» »

Resolucija se ne da povečati

Resolucija se ne da povečati

Rokomah ::

Iz službe sem domov odnesel računalnik, ker sem želel doma še nekaj narediti za službo.
Ko sem računalnik priklopil na domači monotor, mi je na monitorju napisalo Out of signal in monitor je postal črn.
Ko sem ponovno zagnal računalnik sem uporabil funkcijo potrjevanje zagonskih korakov (nekatera zagonska opravila sem tako izpustil) in uspel sem do konca zagnati računalnik, vendar samo v minimalni resoluciji (640x480).
To resolucijo nisem mogel več spremeniti. Sicer je dopuščalo v Lastnostih spreminjanje nastavitve resolucije, vendar samo ob ponovnem zagonu, ko sem pa ponovno zagnal računalnik, mi je pa javilo hudo sistemsko napako. Sistem se je ponovno naložil samo ob minimalni resoluciji.
Sistem normalno spozna pravilno grafično kartico, pravilni monitor (gonilniki so očitno pravilno naloženi). Vmes sem v BIOSu izbral še opcijo, naloži optimalno konfiguracijo.

Poskušal sem vse kar znam, pa ne zmorem spremeniti resolucije.
Uporabljam še stari win98, zato ker imam zakupljeno licenco in je do sedaj vse delovalo OK
Prosim za pomoč.

Hvala
.

kixs ::

Zaceni Winse v Safe modu (varni nacin). Spremeni resolucijo in restartaj Winse. Se ne bo boljse. Pojdi se enkrat v varni nacin in pod Device Manager (desni klik na My Computer, Properties), odstrani Monitor (kliknes na svoj monitor in das delete). Spet restartaj. Ce spet ne bo bolje, potem v Device Managerju odstrani graficno.

Naceloma bi moralo biti ze po prvem koraku ok.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
81116 (1029) adam1900
»

Mandriva linux 2010 - se ne boota po namestitvi popravkov

Oddelek: Operacijski sistemi
251560 (1275) Icematxyz
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182330 (1819) chrush
»

Pregrevanje nečesa ali ... ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151214 (977) auch
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295554 (23211) Skrat

Več podobnih tem