» »

Izgubljeni podatki na (foto) spominski kartici

Izgubljeni podatki na (foto) spominski kartici

andper ::

Kot prvo se opravičujem, če sem slučajno izbral napačen oddelek.

Pred kratkim sem si kupil digitalni fotoaparat 'Canon PowerShot A70' in spominsko kartico 'SanDisk 128 MB'. Doma, ko sem ga preizkušal, je delovalo vse lepo in prav. Med ravno kar minulimi počitnicami pa sem zadevico posodil staršem, ki so se odpravili na potovanje.

Odkar sta se vrnila, fotoaparat ne prikazuje fotografij. Kljub temu da piše, da je zasedenih kakih 25 MB (od 128), slik enostavno ni, tu in tam se pojavi le kakšno sporočilo v stilu 'Memory Card Error!'. Optimistično upam, da je za težavo kriv človeški faktor (recimo ugašanje aparata, med zapisavnjem slike na kartico) in ne sama kartica ali bog ne daj celo fotoaparat.

Po obisku prijatelja z imenom Google, sem presenečen ugotovil, da to niti ni tako redek pojav in da obstaja veliko število programov, ki jamčijo, da lahko rešijo tako ali drugače izgubljene fotografije na spominskih karticah.

Problem pa je v tem, da vsi ti programi, na katere sem naletel, zahtevajo, da se vsebina spominske kartice v Windows OS prikažejo prav na svoji particji (kar se sicer baje doseže z uporabo 'Memory Card Readerja'). Moja spominska kartica pa je v Windows Explorerju prikazana podobno kot navadna mapa, tako da si niti malo ne morem pomagati z dotično programsko opremo.

Skratka, ali ima kdo mogoče kakšno podobno izkušnjo ali nasvet? Je rešitev kakšen program, za katerega še ne vem ali mi ne preostane nič drugega kot nakup kakega čitalca spominskih kartic?

Ali se mogoče s tem ukvarjajo foto trgovine, foto laboratoriji? V moji okolici zaenkrat nisem še naletel na takega, ki bi imel izkušnje s tem. Je mogoče v Ljubljani kaj drugače?

Najlepša hvala za branje in pomoč. :)

Matek ::

Čitalec lahko dobiš že za slabih 5k, tako da premisli, včasih je hudo bolj praktičen, še posebej če se ti mudi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

l-note ::

Čitalec lahko dobiš že za slabih 5k, tako da premisli, včasih je hudo bolj praktičen, še posebej če se ti mudi.


Ej, a to mislš zato, ker readerji full hitreje berejo in pišejo na kartice kot pa digtalci? Sam, a lahko pol nastanejo kakšni problemi, ker 1000× daš tisto kartico not pa ven?

Ej Tezej, kako si zadovoljen z A70-ko?? Namreč, jst mislm ta fotoaparat kupt u petek.

andper ::

l-note: Sem opazil v sosednji debati, ja. :)

Hja, moram povedati, da je to moj prvi digitalni fotoaparat ter da sem še precej amater v fotografiji nasploh. Za A70 sem se odločil, ker je Canon, ker ima 3 MP, ker ima več ali manj vse standardne funkcije in mi lahko ponudi poleg popolne avtomatizacije tudi 'prostor' za lastno ustvarjanje (za kasnejši čas, ko bom malce bolj obvladoval digitalno fotografijo), ker uporablja AA baterije, ker je razmeroma nov na trgu in nenazadnje ker ima (zame) sprejemljivo ceno.

V bistvu, kar se samega aparata tiče, ga jaz definitvno priporočam. Kar se pa tiče fotografij, ti žal trenutno ne morem podati neke objektivne ocene, kajti kot sem že omenil, zaenkrat mi za kaj takega primankuje še precej znanja in izkušenj.

Glede minusov: nekoliko slabotno mi delujeta gumb s katerim se upravlja 'zoom' ter pokrovček za lečo. Seveda pa me trenutno zelo depresira tale zadeva s spominsko kartico. Po zgoraj opisanem sem namreč želel uporabiti ob nakupu priloženo 16 MB Canon spominsko kartico (doslej je namreč še nisem - od začetka furam 128 MB SanDisk). In kaj se mi je zgodilo? Po prvi sliki mi je fotoaparat spet izpisal sporočilo o napaki, ker slike ni zmogel prikazati (tudi po formatiranju in ponovnem slikanju). Sedaj se že resno bojim, da problem leži prav v digitalcu. :\ Očitno bo treba poskusiti še s kakšno drugo kartico oz. čitalcem.

Sicer pa veliko sreče ob nakupu.

iration ::

Image Recall

Ne poznam (nisem še rabil na srečo); baje dela.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

l-note ::

Tezej - Hvala za tvoje izkušnje.

Glede problemov s CF-kartico ti pa verjamem, da te depresira. Vem kako bi bilo meni, ko bi šel nekam, poslikal milijon stvari, potem pa slik od nikoder.
Pa tudi to, da zdaj pa še slikati noče več, je kr problem -> po mojem bi bilo najbolje, če ga neseš na servis.

andper ::

Končno! :))

Glede na to, da sem imel probleme z obema spominskima karticama, sem fotoaparat odnesel na servis. Tam je ostal dooolgih 20 dni, nakar sem ga danes prejel popolnoma delujočega. Rekli so mi, da so zamenjali del v digitalcu, ki skrbi za branje podatkov. Seveda sem takoj preizkusil obe kartici in na moje veliko veselje, vse dela lepo in prav. Ne morem vam opisati, kako sem vesel. :)

Dobro novico imam tudi glede tistih 'izgubljenih' slik s potovanja. Po množičnem iskanju pomoči v raznih foto laboratorijih v Ljubljani, sem samo pri enem naletel na pozitiven odziv. In sicer je bil to Foto Tivoli. V dveh dneh so namreč rešili vseh 25 'izgubljenih' slik. Svaka čast! :)

iration ::

Foto Tivoli je drag, ampak so profesionalci. Po moje so tiste podatke dol dobil s kakšnim Image Recall proggy-jem (al pa vsaj kaj podobnega).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

TylerDurden ::

Koliko računajo v Foto Tivoli za razvijanje slik iz digitalca?
Let\'s make some soap ...

andper ::

Sodeč po tem, kar drago. :\

TylerDurden ::

No, koliko zdej pride razvijanje digitalnih fotografij, vaše osebne izkušnje prosim?
Let\'s make some soap ...

ToniT ::

To sicer ni osebna izkušnja, pa vendarle...

V zadnjem Mojem mikru je primerjalna tabela cen razvijanja:
Cenik za slike 10x15 cm za naročila preko interneta (cene so v SIT :D ) :


Šimonka foto 50
eFoto(meditrade) 80
Foto Fantasy 79
Foto GM 60
Foto Format 80
Foto Tivoli 95
Foto Čebron 79
Foto Rizman 80
Foto Asja 100
Foto Rožman 90
Foto Grad 90

Zraven je treba prišteti poštnino in pri Foto GM ter Foto Grad še stroške obdelave.

Boky ::

Foto Šimonka kar precej izstopa po nižji ceni. Kako pa je z kvaliteto v primerjavi z drugimi?

ToniT ::

Kolikor vem, so se ti specializirali za razvijanje slik preko interneta. (Tako vsaj piše v Mojem mikru).

Blisk ::

Obstaja program, ki ti dobi nazaj podatke iz spominskih medijev.
Mal pobrski po netu.
lahk tud na
www.download.com

sneguljka1 ::

Pozdravljeni vsi!

Lexar ima prav en kompletek, ki se imenuje Image Rescue. Noter dobiš ene programčke in tudi čitalec. Na žalost pa deluje samo pri karticah Lexar.:(
Če je sila, je treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč! Izbrisal sem filmček z digitalca!

Oddelek: Zvok in slika
161782 (1464) baron21
»

Problem s SMARTMEDIA kartico

Oddelek: Strojna oprema
151616 (1397) pivmik
»

Odločitev med 2 in 3Mpixli

Oddelek: Kaj kupiti
212108 (1634) R33D3M33R
»

Razvijanje digitalnih fotografij ???

Oddelek: Zvok in slika
188932 (8335) Tigorsami
»

Digitalni fotoaparat?!?

Oddelek: Kaj kupiti
71168 (1019) BaTeMaN

Več podobnih tem