» »

Kateri program za domačo spletno stran?

Kateri program za domačo spletno stran?

kihc ::

Pozdravljeni!
Zanima me kateri program je najprimernejši za izdelavo preproste spletne strani?
Nameravam si postaviti nekakšno 'simbolično' spletno stran, z nekaj slikami, morda kakšen majhen download, skratka čisto amatersko.
Program naj bi bil čim bolj enostaven za uporabo, pomožnost freeware, moram pa opozoriti da sem popolni začetnik v tej smeri računalništva.

Aja, ali je morda kakšen tak programček na Slo-Tech verziji linuxa? Če je, bi prosil za ime in (približno) lokacijo le tega, ker potem bi lahko stvar naredil kar v njem.

Hvala za odgovore
  • premaknil: ali3n ()

Trubadur ::

macromedia dreamweaver mx
www.macromedia.com
30 dnevna preizkušnja,potem moraš registrirat

ali

Microsoft Frontpage
www.microsoft.com
Berite Thomasa!

buba švabe ::

Če si res čisti amater in hočeš res amatersko stran, potem ne rabiš Dreamweaverja. Je Frontpage ali pa Composer od Mozille čisto dovolj. Če pa hočeš kaj boljšega nardit, pa ti predlagam, da greš na www.w3schools.com in se naučiš HTML...
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

speed machine ::

Tak kot je buba švabe reku: www.w3schools.com se naučiš mal html, pa xhtml, mogoč mal dhtml (da bodo gumbki plesal:D ), vse pa lohk pišeš v navadni beležnici. Problem rešen. Sam mal bo pa treba delat, ker brez muje se še čevelj ne obuje.

sopex ::

ej jest ti priporočam frontpage, če pa se mislš kdaj kmal začet učit kšnga dinamičnega jezika (php,asp,jsp,...) pol ti pa priporočam notepad

Poldi112 ::

Dreamviewer. Imajo neverjetno dober help. Jaz sem zacel iz ciste nule. Pol te pa help vodi step by step in skupaj naredita stran. Pol pa to ponovis se za svojo. V treh dneh je na geocities stala moja stran ( pa to ne pomeni da sem cele dneve delal )

Poldi112 ::

Pardon, Dreamweaver, ne Dreamviewer

pivmik ::

Frontpage ni dober program, ne priporočam.

Poskusi DreamWeaver, če ne pa kar notepad pa je.
Ai pa poglej če je kakšen free opensource HTML editor na SourceForge.
LP, Gregor GRE^

TheD ::

DreamWeaver, itak ... FrontPage kodo še bolj zaserje kot DW, vsaj po mojih izkušnjah. Znanje HTML-ja vsekakor nikoli ne škodi, če se spravljaš domačo stran postavljat.
TheD or not TheD?

[MYTiX] ::

Če bo stran amaterska in bi rad od tega tudi nekaj odnesel pojdi na http://www.htmlgoodies.com, uporabljaj pa kar notepad.exe al pa kateri koli podoben program.

Neandertalec ::

Kaj pa Amaya? Ti bo vsaj naredil pravilen HTML.

pajac ::

No da ne odpiram nove teme, mene zanima če frontpage podpira izdelavo scriptov. To pomeni da je kot nekakšna funkcija, ki jo samo vstaviš pa dela.

Pa me zanima še kakšno mnenje imate glede izdelave spletnih strani "peš" al pa s kakšnim programom (npr. frontpage)? Predvsem kakovost, hitrost...:D

Tomi ::

Vsekakor DreamWeaver. Jaz ponavadi osnovno delo naredim v DW, potem pa grem popravljati ali dopolnjevati na roke v notepad. Ko enkrat obvladaš, je zelo hitro in učinkovito.
metrodusa.blogspot.com

pajac ::

Tomi

A so v DreamWeaver-ju skripte že v samem programu (JS, php...)?
Ali oblikuješ samo osnovno HTML stran, pa pol dopolniš HTML s skriptami?

Tomi ::

Bolj drugo kot prvo.
metrodusa.blogspot.com

Birkoff ::

Če želiš preprosto stran je najbolše orodje Dreamweaver, saj se ob njegovi uporabi naučiš še nekaj osnov HTMLja. Če pa bi si zaželel v prihodnosti pisati kakšno bolj zahtevno stran pa boš rabu Noteped in veliko znanja.

perci ::

Zakaj bi rabu notepad, če pa lahko v dreamweaverju isto editiraš kodo, s to razliko, da ti jo se pobarva in autocomplete-a. Res nisem še slišal nobenega pametnega argumenta za uporabo notepada, razen tega da eni mislijo, da so pol kul.

Birkoff ::

Dreamweaverjev editor kode res ni namenjem pisanju le-te. Za pisanje kode se men osebno zdi najbolša Beležnica(Notepad), obstajajo pa tudi drugi programi, kot npr. HotDog, vendar vsi ki pišemo kodo najrajši uporabljamo Notepad. Beležnica je preprosta in ni zapletena, kot Dreamwever in zato jo velik ljudi rado uporablja.

OwcA ::

Beležnica je uporabna za kakršno koli programiranje le kot sinonim za tekstovni utrejevalnik. Na win32 je verjetno najboljša tovrstna zadevščina UltraEdit.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Ziga Dolhar ::

Birkoff: ne govori v imenu "vseh" -- nikoli.

Jaz pišem kodo, pa to veliko raje počnem v DWju... in ne le raje, tudi hitreje in bolje.

Nekako se mi zdi primerjati "preprosti" notepad z "zapletenim Dreamweaverjem" kot primerjanje čevljev in bicikla. Vsi raje pešačimo, kolesa so ...
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Birkoff ::

Pol bom pa govoru v imenu večine.

OwcA ::

Beležnico (notepad.exe) uporabljajo le tisti, ki mislijo, da so resni programeri. Žal občasno prihaja do diskrepance med lasnimi percepcijami in realnostjo, v primeru poprej omenjene skupine je korelacija nekoliko večja kot sicer. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sopex ::

ja.... ampak če se hočš nekega jezika ful dobr naučit se men zdi, da je bolš da pišeš v notepadu...dej nebom reku da ni recmo DW al pa tud FP dobr....no ja....men je osebno bolš DW, ker tm lohka delaš php, asp,... sam je pa seveda od posameznika idvisno, če se mu da piflat tisto kodo :D

OwcA ::

A resnično ni še nihče slišal za UltraEdit, emacs, kdo-ve-kaj-še? :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Ziga Dolhar ::

Owca, če uporabljaš editor, ki je zmogljivejši od notepada, nisi l33t. Kot da bi želel bit :-).

p.s.: me zanima, zakaj postavljalci časopisja kar trmasto uporabljajo neke drage editorje, ko pa bi enake datoteke lahko ročno spisali -- saj gre za xml!
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Neon87 ::

Macromedia dreamweaver mx is the best (pa ful easy).

Moja stran je v drem. Narejena

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tomi ()

robi ::

zdravo!
tudi sam sem se začel igrati v DW, da bi naredil svojo stran.Imam ga nekaj mesecev, pa ima toliko možnosti, da še sedaj nisem sestavil nič pametnega !!
huda reč!!

noraguta ::

resnično ni še nihče slišal za UltraEdit, emacs, kdo-ve-kaj-še?

:~)))
/me slaps Owca.
pa to ma ze vse IntelliSense, to pa res ni l33t ;~P.
hmm jaz se nekak na linuxu ne odvadim jed-a. samo pocas bom ratal prelen tud za taksne napore.

btw. saj ma DW tud belezenc0 not. DW je drugac po mojem mnenju supr. Potem ni nekajcasa 0.potem pa pride frontpage. svoje case je bila pa za pge sminkat ena zlo fajn knjiznica ki se ji je reklo DynamicDuo sedaj pa zgleda da je ze bolj kot ne pokojna.

marS ::

:D Če vzamemo misel da popolni začetniki znajo napisati kak dokument v wordu, potem je za njihovo izdelavo strani najboljši FrontPage, ker je najbolj podoben wordu in najlažji za naučit. Ni slab niti 1stPage. Dreamweaver je zelo OK, verjetno najboljši wwwpage editor, meni osebno pa ima eno pomanjkljivost: ni tako WYSIWYG kot FP.:D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Neandertalec ::

Pa kaksen Notepad ali Ultraedit, ljudje bozji?!!?? Emacs, ce se hoces vmes se pogovoriti z njegovim vdelanim psihologom, sicer je rahlo preglomazen. Edina prava stvar je vi ali vim.

Kostko ::

v konzoli maš vim pa uklopš še farbanje kode pa je zadeva bolša kot kakšen notepad :D za v xfreeju maš pa recimo quanto za kde, ki je tut še kr v redu. in hja, ne vem zakaj bi kdo hotel uporabljat notepad za kakršnokoli programiranje ? :\
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

perci ::

Zato, da bi bil "jack" - oz., da bi on imel občutek, da je "jack"

Jebiveter ::

@Owca: Se strinjam, UltraEdit je eden najboljsih programov za programiranje sploh. Res je, da veliko drugih nisem preizkusal, mi pac UltraEdit najbolj sede.
V DWju pa mi editor je pase prevec. Predvsem me moti tako zelo nadlezno kontrastno barvanje/oznacevanje kode! Spoh ne vidim kaj se kje dogaja...

Aja, pa BTW: Da ne boste mislili, da je DW "WYSIWYG" program! :| Meni se zdi (tudi takrat ko sm ga rabil je bil tak, v4.0 in kasneje MX) bolj podoben "WYSIWYHYG".
Pa nej ugotovi, kdo kaj to pomeni!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Kostko ::

Pa nej ugotovi, kdo kaj to pomeni!

What You See Is What You (Hope You ?) Get

:)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kostko ()

Jebiveter ::

:D :D :D
Sad but true!:|
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Spajky ::

@ kihc: - meta name="GENERATOR" content="Billy´s Traf-O-Data FrontCAGE ExCess 0.2 s**t & s***ty Notepad" -
alias MS FrontPage Express 2.0 (freeware, najdi nekje IE4.0 instal od kake revije stare, tam gor bi trebal bit ali na W98 -fe) :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Athena89 ::

Kje lahko downloadam microsoft frontpage?
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Ziga Dolhar ::

Tu
https://dolhar.si/

Highlag ::

A NVU pa nihče ne bo omenil?

www.nvu.com
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri programi so najboljsi?

Oddelek: Izdelava spletišč
263018 (1885) nobodyelse
»

Izdelava strani z xml

Oddelek: Izdelava spletišč
51318 (1263) cryptozaver
»

Urejevalnik HTML

Oddelek: Programska oprema
62056 (1988) rc-car
»

FrontPage 2000 vprasanje

Oddelek: Programiranje
291459 (1203) cahahopie
»

Kateri program za spletno stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
173576 (3363) 3LeR.

Več podobnih tem