» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
112 / 168
»»

aambro ::

Kaufman: S programi lahko narediš vse. Z ACDSeejem recimo je lahko slika "Fit width" ali "Fit height". Zelo verjetno tudi s TV tunerji. Pri ogledu filmov imaš "Pan scan" opcijo v programih (BSPlayer, PowerDVD), da si nastaviš tako veliko, kot hočeš.

Kaufmann ::

tnx, zdaj se v bistvu odločam samo med LG-L2000C in NEC-20wgx2-pro, oba imata S-IPS.
ni podatka

Eru ::

No jaz imam še zmeraj widescreen crt-ja od sony-ja 24" fw900. Barve lepe, resolucija solidna.( Mogoče kaj takega za autocad, če je prostora dosti.) No sedaj sem se odločil da bom kupil še en lcd, kot drugi monitor. Ker bi mi bilo všeč, da sta monitoja enako visoka (vidni del), bom kupil ali 20" navaden ali pa 22-23" wide. Lepo bi bilo da ima tudi podobno resolucijo (1920x1200 oziroma 1600x1200). Kaj priporočate?

Eru ::

Aja na njem nebom igral iger, rad bi pa lepo sliko, torej čim mnjši pixli, lepe barve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eru ()

Fizikalko ::

Eru - glede 2070NX... Kje si videl lepo ceno? Gre namreč za S-IPS matriko. Ta monitor je izjemen, cena pa tudi. Upam, da nisi zamešal z 2070WNX, ki je pofl.

Zgodovina sprememb…

Eru ::

Sem ja, ozirmo so jo na ceneje.si, potem sem pa hitro spremenil. khm. A je slike na s-ips res toliko bojša kot na mva, če te lag in ghosting ne zanima? Ker 170k se mi zdi preveč za drugi monitor. fw900 pa tud ne mislim zamenjat, ko ima tako lepo sliko (tudi velikost ni slaba).

Fizikalko ::

Ne, mva je ok. Ogibaj se pa TN.

Eru ::

Sploh obstaja kak dober 20" 3:4 lcd za normalno ceno? Ker jaz ga nenajdem.

Fizikalko ::

Ne... ;)

Matev ::

obstaja samsung 214T
je celo 21 inčen in odličen za delo

1600x1200px

tu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Fizikalko ::

Ugoden wide 20.1" (z MVA matriko): Balinea.

Fizikalko ::

Matev: rekel je - ugoden. 214T je predrag.

Matev ::

zame je bil povsem ugoden nakup

je pač relativno tole o ugodnosti

largie ::

odvisno kaj je zate normalna cena. v tej temi je bil že večkrat omenjen LG L2000C, potem imaš pa še malo dražjega Philipsa 200P7ES. v razredu 20" so pač widescreen že cenejši od "normalnih".

sidd ::

no, danes dobil 225BW samsung. Na prvi pogled splon ni slab, je pa precej velik :)) . Časa za stestirat še ni. Mogoče, ko bo čas, prlimam kakšno sliko semle! Da vidim kje ga TN matrika hudo lomi. Aja, že v osnovi je presvetel, to sem takoj opazil. No ja, kaj resnejšega pa če bo čas.


lp
no idea for signature
signed
I

itak37 ::

HP lp2065 ima SIPS matriko (mislim da isto kot LG L2000C) in dokaj ugodno ceno 450 evrov. Tudi ohisje naj bi bilo kakovostno.

snajko ::

Eru ::

kupil hp2035 rabljen za 210 euro. Starejši kot 2065, ima pa vendarle sips matriko in lepo sliko.

Fizikalko ::

Zegnar!

Fizikalko ::

Eno vprašanje...

En frend kupuje LCD (računalnika še nima, ga bo pa kmalu kupil). Ima divx predvajalnik in bi rad gledal zdaj filme na tem LCD monitorju. Ampak, kolikor jaz vem, ti divx predvajalniki nimajo VGA izhoda. Ali pač? Kaj naj naredi?

LCD televizije nima smisla kupovat, ker bo itak rabil monitor za mašino, ki jo bo kupil čez par mesecev...

frudi ::

nekateri večji monitorji (20"+) imajo cel kup vhodov - poleg dvi in d-sub še kompozitnega, komponentnega in/ali s-video.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Fizikalko ::

Obstaja kakšen tak za okol 400 EUR s solidno sliko?

Fizikalko ::

frudi, torej iščem tole?

frudi ::

recimo ja, tega sem tudi sam imel v mislih :). se pa eni pri tem modelu (in nasploh pri velikih samsungih) pritožujejo nad input-lagom, ampak to je spet ena takšna zadeva, ki marsikoga sploh ne moti oz. je ne opazi; vsekakor naj ga preizkusi pred nakupom...

edit: poglej še za kakim Dellom...
drugih proizvajalcev s primernimi 20/21" modeli se pa več ne spomnim zdaj na pamet.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Maximus ::

Kolikor sem uspel testirati Samsung 215TW ni bilo opaziti input laga.

globoko grlo ::

ja no, kolikor jaz uporabljam 215TW (8-10h/dan) je input lag opazen, z malo volje in samoprepričevanja se navadiš, drgač pa monitorja nebi še 1x kupil ravno zaradi tega input laga

Fizikalko ::

Obstaja še kakšna alternativa tistemu Samsungu (do max 550 EUR)? kak konkreten link bi prosil, če lahko. Ker sam nisem našel nobenega Della za to ceno, ki bi imel zahtevano.

Maximus ::

Samsung 225BW, sam ima TN matriko.

Fizikalko ::

Prebri si gor, da rabim vhod iz divx predvajalnika (S-Video, po moje). tega pa ta 225BW nima.

open ::

Jaz ravno poskušam povezati moj widescreen LG L203WT z dvd predvajalnikom. Ce bi predvalajnik imel hdmi priključek, bi ga lahko povezal z DVI - HDMI kablom.
Ker pa tega nima, sem prek neta narocil VGA - kompozitni kabel in upam da bo delalo. :)

Obstaja pa se ena malce drazja ampak po moje najbolsa moznost - zunanji TV tuner. Tako lahko z VGA- VGA kablom povezes monitor, na TV tuner pa lahko tudi povezes se druge DVD ali se kaj drugega. Kako to v praksi izgleda na widescreen monitorju pa se ne vem.
ogledujem si Zunanji TV tuner Leadtek WinFast TV Pro II, ki stane 65 € in naj bi podpiral 16:9 format ampak le 1280 x 1024 resolucijo, tako da ne vem kako bo to izgledalo. Če ima kdo kakšne izkušnje o kvaliteti slike naj pove.

Longinus ::

A bi lahk nekdo postal nek link kjer se bi vidla razlika kvalitete slike med TFT/TN in AS-IPS matriko ?
ter kaj menite o tej stvarci Samsung Syncmaster 215TW glede na to da bi se uporabljal za igranje ter gledanje filmov

Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Longinus ()

open ::

klik

Opis je sicer v cescini a se na sliki dobro vidi razliko med TN in IPS (vsaj tako pravi avtor tega opisa)

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

take verzijeLG-L203WT-ni v sloveniji z ips matriko.
lp

AndY1 ::

Pa zakaj mi v Sloveniji dobivamo sami garbage pa še po višji ceno kot v EU?

Nikjer pri nas se npr. ne da dobiti LG L204WT.

Da se le dobiti L203WT po višji ceni, kot dobiš v tujini L204WT. Nej že k nam pridejo tuje trgovine s tehniko. To je višek.

tonex23 ::

iščem ugoden dober 21 inčen gaming monitor z 1600x1200 resolucijo. Katerega izbrati?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()

mit3k ::

L204WT so imeli nekaj časa v comtromu, trenutno nevem kako je stanje, povprašaj jih.

Sicer sta pa L203WT in L204WT monitorja z enako matriko, tak da neki hudih razlik med njima
nebi smelo bit oz. vsaj jaz jih nisem opazo. Sam imam L203WT in sem imel priložnost videt tud
L204WT pa ti lahko povem, da ima iste probleme (vidni kot, črna ni črna, ...)

tonex23 ::

kaj pa ta monitor Philips LCD monitor 200P7ES 20" Je pa z 1200x1600 ločljivostjo... je drgače kakovosten predvsem za igre?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

sidd ::

@ open: 1280 x 1024 resolucija na wide zgleda obupno. Vsaj koliko sem jaz to videl. Cela je razpotegnjena!
no idea for signature
signed
I

Zheegec ::

Sidd - torej si gledal wide-screen monitor ki ne zna prikazati nativne ločljivosti ne-wide formatov, o čemer je bilo že veliko govora v tej temi. To znajo nekateri monitorji kar sami, drugače pa to znajo tudi driverji... daj si malo preberi eno stran nazaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gundi ::

Najprej Lep Pozdrav vsem!! :D

No, tud sam se odločam oz. sem pred nakupom 20,1'' LCD-ja!
Napisali ste že vse mogoče o 20,1'' LCD-jih, vendar me še vseeno zanima naslednje:

Ali res obstaja razlika v dimenziji med :
Samsung 205BW : Screen Opening (W x H) 17 x 10.75 inches, 43.3cm x 27.1cm
LG L203WT : Screen Opening (W x H) 17.0 x 10.1 (43.2 x 25.7 cm)

Torej, tisti ki si lastite koga od teh dveh, me zanima če držijo ti podatki!??

Prosim za čimprejšnji odgovor!
LP!

@ LG L204WT imajo v Big Bang-u v Celju!!
Sem primerjal te LCD-je in po moji oceni ima L204WT boljšo sliko kot L203WT, lepše barve in črna je res črna, tudi po robovih!!

Zheegec ::

Tisti L204WT je v Celju res zadnji v Sloveniji očitno hehe 8-)

Kakšne hude razlike med L203 pa L204 nisem opazil, res da ima L204 malenkostno boljše kontrastno razmerje, ampak če je bila takoj opazna so najbrž bile drugačne nastavitve na obeh monitorjih, ker jaz kakšne hude nisem opazil. Pač ista TN matika.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gundi ::

kaj pa vem, mogoče so bile res malenkost drugačne nastavitve, priklopljen je bil vsak posebej na računalnik in mi je bila na L204 bolj všeč slika! To je moje mnenje!

No, drugač sm pa že srečni lastnik L203WT, v MB niso imeli L204 in sm vzel zato kr L203!! :D
Zaenkrat ga lahka samo pohvalim!!

LP.

Dr_M ::

dons sm si od bliz mal bolj pogledu samsunga 205BW.
kaj nej recem, ce bi biu to prvi lcd ki bi ga vidu, si sigurno naslednjih 10 let nebi hotu kupt LCDja.
pa ne grajam samsunga kot firmo, ampak TN matriko. enostavno prevelik za enakomerno sliko. na sredini je slika uredu, robovi pa cist temni, da se komi se kej vidi. skoda dnarja za tak monitor. raj dobr 19 ali 17".
kot da bi si karjolo kupu namest avta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tonex23 ::

iščem ugoden dober 21 inčen gaming monitor z 1600x1200 resolucijo. Katerega izbrati?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

tonex23 ::

kaj menite na ta monitor : Samsung SyncMaster 215TW (21inch)
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Matev ::

215 je wide in ima negamersko ločljivost

214T bi bil zate
ima 1600x1200px

Zheegec ::

Pa kaj ti ni jasno, Matev, preberi si prejšnje poste. Wide-screen za igre so čedalje bolj priljubljeni in tudi čedalje boljši nakup.

215TW je znan kot monitor z velikim input- lagom, ni ravno dober za igre.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matev ::

alien preberi vsaj zadnje tri poste

jasno je rekel da želi monitor 1600x1200px

tonex23 ::

Samo Samsung SyncMaster LCD 214T 21 spada v drugi razred (ISO-13406-2 ) kar pomeni da dopušča death pixle in potem ne moreš vrniti monitorja... ? Nekje spet na drugi strani pa piše da spada pod prvi razred, tko da ne vem točno kaj je res in kaj ne.
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()

Gundi ::

Mene zanima, če se da pri LG-ju 203WT spreminjat brightness in contrast, ter barve pri opciji MOVIE (pri tej opciji so preveč povdarjene barve),
ker je pri teh nastavitvah slika precej slabša kot pa, če imam na NORMAL!!

Pa dajte še prosim napisat, koliko imate nastavljen brightness in contrast, ker mi po dveh dneh uporabe še ni uspelo nastavit, tak,
da me nebi bolela glava po 30min. uporabi!!
Zdj mam nastavljeno na: brightness 40 in contrast 33.... Vem, da vsakemu pašejejo drugačne nastavitve, vendar vseeno...

Hvala, LP.
««
112 / 168
»»