» »

mreža pod xpji

mreža pod xpji

Simko ::

Zdravo,

iskal problem na forumu, pa ga nisem našel, vsaj odgvora na moje vprašanjej ne.

dva računalnika imam povezana v mrežo. En je erver, drugi je client. Internet sharing dela. Problem je, da servera na vidim v omrežni soseščini.

Če iz serverja pingam samega sebe (192.168.01), dela! Prav tako lahko pingam clienta(192.168.0.2). Tudi iz clienta lahko pingam oba računalnika. Oba sta tudi v isti workgroupi. Ampak serverja ne vidim! Tudi na samem serverju ga ni! Tak, da nekaj je narobe na serverju -samo kaj?!

McHusch ::

Poglej ce je na obeh racunalnikih shareana vsaj ena mapa, ker ce racunalnik nicesar ne ponuja ni viden v mrezi.

Druga finta, ki sem jo po nakljucju odkril pa je, da ce administrator nima z geslo zascitenega accounta na masini, masina ni vidna v omrezju.

Pokusi in porocaj;)

Simko ::

Oba racunalnika imata sherano vsaj eno mapo. Administrator seveda ima geslo :)

McHusch ::

Hmm, poskusi na serverju narediti enak account, kot je tisti s katerim se prijavljas na clienta.

Simko ::

Imam.

A mora imeti kartica, ki je povezana v mrežo na serverju nastavljeno še kaj druga kot IP?

Tomi ::

Podmasko omrežja, če ne se ne vidita. Takšne so sicer moje izkušnje..
metrodusa.blogspot.com

Simko ::

Ja podnmasko tudi seveda...to in IP imam na mrežni za LAN - pa se ne vidita. :( Niti server sam sebe ne vidi.

T(he) Boss ::

Hja moje izkusnje so tudi, da probaj obe mrezni nastavit na 10MB/s, mogoce bo slo.

ToniT ::

TCP/IP properties->Advanced->Wins odkljukaj enable Netbios over TCP/IP

Simko ::

Nič ne pomaga....

Andrej, kje si? :)

ToniT ::

Mogoče bo to pomagalo.

andrej ::

ce se ne vidita v omrezni sosescini gre za kaksno anomalijo browser servisa. to je zadeva, ki ustvarja liste racunalnikov na mrezi in jih posreduje racunalnikom.

a mas tudi ME racunala? potem poglej tole

matter ::

To se redko kdaj zgodi da se vidita (vsaj pri meni) ko klikneš na omrežno soseščino. Ti samo daj na ikono od omrežja (omrežna soseščina) na namizju desni miškin gumb pa izberi iskanje računalnikov pa vpiši njegovo ime. Pa ga boš najdu. 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

andrej ::

lahko pa uporabis direkt \\ime_racunala pa bo:D

Simko ::

Ah, fantje, nič ne pomaga!

Še vedno ju lahko le pingam! Server lahko pingam tudi po imenu serverja, clienta pa le po IPju. Oboje iz serverja. Iz clienta lahko clienta pingam po imenu! S clientom je vse vredu-sem prepričan.

Ko iščem clienta \\ime, ga ne najde! Tudi pingat ga ne morem z imenom!

Ni šans da pridem do šeranih map :(

Še kakšna ideja?

Simko ::

Hah, sedaj sem iskal po IPju, pa sem našel oba! Super! Vsaj do podatkov lahko priodem :)

R33D3M33R ::

Tole je tema iz pamtiveka, ampak imam popolnoma isti problem.
V omrežju imam računalnika 1 in 2.

Računalnika lahko pingam med sabo, preko 2 dostopam do apache serverja, ki teče na 1, ampak nikakor se ne vidita v omrežni soseščini, niti ne morem do njiju dostopati preko \\ime_racunalnika

Če na 1 poskusim iskati po imenu računalnika 1 ga najde, če to storim na 2 enako najde sebe.

Kaj delam narobe?

Hvala za odgovore!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

R33D3M33R ::

Hecno, da tega nihče ne ve. No, glavno je, da preko mreže dela Unreal Tournament, prenašanje datotek sem pa nekak rešil preko Apache strežnika.

Če je OS za en drek, pač takih napak ne gre odpraviti. Najbolj hecno je, da mi je prej zadeva delovala pa sem imel nameščene Win98 in WindowsXP
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Slackware 10.2] Linux mašina kot router in switch

Oddelek: Omrežja in internet
81429 (1356) drola
»

WinXP Prof. in WIn98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
5928 (859) BigWhale
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289396 (6332) bastadu
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614810 (4038) Microsoft
»

ADSL in mreža blemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131359 (1193) Betek

Več podobnih tem