» »

moje domamade ohišje z domamade vodnim hlajenjem

moje domamade ohišje z domamade vodnim hlajenjem

iskra ::

Torej ... zadnjih 14 dni sem laufal računalnik bol poredko zato ker sem ga mel zaprtega u kleti in u delu novo škatlico ter montiral vodno hlajenje. Vse skupi je en malo bl po kaubojsko ma ga morm pokazat :D


(še nepokrito in brez določenih detajlov!)


(cevi morm še en malo poravnat)


(ja ok sej bom kupu okrogle kable no!)


(iskra kreten si pozabu nrdit luknjo za gumb od CD-ROMa!! ...)


(se ne bom hvalu z dizajnom vodnega bloka ... važno d dela)

CD-ROM ima svoj gumb na prednji strani ohišja - tisti pokrovček za ventilator ima na sredini še en vijak, kateri je po novem stikalo :D

Cevi so zunaj bol za šminko in za zgubljat pretok - zgolj šminkerska ideja in ne me pojest zaradi tega >:D sej vem d bi lahko napeljal vse cevi direkt in pršparu pol metra cevi in tri ure muk ... ma meni ustreza. Ob priliki bom dobil kakega majstra da mi zvari še kako ploščico gor na bakrena kolena za bo malo bolj varno in to ...

Stikala so skrita pod ploščico na sredini - manjka še digitalni termometer za merjenje temperature vode. Pa še LED diode morm dat nekako u cevi da se bo svetla voda u zunaj napeljanih ceveh ob delovanju diska.

po nekaj urah je temperatura procesorja 43 stopinj (nism preveč zadovoljen z blokom). Nekoč kasneje bom dal ohišje na mizo in nanj monitor.

pohvale graje vprašanja .... vse zaželjeno :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.
  • zavarovalo slike: OwcA ()

ru7 ::

Zanimiva ideja, koliko časa si delu blok >:D , je pa res, da je filing boljši, če sam narediš

iskra ::

to d sm sam nrdil je najbol pašalo :D

blok sm dal enmu majstru (samo bakr) in mi je na iskri (firmi) na najboljši cnc mašini na goriškem nrdil :D plexi pa sm sam vrtal in obdeloval ... kot sm napisu je use bl po kavbojsko k ga drži skupi samo silikon in epoxi lepilo :D

kuglvinkl ::

Super. Čist sem navdušem nad vašim navdušenjem za modifikacije. Le tko naprej. >:D

iskra: pohvale. :)
Your focus determines your reallity

iskra ::

kuglvinkl tnx :D

btw ... a se komu sanja kake so sposobnosti epoxi lepila:\ ? kr so t bistveni vodni deli s tem zlimani ...

ali3n ::

hehehe - tole je pa ena kul kištica! dobesedno.. sploh tist CDrom mi je všeč!:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Boki_ ::

Moram pohvalit, zares izjemno. Tudi, če se mi v glavi vrti misel, da les ni primeren za ohišje, mi je tvoje zares všeč. Le zanima me, ali tisti vent pri strani vleče zrak noter ali ven? Če vleče noter, je bolje, da odstraniš tisti ˝kvadrat˝, ki je ob strani.
I'm back

iskra ::

vetn piha not ampak razmišljam da bi ga obrnu ven ... sej u bistvu dela na minimalne obrate tko d nima tolko veze tisti kvadrat spredi ...

še eno fino mrežico morm dat okrog d bo špica :D

še pokrita slika


pokrov je ločen na dva dela: vodno na desni strani in še drugi pokrov na levi tko d lahko pustim monitor na škatli če hočem pregledat vodo in to.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

ali3n ::

Še Beltop, pa bo...:D :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Spajky ::

ja pa še antitermitno sredstvo he he ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SoNgOkO ::

Zelo lepo ohisje, sam mal pazi, da ga ne bojo lubadarji napadl:D!

LP!

iskra ::

se strinjam glede beltopa ... nočem met nobenih hroščov u moji škatli >:D

sm ugotovu d momr nrdit en par lukenj nad hladilnikom k se mi začne ful gret če mam zaprto ... ;(( in tko lepo je zgledlo ...IN še najmanj en 12cm fan mi manka :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

Jaka83 ::

NE BELTOP-a, samo z Ambient-om od Belinke pofarbaš in bo špica. Če se pa bojiš črvov in hroščev, pa uporabi Fentin in jih zagiftaj. Vsi našteti izdelki so proizvodi Belinke.:D
Kaj čem, moja mama dela v Belinki, zato malo bolj poznam njihove izdelke.
Beltop se ponavadi uporablja za zunanje površine, Ambient pa za notranje (mize stoli, kotne letve, LESENA RAČUNALNIŠKA OHIŠJA:D ). Jaz sem z Top Emailom pofarbal tudi kovinsko kišto, pa se je kar dobro držala. NAjprej naneseš temelj za kovino/les, potem pa samo z valjčkom naneseš 2 tanki plasti izbrane barve. Temelj pa pustite sušiti vsaj 24h, da se dobro presuši, ker drugače se vam bo vsaka dodatno nanešena plast sušila prekleto dolgo.

iskra ::

jakoslav tnx :D

zdej sm samo še u dilemi: dam gor navadn lak, temn lak al kako barvo? ima kdo kak dobr predlog?

Jaka83 ::

Jst bi polakiral s temnim lakom. Čeprav bi surov les skozi svetel lak izgledal fantastično. Samo pazi, da boš lakiral v tankih nanosih in da boš površino prej lepo pobrusil. Med vsakim nanosom laka počakaj, da se dobro posuši in nato rahlo pobrusi, šele potem nanesi novo plast. Dve plasti laka bi bili povsem zadosti. Sicer boš pa sam videl, kako bo stvar izgledala po enem nanosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

iskra ::

špica :D
im on my way to da shop! ... aja šit je nedelja ... :O

morphling1 ::

Cool modifikacija. Ko bo polakirna, bo kištica še toliko lepša.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barva za zaščito lesa zunaj

Oddelek: Loža
3317496 (1816) darkolord
»

Leseno ohišje: Taurean, 22L (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
41082850 (48052) bluefish
»

Kako zaščititi brunarico/lopo

Oddelek: Loža
198950 (8199) gruntfürmich
»

Brušenje stopnic

Oddelek: Loža
125787 (5571) Vikking
»

S čim pofarbat ohišje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263039 (2664) nikonezna

Več podobnih tem