» »

postavlanje mreze preko huba

postavlanje mreze preko huba

jurre ::

imam 3 racunalnike, zato sem kupil hub (5-portni), kamor sem priklopil vse 3 racunalnike in adsl. vsak racunalnik se posebej povezuje na internet (dinamicni ip), problem pa je v tem, da ne pridem iz enega racunalnika na drugega, da bi jih imel v mrezi in da bi lahko kopirov fajle iz enega na drugega. na vseh racunalnikih imam winxp, na enem racunalniku laufa sever.
poskusal sem ze vse carovnike v xpjih za omrezje pa ne dela nc! najbol primeren primer v carovniku je ko je narisan lepo hub in internet in racunalniki not ustekani, pa dam tega carovnika na vseh racunalnikih pa mi se internet neha delat!:\ vsi so v istem workgroupu, probal sm jih pingat pa z enega racunalnika gre z drugega pridem samo na enega, pri tretjem pa nikamor!
frend mi je reku naj probam dati v domeno pa ne najdem v xpjih kje se to naredi!

Lith ::

dej ti lepo to ročno nared, in sicer naštimaj IP naslove 192.168.0.x (1, 2, 3, ..., vsakemu svojo št.), pa potem še vsakemu PPPoE ali kaj že ima XP (mislim da WAN connection) naštimaj, da se na ADSL priključi, tako boš res imel vse rač. v istem workgroup-u in še IP se bo 'ujemal', ker drugače dinamični ne iščejo istega omrežja. Pa pust tist čarovnik za LAN

Elemen_T ::

jurre ::

sej sm rocno nastimov ipje, pa ponavad najde racunalnike v istem workgroupu, samo ce na ksn racunalnik kliknes rece da ta racunalnik ni na voljo...:\ ;((

jurre ::

pa mi je ratal, v 2 racunalih je mankov protokol NWLink IPX/SPX...
in zdj dela use:D :D

SasoS ::

Zbriši IPX povsod, saj je TCP popolnoma dovolj...

jurre ::

jih bom rajs kr pustil, ker jih prej nisem imel in ni nc delal:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548439 (630) Lonsarg
»

domače omrežje - težave

Oddelek: Omrežja in internet
61457 (1319) amigo_no1
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333333 (2609) MrStein
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371722 (1410) nimus
»

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181301 (1116) _HAL_

Več podobnih tem