??

Js sem to da je levi zgornji kot bol temen od desnega zgornjega opazil samo na cist crnem ozadju.Bom povprasal v trgovini, sicer me pa ne moti tolk ker se opazi samo pri crnem ozadju.Ni pa prav da je tako:\

Ej kje se pa kaka ostrina ipd stima?Js vidim samo brightness in kontrast.


Wizard odzivni cas je dobro da je cim manjsi ker ce ni je pri spilih malo meglena slika, sploh pri hitrih(FPS) spilih.Pa recimo ko scrollas dol/gor se tudi opazi.
A kljub 8ms se opazi da je miskin kazalec malo meglen ko ga premikas.

Slika je super.Ga grem testirat...

drejc ::

Tale neenakomerna svetilnost se razpreda iz zgoraj navzdol.

Najlepše boš videl, če "prekucneš monitor" za 90° in gledaš isto barvo na obeh robovih.

Škoda, k je res vse ostalo cool na tem monitorju :'(

LordWorm ::

Ne pri men je 100% iz desne proti levi.Se pravi desna je malo bol svetla...
Najbol fer bi bilo da pocakajo na novo(popravljeno) posilko in nam zamenjajo.Js sem ga pri emisiji kupil.

Drgac se pa v spilih super obnese!Vau kir brightness ima.Na mojmu CRTju se 100% ucas ni bilo dovol.
Imam pa isto kot vidva 1280x1024x32 60Hz in DVI.
brightness/contrast=32/80
Ej kaj pa ce preko analogne tega problema s svetlostjo ni?

drejc ::

Probal oboje...žal je enako.

btw: če maš na analognem vhodu, prešalti na 75hz...je veliko bolj ostra kot 60hz (dvi ma pa 60hz max).

windsurfer ::

Maš prav!
Za igre ni boljšega monitorja kot tale hyundai. Igram večinoma streljačine in to kar ornk, tako da bi me ghosting motil, če bi bil. PA GA NI!!!

Ampak probaj naložit word, pa en dokument in ga beri nekaj časa, al pa eno stran z belim ozadjem v explorerju.
Oči te bodo začele bolet, zato ker bereš od leve proti desni in se svetlost belega ozadja vseskozi spreminja. Začneš brat v temni levi, nato se svetlost povečuje proti desni, kar pomeni oženje zenic, nato skočiš v novo vrstico, kjer je ozadje spet temno, zenica se razširi,...Po ene 10 vrsticah te ima oko že poln kufr!

Probaj enako s knjigo ali časopisom, položi jo tako, da je neenakomerno osvetljena in boš vidu, kolk časa boš zdržal...

Na www.hardware.fr so dal temu monitorju 9/10, in niso nič govoril, da bi bilo kaj z osvetljitvijo narobe. Samsung 913N je dobil 8,5/10. Po moje gre za defektno serijo.

LordWorm ::

In upam da bodo pri Hyundaiju cim prej odstranili defektne modele ker monitor je za to ceno eden najbolsih.Tist problem pri divixih se ne opazi ze ce gledas 1.3m stran filem, kar pa ni problem ker je kar naenkrat toliko prostora na mizi :)
Js bi mu dal 9.5/10 samo zato ker ima kot vidljivosti relativno majhen(ce 2 osebi gledata filem je ok za vec pa bol tezko).
Seveda bo pa treba dobit tazga brez tega brightnes hrosca,ker na tak nacin res skoduje ocem.Js sem klical v trgovino in smo zmenjeni da ga jim vrnem v ponedeljek.Upam da bodo imeli kakega brez tega hrosca.;(

Btw sem prav ugotovil da se na tem monitorju stima samo brightness in kontrast?Sicer slika je dost ostra, ampak vseen.
Ce se odlocate za nakup 19inch LCDja ne pozabite da morate imeti dovolj dobro masino da spili ne ciklajo pri tej resoluciji.

LP

baker ::

A nima večina 19" LCD enako resolucijo (1280*1024) kot 17" LCDji?

LP

boštjan ::

A nima večina 19" LCD enako resolucijo (1280*1024) kot 17" LCDji?

nisem še vido 19" LCDja ,ki bi mel večjo resolucijo kot ma 17"LCD
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

baker ::

Sem vprašal ker nas je Garrett33 posvaril, da moramo imeti dovolj dobro mašino, da nam špili na 19" ne bodo cikcakali. Ali ni tako, da ti bodo špili na 19" delali enako hitro kot na 17"?

Vseeno pa mislim, da obstajajo tudi 1600*1200 19" LCDji. (nisem pa 100%)

LordWorm ::

"Ali ni tako, da ti bodo špili na 19" delali enako hitro kot na 17"?"
Ja enako.

Samo pri 17kah se mi zdi za FPS spile 1280x1024 malo previsoka resolucija, ker je text v spilu premajhen.
19ke z visjo resolucijo nisem opazil.Mislim da so 20ke z 1600x1200 resolucijo kar je spet prevec IMO.Ce bi moral kupiti vecjega bi kupu 22ko ki bi imela 1600x1200.Sam itak ce bi imel res velko sobo in zeljo bi si kupu rajs kako 100cm plazmo, saj so cene teh padle.

Js sem se z mojo masino moral odpovedat fsaaju, kar ni pene.Sam ko bom pa Rainbow six4 nabavu bo pa treba nadgradit:(

brezdelnez ::

Sej vem da je že to pocen ampak a se ga da še kje dobit za manjši denar.

HYUNAI l90D+

Zgodovina sprememb…

LordWorm ::

Mal pocak da pride se Samsung913N ki mu je podoben samo brez dvi.Mogoce bo Samsung ceneje ali pa bo Hyundaiju padla cena...

marnit ::

A smem sam neki prašat: a je 913N že prišel v SLO ali ne, ker Mlacom ima na ceniku SM913N za okrog 100k (čeprav vemo kako je s mlacomom in dobavo...).

baker ::

Ja tudi jaz sem videl na ceniku tega sm913n. Tezko verjamem, da stane samo dobrih 100k, saj je v tujini 500evrov. Ce pa je tako poceni ga grem pa kar takoj kupit.

LordWorm ::

LG195S stane se celo par jurjev manj in je iste kvalitete kot ta Samsung.Cene so padle...

brezdelnez ::

samsunga sem rezerviral v mlacomu baj pridejo jutri popoldne
sam nevem v kakšni barvi za 103k za gotovino upam da bo dober nakup

a kdo ve a se ga da spustit do konca dol

TRIROG ::

kokr jst vem je tog k stara mamc'a ... ne gor ne dol ...

mal poslikej pa napisi kaksne vtise ... me tut ta zanima ...

baker ::

Ne bi rekel, da je čisto iste kvalitete. 913N ima svetilnost namesto 250cd/m^2 kar 300 in namesto 12ms, 8ms.
Mislim, da je sploh naboljši LCD kar jih je trenutno na tržišču. Poleg tega pa je še eden najcenejših.
V Mlacomu ga dobijo v sredo! (saj tako so rekli).
««
40 / 168
»»