» »

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX

«
1
2

(sic) ::

Torej tu bomo pisali vse pohvale pritožbe glede na tale video.
Najprej pa me zanima s kerim kodekom ste vi to skompresirali? Naj bi bil XviD samo ga imam nameščenega (najnovejšega) pa noče predvajat slike... Media Player napiše unable to download decompressor. Vse ostale kar je povezano z XviD mi je do zdaj šlo...

Drugače pa za tiste, ki še nimate:
- splača se dol potegnit, je dolgo 1 h: 2 min. Pa zvok je OK, za sliko pa ne morem povedat, ker je ne vidim...

  • spremenilo: (sic) ()

the_unborn ::

Sjt tut nimam slike:(

Narcos Satanicos ::

Mirror, mirror on the net, where art thou,
slowly goes flashget, jao jao...

:D :P

ali3n ::

dejte tisti k že maste ta filmič to na eMule sherat - mislim da se bo tako najhitreje razširil po Sloveniji... pa ne spreminjat imena... :-))
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

root ::

Ja prvo se more autor s tem strinjat, potem pa laho dajo!!!

(sic) ::

Prvo naj povejo s kem so skup stisnil,... ker nisem pol dneva dol vlačil, da bom poslušal...

Pa potem bom premislil, če bom dal na kazaa, emule,...

minmax ::

v mplayerju 0.90rc4 deluje brez problemov...

stvar je zakodirana z ffmpegovo knjižnico libavcodec v xvid...

minmax ::

heh, za vse nesrečnike z Windowsi...
nisem preveril, ampak tule bi moral biti player/codec za vas

http://cutka.szm.sk/ffdshow/about.html

direktn download pa tule:
http://sourceforge.net/project/showfile...

nimam windowsov, da bi sprobal če dela, pa a je treba alpha al stable verzijo, tako da naj nekdo ki to uporablja sporoči...

the_unborn ::

ni kaj, dober codec si najdu, za "ruljo";((

(sic) ::

Ja dal je napačen naslov...

Sem že sprobal: KODEK NE DELA !!!

Gandalfar ::

ste tecni. Poleg tega tega niti ne sharate naprej, da bi se kdo drug mogoce lahko preizkusil in nasel resitev.

prav tako tudi izredno nehvalezni, ker se je nekdo potrudil in dal zadevo na internet za tiste, ki niso mogli pridt. Pac ni mogel vedeti, da pod winsi ne deluje, ce jih ne uporablja.

mplayer zadevo ocitno dobro prebavi, windows userji pa naj sami gruntajo kako se zadevo resuje v dll hell. Ce bi malo bolj sodelovali med sabo bi do resitve problema verjetno lahko ze malo prej prislo kakor sedaj, ko se vsi samo nekaj pritozujete in pizdite.

Zgodovina sprememb…

Narcos Satanicos ::

minmax: a pol si na linuxu kodirou?

sic: dej to na emule al pa kazaa... bom jest probou spremenit u en drug format če mi bo ratal...

al pa če lahk postavš ftp server pa ga jest dam med mirrorje u flashgetu ker mam 30% že downloadan.

Zgodovina sprememb…

(sic) ::

Gandalf:

Kdo se spet pizdi in je tečen? Upam ne spet ne misliš na mene? Smo slo-tech userji vedno tarča vaših problemov? Kaj bom sharal naprej, če pa sploh ne dela...

Ce bi malo bolj sodelovali med sabo bi do resitve problema verjetno lahko ze malo prej prislo kakor sedaj, ko se vsi samo nekaj pritozujete in pizdite.

A zdaj naj MI (userji) pogruntamo keri kodek treba? HAHAHAHA!!!! Prvo ga pol dneva dol vlačim iz kibepipinega (šit) serverja, potem pa ugotovim, da ga sploh ne morem gledat in zdaj hočeš, da bom še ugotovil keri kodek treba? Takšne bedarije pa še ne...

Gandalfar ::

(sic) in zakaj ne? a za piratske divxe pa lahko to ugotavljas?

Si ze razmisljal,da je minmax naredil uslugo s-t, ker je zadevo posnel in dal na net. Zadeva dela pod linuxom, ocitno so pa neke tezave v windows okolju.

Ja, mogoce bi vseeno sharal zadevo naprej, ker bo morda kdo ugotovil kateri codec je potreben.

Gandalfar ::

ce komu kaj pomaga:

Playing 2003_02_13_-_Predavanje_-_Voodoo.avi
Cache fill: 0.00% (0 bytes) AVI file format detected.
VIDEO: [XVID] 720x576 24bpp 25.00 fps 514.8 kbps (62.8 kbyte/s)
Clip info:
Software: MEncoder 0.90rc4-3.2.2
==========================================================================
Opening audio decoder: [mp3lib] MPEG layer-2, layer-3
MP3lib: init layer2&3 finished, tables done
AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, 16 bit (0x10), ratio: 28000->192000 (224.0 kbit)
Selected audio codec: [mp3] afm:mp3lib (mp3lib MPEG layer-2, layer-3)
==========================================================================
vo: X11 running at 1280x960 with depth 16 and 16 bpp (":0.0" => local display)
Disabling DPMS
==========================================================================
Opening video decoder: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family
Selected video codec: [ffodivx] vfm:ffmpeg (FFmpeg MPEG-4)
==========================================================================
Checking audio filter chain for 48000Hz/2ch/16bit -> 48000Hz/2ch/16bit...
AF_pre: af format: 2 bps, 2 ch, 48000 hz, little endian signed int
AF_pre: 48000Hz 2ch Signed 16-bit (Little-Endian)
AO: [oss] 48000Hz 2ch Signed 16-bit (Little-Endian) (2 bps)
Building audio filter chain for 48000Hz/2ch/16bit -> 48000Hz/2ch/16bit...
Starting playback...
VDec: vo config request - 720 x 576 (preferred csp: Planar YV12)
VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
Movie-Aspect is 1.25:1 - prescaling to correct movie aspect.
VO: [x11] 720x576 => 720x576 Planar YV12
Using MMX for colorspace transform
SwScaler: using unscaled Planar YV12 -> BGR 16-bit special converter

Tr0n ::

Lol. Fantje encodat se naucte :).

Gandalfar ::

hm,

torej mplayer zadevo veselo prebavi. Virtualdub tudi. Playerji pa ne.

Problem je, da imam incomplete stream tako, da moram najprej index rebuildat preden lahko karkoli naprej delam s codeci kar je tecno.

Bom raziskoval naprej, ko dobim celoten stream.

(sic) ::

Sem nekaj prebrskal in se mi vse bolj zdi, da kodek za win (ki bi predvajal tale video) ne obstaja...


eh...

forg33t ::

Meni dela v winsih brez problema (nimo's codec pack + xvid codec s njih uradne strani).

... Sergio: In kako se je pogovor nadaljeval ko je kasete zmanjkal? ;)


IceIceBaby ::

hehe...prou vam je windows userji :)

(sic) ::

kst:

Gremo en UT2k3?

aja, ti ne moreš :))))

(sic) ::

forg33t:

Daj link do XviD downloada, ker kolikor jaz vem na XviD uradni strani ne moreš downladati kodeka - samo izvorno kodo...

čim hitrej...

EDIT:

Probal sem Nimo Codeck Pack 9 beta 1 in inštaliral VSE pa ni delalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: (sic) ()

bradek ::

Ma dajt eno, to da je divx gor je dobra volja minmaxa in slotecha, tisti ki se zgrazate nad "nesposobnostjo" pa pejte vn pa pocnite kej druzga, dans je valentinovo. Aja ne morte. Kul.

Kaboom ::

:D ROTFLOL >:D

kaj se neke bitchslepate v tem threadu :))

še lahko jaz? še lahko jaz? ...saj nem 0:)

tisti ki imajo v Windowsih celoten film: preverite s programom GSPOT kaj potrebuje film za predvajanje. majhen a uporaben programčič
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

(sic) ::

Kaboom:

Smo že davno storili in ugotovili, da rabi XviD...
Čakam forg33ta, da mi da link ker nisem še videl, da bi na uradni XviD strani bil kodek gor - razen izvorne kode...

Klemenn ::

a ma kdo že kaki mirror za tole predavanje..k očitno tale link ne del več k ga je minmax dal

Narcos Satanicos ::

Ja link is no more...

minmax ::

ma bo cez 1h link spet delal... sorry za interruption...
----------
ok zdaj dela, sem moral jet fizicno se zapeljat do serverja vpisat apache-ssl passphrase na konzoli

... to me bo izucil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: minmax ()

(sic) ::

minmax:

Si že našel kodek za tole zadevo?

minmax ::

sic... ja, kot sem reku... mplayer čisto lepo zadevščino predvaja...

za windowse pa mislim, da so drugi povedali kaj jim uspešno deluje...

sam nikakor nisem pravi naslov za windows vprašanja (tudi UT* ne špilam...)

minmax ::

(sic) ::

minmax:

Sej ql... Sam ne vem kak njemu gre špilati z XviD kodekom, pa cel pravi, da ga je dobil na uradni strani, če ga tam sploh ni in sem že probal z skoraj vsemi xvidi pa ne gre...

Še malo poiščem, če ne pa shift+delete....

ali3n ::

Za božjo voljo - pa dejte to sherat prosm!!!!!! eMule & stufff.... ime naj bo nespremenjeno: 2003_02_13_-_Predavanje_-_Voodoo.avi ;((
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

minmax ::

probaj to zadnjo stran ki sem jo omenil

kakor izgleda je to najbolj uradna stran za binary windows codec, kar jih je...

the_unborn ::

sej se da z virtualdub gledat in poslusat (vsak film)

Gandalfar ::

Narcos Satanicos ::

men dela z nic's xvid kodekom, google it.

Gandalfar ::

sem vrgel xvid dol - dal ene 3 razlicne verzije gor, zdaj tudi tvojo a zadevo mi nikakor ne uspe usposobit zaplayat pod winsi.

Pod linuxom tekoce dela. GSpot nekaj komentira, da vsebuje avi stream Mplayer junk chunke .. pomojem je nekaj na tem. Treba je se mal googlanja po mailing lista pa bi se nasel kaksna resitev pomojem.

(sic) ::

Meni tudi ne gre pa sem probal VSE mogoče... Pa če odpreš z VirtualDUBom spet nekaj sporoči, da header za VBR audio ni dober...

Čudno je tole vse skup...

the_unborn ::

pa tudi ce ne boste vidleli posnetka ne boste nic zamudili, za moje pojme so ble bol buce pa vseeno, dobro da se mu je dalo za ruljo trudit8-)

pa brez zamere:)

(sic) ::

un|verse:

Meni se take teme zdijo zelo zanimive - tebi mogoče ne... in bom naredil marsikaj, da bom VIDEL in SLIŠAL kaj je Sergio govoril, ker hočem vedet...


BTW:

Nič se ne trudite s kodeki, jaz že rekompresiran celotno zadevo v DivX 5.

Sergio ::

sic, če usposobiš zadevo, ter če imaš ADSL, me mejlaj. Bomo dali zadevo na strežnik z dobrim linkom.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

un|verse: ne vem točno, kaj ti pojmuješ pod izrazom "buče", vse, kar sem v predavanju navedel, so bila dejstva, razen pogovorčkov po koncu predavanja, ko smo se menili o tem, "kakšna bo izgledala prihodnost". tega pa itak nobeden ne ve.

Je pa res, da je bilo celotno predavanje zastavljeno kot nek celosten pregled razvoja (trga) grafičnih kartic. Zaradi pomanjkanja časa sem bil tudi primoran izpustiti stranske akterje (Matrox, SiS). Enivej -- če (sic)u rata, bomo lepo zadevo prenesli na nek dober strežnik, pa še enkrat napisali novico... Ker je res škoda, da morajo biti uporabniki Winsev prikrajšani za to...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

(sic) ::

OK

Končano... Zdaj sem ponovno stisnil z DivX 5 - meni zdaj dela v Media Playerju in v drugih playerjih.
Vendar pa se pri meni pojavlja težava. Na to me je tudi VirtualDUB opozoril: Zvok je čisto kul dokler ne zavrtiš naprej oz. nazaj potem se zvok nikakor ne zgrabi z sliko... Sicer nisem strokovnjak v kodiranju ampak mislim, da to ne bo povzročalo večjih problemov. Mogoče bom ponovno skodiral audio, kot mi je tudi VirtualDUB svetoval...

File je zdaj velik 430 MB in ne več 311. Ime pa je 2003_02_13_-_Predavanje_-_Voodoo_DivX.avi.

Sem ga že dal v sharan folder za kazo, mulo, dc++ in iMesh.

EDIT: komaj zdaj sem videl Sergiotov post...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: (sic) ()

alien-w ::

Hmmm ... Sergio: pozabu si oment mojo Ti4200@4600+ :'( :D

gumby ::

sic: audio ne rabiš na novo kompresirat, dodaj samo vbr header, ki verjetno manjka.

(sic) ::

t.g.:

Kako pa to? Sem imel že wav ekstraktan pa mi ga noben noče spravit v mp3.. VirtualDUB ne naredi "navadnega" wava ampak spet nekaj svojega...

Zdaj se z nekim ubadam...

Sergio ::

enivej, trenutno se prenaša "stara" verzija divxa na hitre strežnike, boste obveščeni čez kakšno urico.

ko bo pa nova verzija popolnoma delujoča (za kar gre vsa hvala sicu), bomo pa še to prenesli tja gor, ane :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

gumby ::

sic: tisto, kar ti posame virtualdub je mp3 z wav headerjem. tega moraš najprej pretvoriti v navaden mp3 (wav2mp3 zna pretverjati v obe smeri). nato dodaš vbr header, ki vsebuje informacije o dolžini in povprečnem bitrate-u, da bodo playerji znali uporabljati seek (in tudi virtualdub se ne bo več pritoževal...) - uporabi mp3/tag studio (pod file repair imaš opcijo vbr tag repair/add). ta mp3 pretvori nazaj v wav in ga vljuči v virtualdub (ali pa kar direktno mp3 v nandub)
ok?:)

ender ::

Če koga zanima, sem postavil BitTorrent tracker za film, torrent je tukaj.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814675 (8081) Revenant
»

[Adobe Premiere Pro] - kompresiranje

Oddelek: Zvok in slika
132050 (1771) Volk|
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271673 (1291) SasoS
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61497 (1417) waters
»

Videoposnetek predavanja v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
352508 (2508) minmax

Več podobnih tem