» »

RH9 in ntfs

RH9 in ntfs

maddogod ::

Mi lahko kdo pove kako v RH9 mountas ntfs particije? Naredil sem vse tako kot pise na tej strani http://www.redhat.com/advice/ask_shadow.... Vse je slo gladko (morda ze prevec glede na to da sem prevajal jedro), ko sem pa linux na novo zagnal mi najprej pravilno prepozna vso strojno opremo, potem pa se ustavi in javi napako. Napise pa nekaj v zvezi s tem da je za napako kriv *******-18ntfs.

moj_nick ::

Search dela čudeže ;)
110111001001010001010000

cryptozaver ::

V /etc/fstab dodaj ustrezno vrstico. Kaj mountas, kam, ker FS, auto ali ne ipd. Mogoce bos celo moral poiskat en rpm za "kernel NTFS support". Na zalost je tako mountana NTFS particija read-only. FAT pa celo rw. Ce ti ne bo uspelo skup spravt vrstice v fstabu pa povej in ti sporocim.

cryptozaver ::

Takole:

/mnt/winnt ntfs defaults 0 0 /dev/hdb5

In se kako mountas en win disk pc-a ki je v subnetu:

/mnt/winntnet ntfs defaults 0 0 //ime_pc_ali_ip/c$

dr.J ::

Vse vragolije okoli /etc/fstab so bob ob steno, ker ntfs modula ne bodo mogle pričarati.

Dobiš ga tule: http://linux-ntfs.sourceforge.net/rpm/r...

@moj_nick:
WTF is Search >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

maddogod ::

dr.J hvala ti. Koncno mi je uspelo. Nastavil sem si tako, da mi mounta 2 NTFS particiji ze ob zagonu linuxa, tako da mi ni treba vedno znova mountat in unmountat ob vsakem ponovnem zagonu sistema. Zdaj me se samo zanima kako bi v /etc/fstab mountu dodal atribut da bi mi podpiralo sumnike, kajti na NTFS particiji imam dosti datotek in map, ki v imenu vsebujejo sumnike. Sedaj mi taksnih datotek in map enostavno ne pokaze v linuxu. Ali obstaja resitev?

cryptozaver ::

V fstab ne mores dodat nobenega atributa za prikazovat sumnike. Nacelno se za imena datotek in imenikov ne uporablja sumnikov niti presledkov. Glede na to, da si zacel uporabljat LX si to verjetno na tem OS-u ze opazil. Torej moj predlog: preimenuj sumnike in presledke. (Ti bo v "racunalniskem" zivljenju se prislo prav :D ).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu in win particije

Oddelek: Operacijski sistemi
131106 (962) ZGI
»

zunanji USB disk na Suse

Oddelek: Operacijski sistemi
121311 (1184) kriko1
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395569 (4164) TICKO
»

Ali linux podpira NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
141694 (1469) Gandalfar
»

nOOb rabi pomoč pri redhat 9!

Oddelek: Operacijski sistemi
71252 (1143) dr.J

Več podobnih tem