» »

D-Link DI-604 router firmware

D-Link DI-604 router firmware

Cokolesnik ::

Iz ameriške strani D-Linka sem potegnu najnovejši firmware, ki pa ga router ne želi sprejeti saj bi naj imel evropski model routerja. Iskal sem po nemški, angleški, poljski strani Dlinka a brez uspeha.

Bi bil vesel, če kdo to ima ali zna rešiti problem na kak drugačen način.

:(
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

dexter_II ::

mal poglej po forumih

za Eu verzijo ki je kao `zlo slabi` kot ameriska je cisto drugi firmware:|

CaqKa ::

jaz sem ravnokar dal gor 1.8 firmware.

CaqKa ::

tale firmware ki sem ga jaz dal gor je 1.8 in zglde da imajo američani že novejše.
nekak mi ne uspe več najt nastavitev za firewall?!?
sicer jih itak nisem mislil kaj extra koristit.
par lepotnih olepšav je...

najdete ga tukaj
http://www.dlink.de/service/treiber.asp
http://www.dlink.de/service/treiber_det...
http://www.dlink.de/docs/driver/di604/d...

tole pa piše na dlink.com:
Why do I get an error message Invalid Upgrade File when upgrading my firmware from version 1.6x?
If your D-Link router has firmware version 1.6x, you have a European version and will not work with firmware listed at this site. Please contact D-Link International for a office near you.
D-Link USA will NOT support the European version of this device

/edit
zdaj sem šel vse strani v evropi skozi... edino nemci imajo na svoji strani tale 1.8 firmware.... ostali ali ga nimajo ali pa imajo onega 1,62. upgrade traja nekje 20 sekund.. res ste hitro fertig s tem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Cokolesnik ::

Zahvaljujem se za tvoj link. Tudi sam sem namestil nov firmware, ki sicer ne prinaša bistvenih izboljšav, mogoče velja omeniti le SPI mode v jezičku TOOLS / MISC, ki preverja avtentičnost paketkov - v navodilih piše takole:

"SPI Mode : When this feature is enabled, the router will record the packet information pass through the router like IP address, port address,ACK,SEQ number and so on. And the router will check every incoming packet to detect if this packet is valid."

Zdi se mi, da je to blokada proti DDoS napadu? Več o DDoS napadu v tej temi.

Potem je tukaj še možnost za usklajevanje sistemske ure routerja s strežniki točnega časa (kot ponujajo windows xp) - sam uporabljam ntp1.arnes.si. Več o tem na ARNES-ovi spletni strani.

Če želiš vzpostaviti delovanje spletnega, ftp strežnika in drugih strežniških aplikacij (Emule ipd.), pojdi v jeziček ADVANCED / VIRTUAL SERVER in naredi takole:

- vključi kljukico Enabled
- v polje Service ports vpiši št. porta - npr. 80, če imaš na tem portu Web strežnik
- v polje Service IP vnesi (notranjo) IP številko tvojega računalnika (NE routerja) na katerem je lociran strežnik oz. željena strežniška aplikacija (jaz imam recimo 192.168.0.2 in router na 192.168.0.1)
- vključi kljukico Always oz. v nasprotnem primeru definiraj čas, kdaj naj se preusmeritev izvaja (to možnost prejšnja verzija firmwara nima - Firewall scheduling)
- klikni na gumb Apply in potem še na Restart, da se spremembe osvežijo.

Tvoj strežnik bi sedaj moral delovati, če ga npr. pokličeš v brskalniku, da vpišeš http://tvoj zunanji ali notranji IP (s predpostavko, da je Web strežnik na portu 80, sicer se naslov glasi http://tvoj zunanji ali notranji IP:tvoj port - naprimer: http://193.222.30.30:4000, če je tvoj port za web strežnik 4000).

Če želiš recimo uporabljati Emule, ne smeš pozabiti v Emule nastaviti istega porta, kot si ga odobril v routerju.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Cokolesnik ::

Berem forume in imam občutek, da ima ta router BUG pri forwardiranju portov.;( ;(

Rešen bi naj bil z novim firmwarom, ki pa je dostopen le za Ameriške modele. Tale evropski 1.8, ki sem ga prenesel, mi še vedno ne omogoča, da bi pošiljal datoteke prek Messengerja ali mIRC-a.

Mislim, da ga bom nesel nazaj.;(( Kaj pravte?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

dexter_II ::

ne mores poslat datoteke cez mirc?
men dela

forward portov? za kaj to rabis?

jest sem stvar priklopu, pa dela vse OK kot prej, ftp,edonkey,imesh...

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

ej pa p... še kr imam lowid...
poleg tega da imam v virtual server navedene te porte imam naštimano še DMZ za moj lokalni port.. pa nič ne pomaga.. popizdevam že.

Cokolesnik ::

Z namestitvijo novega firmwara 1.80 sem ugotovil še eno posebnost. Pri vklopljenem požarnem zidu (jaz imam Nortonovega) lahko ob spreminjanju nastavitev routerja prek brskalnika pride do težav pri komunikaciji z routerjem (ko kliknete na gumbe Apply po željeni spremembi), zato se slednji obesi in ga je potrebno "trdo" resetirati (izključiti iz el. omrežja in ponovno vključiti).

Zato med nastavljanjem routerja in spreminjanjem njegovih nastavitev začasno izklopite svoj požarni zid.

S starejšim firmwarom (1.6b2) ni zaznati teh problemov, vendar pa ta nima nekaterih novih možnosti kot nov firmware.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Djuro ::

A nima router sam že vgrajenega firewalla?
Ker me zanima, a dvojni požarni zid zaradi rahle paranoje (to ni mišljeno v negativnem smislu) al je tisti, ki je vgrajen v router zanič?

LP, Djuro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djuro ()

Cokolesnik ::

Router ima požarni zid, ki pa nima zaščite pred določenimi vrstami poskusov vdorov in napadov, zato je najboljša kombinacija uporaba obeh - tistega v routerju in programskega, ki ga s popravki iz neta (npr. Live Update za Nortonov pož. zid) in dodatnimi varnostnimi pregradami tudi nadgrajuješ. Routerji imajo ponanavadi t.i. NAT zaščito oz. pož. zid, ki pa marsikdaj ni dovolj zoper napadalce. Malo boljše požarne zide, ki med drugim zmorejo odbiti tudi DDoS napade pa imajo dražji routerji. Več o teh pojmih NAT, DDoS smo že pisali in o tem piše tudi na netu dosti.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

tak čisto mimogrede.. sicer to nima veze z firmware gre pa za isti router...
meni je crkno namreč.. dela mi samo kot switch... wan priključka pa sploh ne upošteva... kot da ga ni... morem nest na garancijo nazaj v bigbanga... btw.. pred tem se mi je že nekajkrat zgodilo da kater izmed običnih portov ni delal... sem moral vklopit in izklopit router, da je spet delalo... no WAN mi je pa sedaj čisto crknil.

Cokolesnik ::

Jaz z njim k sreči nimam še nobenih problemov. Jaz bi ga sicer nesel nazaj že prej, če bi ugotovil težave.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

CaqKa ::

maš vse štiri LANe gor prikloplene ali samo enega? ker sem opazil da moj LAN je vedno lepo špilal sekin pa ne.

Cokolesnik ::

Trenutno imam 2 in oba delujeta brez težav.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

CaqKa ::

no meni so zdaj dali novi router...
je pa že imel 1.8 FW gor...
novega FWja pa na oni strani še zaenkrat ni... ma kdo drug slučajno kje kakšen link za kak novejši fw?

glavic ::

novejsi fw mogoče za ta router ???
Musselli bizi

Djuro ::

Samo v vednost. Novi routerji imajo verzijo SW 3.0. Razlika so UPnP, dinamično preslikavanje portov, pa še nekej cukrov.
Do sedaj sem jih instaliral cca. 10 in še pri nobenem nisem imel nikakrsnega problema. Zelo dober produkt za svojo ceno.

Cokolesnik ::

Kaj potem ta nov firmware ni primeren za starejše routerje - denimo tiste, ki imajo uspesno namescen firmware 1.8b?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

glavic ::

ali se da na temu routerju (604 v3.01) omejiti UPLOAD na vsakem portu (ipju,userju) ???
Musselli bizi

jl ::

To tudi mene zamina. A se da z novim FW V3.01 nastavit pasovno širino ca vsak PC posebej, oz. ali obstaja kakšen SW za to?

Djuro ::

Omejitve se ne da delat. Sicer pa za dobrih 10 jurjev spet ne moreš pričakovat kakšnega cisco-ta.

V glavnem, od dobrih 10, ki sem jih postavil, imam enega tudi doma. Zaprašenega in pozabljenega nekje za mizo. Ker odkar je instaliran (cca pol leta) mi ni bilo treba kabelskega modema niti enkrat restartat.
Razen rouoter sem eno prarkrat restartal zaradi upgrejda.

operater ::

Zanimivo je, da ponujajo za d-link DI-604
za C1in D1 verzijo 3.01,
za B1 pa verzijo 1.81

Kam spadajo verzije C1,D1in B1 ?

Link

http://www.dlink.it/supporto/main/view....

Djuro ::

B1 ima slabši procesor, posledično sta C in D novejša. V3.01 po vsej verjetnosti omogoča več nstavitev.
Po moje je glavna razlika UPNP, ki pa je itak samo pogojno uporaben.

||_^_|| ::

ma tale D-link ma čisti kaos s temi firmveri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z Dlink-604 routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
5766 (682) lali12
»

Zakaj je dober router, oz kaj so nejgove prednosti??

Oddelek: Omrežja in internet
183429 (2857) imagodei
»

d-link di-604 reboot?

Oddelek: Strojna oprema
61033 (796) Veron
»

D-LINK DI-624+ Wireless Router in DWL-G520+Wireless PCI kartica??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
192370 (1940) pujsek_
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555204 (3934) plavko61

Več podobnih tem